Venüs Evlerde

Venüs Evlerde

VENÜS 1. EVDE

Kişinin dış görünüşüne oldukça katkı sağlayan yerleşimdir. Tüm gezegenler 1. Evde olduğunda kendi karakterlerine göre dış görünüşümüze katkıda bulunurlar. Aynı zamanda karakter ve kişiliğimize de etkide bulunuyor. Venüs 1. Evde; fiziksel görüntüyü oldukça güzelleştirir. Estetik bir görünüm sağlar. Sanatçı ruhu, kibarlık, lükse düşkünlük, zarafet, incelik, para harcamayı sevme, rahatına düşkünlük, sevgiye düşkün, sevgisini gösterebilen, onu sevenlerin de sevgisini gösterebilmesini isteyen bir karakterdedir. Diplomatiktir, nabza şerbeti iyi bilir. Karşısında bulunan kişi; en zor, en ulaşılmaz, en sert, en problemli biri olsa dahi Venüs 1. Evde olan biri bu kişiye ayak uyduracak iddialaşmayacak ve ona uygun şekilde yanlışları belirtecektir. Diploması ile uğraşan kişilerde Venüs 1. Ev konumuna rastlanır. İşin sanat tarafı da vardır. Birçok sanatçıda, güzellik uzmanında, tescilli güzellerde, yaratıcı yetenekleri olanlarda, becerileriyle para kazanan birçok kişide de rastlanır. Genelinde 30’lu yaşlardan sonra kilo problemi yaşanmaktadır. Kendi hayatını, başkalarının hayatını tasarlamak, insanları bir araya getirmek onlar için kolaydır. Uzlaşmacı ve ara bulucudur. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır sözü onlar için çok uygundur. En sert insanı bile yumuşatabilirler. Sanatla ilgili bir eğitim almasalar bile hobi diye başladıkları sanat hayatlarında ön plana çıkabilir. Birçok sanatçı başka meslekler dalında eğitim alsalar bile sanatla uğraşmaları Venüslerinin 1. Evde yer almasındandır. Oturmasını, kalkmasını bilir. Albenisi vardır. Şık giyinir, modaya uymasa bile yakıştırmasını bilir. Hijyene dikkat eder. Görüntüsü ve vücut temizliği ile kimseyi rahatsız etmek istemez. İnsanlar tarafından çok sevilir. Örneğin 5 çocuklu bir ailede çocukların birinde bu yerleşim varsa; bu çocuk diğerlerinden daha iyi aile ile anlaşacak, daha çok övgüler alacaktır. Belki diğerleri daha disiplinli olabilir bu kişi daha aykırı olabilir ama sevimliliği, sıcaklığı ve tatlı dili ile yaptıkları kimseye batmayacaktır. Dilini iyi kullandığı için başarı kaçınılmaz olur. Örneğin dersleri kötü de olsa tavırları, tatlı dili ile ek puanı alabilir. Kibarlığı, zarafeti, insanlara ulaşabilme gücüyle hayat ona birçok alanda torpilli davranacaktır.

VENÜS 2. EVDE

Venüs burada kişiye maddi anlamda destek verecektir. Burası Venüs’ün doğal evidir. Ve yönetici konumundadır. Burada çok iyi çalışmaktadır. Kişi çok uğraşmasa da hayatında her şey ters gitse de hayat boyu yetecek bir gelire sahip olabilir. Örneğin bir kadın horoskopunda Venüs 2. Evdedir. Ailesinden kalan bütün mirası tüketmiştir. Birkaç evlilik geçirmiş, varlıksız adamlarla beraber olmuş sıfırı tüketmiştir. Tam her şey bitti dediğinde yaşlı zengin bir adamla evlenmiş, boşanacakları zaman da adam vefat etmiştir. Kadına yüklü miktarda miras kalmıştır. Kalan hayatına rahat bir şekilde devam etmiştir. Venüs 2. Evde olduğunda çok parasız olsa dahi kişi bir yerlerden bir gelir muhakkak gelir. Hayatta boyu kişiyi maddi anlamda destekler niteliktedir. Burada ki Venüs’ü ortaya çıkarmak için bu konuma sahip kişiler; kadınları ilgilendiren kozmetik, takı, güzellik salonu, kuyumculuk gibi mesleklere yönelebilirler. Bu tarz işlerden iyi para kazanabilirler. Bu konum hayat boyu şans verir, kişi kazıklar yese de bir yerden para, şans gelir. Verdikçe de çoğalır. Venüs’ün burada olması doğal bir şanstır. Güzellik ile alakalı işlerden, hukuk, kozmetik, sanat, müzik, kuyumculuk ve moda tasarımı gibi konulardan gelir elde edebilirler.

