Aslan

Aslan Burcu

23 Temmuz – 22 Ağustos

Yönetici Gezegeni: Güneş. Elementi: Ateş. Niteliği: Öncü. Rengi: Sarının tüm tonları. Taşı: Sarı safir, sarı pırlanta. Uğurlu gününü: 5. Uğurlu sayısı: Pazar. Güçlü yönleri: Cömertlik, koruyuculuk, güçlü organizasyon yetenekleri. Zayıf yönleri: Alkış merakı, kendini beğenmişlik, güç bağımlılığı. Sağlık: sırt, göğüs kafesi ve kalbi hassastır.

Aslan burcunun diğer burçlarla uyumu

Aşk: Koç ve yay. İş hayatı: Oğlak. Arkadaşlık: İkizler ve terazi. Fiziksel çekim: Kova, balık. Anlaşmakta zorlandığı burçlar: Boğa ve akrep

 

Aslan burcu genel karakteristik özellikleri

En belirgin özelliği her koşulda kendine olan güvenidir. Dürüst, cesur ve iyi niyetli davranmaya özen gösterir. Kötülükten kaçmaya çalışır ama ona karşı kötülüğü dokunanları hiçbir zaman unutmaz ve ilk fırsatta aynı karşılığı verir. İyiliğe karşı binlerce iyilikle karşılık veren aslan vefasızlıktan nefret eder. Yaptığı iyiliklerin maddi karşılıklarını düşünmez ama ihtiyacı olduğunda manevi olarak yardımcı olduğu herkesi yanında görmek ister.

 

Yalandan uzak kalmaya çalışır, en acı gerçeği dahi söylemesi gerekiyorsa söyler ve kendisine de aynı şekilde davranılmasını bekler. Dürüst davranmak adına bazen patavatsız sözler söyleyerek kırıcı olabilir. Hiç kimseye karşı sahte davranışlar sergilemez. Ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün felsefesini benimsemiştir.

 

Rol yeteneği gelişmiştir, bu nedenle sanat camiasında birçok aslana rastlanır. O spot ışıkları altında olmaktan ve parlamaktan hoşlanır. Bu yeteneğini iş ilişkisinde insanları etkilemek için kullanır. Özel yaşamında içinden geldiği gibi davranır. Etrafında bulunan herkesi kısa sürede etkileme ve insanları etrafına toplama gücü vardır. Bunu çekiciliği ile birlikte sempatik tavırları, sıcakkanlılığı ve hoş sohbeti ile yapar. Hayatın her yönünde değişiklikler yapmaktan hoşlanır. Rutin bir hayat onun yaşam enerjisinin azalmasına neden olacağından bu bilinçle hayatını renklendirmeye çalışır.

 

Macerayı, eğlenceyi ve gece hayatını sever. Yorgunluk bilmez, çok az dinlenerek yoğun tempoda şikayet etmeden çalışabilir.

 

Kolaylıkla arkadaşlık kurar fakat dost sayıları oldukça azdır. Dostlarını da kendisi gibi çok yönlü ve dürüst kişilerden seçer. Dürüstlükten kast edilen kendisine doğruların söylenmesidir. Yoksa hiç kimseyi yaşam tarzından ve özel hayatı ile sorgulayıp, yargılamaz. İnsanların hayatlarına karşı aşırı saygılıdır ve aynı saygıyı kendiside bekler.

 

Aşırı gururlu ve özgürlüğüne düşkündür. Gururunu kıran herhangi bir davranış karşısında pençelerini çıkarır ve karşısındakini yaralamaktan çekinmez.

 

İş hayatında özgür çalışmaktan hoşlanır. Emirler aldığı zaman verim gücü ve yaratıcılığı azalır. Bu nedenle yükselmek ve başa geçmek en büyük hayalidir. Kendisi başa geçtiği zaman da emredici ve sert komut vericidir. İplerin elinde olmasına dikkat eder. Hata kabul etmez ve işlerin kusursuz ilerlemesi için gerekeni yapar. Patron olduğunda prensiplerine uygun davranan ve zeki kişileri ödüllendirerek onore etmeye çalışır. Hak yemekten, insanların haklarını çiğnemekten çok korkar ve adaletli davranmaya tüm hayatı boyunca özen gösterir.

