26 Temmuz – 1 Agustos 2021 Haftalık Burç Yorumları

26 Temmuz – 1 Agustos 2021 Haftalık Burç Yorumları

24 Temmuz günü Aslan-Kova aksında gerçekleşen Dolunayın etkilerini yaklaşık olarak 1 ay yaşayacağız. Yaşadığımız Dolunay tabiri caiz ise uyuyan devi uyandırdı. Satürn, Mars, Uranüs, Güneş ve Jüpiter yaklaşık 1 ay boyunca farklı açılar içinde olsalar bile aktif olacaklar. Yangınlar, Uçak kazaları, depremler, yaşlı bir siyasetçinin vefatı, ünlüler dünyasında tuhaf skandallar ve Covid yeni versiyonları ile sahneyi hiç kimselere bırakmam diyecek. Vakalar artacak ve yasaklarla alakalı ilk alarmlar da gelecek. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

 

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Karşı cinse olan ilginiz artar. Uzun zamandır beğendiğiniz birine yaklaşır ve hızlı bir şekilde ilişkiye başlamak istersiniz. Enerji patlaması yaşar, birçok konuyu ele alır ve kısa sürede sonuca ulaştırırsınız. Sanatsal konularla ilgili davetler alır, aldığınız her davete de katılırsınız. Zaman hızla akıyor hissine kapılarak her şeye yetişmek istersiniz. Bu süreçte amaçlar, hedefler belirlenir ve o doğrultuda sağlam adımlar atılır.
Sizden daha üst kademedeki insanlardan destekler alırsınız. Bu kişiler daha üst makama geçmeniz için önemli ve faydalı önerilerde bulunurlar.
Oldukça rahat geçen, “keşke hayat hep böyle olsa” dedirten güzel günler geçireceksiniz. Fiziksel ve duygusal olarak oldukça güçlü ve dinamiksiniz. Başarma azminize katkı sağlayacak bazı şanslar elde etmeniz de olasıdır.
Kendinize ait görüşlerinizi savunurken aşırılığa ve kırıcılığa kaçmayan bir ifade tarzı kullanırsınız. Karşınızdaki olumsuz ve kavgaya hazır kişilere dahi empati yeteneğinizi kullanarak yaklaşır ve hatalarını da yapıcı bir dille anlatmaya çalışırsınız. Sizi anlamayacak kişilerle de uğraşmaz ve kendi hallerine bırakırsınız.
Karşınıza hiç beklemediğiniz yeni fırsatlar çıkar, siz de gelişiminize olumlu katkı sağlayacak şekilde değerlendirirsiniz.
İşinizde maddi gelirinizi arttıracak önemli sorumluluklar alabilir, kimseye ihtiyaç duymadan verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin planlarını yapmaya başlarsınız.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Burcunuzda uzun süreli ev sahipliği devam eden Uranüs gezegeni, birkaç hafta boyunca olumsuz açılarla aktif hale gelecek. Sizden daha üstte olan kişilerle basit bir konuda tartışabilir, iddiacı davranışlarınız nedeni ile uyarı alabilirsiniz.
Fiziksel olarak kendinizi oldukça güçlü hisseder ağır işlerden dahi kaçmazsınız. Yine de dikkatli olmanız konusunda uyarıcı bir açı olduğundan, kazalara yatkın olmanız sebebiyle, özellikle de trafikte dikkatli olmanız gerekir.
Aklınız, zihniniz, konuşma kapasiteniz öyle yoğun etkiler altındadır ki, sürekli şarj edilmişçesine hareket halinde olursunuz. Sürekli konuşmak istersiniz ve bu konuşma isteği altında, karşınızdaki kim olursa olsun onu dinlemeye istekli davranmazsınız.
Diliniz sivrileşir, size uymayan her fikir ve olay karşısında acımasızca konuşmalar yapabilirsiniz. Dilinizi tutmakta zorlandığınız için bu süreçte adınız birçok dedikoduya da karışabilir.
Egonuzun öne çıkması çevrenizle olan tüm ilişkilerinizi etkiler. Ortada bir sorun ve sıkıntı olmamasına rağmen aniden sinirlenirsiniz. Sözleriniz sert ve karşı tarafı tahrik edecek güçtedir. Tehditler savurabilir, sürekli olarak birileri için yaptığınız fedakarlıkları ve karşılığını alamadığınızı anlatmaya başlarsınız. Oysa ki kendinizi ve fikirlerinizi sakince anlatmaya kalksanız ortaya başarılı işler çıkarabilirsiniz.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Güçlü Mars etkisi Güneşinizle kare açı yaptığında taşikardiden kalp problemlerine birçok probleme yol açabilir. Ayrıca yüksek ateş, kesik, kanama, yanıklar Mars enerjisinin getirileridir (yaz aylarında yaşadığımız için güneş enerjisinin bütün zararlarını alarak yara haline dönüşecek yanıklara, güneş alerjilerine de yatkın olursunuz). Bağırsak sağlığınıza da dikkat etmenizi öneririm.
Her zamankinden daha alıngan olurusunuz. Normal zamanda alınganlık yaptığınız konuları düşünseniz kendinize hak verme olasılığınız yoktur, fakat transit Mars Güneşinizle kare açı yaptığı için alınganlığınızı haklı görüp, birçok bahaneler uydurabilirsiniz. Gergin ve sinirli bir enerji sizi sarar ama neye sinirlendiğinizi aslında kendiniz de bilmezsiniz.
Ortada hiçbir neden yokken dahi geçmişi düşünür ve geçmişte sizi üzen olayları hatırlamanız üzen insanlarla hesaplaşma yapmak istemenize sebep olur. Birikmiş büyük bir öfke vardır ve bu öfke genellikle en yakınlarınız olan insanlaradır. Anne ya da babaya kırılma, dargınlık, alınganlık bu sürecin getirilerindendir.
Gergin enerjiniz evdeki tüm eşyaya geçerek kırılmasına ve bozulmasına sebep olur.
Ev almak, satmak, kiralamak, taşınmak gibi durumlarda zorluklar yaşarsınız.
Sizden faydalanmaya çalışan kötü niyetli kişilere de tek kelime ile hadlerini bildirirsiniz.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Ticari girişimler için oldukça güzel olan bu süreçte hiç beklemediğiniz paraların da gelmesi olasıdır. Maddi gelirinizin artması moralinizi daha da güçlendirir. Bütçenizin gelirinizle aynı orantıda gitmesi ile üzerinizdeki maddi kaygılar azalır ve etrafınıza pozitif enerji gönderirsiniz. Zorda olanın elini tutar küçük yardımlarla geliri az olanlara fayda sağlarsınız.