VENÜS 3. EVDE

Kişiye yazarlık yeteneği verebilir. Kadınlarla ilgili, kadınlara yönelik konular ve moda ile alakalı yazılar yazabilir, programlar yapabilir. Kadın hakları savunucusu olabilir. *bu yerleşime Hint Astrolojisinde özel bir önem verilmiştir. Kişi ikna yeteneği ile sözleri ile karşısındakini etkileyip isterse ateşe atabilecek, isterse ateşten çıkarabileceğini dile getirmişlerdir. Bu yerleşimdeki kişiler kardeş ilişkilerine önem verirler, kardeşler hayatında ön plandadır. Kardeş ilişkilerinden beslenirler, kardeşlerini sevip, sayarlar. Venüs başakta düşüşte, balık burcunda ise yücelimdedir. Venüs başak burcunda sahip olan haritalarda bile Venüs iyi çalışabilir. Amerika’da yapılan bir anket sonucu, Amerika’nın en zenginlerinin genelinde Venüs Başak gözlemlenmiştir. Başakta düşük olmasına rağmen, diğer gezegenler ve açılar sayesinde zenginlik vermiştir. Burada kişiler Venüs Başağın başarıya, paraya, maddiyata daha çok odaklanmasını kullanmış olabilirler. Venüs 3. Ev kız kardeş verebilir. Kişinin ilk öğretim ve orta öğretim yıllarının iyi geçeceğini gösterir. Araba merakı verebilir. Araba her zaman bakımlı ve temizdir. Aynı zamanda lüks ve pahalı olmasını ister. Arabasıyla kendini göstermek isteyebilir. İsteği lüksü yaşayabilmesi adına Venüs burada ona şans verecektir.

VENÜS 4. EVDE

Mimarlarda, mühendislerde, ev dekorasyonu ile uğraşan kişilerde görülebilir. Hiç eğitimini almasa dahi bu yerleşime sahip kişi doğal yeteneği ile evini güzelleştirebilir. Eskiden becerikli olan kişiler bayramlarda ya da herhangi bir durumda komşularının evlerini, vitrinlerini düzenlemeye giderlermiş işte bu kişilerin Venüsleri 4. Evdedir. Kişi bulunduğu ortamı güzelleştirecek beceriye sahiptir. Bu konuma sahip olan kişiler ebeveynlerine bağlıdır. Kişiler beceri ve iyi niyetli özelliklerini ebeveynlerinden almıştır ve aralarında özel bir bağ vardır. Aile, yuva kavramı onlar için her zaman önemlidir. Buraya yerleşen Venüs uzun ömür verir. Kişinin güzel bir yaşlılık dönemi geçireceğini simgeler. Bu kişiler doğdukları yerden çok uzak kalamazlar. Ayrılsalar bile içlerinde bir burukluk kalır. Ailelerinin onları yönlendirmesine izin vermezler ama daima ailelerinin yanında olmak isterler. Ayrıca ebeveyne benzer eş seçmek isteyebilirler.

