12 Temmuz – 18 Temmuz 2021 Haftalık Burç Yorumları

12 Temmuz – 18 Temmuz 2021 Haftalık Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Dost burcunuzda gerçekleşen güçlü kavuşum büyük enerji ve canlılık verir. Yaşanan herhangi bir sağlık sorunu var ise kısa sürede toparlanarak iyileşirsiniz. Bu süreçte amaçlar ve hedefler belirlenir ve o doğrultuda sağlam adımlar atılır. Sizden daha üst kademedeki insanlar destekler gelir ve daha üst makama geçmeniz için öneride bulunurlar. Oldukça rahat geçen keşke hayat böyle olsa dedirten bir açıdır. Fiziksel ve duygusal olarak oldukça güçlü ve dinamiksiniz. Başarma azminize katkı sağlayacak bazı şanslar elde etmenizde olasıdır. Kendinize ait görüşlerinizi savunurken aşırılığa ve kırıcılığa kaçmayan bir ifade tarzı kullanırsınız. Karşınızdaki olumsuz ve kavgaya hazır kişilere dahi empati yeteneğinizi kullanarak yaklaşır ve hatalarını da yapıcı bir dille anlatmaya çalışırsınız. Sizi anlamayacak kişilerle de uğraşmaz ve kendi hallerine bırakırsınız. Karşınıza hiç beklemediğiniz yeni fırsatlar çıkar siz de gelişiminize olumlu katkı sağlayacak şekilde değerlendirirsiniz. İşinizde maddi gelirinizi arttıracak önemli sorumluluklar alabilir kimseye ihtiyaç duymadan verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin planlarını yapmaya başlarsınız.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Bazı riskler içeren güçlü bir enerji altındasınız. Bu nedenle her adımınızın sonuçlarını iyi düşünmelisiniz. Egonuz çok fazla öne çıktığı için tartışmaya hazır hale bürünür ve birçok kişiyi karşınıza alırsınız. Sizden faydalanmaya çalışan kötü niyetli kişilere de tek kelime ile hadlerini bildirirsiniz. Sizden daha üstte olan kişilerle de basit bir konuda tartışabilir, iddiacı davranışlarınız nedeni ile uyarı alabilirsiniz. Fiziksel olarak kendinizi oldukça güçlü hisseder ağır işlerden dahi kaçmazsınız. Yine de dikkatli olmanız konusunda uyarıcı bir açı olduğundan kazalara yatkın olduğunuzdan özellikle de trafikte dikkatli olmanız gerekir. Her zamankinden daha alıngan olurusunuz. Normal zamanda şu anda alınganlık yaptığınız konuları düşünseniz kendinize hak verme olasılığınız yoktur Venüs ve Mars etkisi ile alınganlığınızı haklı görüp birçok bahaneler uydurabilirsiniz. Gergin ve sinirli bir enerji sizi sarar fakat neye sinirlendiğinizi aslında kendinizde bilmezsiniz. Ortada hiçbir neden yokken dahi geçmişi düşünür ve geçmişte sizi üzen olayları hatırlamanız üzen insanlarla hesaplaşma yapmak istemenize sebep olur.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Ticari girişimler için oldukça güzel olan bu açı sayesinde bu hafta hiç beklemediğiniz paraların gelmesi olasıdır. Maddi gelirinizin artması moralinizi daha da güçlendirir. Bütçenizin gelirinizle aynı orantıda gitmesi ile üzerinizdeki maddi kaygılar azalır ve etrafınıza pozitif enerji gönderirsiniz. Zorda olanın elini tutar küçük yardımlarla geliri az olanlara fayda sağlarsınız. Kendinizi oldukça enerjik, yüksek moralli ve dinamik hissedeceğiniz bir süreçtesiniz. Yarım kalan ve mutlaka yerine getirmeniz gereken işleri büyük bir istek ve kendinize güven içinde yerine getirmenin huzurunu derinden yaşayabilirsiniz. Sizi kışkırtabilecek, moralinizi düşüren herkesten uzaklaşır öyle insanların kavga etmeye bile değmeyeceğini düşünerek işlerinize odaklanırsınız. Moralinizin düzelmesi, yüzünüzün gülmesi ile artan şevk ve isteğiniz başkalarının üzerinde de olumlu etki bırakmanıza sebep olur. Fiziksel aktivite içeren işlerde de başarı kaçınılmaz olduğundan sporla uğraşan kişiler içinde başarı kaçınılmaz olur. İstekleriniz, amaçlarınız ve hayalleriniz birbiri ile örtüşür kaygı ve endişeleri hayatınızdan çıkarırsınız.