Boğa

Boğa Burcu

21 Nisan – 21 Mayıs

Yönetici Gezegeni: Venüs, Elementi: Toprak, Niteliği: Sabit, Rengi: Pembe, Gök mavisi, Taşı: Zümrüt, Uğurlu günü: Cuma, Uğurlu sayısı:6, Güçlü yönleri: Sevecen, kararlı, sorumluluk sahibi, Zayıf yönleri: Hırs, alınganlık ve maddiyata düşkünlük. Sağlık: Boyun, boğaz, tiroidler ve hormonal sorunları olabilir. Yeme, içmeye olan düşkünlükleri nedeni ile kilo problemleri yaşayabilirler.

 

Boğa burcunun diğer burçlarla uyumu

Aşk: Başak ve oğlak, İş hayatı: Terazi, Arkadaşlık: Yengeç ve balık, Fiziksel çekim: Akrep ve Yay

İlişkide anlaşmakta zorlandığı burçlar: Aslan, Akrep ve Kova

 

Boğa burcu genel karakteristik özellikleri

Karar verene kadar ağırkanlı görünmesine rağmen bir kez karar verdikten sonra önlerinde engel tanımayan ve istediklerini mutlaka elde eden kişilerdir.

 

Kendi görünümüne de başkalarının nasıl göründüğüne de dikkat eder. Bakımlı olmak ve hoş görünmek onun için önemlidir. Bu uğurda bir hayli parada harcayabilir. Fakir insanlara acıma duygusu hisseder ama ona göre herkes her koşulda bakımlı olmalıdır.

 

Para, mal-mülk ve iş sahibi olmak boğanın hayat amacıdır. Parasızlık yaşadığı günler olmuştur fakat bir gün paranın gelip onu bulacağına inanır ve bu uğurda yapılmasını gerekeni de yapar. Para olmadan hiçbir şeyin olmayacağını bilir lüx özlemini gidermek adına para kazanmak ilk gençlik yıllarından itibaren en büyük amacı haline gelir.

 

Hırslıdır, başarılı kişilere karşı gizli bir kıskançlık duygusu vardır. Etrafında bulunan insanlar ve akrabaları da dahil hiç kimseden daha alt konumda olmaya dayanamaz.

 

Aşırı sorumluluk sahibidir, iş hayatında özellikle üstlerine karşı saygılı ve öz verilidir. Verilen görevler karşısında isyan ve şikayet etmez, büyük bir şevk içinde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Bu davranışının altında övgü alarak göze girmek ve yükselme isteği yatar.

 

Herkesi sevmez ama özellikle iş hayatında saygı çerçevesinde seviyormuş gibi davranabilir.

 

Özel hayatında ise seçicidir. Arkadaşlıktan ziyade dostluğa önem verir az sayıda dostunun olmasına özen gösterir.

 

Dostlarının ne oldukları, nasıl davrandıkları ile ilgilenmez, onu sırtından vurup, vurmayacakları ile ilgilenir.

 

Kolay güvenmez…

Aşk hayatı ve arkadaşlıkta hiç kimse kolay, kolay onun kalbinde yer alamaz. Bunun nedeni güvendiği kişilerden yaşadığı hüsranlar olabilir. O nedenle kendini korumaya yönelik davranışlar içinde hayatına alacağı herkesi gizli testlerden geçirir.

 

Sadakatini, kararlılığını ve çalışkanlığını herkese aşılamaya çalışır.

 

Boğa burcu bir dostunuz varsa, sırtınız sağlam demektir. Çünkü hayatına aldığı kişilerden kolay vazgeçmez. Zor günlerin dostudur.

 

Sakin tavırları ile insanları kolaylıkla yönlendirir. Zor kızar, kavgadan, gürültüden hoşlanmaz.

 

Sevdikleri söz konusu olmadığı sürece hoşgörülüdür ve çizdiği tablo ile onun korkak olduğunu düşünebilirsiniz.

 

İşte bir boğanın korkak olduğunu düşünmek en büyük yanılgıdır. Çok biriktirir ve patlamaları korkutucu olabilir. Öyle anlar hayatında birkaç kez den fazla yaşanmaz ama o halini görenler bir daha asla o anı unutamazlar.

 

Acıma duygusu ve merhameti sınırlıdır. Çocuklara, hasta ve özürlü kişilere tüm kalbi ile acır elindeki imkanları paylaşarak yardımlarda bulunur. Ama çalışmayan, hazır bekleyen, kendisini kullanabilecek kişilere sırtını dönerek isteklerini duymazdan gelir.