VENÜS 5. EVDE

Buradaki Venüs doğurganlığı artırır. Osmanlıda bu konuma çok önem verilmiştir. Padişahlara, şehzadelere doğurgan cariyeler vermek adına ay ve Venüs’ü 5. Eve konumlanmış olanları seçiyorlarmış, ayrıca doğan çocukların Venüs 5. Evdeyse çocuk çok çocuk sahibi olacak diye değerlendiriyorlarmış. Eğer şehzadelerde Venüs ile birlikte Güneşi de 5. Evde gördüklerinde şehzade padişah olacak şeklinde yorumluyorlarmış. 5. Evdeki güneş de önemli bir çocuğa sahip olunacağını gösterir. Bu konuma sahip kişinin kız çocuğunun olması ihtimali yüksektir. Çocukları albenili, güzel olacaktır. Fiziksel anlamda fark edilir bir güzelliğe sahip olacaklardır. Çocuk fiziksel özelliklerini kullanarak bir iş yapabilir ve tanınabilir. Ondan övgüyle bahsedilir. Ekranlara çıkabilir. Bu konumdaki Venüs aşk hayatını da hareketlendirir. Kişi çok beğenilir ve birçok talibi olabilir. Bu kişilere aşksız bir hayat en büyük cezalardan biridir. Kişi aşkla ve sevgi ile beslenir. Bunlar hayatında olmadığında huysuzlaşır, kendini ifade etmede zorluk çeker. Kişi aşk evliliği yapabilir. Venüs bu konumda ve hiçbir olumsuz açısı yok ise kişi şans oyunlarında ve borsada şanlı olabilir. Venüs balık, boğa, terazide ve bu evde aynı zamanda da olumsuz hiç açısı yoksa kişi şans oyunlarında şansını denemelidir. Kişiye mutlaka oradan para gelecektir. Venüs 5. Eve sahip kişiler kolay kolay yaşlanmazlar içlerinde hep bir çocuk, genç ruhu vardır. Sanattan, müzikten hoşlanırlar. Genelde neşeli ve pozitiftirler. İnsanları sıkmaktan ve üzmekten imtina ederler. Dertleri olsa dahi karşısındakini güldürmeye, neşelendirmeye çalışırlar.
*kız çocuğu belirtileri 5. Evdeki Ay ve Venüs’tür. Erkek çocuğu belirtileri de Mars ve Güneş’tir. Merkür yansızdır.

VENÜS 6. EVDE

Burada bulunan rahat gezegenler hizmetkarların olacağını gösterir. * bir erkeğin haritasında Venüs 6. Evde ise yanında çalışan biri ile veya eski devirlerde cariyesiyle, kölesiyle evleneceği söylenirmiş. Bugüne uyarladığımızda kişinin yanında çalışan biriyle aşk yaşama ya da evlenmesi görülür. Sağlık olarak tiroitler VE BÖBREKLER hassastır. Boyun ile alakalı sorunlar yaratabilir. Ayrıca hangi burçta yer alıyorsa o burca dair rahatsızlıklar da çıkabilir. Örneğin akrepte ise üreme organları, kalın bağırsak gibi problemler çıkabilir. Balıkta ise ayaklar ile ilgili problemleri, koçta ise baş ve beyinle ilgili problemler, sinüzit, yüksek tansiyon, ateş, kas sistemi ile alakalı sorunlar, oğlakta ise dişler, kemikler, romatizmal sorunlar verebilir. Buradaki Venüs olumlu açılara sahipse kişi hastalıkların ucundan dönebilir. Ya da hastalıkları kolay yenme gücü verebilir. Ancak oldukça sert açılı bir Venüs ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir.

VENÜS 7. EVDE

İkizler, yay ve balıkta ise ve bir tane bile olumsuz açısı varsa evlilik sayısını artırabilir. Ayrıca bu konum kişiye evlilik kısmeti de verir. Kişi kaç yaşında olursa olsun beğenilmesine, onunla evlenmek isteyenlerin sayısının fazla olmasına yardımcı oluyor kişinin yaydığı aura’yı da temsil ediyor. Venüs 7. Evin lordu yani sahibi konumundadır. Aşk, sevgi evliliği ister. Herhangi bir sebepten dolayı çok evlilik yapmışsa, görücü usulü evlilik gerçekleştirmişse, aşk özlemi içerisinde olup evliliği bu sebeple bitirmek isteyebilir. Venüs’ün bu konumu aşka, evliliğe dair kişinin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur. Bu konuma sahipseniz iş ortamında ortaklarınız genelde kadın olacaktır. Açık düşmanlar da yine kadınlar olacaktır. Bu kişiler boğa ve terazi etkili kişilerdir. Partner de boğa ve terazi etkilidir. Güneş, ay veya yükselenin bu burçlarda olma olasılığı fazladır. Buradaki Venüs kişinin etrafını kalabalıklaştırır. Kişi sosyalliği sever, uyumlu, toplum ilişkilerinde kurallara uyan ve arkadaş canlısıdır. Bazı kadın arkadaşlarının açık düşman olacağını ve kişiyle uğraşacağını gösteren bir konumdur. Bu konumda bulunan kişi arabulucudur. Çöpçatanlık için de uğraşır. Arkadaşlarının aralarını düzeltmeye çalışır, evlilik ilişkilerini düzeltmeye çalışır. Evlilikte maddiyat, fikir uyuşması önemlidir ancak bu konuma sahip kişiler aşk olmadan evlenmemelidirler. Evliliği yürütemezler. Bu konuma sahip kişilerin partnerleri bakımlı, güzel – yakışıklı, kendine dikkat eden, toplumda dikkat çeken kişiler olur. Cazibeli ve hoş görünen kişilerden hoşlanırlar. Partneri ile gururlanmak isterler. Bu gurur öncelikle fiziksel görüntüsü, oturması – kalkması ve aşkı iledir.

