05 Temmuz – 11 Temmuz 2021 Haftalık Burç Yorumları

05 Temmuz – 11 Temmuz 2021 Haftalık Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Kare burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay etkisi ile psikolojik değişimlere hazırlıklı olmalısınız. Bugüne kadar sakladığınız içinizde yara haline gelen her şey dışarı akmaya başlar. Bastırmak isterseniz duygularınızla çarpışmak zorunda kalırsınız. Arınma zamanı gelmiştir. Yıllarca siz rahatsız eden her ne varsa ortaya çıkar ve yüzleşerek rahatlama yoluna gidersiniz. Sezgileriniz açılır, altıncı hissiniz güçlenir başkalarının ne düşündüğünü ne yaptığını hissetmeye başlarsınız. Hoşlanmadığınız kişilerden uzaklaşma yolunu diğer zamanlara oranla daha kolay bulabilirsiniz. Psişik yetenekleriniz saklandıkları yerden çıkarlar ve kendinizle ve başkaları ile alakalı gizli olan ne varsa ortaya çıkarırsınız. Başkalarını yargılamaktan uzaklaşır öncelikle kendinizi keşfetmeye çalışırsınız. Kendi değişiminizin size farklı bir güç getireceğini yaşantınızı zenginleştireceğinizin bilincinde olursunuz.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Geçmişteki karakterinizden sıyrılarak daha güçlü olmaya odaklanırsınız. Radikal değişiklikler kararı alır her kararınızın sonuna kadar arkasında olursunuz. Eskiye göre daha sakin, duygularınızdan daha emin kararlı ve yapıcı olursunuz. Hayata dair tüm güzellikleri ortaya çıkarmaya uğraşırsınız. Bu hem özel yaşamında hem de ev ve iş yaşamında güçlü ve güzel bir enerji olarak ortaya çıkar. Hayatınızdaki köprüleri yıkmadan tamir ederek yenisini inşa edersiniz. Geçmişe dair sevgi ve cinsellikle ilgili sorunlar bu süreçte düzelir. Evliliği sorunlu olan kişiler için tamir zamanıdır. Bu süreçte fikirsel, zihinsel, iş ve eğitim gibi meselelerin en derinine en iyi şekilde girebilirsiniz. Sizin iyi olan ne ise en doğru bir şekilde onu ortaya koyarsınız. Artık kendi gücünüzün ve yapabileceklerinizin farkında olarak özellikle de düşmanlarınızın bir adım önünde olacaksınız. Yaşadığınız sıkıntılardan ve kayıplardan ders alarak hatasız ilerlemeye çalışacaksınız.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Hayatınızı yapıcı yeniliklerle değiştirme çabasında olacaksınız. Zorlu sağlık sorunu olanlar içinde rehabilitasyon ve iyileşme zamanıdır. Zekanız parlar ve zorlu konularda lehinize işler. Başkaları üzerinde güçlü etkileriniz olur ve birçok insan size saygı beslemeye başlar. Sizden yüksekte olan patronlar, otoriteler ve ebeveynler üzerinde hayranlık bırakırsınız. Yaşamınızdaki önemli değişikliklere hazır olmanız gereken bir dönemdir. Geçmişte hangi olumsuz durumda olursanız olun, şimdi o durumlardan sıyrılıp tepeye tırmanma zamanıdır. Özellikle basın yayın, radyo televizyon ile uğraşanlar, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler, avukatlar, satış yapanlar (yani dili veya kalemi ile para kazananlar) için başarının en üst seviyede gerçekleştiği bir dönemdir.  Sezgileriniz sizi yüksek yerlere getirmek için doğru olarak işler. Aklınıza ve dilinize tam olarak hâkim olursunuz. Nerede ne konuşacağınızı, nasıl adım atacağınızı çok iyi bilirsiniz. Ayrıca hayallerinizi gerçekleştirmekte yardımcı olacak kişilerde etrafınızda olacaktır.