Koç

KOÇ BURCU

21 Mart-20 Nisan

Yönetici Gezegeni: Mars, Elementi: Ateş, Niteliği: Öncü, Rengi: Kırmızı, Taşı: Elmas, Uğurlu günü: Salı, Uğurlu sayısı:9, Güçlü yönleri: Korkusuzluk, iş bitiricilik ve insanları etkileme gücü.

 

Koç burcunun diğer burçlarla uyumu

Aşk: Aslan ve yay, İş hayatı: Başak, Arkadaşlık: Kova ve ikizler, Fiziksel çekim: Terazi ve akrep

İlişkilerde anlaşmakta zorlandığı burçlar: Yengeç, terazi ve oğlak

 

Koç burcu genel karakteristik özellikleri

Yaşam savaşlarında yoğun şekilde cesaret ve korkusuzluk görülecektir. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar içlerindeki küçük çocuğu muhafaza ettiklerinden onlarla anlaşmak bir yandan çok kolay diğer yandan çok zordur.

Her şeye çabuk kızan yönleri ile alev gibi parlarlar, küçük bir iyi davranış karşısında ise kızgınlıkları kısa sürede geçerek neşeli ve iyi niyetli hallerine dönerler.

 

 

Bir şeyi istemek ve elde etmek…

Kafalarına taktıkları ne olursa olsun ki bazen çok anlamsız, onlara hiçbir şey kazandırmayan şeyleri de isteyebilirler ve bu uğurda tüm güçlerini harcayarak elde ederler.

 

Elde ettikten sonra heveslerinin geçme ihtimali yüksektir. Ama verdikleri mücadele için pişman olmazlar. Yapılması gerekiyordu ve yaptım diyerek kendilerini savunurlar.

 

Bakışları onu her zaman ele verir…

Tüm duygularını onun bakışlarından anlayabilirsiniz. Yalan söylemişse bakışlarını kaçırır. Öfkelendiği zaman gözünüzün içine bakar ve karşısındaki kişinin gözlerinden gerçeği görmek ister. Çünkü onun gözleri asla yalan söyleyemez. Mutlu olduğunda gözlerinin içi güler. Mutsuzluğunda da ne kadar neşeli görünürse görünsün gözleri yorgun ve dalgın bakar.

 

Sert mizacına rağmen inanılmaz merhametlidir ve hiç tanımadığı biri için yada acıklı bir filmde saatlerce ağlayabilir.

 

Savaşmak tan korkmazlar…

Çocukları, eşi ve ailesi hatta önem verdiği herhangi bir arkadaşı ve komşusu içinde kendini ateşe atabilir. Yapılması gerekeni yapar ve mücadeleden yılmaz. Haksızlığa dayanamaz, ezilenin yanında olur.

 

Maddi menfaat gözetmeden yardım isteyen herkesin yanındadır. Parasını, zamanını ve elindeki tüm gücü seve, seve sevdikleri için harcar.

 

Sıcak, esprili ve samimi hali ile kısa sürede arkadaşlık kurar, arkadaşları için vazgeçilmezdir. Çünkü zor günlerinde yanlarında olduğunu defalarca gösterir. Kimseyi sırtından vurmaz ve her şeyini rahatlıkla paylaşır.

 

Birine yardımı dokunmuşsa ruhu huzur dolar ve rahat bir uyku çeker. Kafasına bir şey takılmışsa uyku sorunları yaşayabilir.

 

Kontrolcüdür..

Hayatına aldığı herkesi ve yakınlarını kontrol altında tutmak ister. Bu sayede aile birliğinin devam edeceğine inanır.

Eleştiriden ve kendisine karşı çıkılmasından asla hoşlanmaz. Sert sözler ve davranışlar görürse karşısındaki en çok sevdiği de olsa inatçı ve acımasız davranabilir.

 

Kızgın anlarında yumuşak ve sevgi dolu davranılırsa o sert halinden eser kalmaz. Acıma duygusu ve pişmanlık yaşayarak kırdığı kişi için köle gibi davranabilir.

 

Kullanılmadığını hissettiği sürece cömertlikte onunla kimse yarışamaz.

 

Yakınlarının isteklerine asla duyarsız davranmaz.

 

Koç burcu aşk da nasıl davranır

Sevgi ve cinsellik önemlidir.