VENÜS 8. EVDE

8-12 evlerde bulunan gezegenler yıldız düşüklüğüne neden oluyor. Büyü ve doğa üstü konulara yatkınlık olabilir. Başkasına yapılman büyüden dahi etkilenebiliyorlar. Nazara ve göze çok çabuk gelirler. Bu kişilerin de manyetizmaları vardır. Doğal büyücüdürler. Dedikleri şeyler gerçekleşir. Bunu bilinçsizce yaparlar. Canları yandığında beddua ettiklerinde anında tutar. Bu ev enerjiyi yoğunlaştırır ve karşı tarafa olumlu ya da olumsuz bir şekilde yollar. Venüs 8. Ev konumuna sahip kişiler aşk büyücüsüdürler. Kişinin aşk anlamında hedef aldığı kişiye enerjisini, hislerini geçirebilme özelliği yüksektir. Kişi bu yeteneğinden habersiz olabilir. Ama zaman içinde farkına varacaktır. Bu konuma sahip kişiler yeraltı, jeoloji, maden mühendisliği, arkeoloji, jinekolog, adli tıp uzmanı, psikoterapist, psikolog, psikiyatr, yaşam koçu olabilir. Sadece Venüs olduğunda bu meslekler biraz daha yumuşatılır. Cerrah değil de normal doktor olabilir. Bu kişiler daha çok arkeoloji, maden mühendisliği ve jeoloji bölümleriyle uğraşabilir. Venüs 8. Ev konumuna sahip kişilerde tutku çok önemlidir. Bu kişiler karşılarında tutuk, soğuk biriyle yapamazlar. Cinsel hayatı sadece görev edinen biriyle yapamazlar. Yaşları kaç olursa olsun hayatlarında tutku vardır, heyecan ararlar. Evliliklerinde fikir uyumundan çok ten uyumuna ve ilgi duyulmuş olmaya dikkat ederler. Ten uyumu olmadığında diğer alanlar ne kadar uyumlu da olsa evlilik gitmeyecektir. Partneri her ne kadar güzel imkanlar sağlasa da bir süre sonra partnerinden soğuyacaktır. Ayrıca bu ev mirası da simgeler. Kişiye güzel büyük miras sağlayabilir. Kişi eşinin parasından faydalanabilir. Partneri iyi para kazanan, parasıyla eşine fayda sağlayan biri olabilir.
*bir danışanın haritasında 8. Ev Venüs’ü; kadın eşinden ayrılmak istiyor. Ayrılık sebeplerinden biri de kadının eşini aldatması, erkeğin bazı cinsel sorunları var. Adam sırı ortaya çıksın istemiyor, çocuğu da öğrenmesi diye kadın boşanırken hatırı sayılır bir gelir bırakıyor. Aylığı, bankaya yatan paraları… kadın daha sonra çalışmaya gerek duymadan ömrünü bunlarla idame ettirebilir.
*Hint astrolojisine göre Venüs 8. Ev tutku, aşk, cinsel büyücü anlamına geliyor.

VENÜS 9. EV

Yurt dışı bağlantılı biriyle aşk yaşama imkânı verebilir. Erkek haritasında yurt dışında yaşayan bir kadın ve bu kadın ile aşk, kadın haritasında ise yurt dışından aşk ve sevgiyi bulacağını gösterebilir. Yüksek eğitim ve üniversitede başarı anlamına gelir. Yabancı kültürlerle alakalı işler, yabancı dilleri öğrenmede kolaylık verebilir. Yurt dışı kişinin hayatında bir şekilde olacaktır. 9. Evdeki Venüs kanuni konularda da kişiye fayda sağlar. Hukukla uğraşan birçok kimsede, seyahat işi yapan kişilerde bu yerleşim görülür. Dinle alakalı kişinin ılımlı yaklaşımları vardır. Aklı ve vicdanı ile inancını şekillendirir. Allah’a kalbi, vicdanı, merhameti, insan sevgisiyle ulaşmaya çalışır. Yabancı dinlerden de hayat arkadaşı, arkadaşlar ya da yakınları olabilir. Farklı kültürlere sahip bir partner seçebilir.

