Akrep

Akrep Burcu

24 Ekim- 22 Kasım

Yönetici Gezegeni: Pluton  ve Mars. Elementi: Su. Niteliği: Sabit. Rengi: Kahve, Kırmızı. Taşı: Ametist, granat, sarı yakut. Uğurlu günü: Çarşamba. Uğurlu sayısı: 2. Güçlü yönleri: Kararlı, sırdaş, her koşulda dost, çekici, sezgisel, dikkatli, analitik, güven veren kişilik yapısındadır. Zayıf yönleri: Kıskanç, kinci, alıngan, kuşkucu, başına buyruk, aşırı ihtiraslı ve sert sözlüdür. Sağlık: Üreme organları, boğazı hassastır. Hemoroid ve mesane hastalıklarına da yatkındır.

Akrep burcunun diğer burçlarla uyumu

Aşk: Yengeç ve balık. İş hayatı: Koç. Arkadaşlık: Başak ve oğlak. Fiziksel çekim: Koç, boğa ve ikizler. Anlaşmakta zorlandığı burçlar: Boğa, aslan ve kova

 

Akrep burcu genel karakteristik özellikleri

Bir akrebi gözlerinden tanıyabilirsiniz. Güzel yada yakışıklı olmayabilir fakat derin bakışları ile dikkatleri üzerine kolaylıkla çeker. Onunla göz göze gelen birinin içinin titrememesine imkan yoktur. Tüm duyguları bakışlarındadır.  Kızgınlığı, sevinci, mutluluğu gözlerinden okunur. Sevinçli ve aşık olduğu zaman gözlerinin içi güler, mutsuzluğu ve kızgınlığında ise adeta kara bir bulut gezinir gözlerinin içinde.

 

Akrep burcu hissettiklerini açıklamakta zorlanır, içinden geçenleri anlatırsa zayıf görüneceğini ve duygularının kullanılacağını düşünerek her şeyi içinde biriktirir.

 

Çok fazla şeyi dert etmesi ve paylaşmaması hastalanmasına neden olabilir. Hayatın sorunları karşısında güçlü olduğu gibi hangi hastalıkla uğraşırsa olsun direnci fazladır ve kimseye naz yapmaz, sessizce acısını yaşar.

 

Genelde sakin ve kararlı bir tablo çizer.  Kafasına koyduğu her şeyi hayata geçirir. Sabırla ilerler, yoluna çıkan engelleri tek, tek ortadan kaldırır.

 

Başarı ve güç ister, bu uğurda birçok insanın göstermekte zorlandığı büyük bir azim içinde ilerler.

 

İş hayatının temel taşlarındandır, bazı şanssızlıklara uğrayabilir, ondan daha vasıfsız insanlar daha öne geçebilir fakat o kendine inancını asla yitirmez ve bir gün başa geçeceğini bilerek bilgi ve birikimini arttırmaya çalışır.

 

Cazibeli ve hırslıdır, olayları mantığını ve sezgilerini kullanarak değerlendirir. Hayatında aynı hataya iki kez yer yoktur. Yaşadıklarından mutlaka ders çıkarır.

 

Sürekli aynı hatayı yapan kişilere yakını da olsa acımasız davranır. Sert davranışlarının altında karşısındaki insanları daha güçlü hale getirme mantığı yatar fakat bu nedenle bazı sevdiklerinin uzaklaştığını görmesi nedeni ile bu özelliğini törpüler. Kırklı yaşlardan sonra daha uysal ve hoşgörülü davranır.

 

Alçak gönüllü görünür ama aslında çok kibirlidir. Herkesi beğenmez, hayatına aldığı kişileri birçok sınavdan geçirir.

 

Başka birine güven duyması için yıllar geçmesi gerekebilir. Kendisine ve ailesine ait sırları kimse ile paylaşmaz. Sırlarla dolu bir kutu gibidir. Kendisine verilen sırları da hayat boyu saklar. Kızdığı, kırıldığı yada darıldığı zaman dahi karşısındaki kişiye zarar verebilir fakat ona ait bildiği sırları asla ortaya çıkarmayacaktır. Şiddetli bir kavga anında dahi adil davranır. Karşısındaki özür dileyip, geri çekilirse saldırıdan vazgeçer.

 

Tutumludur, yokluğa düşmekten çok korkar. Yaşlılığının parasızlık içinde geçmemesi için malının olmasına inanır ve istediği kadar maddi güce sahip olduğu zaman özgüveni artar. Bu nedenle aşırı harcamalar yapmaktan kaçar fakat sevdikleri söz konusu ise cebindeki son kuruşa kadar harcayabilir.

 

Gururludur, kimsenin önünde boyun bükmekten hoşlanmaz. Birinden bir şey istemek onu yaralayacağı için en zor koşulda dahi sadece kendine güvenir, kimsenin yardımını istemez.

