Balık

Balık Burcu

19 Şubat – 20 Mart

Yönetici Gezegeni: Neptün. Elementi: Su. Niteliği: Değişken. Rengi: Yeşil, mor. Taşı: Akuvamarin, inci, turkuaz. Güçlü yönleri: Duygulu, hassas, merhametli, anlayışlı, yardımsever ve aşırı cömerttir, yoksulun ve zayıfın yanındadır. Zayıf yönleri: Hayalci, çabuk aldanan, olumsuz olaylar karşısında umursamaz davranışlar takınan ve alıngandır. Sağlık: Ayakları hassastır, sıcak ve soğuk havadan kolaylıkla etkilenerek grip olurlar. Hassas doğaları gereği sinir sistemine bağlı rahatsızlıklar geçirebilirler.

 

Balık burcunun diğer burçlarla uyumu

Aşk: Yengeç ve akrep. İş hayatı: Aslan Arkadaşlık: Boğa ve oğlak. Fiziksel çekim: Başak ve terazi

 

Balık burcu genel karakteristik özellikleri

On iki burcun sonuncusu olan balık tüm burçların toplamı olan birçok olumlu özelliğe ve bilge kişiliğe sahiptir. İlgisini çeken konularda bilgiyi adeta bilgisayar gibi kaydeder ve hiçbir zaman unutmaz. İlgisini çekmeyen konularda ise kendini kapatır ve çevreden gelen uyarılara da aldırmaz.

 

İstediği zaman başaramayacağı hiçbir şey yoktur fakat ne istediğini tam olarak anlaması uzun yıllar alacaktır. Kendisine uygun olan işi bulana dek birçok değişik iş deneyimi geçirecektir.

 

Yaratıcılık ve sanatsal yönü olan işlerde büyük başarılara imza atabilir. Sıkıcı ve emirler içeren işler ona göre değildir. İş hayatında yorulmayan bir savaşçıdır aslında. Tüm iş arkadaşlarının yanında olur, onları korur hatalarını örtmeye çalışır ve genelde vefasızlıkla karşılaşır.

 

Kötü sözler karşısında geri çekilir. Kırılır ve tamir edilmesi zor hale gelir. Böyle durumlarda maddi menfaatini ve geleceğini düşünmez, gitmesi gerektiğini düşünerek birçok olanağa da arkasını döner ve gider.

 

O bir sevgi insanıdır, sevildiğini hissettiği sürece aşırı uysal, romantik, neşeli ve iyilikseverdir. Sevilmediğini hissettiğinde hayata küsebilir.

 

Aile kavramına aşırı önem verir, kaybettiği hiçbir yakınını unutmaz ve acılarını yüreğinin en derininde saklar.

 

Bu nedenle yakınlarını kaybetmekten korkar ve ilişkisinin iyi şekilde devamı için elinden geleni yapar. O bir vefa timsalidir.

 

 

Ailenin müşfik, yardımsever ve cömert üyesidir. Hasta, parasız ve yaşlı aile bireylerinin bakımını üstlenebilir ve yaptığı hiçbir yardım ile övünmez.  Sevapta gizli kalmalıdır ona göre günahta.

 

 

Her şeyini anlatan biri gibi görünse de yüreği büyük sırlarla doludur.

Önsezileri çok güçlüdür, bir insanla tanıştığı ilk saniyelerde karşısındaki kişi ile ilgili fikir sahibi olabilir. İçinden gelen ses onu hiçbir zaman yanıltmaz. Rüyaları da ilginçtir ve ona yol gösterici olabilir.

 

Para hayatının hiçbir döneminde amacı olmaz, savruk denilecek kadar cömerttir. İyi niyeti yüzünden dolandırıcıların başlıca hedefidir. Hayatında unutamadığı büyük maddi kayıplar yaşayabilir. Bir daha aynı şekilde davranmayacağına yeminler eder fakat karşısına gözyaşları ile gelen hiç kimse dayanamaz ve zararlara uğrar.

 

Aşırı iyilikseverliği genelde başına olumsuz işler açar.

 

Ne kadar üzgün olursa olsun kimseyi dertleri ile üzmez ve neşeli bir maske takar. Başkalarının dertlerine ağlar ve mutluluklarını tüm kalbi ile paylaşır. Hoşsohbet ve komiktir, bilgi dağarcığı ile hayal gücünü birleştirerek anlattığı basit bir olayı dahi renkli bir şekilde ifade eder.

