Terazi

Terazi Burcu

23 Eylül- 23 Ekim

Yönetici Gezegeni: Venüs. Elementi: Hava. Niteliği: Öncü. Rengi: Açık pembe, turkuaz ve mat renkler. Taşı: Opal. Uğurlu günü: Çarşamba. Uğurlu sayısı: 9. Güçlü yönleri: Sevimlilik, nezaket, romantizm ustası, ara bulucu, adaletli. Zayıf yönleri: Kararsız, tembelliğe meyilli, flörte düşkünlük, başkalarının etkisinde kalabilen. Sağlık: Beli, böbrekleri hassastır. Şeker hastalığı yatkınlığı vardır.

Terazi burcunun diğer burçlarla uyumu

Aşk: İkizler ve kova. İş hayatı: Balık. Arkadaşlık: Aslan ve yay. Fiziksel çekim: Koç ve boğa. Anlaşmakta zorlandığı burçlar: Yengeç ve oğlak

 

Terazi burcu genel karakteristik özellikleri

 

Her yerde kolaylıkla fark edilir.

 

Cazibesi ile her girdiği ortamda kolaylıkla fark edilen yapıdadır. Çok güzel yada yakışıklı olmasa dahi aşırı çekicidir. Bu nedenle hoş görünür ve her zaman çevresinden yoğun ilgi görür.

 

Fiziksel görünümün geçiciliğinin de bilincindedir ve bu nedenle kendini iyi yetiştirmeye ve iyi insan olmaya gayret eder.

 

Hayatın güzelliklerine düşkündür ve yaşadığı her yeri güzelleştirmeye ve ehlileştirmeye çaba gösterir.

 

Herkesin mutlu olmasını ister, kimseyi kıskanmaz ve tam bir barışseverdir.

 

Yaşam doludur, karamsar insanlara pozitif enerji verir ve onları karanlık dünyalarından çekip kendi renkli dünyasına dahil etmeye çalışır.

 

Kendisi ile mutlu olmayı bilen ve şikayet etmeyen karakterdedir.

Sohbet ortamlarının aranılan kişileridir. Bildiği konularda kendini çok iyi ifade eder, bilmediği konulara atlamaz ve saygı içinde dinleyerek öğrenmeye çalışır. Uzlaşıcı yönleri ile çevresindeki kişiler ona severek yardımcı olur.

 

Arabulucu ve sakindir.

 

Parayı sever, çünkü rahat yaşamak ister ve para olmadan bunun gerçekleşmeyeceğinin bilincindedir. Fakat cimri değildir, kendisinden istenen hiçbir şeye duyarsız kalmaz ve her şeyini paylaşabilir.

Yardım derneklerinde gönüllü olarak çalışmaktan mutlu olur. Muhtaç olan birine yardım ettiği zaman büyük bir keyif alarak huzurunu taze tutar.

 

Fiziksel yorgunluğa neden olabilecek her tür işten uzak durmaya çalışır. O nedenle iyi eğitim almaya çalışır ve iş hayatında yaratıcılığı ile zekasını kullanarak yükselir.

 

İş arkadaşları tarafından çok sevilir, arabulucudur, iş atmosferinin gerilmemesi için görevlerini yerine getirirken gülümsemeyi ve arkadaşlarını motive edecek sözleri söylemeyi eksik etmez. Kendisi emir cümlelerinden hoşlanmadığı için empati yeteneğini sürekli önde tutarak herkese karşı ricada bulunur emretmez.

 

Kırılgandır, özellikle çok sevdiği kişilerden eleştiri aldığı zaman ciddi bir şekilde incinebilir. Affedici yönü fazladır, bu nedenle kendisinden özür dilendiği takdirde kısa sürede ilişkisine kaldığı yerden devam eder.

 

Kin, nefret, kıskançlık, ego duygusundan her zaman uzaktır. Kendisi için istediği her şeyi başkaları içinde isteyen yüce bir kalbe sahiptir.

 

Tembel bir tarafı vardır ve kendisine hizmet edilmesinden hoşlanır. Geliri azda olsa mutlaka yardımcısı olmasını ister.

Neşelidir, karamsarlıktan ve hayatın acılarından kaçmaya çalışır. Özgürlüğüne düşkündür ve yumuşak başlı görünmesine rağmen bildiğini okur.

 

Kararsızlığı ile hayatı boyunca mücadele eder. Dostlarının yönlendirmelerini dikkate alır. Yalnızlığa tahammülü yoktur.

