İkizler

İkizler Burcu

22 Mayıs – 21 Haziran

Yönetici Gezegeni: Merkür, Elementi: Hava, Niteliği: Değişken, Rengi: sarı, Mavi, Gri, Taşı: Opal, İnci, Kehribar, Akuamarin, Kuvars, Uğurlu Günü: Çarşamba, Uğurlu sayısı: 5, Güçlü yönleri: Zekalarını kullanma becerisi, eli çabukluk, espri yeteneği. Zayıf yönleri: Kararsızlık, şıp sevdi, tartışmaya hazır olma hali. Yerli, yersiz konuşma meyili.

 

Sağlık: Akciğerleri, eller, kollar ve sinir sistemleri hassastır.

 

İkizler burcunun diğer burçlarla uyumu

Aşk: Terazi ve kova, İş hayatı: Akrep, Arkadaşlık: Koç ve aslan, Fiziksel çekim: Yay ve oğlak, Anlaşmakta zorlandığı burçlar: Başak ve balık.

 

İkizler burcu genel karakteristik özellikleri

Yerinde duramayan, hızlı, zeki, konuşkan ve beceriklidir. Çabuk bıkma ve kararsızlık huyunu kontrol altına alabilirse üstesinden gelemeyeceği iş yoktur. Birçok konuda yetenek sahibidir, aynı anda birkaç işle birden ilgilenip isterse aynı hızla sonuca ulaştırabilir. Fakat ilgisi kaybolursa ne kaybedeceğini önemsemeden yarım bırakabilir.

 

Çabuk öğrenen ve muhteşem zekasına rağmen birçoğu eğitimde sorunlarla karşılaşır. İstemediği bir bölüm okuduğunu düşünerek son yılında okulu bırakıp başka bir bölüme yeniden başlayan çok sayıda ikizler burcu kişileri vardır. Kararsızlık ve yarım bırakma huyları yüzünden çoğunlukla ailesi ile ters düşebilir. Aile bağları çok güçlü değildir, bazen kopuşlarda görülebilir fakat kısa sürede ilişkileri toparlayarak istediği şekilde yönlendirir.  Canı istediği zaman kullandığı tatlı dili, sevecenliği ve yardım severliği nedeni ile yakınları tarafından çok sevilir.

 

Hayata bir kez geldiğine ve her şeyi denemesi gerektiğine inanır. Adrenalin düşkünlüğü ile tehlikeli birçok spora, gezilere ve maceraya bayılır. Anlık yaşama hevesi belirgindir. Bu düşüncesi ona hatalarda yaptırabilir fakat asla pişmanlık duymaz. Hayata dair her şeyin olgunlaşması için olması gerektiğine inanır. Ama yaşadıklarından dersler almadığı için olgunluğa erişmesi çok uzun yıllarını alabilir. Bu nedenle kaç yaşında olurlarsa olsunlar kendilerini hep genç hissederler. Bu düşünceleri tavırları ve yaşam tarzlarına da yansır.

 

Dinamik ve hayat doludurlar, hüzün onlarda uzun süre hüküm süremez. Çok çeşitli ve bazen de tuhaf arkadaşları vardır. Her yaştan, her ırktan, her dinden ve her cinsiyetten kişilerle dostluk kurarlar. Hayatları her yönü ile çok renklidir.

 

Kıskançlık ve kin duygusunu bilmez. Genelde neşeli ve hayat doludur.

 

Çok okur, çok gezer bu nedenle ayaklı kütüphane gibidir.

 

Çabuk sinirlenir tartışmaların her zaman içindedir fakat kaba kuvvette başvurmaz. Başkalarının hakkını savunmak adına birçok kişi ile ters düşebilir.

 

Sürekli hareket halinde olması yoğun hayatı ve dinlenmeye özen göstermemesi nedeni ile sinir sistemi çok kolay yıpranır.

 

İşinde başarılı olması için renkli ve hareketli bir iş ortamı olmalıdır.

 

Masa başında tüm gün oturup, maaşını alıp yaşamını devam ettirmeyi istemez. Yaratıcılığını, zekasını ve pratikliğini kullanacağı ve her gün değişen koşulları olan işler ona göredir. Çok yüksek ücret alacağı işleri, az para kazanacağı ama sevdiği işlere tercih eder.

 

Siz hayatı dolu, dolu yaşamayı seviyorsunuz. Eleştirilerden ve kısıtlanmaktan nefret edersiniz. Özgürlüğünüz önemlidir. Ailenizde dahil hiç kimsenin hayatınıza müdahale etmesine dayanamazsınız.