VENÜS 10. EV

Bu evdeki bütün gezegenler kişiye zirveyi getirebilir. Kişi meslek hayatında kadınlardan fayda görür. Kişi toplumda beğeni kazanır ve birçok kadın tarafından ilgi görür. Genelde sanatçılarda; güzelliğiyle, fiziğiyle öne çıkan kişilerde bu yerleşim çok görülür. Başarı, şöhret ve kadınlardan da güçlü bir ilgi gelecektir. Sanatçılarda, spikerlerde, müzisyenlerde, sunucularda, medyatik olan ekranlarda olan kişilerde bu yerleşim çok görülür. Popülerlik simgesidir. Daha çok kadınlar tarafından popülerdir. Kişinin bu yönünü daha çok annesi destekleyecektir. Annesini sevgisi, ilgisi çocuğun bu yeteneklerini çıkartmasında, o yolu açmasında etkili olabilir. Ayrıca 10. Evdeki Venüs güzel ebeveynleri olduğunu da gösterir. Ebeveynlerin güzelliği çocuğa da geçmiştir. Kişiye tırmalamadan, çok fazla uğraşmadan, çok emek vermeden gelecek parayı da simgeler. Kişi başarılı olur, birden Parlar.

VENÜS 11. EVDE

Kişinin daha çok kadın arkadaşları olur. Kadınlar arasında yine popüler bir yerleşimdir. *batı ve Hint astrolojisi bu yerleşime sahip kişiler için şeytan tüyü var derler. Bu kişiler herkeste sempati uyandırır. Herkesi etkilemeyi başarır, eller onlara uzanır. O işini herkesten kolay halleder. Her işi rast gider. Birçok insanı kolay etkileyebilir. İnsanlar kendisine adeta akar. Organizasyon yetenekleri de vardır. Dargın insanları bir araya getirebilir. En yakın arkadaşları boğa ve terazi etkili olabilir. Bu konuma sahip kişilerin güzel, popülaritesi yüksek gelin ve damadı olur. Kişinin üvey çocukları varsa onlar için de aynı şeyler geçerlidir. Bu konuma sahip kişiler arkadaşlarıyla aşk yaşayabilirler. Aşk yaşadıkları kişilerle ayrılsalar da arkadaşlıkları devam edebilir. Birçok dernekte, yardım kuruluşlarında, cemiyetlerde başta olabilirler. Bu anlamda ün yakalayabilirler.

VENÜS 12. EVDE

Bu konuma sahip kişiler hayatına aldıkları kişilere, evlerine soktukları kişilere çok dikkat etmek zorundadırlar. Düşmanlar özellikle kadın olacaktır. Kişiler güzelliği, zarafeti, güzel konuşmaları ile sizi kandırabilir, arkadaşlık kurup sonra zarar görebilirsiniz. Bu konuma sahip bir kadın, evine aldığı bir kadın arkadaşının kocasına göz koymasıyla karşılaşabilir. Bunda kocasının hiç haberi bile olmayabilir. Bu konuma sahip kişiler çok dikkatli olmalıdırlar. Bir akraba da partnere aynı gözle bakabilir. Güvenilen kadınlardan zarar gelme olasılığı çok yüksektir. Bu kişiler boğa ve terazi etkili kişiler olabilir. Bu konuma sahip kişi maddi birikim yapmaya önem verir. Hayatın zorluklarını, yaşlılığını, hastalığı birçok şeyi düşünebilir. Bu gibi olumsuz durumları kenarda parası olursa daha rahat atlatacağını düşünür. Dışarıya neşeli, mutlu, eğlencelidir ama içinde yalnızdır. Sevgisizliği çok derinden hisseder. Hayatında sevgiyle ilgili birçok sorunla karşılaşmış olabilir. Alması gereken sevgi bloke edilmiş, engellenmiş olabilir. Zamanında, çocukluğunda sevgiden eksik kalmış olabilir. Bu sebeple kalbinde derin yaraları vardır. Bu yerleşime sahip çocukların yetenekleri iyice incelenip, çıkartılması gerekir. Bu yerleşim merhameti de simgeler. Kişi çok merhametlidir, acıma duygusu çok yüksektir, herkese acır ve yardım etmek ister.

 

error: Content is protected !!