 

Cömertliği aşırı derece olduğundan para biriktirmekte zorlanır. Her şeyin en iyisini ve pahalısını seçer. Lüx yaşamaktan hoşlanır. Yakınları ve dostları için sürprizler yapmaktan, ihtiyaçları olan hediyeleri almaktan çok hoşlanır. Orta yaşlardan itibaren daha tutumlu olmaya, yatırım ve birikim yapmaya özen gösterir. Yaşlılık ve yalnızlık korkusu vardır. Bu nedenle aile bağlarına verdiği önemle beraber, dostlarına olan ilgisini ve ilişkisini de her zaman sıcak tutmaya çalışır.

 

Hoş görülü, hazırcevap ve muziptir, zor kızar fakat kızdığı zaman patlaması bir volkanın patlamasına benzeyebilir. Karşısındaki yumuşak başlı davranırsa kısa sürede yumuşar ve türlü jestlerle kırdığı kişinin gönlünü almaya çalışır.

 

Merhametli yönü çok fazla olmasına rağmen, iş hayatında rakiplerine karşı acımasız ve hırslı davranır. Onların atacağı adımları daha önceden hesaplayarak ilerler.

 

Sosyal yaşamı, eğlenceyi, gezmeyi sever. Hayata bir kez geldim ve her şeyi yaşamalıyım düşüncesi ile hareket eder.

 

Aslan burcu aşk da nasıl davranır

Aslan burcu aşkla beslenir, hayatında her şeyi elde etme olasılığı güçlüdür fakat eğer aradığı aşkı bulamazsa daldan, dala konarak çapkın olarak anılabilir. Sayısı bir hayli fazla olan ilişkiler yaşayabilir. Fakat sorumsuz ve duygusuz bir ilişki içinde olduğu zaman dahi dürüst davranır ve ümit vermez, ilişkinin geleceği olmadığını karşı tarafı incitmeden dile getirir ve günü geldiğinde arkasına bakmadan gider. Yalnızlığa tahammülü yoktur bu nedenle aşkı bulana kadar sürekli olarak partner ihtiyacı duyar. Aşık olduğunda ise fazlası ile sadık ve özverilidir.

 

Aşık olacağı kişiyi çocukluğundan itibaren kafasında canlandırmaya çalışır. Güçlü, konuşkan, cana yakın, güler yüzlü ve fiziksel olarak gösterişli kişilerden hoşlanır.

 

Bazen kıskançlık yapabilir, fakat eşinin dikkat çekmesinden hoşlanır. Başkaları iç çekse de o benim diyerek gururlanır. Fakat eğer sevdiğine karşı başka birinin ilgisini fark ederse yırtıcı bir aslandan kurtulmak imkansızdır.

 

Aşkı tanıması genelde ilk görüşte olur ve güçlü kişiliği ve dengesi aşık olduğunda derinden sarsılır. Romantizme teslim olur, hayaller kurar ve aşkı umutsuz görünüyorsa gizli gözyaşları dökebilir. Fakat onun hayatında imkansıza yer yoktur. Bu nedenle istediği kişiye eninde sonunda sahip olur.

 

Sevdiği kişiye karşı mert, cömert ve aşırı romantiktir. Sert davranışlardan kaçar, özellikle ilişkisini rayına oturtana kadar oldukça müşfik ve sabırlı davranır. Dünyayı sevdiğinin önüne sermeye çalışır ve ona karşı koymaya hiç kimsenin gücü yetmez. Sevdiğinin her tür ihtiyacını gidermeyi görev kabul eder. İmkanları el verdiği müddetçe sürprizler yapmaktan, hediyeler vermekten çok hoşlanır.

 

Karşılığında ise yoğun ilgi ve sevgi bekler. Eğer aşık olduğu kişi ile evlenemezse yaşadığı sürece o kişiyi kafasında idol haline getirir ve bir gün karşılaşma hayali kurar.

 

Mucizeler genelde aslanları bulur ve geçmiş yıllarda kaybettikleri sevgilileri ile karşılaşma ihtimalleri çok güçlüdür. İlk anda heyecan sarmasına rağmen yinede aslan geçen yılların eski sevgiliden neler alıp yerine neler getirdiğine bakar. Bakımsız, aşırı kilolu ve hayat karşısında güçsüz biri haline gelmişse aşkı küllendiği halde kalır ve aralarındaki ilişki dostluktan öteye gitmez. Ama bıraktığı günden daha etkileyici biri karşısında ise karakterini tanımadan aşka teslim olabilir.

 

Sevdiği ile evlenen aslan yuvasını yeri geldiğinde tırnakları ile korur ve sağlam kalması için son gücüne dek uğraşır. Hırçın bir aslan olmaktan uzak bir ev kedisi haline dönüşerek eşinin dizinin dibinden ayrılmayı düşünmez.

error: Content is protected !!