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Sevgiye, şefkate ve ilgiye diğer zamanlardan daha çok ihtiyaç duyarsınız. Fakat bunun bir şey yapmadan oluşmayacağının bilincinde olursunuz. Sevdiğiniz insanlara ilgi, sevgi ve şefkat göstererek karşılığını almaya çalışırsınız. Eskiye oranla küçük şeylerle daha fazla mutlu olursunuz. Agresif tavırlarınız azalarak daha iyimser, yapıcı ve anaç tavırlar sergilersiniz. Burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay doğurganlık ile de alakalı olduğundan çocuk sahibi olmakta zorlanan kişilere uzun yıllardır hayalini kurdukları evladı sahip olabilirler. Soyut konulara yönelir, mistik olaylara ilginiz artar. Yaratıcılığınız artar, doğru ve güzel olanı bulmak istersiniz. Dini değerlere inançlarda artış görülür. Kötülük yapmaktan uzak durduğunuz gibi hayatınızdaki negatif insanları da Allaha havale ederek uzaklaşırsınız. Madde değerini kaybeder, maneviyat önem kazanır. Hayatın gerçek anlamını bulursunuz. Hayırseverlik, başkalarına yardım etme, hayvanı, mazlumu koruma ortaya çıkar ve bu tip konulardaki yardımları arttırmak adına bir yardım çemberi oluşturursunuz.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. İdealistçe peşinden gittiğiniz her şey sizin olur. Dış görünüş de dahil olmak üzere olumlu yönde tamamen bir değişim yaşarsınız. Gerçek aşkı arar ve bulursunuz. Manevi hayata yönelmeniz maddiyatı önemsememenize neden olur. Fakat bu süreçte maddi anlamda sanki ilahi bir güç tarafından korunduğunuzu hissedersiniz. Yaptığınız her iyilik fazlası ile ödüllendirilir. Yaratıcı ve sanatsal yetenekler daha çok ortaya çıkar. Bu tip konularda eğilimleriniz varsa bunu ortaya çıkaracağınız en güzel dönemlerden biridir. Örneğin bir sanatçı için çok güzel bir dönemdir. Yeni Ay etkisi uzun yıllar boyunca imkânsız diye düşündüğünüz birçok hayalinizi verecek oldukça olumlu ve güzel bir açıdır. Yüzünüzü iyiliğe, hakikate ve Allah sevgisine çevirirsiniz. Gerçek dostluklara sevgi ve yardım sunar, sahte dostlardan arınırsınız. Başkalarına yardım etme, kimsesizlerin sesi olmak istersiniz. Ruhsal organizasyonlarda öne çıkar ve aktif olarak bu tip gurupların içinde olmaya başlarsınız. Kötü düşünceler birer, birer ayıklanır ve kendinizi bularak başka kişilere de ulaşırsınız.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. İçinizdeki tüm iyi niyetli duygular kendiliğinden kolaylıkla akar, sevgi ve merhametle ile dolar taşarsınız. Bu dönemde hayatın maddi yönü hafifler manevi konular ise ağırlık kazanır. Kendinizi daha pozitif bir şekilde anlatmaya başlar ve mistik konularla daha çok ilgilenirsiniz. Mutlu olmanın, huzurunuzu arttırmanın yolunun kendinizden geçtiğini bilirsiniz. Hissedişleriniz ve duru görü yeteneklerinizde bu süreçte artmaya başlar. Bilimin sonuca ulaştıramadığı karanlıkta kalan doğa üstü konulara merak sarar ve cevapları bulmaya çalışırsınız. Sizi sıkan, bunaltan her şeyden kurtulmak ister ve arınmaya çalışırsınız. Bu sürecin en önemli getirilerinden biri ise kendinizle yüzleşmek ve hatalarınızı affederek geleceğe günah, hata, yanılgı gibi duygularınızı geride bırakarak ilerlemek olur. Dış dünyaya karşı biraz yabancılaşabilir yakınlarınızdan özellikle de sizi tahrik eden, tartışmaya hazırlayanlardan uzak durarak çok iyi tanımadığınız ama muhtaç olduğunu bildiğiniz kişilere yaklaşırsınız.