Kendinizi oldukça enerjik, yüksek moralli ve dinamik hissedeceğiniz bir süreçtesiniz. Yarım kalan ve mutlaka yerine getirmeniz gereken işleri büyük bir istek ve kendinize güven içinde yerine getirmenin huzurunu derinden yaşayabilirsiniz.
Sizi kışkırtabilecek, moralinizi düşüren herkesten uzaklaşır, öyle insanların kavga etmeye bile değmeyeceğini düşünerek işlerinize odaklanırsınız. Moralinizin düzelmesi, yüzünüzün gülmesi ile artan şevk ve isteğiniz başkalarının üzerinde de olumlu etki bırakmanıza sebep olur.
Fiziksel aktivite içeren işlerde de başarı kaçınılmaz olduğundan, sporla profesyonelce uğraşan kişiler için ödüllü bir süreç olabilir.
Üzerinde çalıştığınız her tür projeyi geliştirmek ve aşk hayatınızı düzene koymak adına adımlar attığınızda, yıldızlar olumlu açıları ile işlerinizi kolaylaştıracaktır. Aşk hayatı uzun süredir rutin olanlar için de canlılık ve yeni tanışmalar gündemde olacaktır.
Şansın sizden yana olduğunu bilmeli ve kollarınızı sıvamalısınız. İstekleriniz, amaçlarınız ve hayalleriniz birbiri ile örtüşür, kaygı ve endişeleri hayatınızdan çıkarırsınız.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Ne kadar zorba, kabadayı, korktuğunuz insan varsa; bu süreçte karşılarına dikilir ve hakkınız olanı bütün gücünüz ile istersiniz. Sesiniz daha fazla çıkar ama kelimeleriniz can acıtıcı olacaktır. İstediklerinizi elde etmek için beklemezsiniz.
Kontrolün her zaman elinizde olmasını istersiniz. Yapmak istediklerinizi gerçekleştirebilmek için her yolu denersiniz. “Başarı için her şey mubahtır” sözünü bu günlerde daha çok kullanırsınız.
Her şeyden önce oldukça korkusuzsunuz. Yapmak istediğiniz ne varsa hiç kimsenin sizi durdurmasına önünüze engel çıkarmasına izin vermezsiniz. Öyle hırslı bir hale gelirsiniz ki, size karşı çıkan yakınlarınız dahi olsa yıkıp geçer arkanıza bakmazsınız.
Kendinizi negatif hissedişler içinde bulur ve etrafınıza da o şekilde yansırsınız. Basit bir olay dahi sabrınızı zorlar ve yoğun tepkiler verebilirsiniz.
Sizden gizlenen bazı şeyleri öğrenir ve adeta ateş püskürürsünüz. Kavga etmeye hazır halinizle her şeyi gözünüzde büyütür ve incir çekirdeğini doldurmayacak konularda dahi sorunların mimarı olursunuz.
Resmi görevliler de bugünlerde filminizin başrol oyuncuları olacağından, kanuni cezalara da yakın olursunuz. Sakin kalabilseniz ortaya harika fikirler ve büyük projeler çıkarabilirsiniz. Anahtar sizdedir ve nefsinizle mücadele edebilirseniz normal zamanlarda başarmakta zorlanacağınız her şeyin altından kolaylıkla kalkabilirsiniz.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Transit Mars bu hafta burcunuza geçiş yapacak ve Jüpiter gezegeni ile zıt açı içinde olacak. İyi özelliklerinden bahsedecek olursak; enerji yoğunluğu, canlılık, aşırı dinç hissetme, iş bitirici ve güçlü bir enerji içinde olursunuz.
Mars ve Güneş “ego” ile alakalı iki gezegen olduğundan, onların kavuşumlarında; kendini beğenmişlik, önce ben eğilimi, kimseyi beğenmeme, atılganlığın kolaylıkla kavgaya dönüştüğü zaman dilimidir.
Bu süreçte tüm otoriteler, ebeveynler, patronlar ve trafikte karşılaşacağınız polisler dahil olmak üzere en küçük bir uyarı geldiğinde sinirlerinize hakim olmanız nerde ise imkansızdır. Bazı riskler içeren güçlü bir enerji altındasınız. Bu nedenle her adımınızın sonuçlarını iyi düşünmelisiniz. Egonuz çok fazla öne çıktığı için tartışmaya hazır hale bürünür ve birçok kişiyi karşınıza alırsınız.
Kızgınlık ve öfke bastırılabilse ortaya büyük işler çıkabilir. Sağlık olarak da baktığımızda güneş öncelikle kalbi simgeler. Güçlü Mars etkisi Güneşinizle kavuşum yaptığında taşikardi ve benzeri kalp problemleri gibi birçok soruna yol açabilir. Ayrıca yüksek ateş, kesik, kanama, yanıklar Mars enerjisinin getirileridir (yaz aylarında yaşadığımız için güneş enerjisinin bütün zararlarını alarak yara haline dönüşecek yanıklara, güneş alerjilerine de yatkın olursunuz). Bağırsak sağlığınıza da dikkat etmenizi öneririm.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Bastırılmış duygularınız adeta yıllarca uyuduğu uykudan uyanarak harekete geçer ve duygusal hayatınızı düzene koymaya başlarsınız. Karşı cinse ilginiz artar, sizi beğenen ama farkında olmadığınız biri ile yakınlaşabilir ve onun duygularını açmasına fırsat verebilirsiniz. Aşk ve cinsel istekler yoğun şekilde ortaya çıkar. Kalbinizin çarpmasına sebep olacak karşılaşmalar sizi bekliyor olacak. Davranışlarınıza duygularınız yön verir. Kalbinizin sesini daha fazla dinlersiniz. Hissettiğiniz güzel duygular sayesinde kendinizi bir hayli güçlü hissedersiniz.
Karşılaşacağınız herhangi bir sorun karşısında bocalamaz ve hoş görü içinde ele almaya çalışırsınız. Mücadele gücünüz artar fakat bunu saldırganlıkla ortaya koymazsınız. Duygularınızın sesini mantığınızla birleştirerek ortaya çıkarırsınız. Belli tolerans içinde limitlerinizi belirler, hayatınızın her anlamda anahtarını elinizde tutmaya çalışırsınız.