 

Sabit fikirli oluşu ile yakınlarını bir hayli zorlayabilir. Bir şeye inanmışsa bu başkalarına göre tamamen yanlışta olabilir ama onu fikrinden caydırmak nerde ise imkansızdır.

 

Hayatında ara renklere yer yoktur. Siyah ve beyaz kavramında olduğu gibi insanları ve olayları da o şekilde değerlendirir.

 

Aile kavramına aşırı önem verir. Ebeveynleri, kardeşleri, eşi ve çocukları onun için her zaman ön plandadır. Adaleti sevdikleri söz konusu olduğunda rafa kalkar. Hata yapan yakınlarına karşı ben sana demiştim deyip azar dolu sözler söyleyebilir ama yardımını asla esirgemez ve sevgisi değişmez. Onun sevgisi de her zaman sabittir.

 

Sevdikleri ile inatçılığından kaynaklanan sorunlar yaşasa dahi onlara karşı kin tutmaz. Her tür ihtiyaçlarını bilir ve temin etmek adına fedakar davranışlarda bulunur. Arkadaşlık ve akrabalık kavramlarına önem vermesine rağmen ailesi onun her zaman ilk tercihidir. Kendisi ailesine çok düşkün olmasına rağmen aynı düşkünlük eşinde de varsa gereken esnekliği göstermekte zorlanır.

 

Boğa burcu aşk da nasıl davranır

Gerçek aşkı arar.

Aşk, sevgi, paylaşımlar onun için önemlidir fakat bu isteği adına arayışta değildir. Günü birlik ilişkiler yaşamaktan uzak durmaya çalışır.

 

Aklına ve duygularına hitap etmeyen biri ile olmaktansa yalnızlığı tercih edebilir.

 

Kendini sevdiği için yalnızlık duygusu onun için sorun değildir. Çekici görüntüsü ve etrafına yaydığı enerji ile her zaman beğenilen biri olduğunu bilmesi ona güven verir. Her zaman ona ilgi duyan birilerinin olmasına rağmen çapkın değildir. Yuvasını tehlikeye atacak her tür davranıştan kendisini men eder. Havai ve hercai olmadığı için o şekilde davranan birine karşıda ilgi duymasına imkan yoktur.

 

Sadık, güçlü, kontrollü, becerikli ve sevecen eş ister.

 

Çocukluktan itibaren nasıl biri ile evleneceği hakkında bir fikri vardır ve isteklerine uyan kişilere karşı çekim duyar. Fakat çok etkilense de ilk adımı atmakta tereddütler yaşar ve karşı tarafın yaklaşmasını bekler.

 

Duygularından emin olduğu andan itibaren evliliğe sıcak bakmaya başlar. Boşanma fikrine hiçbir zaman sıcak bakmaz. O nedenle severek evlendiği kişinin bir ömür yanında olmasını ister.

 

Takıntılı bir şekilde sever. Terk edilme korkuları vardır. Bu özelliklerini hisseden eşleri zaman, zaman onların duygularını kullanarak eziyet edebilirler.

 

Uzun yıllar sabır ve sükunet içinde davranabilirler fakat bıçak kemiğe dayandığı zaman kızgınlıkları karşısında partner kendine çeki düzen verme zorunluluğu duyar.

 

Romantizm ve cinsellik onun için önemlidir. Müzik, mumlar, süslü bir masada yenilen güzel yemeklerle hayatın karanlık tarafını eşi ile unutmaya çalışır. Sevdiğine dokunmak ve öpmekten hoşlanır. Aşkın fiziksel tarafını da güçlü olarak hissetmek ve yaşamak ister. Hiçbir özel günü unutmaz. Hediye almaktan, eşini onore etmekten gurur duyar.

 

Sıcakkanlı ve paylaşımcıdır. Bir eş olarak alması gereken sorumlulukların fazlasını yüklenir ve eşinin yükünü azaltmaktan mutluluk duyar.

 

Kıskançlıkları vardır fakat bunu uzun bir süre gizli tutabilir. Eşinin ailesi de dahil aslında herkesi kıskanabilir. Bu duygusunu açıkça eşi ile paylaşmaktan kaçınarak olmadık konularda sorun çıkarabilir.

 

Onu suratı asık ve sizinle ilgilenmiyor görürseniz mutlaka sizi birilerinden kıskandığı içindir.

 

Sevdiğini belirterek sıcak davranan eşine karşı kısa sürede yumuşar ve sorun çıkarmaktan vazgeçer.

error: Content is protected !!