 

Dostluğa aşırı önem verir fakat arkadaş seçimi orta yaşlara kadar genel de yanlıştır.

 

Sorunlu ve depresif kişileri adeta bir mıknatıs gibi kendine çeker ve onların hayatlarını düzeltmek adına yoğun çabalar verir.

Doğayı, hayvanları ve çocukları çok sever. Yardım amaçlı derneklerde gönüllü çalışmaktan büyük mutluluk duyar. Yaşamı boyunca tüm zaaflarından ve kötü huylarından arınmak adına çok uğraşır.

 

Başkalarını eleştirmek yerine kendisini eleştirir. Kimseyi kırmak ve üzmekten hoşlanmaz bu nedenle birçok acıyı yüklenir.

 

Balık burcu aşk da nasıl davranır

O bir duygu insanıdır. Aşka aşıktır, çoğunun hayatında unutamadığı büyük bir aşkı vardır. Kimseye anlatmasa dahi gizli aşkını yüreğinde saklar ve yalnız kaldığında yaşlar süzülür gözlerinden.

 

Bir çok balık burcu üyesi aşık olduğu kişi ile evlenemez. Zor olana, imkansız olana ilgi duyarlar ve aşkı sürdüğü sürece bir çok şeyi başarabileceğini imkansızı hayata geçirebileceğini düşünür ve yanılır.

 

Hayaller ve gerçeklerin farklı olduğunu duvara toslamadan anlamaz.

 

Onun beğendiği kişiyi ailesi istemeyebilir ve çoğunlukla ağlayarak da olsa ailelerini seçerler, bazen bu seçimi büyük aşk yaşadıkları kişide yapabilir. O aşk sarhoşluğu içinde iken partneri gerçeklerin farkındadır ve arkasını dönerek gider. Yıllarca aşk acısı yaşayan balık burcu erkeği ve kadını onları terk eden sevgilileri başka biri ile evlenmeden onlardan vazgeçmezler.

 

Yıllar sonra yeniden sevebilir, onun kalbi yumuşak ve sevgi doludur, ilgi görmekten, paylaşımdan ve aile kavramından hoşlanır. Bu nedenle evliliğe yatkındır.

 

Kalbinde geçmişten gelen aşk acısı olsa dahi o birlikte olduğu partnere bunu hiçbir zaman hissettirmeyecektir. Kendini ona adapte edecek ve onun mutluluğuna kendini adayacaktır.

 

İlişkisinde sonsuz romantizm sunacak, evliliklerinin her anında eşinin en büyük destekçisi olacaktır.

 

Kavgadan hoşlanmayacak, kin tutmayacaktır. Eşinin hayatında önemli olan herkesle de iyi ilişkiler içinde olacak ve kendini sevdirecektir.

 

Evliliğin devamı için emek ve fedakarlık yapması gerektiğinin farkındadır. Özelliklede çocukları için kötü giden bir evliliğe dahi sessizce katlanabilir. O boşanmaya yatkın değildir. Fakat sadakatsizliği kaldıramaz. Eğer partneri tarafından aldatılmışsa ki ortada fiziksel bir yakınlık olmasa dahi, partnerinin başka birini beğendiğini hissettiği anda ipleri koparır ve acılar içinde arkasını döner, gider.

 

Eğer aşık olduğu kişi ile evlenen az sayıda balıktan biri ise onun cenneti eşinin yanında olacaktır.

 

Tüm hayatın kirliliği ve yaşamın zorluklarına rağmen o kendini eşine adayacak ve hiçbir sorunun karşısında boyun eğmeyecektir.

 

Ona ait her şeyi sevdiği ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyacaktır.

 

Kendi sorumluluklarını eksiksiz yerine getirirken eşinin yapması gereken birçok işi de severek üstlenir. O sevdiğinin bir gülüşüne dünyayı önüne serebilecek kadar sevgi doludur.

 

Balık burcunun sevgi gösterisi ve romantizmi başka hiçbir burçta bulunamaz. Bu nedenle ondan ayrılan birinin de başka biri ile tam olarak mutlu olması imkansızdır. Her zaman onu hatırlayacak, her sevgisizlik ve güvensizlik karşısında onu hatırlayarak acı çekecektir.

error: Content is protected !!