Duygusal huzuru bulduğunuz için etrafınıza da güzel bir enerji yayarsınız. Akıl ve duygu ortaklığını sağlamanın huzuru içinde hayatınıza güzellikleri daha kolaylıkla çekebilirsiniz. Aileden maddi manevi destek alınır ve ilişkiler sağlamlaştırılır.
Açık sözlü davranmanıza rağmen konuşmalarınızda karşı tarafı incitecek sözleri ayıklayarak kendinizi izah etmeye çalışırsınız.
Ayrıca ev alma, satma, kiralama gibi durumlarda düşünülmeyen kolaylıklar kendiliğinden ortaya çıkar.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Korkusuzluğunuz artar ve her konunun içinde olmak istersiniz. Bu uğurda zorlayıcı tavırlar içinde olur, başkalarının fikirlerine itibar etmezsiniz. Daha önceden planlanmamış kavgalar gündeme gelir, hayatınız aniden bir savaş alanına dönüşür. Söz dinleyecek, empati kuracak durumunuz da yoktur.
Başkalarına ait sırlar, söylenmemesi gerekenler ortaya dökülür. Size karşı gelen kişileri yere serebilmek adına elinizde ne varsa kullanırsınız. Patlamaya hazır bir bomba gibi olursunuz. Piminizi çekene de acıma duygunuz yok olur. Bu süreçte resmi kişilerle de karşı karşıya gelmeniz mümkündür.
Negatif enerjiniz arttıkça tatsız olayları da hayatınıza çekmeye başlarsınız. İçinizden fışkıran şiddeti azaltmayı başarırsanız ortaya muhteşem işler de çıkabilir.
Sakinlik, dua ve arınma yöntemlerini deneyerek daha az kırıcı olmaya çalışmalısınız. Basit bir sözü bile yanlış anlayarak sizden hiç beklenmeyen öfke nöbetleri geçirebilirsiniz. Sonuçta kendi tavırlarınız yüzünden hüsran ve sıkıntıları hayatınıza geçirebilirsiniz.
Aslında yaşadığınız her olayın bir ders niteliğinde olduğunun bilincine varabilirseniz daha uzlaşmacı davranabilirsiniz. Herkesin farklı yaradılışta olduğunu kabul etmeniz gerektiğini hatırlatan olaylar yaşamanız olasıdır. Kimseyi değiştiremeyeceğinizi, yakınlarınızı dahi sürekli kontrol altında tutamayacağınızı kabul ederseniz daha az üzülürsünüz.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Güçlü Mars etkisi Güneşinizle kare açı yaptığında taşikardiden kalp problemlerine kadar birçok sağlık sorununa yol açabilir. Ayrıca yüksek ateş, kesik, kanama, yanıklar Mars enerjisinin getirileridir (bu açıyı yaz aylarında yaşadığımız için güneş enerjisinin bütün zararlarını alarak yara haline dönüşecek yanıklara, güneş alerjilerine de yatkın olursunuz). Bağırsak sağlığınıza da dikkat etmenizi öneririm.