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Kare burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay telepati yeteneğinizi arttırır. Çevrenizdeki kişilerin akli ve duygusal sorunlarını hissedip keşfedersiniz. Gizlenen her şeyi bir dedektif gibi ortaya çıkarırsınız. Bu süreçte bazı düşmanlıklar yaşama olasılığınız güçlüdür. Yeni Ay adeta bir çöpçü gibi bilinçaltınızı karıştırır. Unuttuğunuz, korktuğunuz, incinebileceğiniz ne varsa ortaya çıkararak ruhsal dünyanızı yıkmaya çalışır. İçsel sorunlarla yüzleşmeye ve gelişmeye çalışarak psikolojik sorunlarınızı ortadan kaldırmaya çalışırsınız. Fakat git gide büyüyen enerji içinizdeki her şeyi dışa vurmaya zorlar. Gerçek bir arınmanın olması için korktuğunuz, ürktüğünüz ne varsa yüzleşmek zorundasınız. Sezgileriniz çok fazla artar, karşınızdaki kişilerin aklını okumaya başlarsınız. Kötü niyetli olduğunu bildiğiniz fakat bugüne kadar hayatınızdan uzaklaştıramadığınız bazı kişileri artık yaşamanızda istemez ve sessiz sedasız uzaklaşma yolu ararsınız. Ruhunuzun rahatlaması ve kendinizi iyi hissetmeniz için bazı insanları hayatınızın dışında bırakmanın zamanının geldiğini fark edersiniz.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Başarı kazanmak için yıllarca önünüze çıkan engeller şimdi kendiliğinden ortadan kaybolacaktır. Yaşamınızda kritik olan engellenmiş ve sürüncemede kalmış her tür konu aniden büyük bir kolaylıkla hallolacaktır. Yaptığınız planlar kendiliğinden işler. Hayata dair ilerlemek istediğiniz konuda yıllarca sabrettiğiniz başarı gelebilir. Hayata karşı duruşunuz ve fiziksel imajınız değişecek ve bazı kişiler sizdeki değişikliğe gıpta ile bakarken çekemeyenler ise saldırıya geçmek isteyecek. Fakat hiç kimse sizin enerjinizi düşüremeyecek. Kavga etmekten ve kendinizi savunmaktan da vazgeçerek bildiğinizi okuyacaksınız. Baskıcı kişilerden uzak durmaya çalışırken siz de hiç kimseye baskı uygulamayacaksınız. Çevre baskısının da size mutluluk getirmediğini anlayacaksınız. İş hayatınızda ve maddiyatla alakalı yakaladığınız fırsatlar özgüven yenilenmesi yapar. Hayatınızda ki diğer sorunlu alanları da çözebilir ve kendinize bir yol haritası çizersiniz. Duygularınızdan daha çok mantığınız ön planda olacak her konuyu sağ duyu ve tarafsız gözle ele alabileceksiniz.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Bu dönemde tüm ilişkiler oldukça zorlaşır. Çünkü kişi çift kişilik taşırcasına gerçekte olan yüzünü, iyiliğini, yüreğinden ve aklınızdan geçenleri dışarıya tam yansıtamaz ve özellikle mantığı ile hareket eden inceleyici detaycı yakınlarınız ile büyük sorunlar yaşarsınız. Genelde sorunlu, bağımlı, kurban rolü oynayan ya da hayat da başarılı olmakta aciz kişileri etrafına toplarsınız. Bu kişilerin hayatınızda olması ile yanılgılar, belirsizlikler ve hayal kırıklıkları başlar. Duygularınızla çatışabilir, hissettiklerinizi tanımlamakta güçlük çekersiniz. Kendinizi başkalarına kanıtlamak ve yaptıklarınızın fark edilmesini istersiniz. Yeterince övgü almadığınızı düşünmeniz bazı yakınlarınızdan ve arkadaşlarınızdan soyutlanmanıza ve kendinizi geri çekmenize neden olur. Hayallerinizi gerçekleştirmek çok kolay gelir oysa önünüze çıkan engeller bir hayli zordur ve siz gerçekleri görmekte zorlanırsınız. Belli guruplar içinde olmaya başlar ve hiç tanımadığınız insanlara yardım etmek istersiniz. Yakınınız olan kişilerden hayal kırıklıkları yaşamanız nedeni ile iyilikten vazgeçmez ama merhametinizi hiç tanımadığınız kişilere akıtmaya başlarsınız.