 

Aile kavramına önem verir, sevgisini sözleri ile ifade etmez fakat aile bağlarının devamı için tüm sorumluluklarını eksiksiz yerine getirir.

 

Hasta, muhtaç aile bireylerinin yanında olur ve bakımlarını üstlenebilir.

 

Sade kişiliğini hayatının her yönünde görebilirsiniz. Abartılı ve dikkat çekici giyimden hoşlanmaz. Çok sevdiği evine de göze batacak ve pahalı eşyalar almaktan uzak durur. Aynı eşyayı ve giysiyi yıllarca kullanabilir.

 

Aşırı şüpheci tavırları ile zaman, zaman hayatı kendine zehir edebilir. Kısa sürede oluşan her şeye karamsar bakar, yeni tanıdığı her insandan kötülük gelebileceğini düşünerek tetikte davranır.

 

Cesaretlidir, inandığı fikirleri büyük bir inat ve korkusuzlukla savunur.

 

Yapılan hiçbir iyiliği de kötülüğü de unutmak onun kitabında yazmaz. Yıllar önce ona iyiliği dokunmuş biri ile uzun yıllar görüşmese dahi kötü duruma düştüğünü duyar, duymaz koşar ve yaralarını sarmaya çalışır. Yaptığı iyiliği ilan ederek şov yapmaz, yardımını gizli yapar ve karşısındakini incitmekten korkar.

 

Kötülüklere karşı da aşırı kincidir. Yıllarca kini ve nefreti besler, günü geldiğinde öcünü alır ve acımadan yoluna devam eder.

 

Akrep burcu aşk da nasıl davranır

İkili ilişkilerinde sahiplenicidir ve kıskançlık duygusu da yoğundur.   Fakat bu yönünü gizler, partnerini kıskandığı zaman basit bir konuda kavga çıkararak karşısındakini en zayıf yerinden yaralar.

 

İğneleyici sözlerini yoğun olarak partnerine karşı kullanır. Özellikle eşi sevgisini gösteriyor ve ona karşı bağımlılık duyguları ile hareket ediyorsa akrebin kötü yüzü ortaya çıkar. Ezici ve karşısındakinin duygularını hiçe sayan tavırlar içinde olur. Aslında gerçek yüzü o değildir. Avucunda hissettiği için egosunu eşinin üzerinde kullanabilir. Bu nedenle akrep burcu ile ilişki içinde olanlar ara, sıra bir gün kaçıp gidebileceklerini de hissettirmelidir. Bunu yaparken başkaları ile kıskandırmaktan uzak durmaları gerekir çünkü flörtçü biri onun eşi asla olamaz.  Güçsüz bir partnere ne kadar çok severse sevsin tahammül gösteremez.

 

Güçlü, saygın, nerde, nasıl davranacağını bilen kişilere hayranlık duyar.

 

Basit ve havai kişilerden hoşlanmaz. Partnerinde fiziksel özelliklere önem vermez onun için aslolan karşısındaki kişinin her konuda güven vermesidir.

 

Fiziksel çekimin önemini de bilir. Bu nedenle tensel çekimin olmadığı kişilerle ilişki yaşamaz.

 

Aşk en korktuğu ve kaçtığı duygulardan biridir. Hislerini saklar ve duygularından emin olmadan karşı tarafa umut verici davranışlardan uzak durur.

 

Aşkı içinde çok yoğun yaşamasına rağmen karşı tarafa karşı soğuk davranır. Özellikle başkalarının da olduğu ortamlarda yan yana oturmamaya dahi özen gösterir.

 

Fakat yalnız kaldıkları anlarda aşkın ihtiras yönü ortaya çıkar ve partnerinde unutulmayacak izler bırakır.

 

Akrep burcu özel hayatta reddilmeyi kendisine yediremez. Partnerinin onu çekici bulmadığını, istemediğini hissetmişse yaşadığı ilişkideki hal ve durumlar ne olursa olsun ceketini alır ve gider. Çünkü o özel anlarda öncelikle partnerini düşünür. Partnerini fiziksel boyutta mutlu ediyorsa gücünü hisseder ve (kadınlığının/ erkekliğinin farkına varır)

 

İlişkide karşılıklı güven, sadakat ve dürüstlüğe önem verir. Basit bir yalan dahi ilişkisinde büyük uçurumlar oluşmasına neden olabilir. İlişkisini bitirmese dahi hayat boyu da unutmaz.

 

Tek eşliliğe olan inancı nedeni ile evliliğinde sadık, sorumluluk sahibi ve güvenilir biri olmaya özen gösterir.

 

Çocukları olduğunda duyguları daha fazla ortaya çıkar. Her zaman çocuklarını koruyan, kollayan yapıda olduğu için eşine de daha iyi davranır. Yuvasını kimsenin bozmasına izin vermez.

error: Content is protected !!