Mars enerjisi nedeni ile her konuda hızlı hareket etme isteği trafikte de ortaya çıkabilir ve sürat nedeni ile yasaları çiğneyip cezalar alabilirsiniz.
Kullandığınız her aleti adeta harekete geçirir ve negatif enerjinizle kendinize zarar verir hale getirirsiniz.
Normal zamandan çok daha fazla saldırgan, önce ben diyen davranışlar görülecektir. Güçlü, yoğun ve yorgunluk bilmeyen bu enerjide olumlu kanallar adeta kapatılarak her şeyi kavga ve dayatma ile halletmeye kalkarsınız. Fiziksel güç isteyen her tür girişimi gündeme taşırsınız. Yüksek bir enerji içinde kendinizi oldukça güçlü ve kuvvetli hissedersiniz. İçinizdeki coşkun enerji nedeni ile aşırılıklara kaçma ihtimaliniz de vardır.
Şans oyunlarına ve borsaya ilginiz de artabilir. Bazı yönlerden ters giden hayatınızı şans oyunlarından aldığınız hazlarla farkında olmadan telafi etmek isteyebilirsiniz. Bu konuda da dikkatli olmanızı öneririm, çünkü Jüpiter gezegeni kare burcunuzda ve kazanayım derken büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Her türlü iletişim, yazışmalar ve iş takipleri için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Zekanız açıktır ve yeteneklerinizi daha kolay ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi çok iyi anlatır, dilinizi olumlu şekilde kullanarak başkalarının kafalarındaki soruları da kolaylıkla yanıtlarsınız. Duygusal hareketlilik de gözle görülür şekilde artacaktır. Cinselliği ve aşkı hayatınıza taşıma isteğiniz artar. Karşı cinsle olan ilişkinizde kesin kararlı olursunuz. Sizi üzebilecek kişileri incitmeden saf dışı bırakırken geleceğe birlikte gidebileceğiniz kişilerin yolunu açar size yaklaşmalarına izin verirsiniz. Bazı güzellikler ve aşkı yaşama ihtimaliniz yüksektir. İlişkilerde kesin kararlı olursunuz.
Verdiğiniz ilgiden fazlasını alırsınız. Kalabalıklar içinde olur, günlük hayatın sıkıntılarından kurtulmak için gezer, eğlenir hoş vakit geçirirsiniz.
İçinde bulunduğunuz her tür aktivite yenilenmenize ve negatif enerjinizi atmanıza fayda sağlar.
Kendinizle ve fiziksel görünümünüzle daha yakından ilgilenirsiniz. Kuaför salonları, güzellik merkezleri uğrak yerlerinizden olur.
Çevrenizde bulunan herkesin de hayatına ve görüntüsüne dokunmak için kolları sıvar, başka birinin hayatına olumlu olarak dokunmaktan büyük keyif alırsınız.
Diğer zamanlara oranla daha fazla para harcayabilirsiniz. Fakat harcadığınızdan daha fazla kazanırsınız.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Oldukça enerjik, heyecanlı ve kışkırtıcı bir süreç sizi bekliyor. İnsanlar üzerinde oldukça etkili olabilir, büyük işler başarabilirsiniz fakat aynı zamanda bazı kişilere karşı da saldırgan tavırlar içinde olabilirsiniz. Kendinizi kontrol etmeyi başarabilirseniz hanenize büyük işler ve atılımlar olarak yazacağınız büyük başarılar sizi bekliyor olacak. Aksi takdirde başarıyı yakalarken düşmanlarla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
Çabuk sinirlenme ve alınganlık gözlemlenebilir. Siz öyle olmadığınızı düşünseniz bile çevrenizden bu tip tepkiler alabilirsiniz.
Sorumluluğunuzda olan işlerde engellerle karşılaşabilir, bakmak zorunda olduğunuz kişilerle aranızda gerginlikler yaşanabilir.
Sakin davranabilirseniz karşınıza geçen herkesten daha üstün durumda olabilir ve düşmanlarınızı mat edebilecek gücü gösterebilirsiniz. Kazanç ve kaybın sadece sizin davranışlarınıza bağlı olduğunu bilmenizde fayda var.
Bu süreçte yakalayacağınız fırsatların meyvelerini ilerleyen günlerde toplayacağınızı bilerek daha dikkatli ve özverili davranmalısınız. Bunu yapmayı başaramazsanız çok sevdiğiniz kişiler dahi karşınıza geçebilir ve basit bir mesele birkaç saat içinde kriz haline dönüşerek tüm enerjinizi alabilir.
Mümkün olabilirse bu süreçte kendinizle baş başa kalmanın yollarını aramalı ve dinlenmeye özen göstermelisiniz.