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Zıt burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay hayatın anlamını daha önce hiç yapmadığınız şekilde sorgulamanıza sebep olacaktır. Fakat hayatın gerçekleri ve yaşananlar doğru yolu bulmanızda yardımcı olmaz. Bu süreçte rüyalarınız, telepati yetenekleriniz, doğaüstü güçler, astroloji gibi konularla uğraşmanız size yol gösterici olur. Birçok olayı mantığınız ile değerlendirdiğinizde yanlış çıkar, sezgileriniz ve rüyalarınız ise doğru yolu gösterici niteliktedir. Bu sürecin en önemli özelliklerinden biride ruhsal arınma ihtiyacı ile bilinçaltını formatlamaktır. Bazı koşulları değiştirmeye çalışırsınız. Hayaller, istekler ve gerçek dünyanın şartları birbirine uymaz. Adım atamadığınızı, ilerleme kaydedemediğinizi düşünürsünüz. Birçok konuda içsel bir temizlik, arınma gerekir. Geçmişte yerleşen düşünceler geçerliliğini kaybeder. Bugüne kadar önem verdiğiniz kişiler ve olayları arkanızda bırakmak istersiniz. Kendinize farklı yolar çizmek zorunda kalabilirsiniz. Psikolojiniz hassaslaşır, kendinizi iyi hissetmemekle birlikte aslında tedavi olarak tüm psikolojik sorunlarınızı halletme zamanıdır.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Arzularınız, emelleriniz, duygularınız, aklınız, mantığınız hepsi birbiri ile tam bir savaş halindedir. İçsel gerginlikleriniz artar hayata dair önemli konularda hiçbir şey yapamayacak duruma gelebilirsiniz. Size hiçbir faydası olmayacak konularla ilgili deliler gibi uğraşırken uğraşmamız gereken konuları ise tamamen göz ardı edebilirsiniz. Maddi anlamda geçmişte daha güçlü, yıkılıp, yıkılıp yeniden düzenini kuran ya da paraya önem vermeyen biri olabilirsiniz. Fakat bu süreçte maddi değerler öne çıkar, para bulamazsam ya gelecekte parasız kalırsam ya da sorumlu kişilere bakamazsam diye endişelere kapılırsınız. Daha önce sorumsuzca para harcayan birçok kişiyi bu süreçte para hesabı yaparken buluruz. Hayata bakışınız oldukça farklılaşır. Birileri tarafından kısıtlandığınızı, sömürüldüğünüzü, size faydası olamayan insanları boşu, boşuna taşıdığınızı fark ederek bir silkinme dönemine girersiniz. Fakat bu silkinme dönemi kendiliğinden veya başkalarının verdiği akıllarla oluşmaz.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Bu hafta Yengeç burcunda çok güçlü bir yeni ay gerçekleşecek. Neptün gezegeninin üçgen açı ile desteklediği Yeni Ay’ın etkilerine kısaca bakalım. Geçmişte yapılan hatalarla yüzleşme, arınma ve adeta günah çıkarma zamanıdır. Sıradan konuşmalar ve gündelik meşguliyetler boş gelmeye başlar. Neden yaratıldığınızı ve hayattaki amaçlarınızı daha fazla sorgularsınız. Ölümün de doğum kadar doğal olduğunu kolay kabullenirsiniz. Bilgelik yolunda ilerleme görülür. Haksızlık yapanların, negatif düşüncelerin karşısında dik durur kimsenin sizi inandığınız yoldan engellemesine izin vermezsiniz. Elde edilmek istenen her şey için güçlü mücadeleler verilir ve kaybettiklerinize de üzülmez gereken buymuş dersiniz. Ruhsal olarak yeniden var olan ve yapılanma zamanıdır. Geçmişte kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceksiniz. Ruhsal ve bedensel uyumu yaşayacaksınız. Ruhunuzdaki uyum hayatın her yönüne yansır. Birçok şeye daha pozitif bakmaya başlarsınız. Kötü niyetli, sert ve agresif olarak tanınsanız bile insanlar sizdeki olumlu değişimlere şaşkın olarak bakacaklardır.

 

error: Content is protected !!