Sosyal yaşamdan ve kalabalıklar içinde olmaktan hoşlanır. O tam bir salon insanıdır. Davetlere, eğlence yerlerine gitmeye bayılır. Doğuştan var olan halsizliği eğlenirken kaybolur.

 

Övgü dolu sözlere dayanamaz ve bu nedenle kötü niyetli kişiler tarafından kolaylıkla kandırılarak zararlara uğrayabilir.

 

Kaç yaşında olursa olsun bakımlı ve temiz görünmeye dikkat eder. Modaya uymaktan ziyade kendisine ne yakıştığını bilerek giyinir.

Bu konuda giyinmeyi bilmeyen yakınlarına da yardımcı olmaktan çok hoşlanır.

 

Terazi burcu aşk da nasıl davranır

 

Zodyağın flörtçüsü olarak tanınmasının altında aşırı beğenilme arzusu yatar. O sohbet etmeyi sever ama çapkın değildir.

Düşünülenin aksine sadakate önem verir. Aşk evliliği yapmak ister ve aksi gerçekleşmişse hayata küskün ve mutsuzdur.

 

Aşka tutkun..

 

Bu nedenle terazi burcu üyelerinin evliliğinde mutlaka büyük aşk olmalıdır.

 

Aşık bir terazi partnerini büyülü düş bahçelerine götürecek niteliklere sahiptir.

 

Ne kadar yoğun günler yaşarsa yaşasın romantizmi hiçbir zaman unutmaz ve sevdiğine jestler, hediyeler ve romantik anlarla harika saatler yaşatır.

 

Nazik ve kibardır, sertlikten asla hoşlanmaz. Kaba bir eşe tahammül etmesinin imkanı yoktur.

 

O iyi bir evlat olduğu gibi kendiside iyi bir ebeveyn olacaktır.

Çocuklarının da güzel bir ailede yetişmesi gerektiğinin bilincinde olarak evindeki huzuru hiçbir şeyin bozmasına izin vermez. Eşine sevgisini her fırsatta göstererek çocuklarına da örnek olur.

 

Eşinin ailesi ile ilişkilerine dikkat eder ve onlarında gönlünü kazanmak için sevecen ve yardım sever davranır. Bu şekilde de eşinin gönlünde ayrı bir taht kurar.

 

Evlenene kadar karşı cinsten çok fazla ilgi görecektir ve o kalbinin en çok ısındığını eş olarak seçecektir.

 

İhtiraslıdır ve cinsel olarak da oldukça güçlüdür fakat yeterince sevgi alamazsa bir buzdağı gibi görünebilir.

 

Partneri onun sıcaklığını kazanmak için ilgi dolu davranışlarda bulunmak zorundadır.

 

Başına buyruk davranan, eşine danışmayan, kötü sözler söyleyen ve aşırı özgür yaradılışta biri ile iyi arkadaş olabilir fakat eşinde bu özellikler varsa onu rahatsız eder ve her fırsatta bu konuda sitemlerde bulunur. Fakat onun hiçbir şikayetini ve eleştirisini başkaları duyamaz.

 

Ailenin öneminin ve mahremiyetinin bilincinde olarak eşini asla küçük düşürmez. Aile sırlarını en yakını ile dahi konuşmaz, kendi başına çözmeye çalışır.

 

Partnerinin kusurlarını örtmeye çalışırken kendiside kusursuz olmaya özen gösterir.

 

Evliliğe olan yatkınlığı ile genelde erken yaşlarda evlilik yapabilir. İlk başlarda verdiği sözlere evliliği boyunca sadık kalır ve eşine hastalıkta, sağlıkta, yoklukta, varlıkta hiç değişmeden destek verir.

 

Ortada aldatılma gibi bir durum olmadığı sürece ayrılığı aklının ucundan dahi geçirmez. Fakat aldatılmayı asla hazmedemez, yıkılır ve ilişkiyi de kısa sürede sonlandırır. Fakat aşık bir teraziyi aldatmak için insanın aklından zorunun olması gerekir.

 

Zevkli ve becerikli yönleri ile eşine evini sevdirir ve onunla sürülen hayatın cennetten farksız olduğuna düşünmesine neden olarak kendi mutluluk zincirini oluşturur.

 

Eşine iltifat etmekten çok hoşlanır ve eşinin en küçük iyi davranışını saatlerce övebilir.

 

O her zaman örnek bir eş olmaya özen gösterir. Onun eşine karşı olan sevgi dolu ve saygı davranışlarını gören birçok kişi mutluluğuna gıpta ederek kıskanır.

error: Content is protected !!