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. İyi dostluklar ve verimli aşk ilişkilerini kişinin yaşamına getirebilecek türde bir açıdır. Var olan sağlık sorunları duygusal doyuma ulaşmanın verdiği kolaylıkla yenilir. Duygusal huzuru bulan kişi etrafına da güzel bir enerji yayar. Aileden maddi manevi destek alınır ve ilişkiler sağlamlaştırılır. Ayrıca ev alma, satma kiralama gibi durumlarda düşünülmeyen kolaylıklar kendiliğinden ortaya çıkar. Duygularınız adeta yıllarca uyuduğu uykudan uyanarak harekete geçer. Duygusal hayatınızı düzene koyar, yıllarca bastırdığınız duygularınızı tatmin edersiniz. Karşı cinse ilginiz artar sizi beğenen ama farkında olmadığınız biri ile yakınlaşır ve onun duygularını açmasına fırsat verirsiniz. Aşk ve cinsel istekler yoğun şekilde ortaya çıkar. Üzerinde çalıştığınız her tür projeyi geliştirmek ve aşk hayatınızı düzene koymak adına adımlar attığınızda yıldızlar olumlu açıları ile işlerinizi kolaylaştıracaktır. Aşk hayatı uzun süredir rutin olanlar içinde canlılık ve yeni tanışmalar gündemde olacaktır. Şansın sizden yana olduğunu bilmeli ve kollarınızı sıvamalısınız.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Bu hafta burcunuzda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Aşk, romantizm, güzellikler, cinsellik için büyük istekler uyanır. Arzularınız çok yüksektedir. Karşı cinsle ilişkiler yaşamın merkezi haline gelir. Venüs gezegeninden aldığınız olumlu açı nedeni ile aşkı cinsellik olmadan cinselliği de aşksız düşünemezsiniz. Biri olmadığında büyük açlık hisseder ve agresif davranırsınız. Aşka ve romantizme ilgini artması maddi olarak da abartılı masrafların olduğu bir zaman dilimini simgeler. Alkol, yeme içme, baharatlı, yağlı ve tatlı yiyecekler aşk ve seks gibi öne çıkar. İştahın kamçılanması Mars geçişinin bitişinde istemediğiniz kilolara sebep olabilir. Sosyal davetler, sabahlara kadar süren eğlencelerde bu geçiş de sıkça yaşanan olaylardandır. Uzun zamandır beğendiğiniz birine yaklaşır ve hızlı bir şekilde ilişkiye başlamak istersiniz. Çok fazla tanımadan başlayan ilişkilerin uzun vadede sürme olasılığının güç olduğunu bilmenize rağmen içinizden geçen her şeyi hayatınıza taşıma isteğini bastıramazsınız. Enerji patlaması yaşar birçok konuyu ele alır ve kısa sürede sonuca ulaştırırsınız. Sanatsal konularla alakalı davetler alır aldığınız her davete de katılırsınız. Adeta zaman hızla akıyordur ve her şeye yetişmek istersiniz.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Duygusal hareketlilik gözle görülür şekilde artacaktır. Kalbinizin çarpmasına sebep olacak karşılaşmalar sizi bekliyor olacak. Davranışlarınıza duygularınız yön verir. Kalbinizin sesini daha fazla dinlersiniz. Hissettiğiniz güzel duygular sayesinde kendinizi bir hayli güçlü hissedersiniz. Karşılaşacağınız herhangi bir sorun karşısında bocalamaz ve hoş görü içinde ele almaya çalışırsınız. Açık sözlü davranmanıza rağmen konuşmalarınızda karşı tarafı incitecek sözleri ayıklayarak kendinizi izah etmeye çalışırsınız. Duygusal dengenizi sağlamanın huzuru içinde hayatınıza güzellikleri daha kolaylıkla çekebilirsiniz. Cinsel gücünüz ve aşkı hayatınıza taşıma isteğiniz artar. Karşı cinsle olan ilişkinizde kesin kararlı olursunuz. Sizi üzebilecek kişileri incitmeden saf dışı bırakırken geleceğe birlikte gidebileceğiniz kişilerin yolunu açar size yaklaşmalarına izin verirsiniz. Mücadele gücünüz artar fakat bunu saldırganlıkla ortaya koymazsınız. Duygularınızın sesini mantığınızla birleştirerek ortaya çıkarırsınız. Bazı güzellikler ve aşkı yaşama ihtimaliniz yüksektir. İlişkilerde kesin kararlı olursunuz.