Aşk onun olumsuz yönlerini azaltan yegane duygudur. Aynı zamanda ihtiraslı ve cinsel yönü güçlüdür. Platonik aşklar onlar göre değildir. Birinden hoşlanmışsa ilişkiyi başlatmak için ne gerekirse yapar, uzun süre beklemekten hoşlanmaz.

 

Hissettiği duygularını gizlemesi çok zordur, bakışları oldukça etkileyicidir ve karşısındaki kişiyi adeta esir alarak bakarak ilk ateşi yakar.

 

Birlikte olduğu kişilerde iz bırakır. Unutulması zordur. Aşırı kıskanç tavırları ile eşini bunaltabilir fakat diğer olumlu özellikleri olumsuz yönlerinin affedilmesini sağlar.

 

Koç burcu aşık olduğu zaman partnerini dünyanın merkezine oturtur. Bir yandan onu yüceltirken diğer yandan baskıcı davranışları ile karşısındakinin bazen kendini silik bir kişilik olarak hissetmesine neden olur.

 

Sevdiği kişinin her şeyine karışır, bir yanı onun diğer insanlar üzerinde hayranlık bırakmasını istediğinden giyiminden, oturuşuna, konuşmasına kadar mükemmel olmasını isterken diğer yandan aşırı beğeni alan partnerini elinden alacaklarını düşünerek onu bastırmaya çalışır.

 

İsyanlar ve kavgalar sırasında sürekli olarak haklı olduğunu savunur. Onunla uzlaşmak için sakinleşmesini beklemek ve iyi niyetle sözlerinizi dikkatli seçerek kullanmanız gerekir.

 

Aşık olduğunda farklı bir kişilikte doğar…

Aşk onun için olmazsa olmazdır. Aşk sayesinde yeniden doğduğunu hisseder, karakterinde daha önce deneyimlemediği davranışları ortaya çıkar.

 

Alınganlıkta bunlardan biridir. Sevdiği onun her şeyidir ve onun en küçük bir sözü karşısında alay edildiğini, sevilmediğini hissederek alınganlık yapar ve küser.

 

Önemli olduğunu ve çok sevildiğini her zaman hissetmelidir.

 

Her şeyi affeder, eşinin en iyi dostu olmaya çalışır. Hastalıkta, sağlıkta, parasızlıkta partnerinden daha fazla çaba gösterir.

 

Tüm bu olumlu davranışlarının karşılığında iki şey ister biri çok sevilmek, diğeri ise sadakat..

 

Aşık bir koç kesinlikle sadıktır ve aynı şeyi kendiside bekler. Sadakatsizlik karşısında affı yoktur. Ortalığı ateşe verir ve arkasını dönüp gider.

 

Zaman içinde öfkesi geçer fakat partneri onun için herhangi biridir artık. Fakat acıma duygusu nedeni ile eski sevgilisi muhtaçsa yardım etmekten çekinmez.  Onun bu müşfik davranışı ile affedileceğini ve yeniden başlayacağını düşünen kişiler yanılır.

 

Çünkü o partnerinin cinsellik yaşamasından öte bir başkasına bakmasına ve basit bir dokunuşa bile dayanacak biri değildir o nedenle onu aldatanın bir daha kalbinde yeri olmaz.

 

Sevdiğini ailesinden dahi kıskanır. Eğer ailesine çok düşkün ve sürekli öven bir partneri varsa, koç burcu aile ile gizli yada aleni bir savaşın içine girer. Fakat eşi ona önemli olduğunu hissettiriyor ve ailesi de dahil herkesin ikinci planda olduğunu dile getiriyorsa karşı tarafın ailesi ile dost olur ve hiçbir yardımı esirgemez.

 

Koç burcu ile birlikte yaşamak zor olmasına rağmen aynı zamanda çok zevklidir.

 

Moralini bozan bir şey olmadığı takdirde neşeli tavırları ve gülen yüzü ile sizi başka bir dünyaya götürebilir.

 

Yaşamak isteyip cesaret edemediğiniz her şeyi onunla deneyimleyebilirsiniz.

 

Ağlıyorsanız sizinle ağlar ve gözyaşlarınızı siler, komiktir onunla beraberken komşularınız sıklıkla kahkahalarınızı duyacaktır. Aynı zamanda kavga sırasında yüksek sesi de duyulacaktır.

 

Onun olan ne varsa sevdiğinindir. Daha önceki ilişkilerinde hep veren ve sömürülen biri onun tok gözlülüğü ve paylaşımları karşısında önce şaşkınlığa uğrar ve ardından büyük bir hayranlık besler.

error: Content is protected !!