 

Etrafınızın kalabalık olmasından ve arkadaşlıktan hoşlanırsınız. Sizinle bir arada olmak eğlencelidir. Kimseyi sıkmaz ve esprilerinizle sorunlu olan kişileri kolaylıkla hayatın içine çekebilir ve morallerini düzeltirsiniz.

 

Konuşmak ve kendinizi ifade etmek sizin için çok önemlidir. Bu hakkı başkalarına da tanır ve size ihtiyacı olan kişileri saatlerce yargılamadan dinlersiniz.

 

İnsanları ayrım yapmadan seversiniz. Sizin için aslolan dostluktur. İnsan haklarının peşinde, muhtaç olanın yanında olur, size ait her şeyi severek paylaşırsınız. Dar kafalı, bağnaz ve yargılayıcı kişilerden uzak durmaya çalışır. Bir araya gelmişse en ağır eleştirilerle korkusuzca iğneler.

 

İkizler burcu aşk da nasıl davranır

Hızla başlayan ilişkileri aynı hızla bitebilir. Aradığını bulamadığını düşünerek bazen aynı anda iki kişiye de ilgi duyabilir. Tek kişide istediği tüm özellikleri bulması çok uzun yıllar sevgi arayışında olmasına sebep olabilir.

 

Genç yaşlarda yapılan evlilik genelde hüsran getirebileceğinden orta yaşlarda evlenmesi daha doğru olacak ve ilişkisinin kalıcı olmasına fayda sağlayacaktır.

 

Duygularını kolaylıkla dile getirir, hissettiklerini etkileyici bir şekilde anlatarak etkilemek istediği kişiyi kısa sürede kendine bağlar.

 

Hızla aşık olabilir, bu nedenle yıllar içinde öncelikle kendi duygularına güvenmediği için taahhütte bulunmaktan kaçar ve evliliğe sıcak bakmaz.

 

Söz verdiği an aşk büyüsünün bozulacağından korkar. Büyük aşk ve partnerine olağanüstü hayranlık beslemesinin ardından birçok sınavdan geçirdiği kişiyi eş olarak seçebilir.

 

Seçilen olmaz o bir avcıdır. Eğer birini elde etmeyi kafasına koymuşsa ondan kurtulmanın imkanı yoktur. Flörtün kovalamaca yönüne bayılır. Kolay elde ettiği kişilerden kısa sürede sıkılabilir.

 

Eşi olabilecek kişide aradığı en belirgin özellik zekadır. Akıllı bir partnere kendini teslim edebilir. Onların yüreklerine giden yol akıllarından geçer.  Fiziksel görüntü ile fazla ilgilenmez fakat partnerinin şık ve temiz olmasını ister. Evcimen olmamasına rağmen hijyen ve tertipli olmaya özen gösterir.

 

Özgürlüğüne ve eşitliğe düşkün biri olmasına rağmen gerçekten aşık olduğunda şüpheci yönü ortaya çıkar ve partnerinin üzerinde gizli bir baskı uygular. Duyguları ve fikirleri birbirine ters düşerek tezatlar yaşamasına sebep olur.

 

Çok beğendiği partnerini başkalarının da beğenebileceğini düşünerek kendisine eziyet etmeye başlar. Böyle anlarında sivri dili ortaya çıkar ve partnerine karşı kırıcı davranışlar sergileyebilir. Ruh hali sık değiştiğinden kısa sürede eski haline dönebilir.

 

İkizler burcu ile aşk yaşayan kişilerin her günleri dolu, dolu geçmeye başlar. Sevdiği tüm uğraşları ve hobilerini partnerine de bulaştırır. Eğlenceli ve maceraperest yönü ile hayatı rutin olmaktan çok uzaktır.

 

Romantizmden fazla hoşlanmamasına rağmen iyi organizasyon yeteneği sayesinde özel anları muhteşem bir hale getirir.

 

Sevdiği kişiye her anlamda destek olur. Yol göstericidir ve hızlı iş bitirici yönleri ile sevdiğine ait birçok işi üstlenir ve kısa sürede bitirerek daha fazla beraber olmanın yollarını açar. İlişkisinin arkadaşlık yönüne çok önem verir, eşinin en iyi dostu olmasına özen göstererek her şeyini paylaşır, aynı dürüst ve samimi yaklaşımı karşı taraftan da bekler ve aralarında sırlar olmasından hoşlanmaz.

 

Aşk yaşayıp ayrıldığı kişilerle uzun yıllar dostluğunu da devam ettirebilir.

error: Content is protected !!