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Belli tolerans içinde limitlerinizi belirler hayatınızın her anlamda anahtarını elinizde tutmaya çalışırsınız. Geniş boyutta olumlu ve büyük bir zihinsel enerjiye sahip olursunuz. Herhangi bir işi yada olayı planlama, karar verme ve eyleme geçirme zamanıdır. Beklediğiniz önemli haberlerin bu süreçte kolaylıkla gelmesi sevinçli haberler almanız muhtemeldir. Yapıcı bir fiziksel enerji içinde adeta yorgunluk bilmezsiniz. Her türlü iletişim, yazışmalar ve iş takipleri için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Zekanız açıktır ve yeteneklerinizi daha kolay ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi çok iyi anlatır, dilinizi olumlu olarak kullanarak başkalarının kafalarındaki soruları da kolaylıkla yanıtlarsınız. Akademik çalışmalar yapmak, eğitimde eksiklerinizi gidermek için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Uzun zamandır hoşlandığınız biri ile ilişkiye girebilme adına itici güç oluşturur. İki taraf içinde hoş hissedişler zamandır. Verdiğiniz ilgiden fazlasını alırsınız. Kalabalıklar içinde olur, günlük hayatın sıkıntılarından kurtulmak için gezer, eğlenir hoş vakit geçirirsiniz. İçinde bulunduğunuz her tür aktivite yenilenmenize ve negatif enerjinizi atmanıza fayda sağlar.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Aklınız, zihniniz, konuşma kapasiteniz öyle yoğun etkiler altındadır ki sürekli şarj edilmişçesine hareket halinde olursunuz. Sürekli konuşmak istersiniz ve bu konuşma isteği altında karşınızdaki kim olursa olsun dinlemeye istekli davranmazsınız. Diliniz sivrileşir, size uymayan her fikir ve olay karşısında acımasızca konuşmalar yapabilirsiniz. Dilinizi tutmak da zorlandığınız için bu süreçte adınız birçok dedikoduya da karışabilir. Egonuzun öne çıkması çevrenizle olan tüm ilişkilerinizi etkiler. Ortada bir sorun ve sıkıntı olmamasına rağmen aniden sinirlenirsiniz. Diliniz sivri ve karşı tarafı tahrik edecek güçtedir. Tehditler savurabilir sürekli olarak birileri için yaptığınız fedakarlıkları ve karşılığını alamadığınızı anlatmaya başlarsınız. Oysa ki kendinizi ve fikirlerinizi sakince anlatmaya kalksanız başarılı işler ortaya çıkarabilirsiniz. Mars enerjisi nedeni ile her konuda hızlı hareket etme isteği trafikte de ortaya çıkabilir ve sürat nedeni ile yasaları çiğner ve cezalar alabilirsiniz. Kullandığınız her aleti adeta harekete geçirir ve negatif enerjinizle kendinize zarar verir hale getirirsiniz.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Kendinizle ve fiziksel görünümünüzle daha yakından ilgilenirsiniz. Kuaför salonları, güzellik merkezleri uğrak yerlerinizden olur. Çevrenizde bulunan herkesin de hayatına ve görüntüsüne dokunmak için de kolları sıvar başka birinin hayatına olumlu olarak dokunmaktan büyük keyif alırsınız. Diğer zamanlara oranla daha fazla para harcayabilirsiniz. Fakat harcadığınızdan daha fazla kazanırsınız. Karşı cins (eş, arkadaş, sevgili) ile birlikte olma isteği, uyum ve ahenk en yüksek durumdadır. Romantizm ve tutkular partner tarafından karşılanır. Korunup kollandığınızı hissedersiniz. Bu açı maddi girişleri, kişiyi mutlu edecek büyük hediyeleri de gösterebilir. Ayrıca kişi evinizin, çevrenizin ve fiziksel görüntünüzün daha iyi hale gelmesi ve güzelleşmek için olumlu girişimlerde bulunursunuz.