 

Balık 20 Şubat / 20 Mart

Güçlü Mars etkisi Güneşinizle ve burcunuzda bulunan Jüpiter ile zıt açı yaptığında taşikardiden kalp problemlerine kadar birçok sağlık sorununa yol açabilir. Ayrıca yüksek ateş, kesik, kanama, yanıklar Mars enerjisinin getirileridir (bu açıyı yaz aylarında yaşadığımız için güneş enerjisinin bütün zararlarını alarak yara haline dönüşecek yanıklara, güneş alerjilerine de yatkın olursunuz). Bağırsak sağlığınıza da dikkat etmenizi öneririm.
Sanki bir duvarın kenarında bütün dünya tarafından kıstırılmış gibi hissedersiniz. Olayları ve konuları ciddi ve tarafsız değerlendirmek için olumsuz bir süreçtir.
Bazı başarılar elde etmenize rağmen kendinizi mutlu hissetme ve huzur duygusu sıfırlanmış durumdadır. İçinizden dışarı akan duygular sizi de başkalarını da yakabilir. Ortaya çıkacak olaylar aklınızdan geçmeyen şeylerdir veya düşünseniz bile gerçekleşeceğine olanak vermezsiniz.
Yaptığınız planları bir süreliğine rafa kaldırın çünkü uygulamaya koymanız kolay olmaz. Bu süreçte kendinizi ispatlamak ve ben de varım demek istersiniz ama bunu uzlaşıcı bir dille anlatamazsınız.
Kendinizi baskı altında hisseder, en yakınınızın bile sizi anlamadığını ve sürekli eleştirdiğini düşünerek uzaklaşma isteği içinde olursunuz.
Daha önceden planlanmamış kavgalar gündeme gelir, hayatınız aniden bir savaş alanına dönüşür.

error: Content is protected !!