Her türlü yaratıcı faaliyetlerinizi ortaya koyacağınız bir süreçtir. Cesaretlisiniz ama gözü kara hareket etmezsiniz. Ortaklık ve aşk ilişkisinde kendi ihtiyaçlarınızı düşündüğünüz kadar başkalarının isteklerini de düşünürsünüz. Hayattan aldığınız mutluluğu başkalarına da aşılamaya çalışırsınız. Duygusallık mantık içinde aktarılırken cinselliğe de daha fazla önem vermeye başlarsınız.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Yüksek ve güçlü bir enerji kişiyi sarar. Yorgunluk, halsizlik, hastalık gibi sorunlar varsa biranda sihirli bir el değmişçesine kişi kendini canlı ve zinde bulursunuz. Normal zamanda zorlandığınız üstesinden gelinmesi zor konular başarı ile tamamlanır. Angarya ve yarım işler kolaylıkla halledilir. Disiplin, sebat, hedeflerde ilerleme, hayatınızda ki en önemli konu ne ise o konuda normal zamanlarda olduğundan çok daha fazla başarma gücü ve azim içinde olursunuz. Geleceğe dair planlar yapmak ve hayata geçirmek için en uygun zaman dilimidir. Önünüze çıkan engelleri yılmadan ve insanları da kırmadan ortadan kaldırırsınız. Daha önceleri bastırılan istekler cesaretle ifade edilir ve önemli adımlar atılır. Romantizm, mistik konular, yaratıcılık ve sanatsal konularla da daha yakından ilgilenilir. Duygusal konularda da ihtiras ve derin tutkular ortaya çıkabilir. Yalnız olanlar artan fiziksel istekleri yüzünden normal zamanda fazla beğenmeyeceği kişilere eğilmeye başlarlar. Geçici ilişkiler bu süreçte daha fazla gündemde olur.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Birikmiş büyük bir öfke vardır ve bu öfke genellikle en yakınlarınız olan insanlaradır. Anne ya da babaya kırılma, dargınlık, alınganlık bu sürecin getirilerindendir. Gergin enerjiniz evdeki tüm eşyaya geçerek kırılmasına ve bozulmasına sebep olur. Ev almak, satmak, kiralamak, taşınmak gibi durumlarda zorluklar yaratır. Yüksek ateş, kesik, kanama, yanıklar Mars enerjisinin getirileridir. (Bu açıyı yaz aylarında yaşadığınız için kişiler güneş enerjisinin bütün zararlarını alarak yara haline dönüşecek yanıklara, güneş alerjilerine yatkın olursunuz. İçinizdeki coşkun enerji nedeni ile aşırılıklara kaçma ihtimaliniz de vardır. Şans oyunlara ilginiz de artabilir. Bazı yönlerden ters giden hayatınızı şans oyunlarından aldığınız hazlarla farkında olmadan telafi etmek isteyebilirsiniz. Uzun süredir biriktirdiğiniz ve şimdi dışarı akan duygular sizi de başkalarını da yakabilir. Ortaya çıkacak olaylar aklınızdan geçmeyen şeylerdir veya düşünseniz bile gerçekleşeceğine olanak vermezsiniz. Yaptığınız planları bir süreliğine rafa kaldırın çünkü uygulamaya koymanız kolay olmaz.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Bu hafta Aslan burcunda Venüs ve Mars kavuşumu gerçekleşecek. Oldukça enerjik, heyecanlı ve kışkırtıcı bir süreç sizi bekliyor. İnsanlar üzerinde oldukça etkili olabilir, büyük işler başarabilirsiniz fakat aynı zamanda bazı kişilere karşı da saldırgan tavırlar içinde olabilirsiniz. Kendinizi kontrol etmeyi başarabilirseniz hanenize büyük işler ve atılımlar olarak yazacağınız büyük başarılar sizi bekliyor olacak. Aksi takdirde başarıyı yakalarken düşmanlarla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Çabuk sinirlenme ve alınganlık gözlemlenebilir. Siz öyle olmadığınızı düşünseniz bile çevrenizden bu tip tepkiler alabilirsiniz. Sorumluluğunuzda olan işlerde engellerle karşılaşabilir, bakmak zorunda olduğunuz kişilerle aranızda gerginlikler yaşanabilir. Sakin davranabilirseniz karşınıza geçen herkesten daha üstün durumda olabilir ve düşmanlarınızı mat edebilecek gücü gösterebilirsiniz. Kazanç ve kaybın sadece sizin davranışlarınıza bağlı olduğunu bilmenizde fayda var. Bu süreçte yakalayacağınız fırsatların meyvelerini ilerleyen günlerde toplayacağınızı bilerek daha dikkatli ve özverili davranmalısınız.

 

error: Content is protected !!