Venüs Evlerde

Venüs Evlerde

Öğrencim Dilara Nazlı ÖRÜKLÜ‘ün kaleme aldığı “Venüs Evlerde” yazısı;

Doğum haritasında Venüs’ün bulunduğu ev kişinin duygu, düşünce, sosyal yaşamı, karşındaki kişiye gösterdiği sevgiyi ve değeri olaylara karşı nasıl etki bıraktığını ve nasıl tepkiler verebileceği konusunda bilgi verir. Venüs ’ ün yerleştiği ev bize sosyal ilişkileri, yakın arkadaşları ve hayatına duygusal olarak alacağı kişilerin tipi hakkında da bilgi verebilir.

Venüs 1. Evde

Venüs’ü 1. Evde bulunan kişiler dış görünüşüne önem veren alımlı ve çekici bir görünüşe sahip olurlar. Yumuşak ve hassas bir görünümü vardır, fiziksel özellikleri dengelenmiştir, fiziksel yönden çok çekici olurlar, çekici olmasa bile cazibesi yüksektir. Çevresinde bulunan kişilerin üzerinde iyi bir etki bırakırlar. Her zaman popüler ve her girdiği ortamda hoş karşılanır. Güzelliği elinde tutmayı bilir. Ama dikkat etmediği takdirde belirli bir yaştan sonra kiloyla ilgili problem yaşaya bilir. İlgiden çok hoşlanır, eleştiriye tahammülü yoktur. Herkes tarafından beğenilir, dikkat çekicidir, hareketleriyle, sözleriyle çevrendekileri etkilemeyi bilir. Sıcak kanlı ve kafa dengi biridir, uzlaşmacı ve ara buluculuğu iyi yapar aile ve arkadaş çevresi zor durumlarda barışı sağlamak için sana güvenir. Sanatsal tutkuları vardır. Güzel sanatlardan hoşlanır; müzik, sanat ve drama ya yatkınlığı vardır. Venüs ’ ü 1. Evde bulunan kişinin insan ilişkileri diğer yerleşimlere göre iyidir başkaları daha düzenli disiplinli olsa bile her durumda ön planda olmayı başarırlar. Venüs 1. Evde olan kişide adeta şeytan tüyü vardır her koşulda her zorluğun üstesinden gelebilir tatlı dili ve güler yüzü ona her kapıyı açar. Doğa ’ ya karşı olan ilgin seni kalabalık şehir hayatı yerine bulunduğun şehrin daha sakin kesimlerinde yaşamaya yönelte bilir.

Venüs 2. Evde

Venüs 2. Evde konumlandığı zaman finansal konularda destek verir. Venüs ’ ün kendi evidir ve yönetici konumda bulunur. Burada parayı fazla zorlanmadan kolay yoldan kazanabilir ya da başkalarının imkanlarından faydalana bilir. Tam sıfırı tüketim beş parasız kaldım derken hiç beklenmedik bir yerden bir fırsat çıkar ve bir yerden para gelir. Kuyumculuk, takı tasarım ve insanı güzelleştiren her konuda ticari zekaya sahiptir. Bu konularda bir iş ile uğraşırsa iyi para kazanabilir. Rahat konforlu eşyalardan ve ortamlardan zevk alır. Sevginin parayla ölçüldüğüne veya sevgiyi parayla satın alabileceğine inanır.

Venüs 3. Evde

Hint bilgileri bu yerleşim için kişinin, cimri, pinti veya yoksul olacağını ileri sürmektedir. Çünkü 3. Ev arzu ve isteklerimizi simgeler ve Venüs de tutkuların simgesidir. Bu yerleşimdeki kişiler kardeşe çok önem verirler, kardeşler hayatlarında her zaman öncelikli olurlar ve yararlı kardeşleri olacaktır. Ve bir sonraki kardeşin kız olma olasılığı yüksektir. Bu konumda bulunan kişi müzik, dans, şarkı ve medya konularında da yetenekli ve heveslidir, Bu konularda kariyer yapabilir ve aynı zamanda oyunların yapıcısı ve yöneticisi olabilir. Güzel konuşma şiir ve yazı yazabilme, yaratıcılık, el becerilerinde sanatsal alanlarda kuvvetli yetenekleri vardır.

Venüs4. Evde

Dekorasyona ve düzene olan ilgisinden dolayı mimar, mühendis, iç mimar olabilirler. Ailesine çok bağlıdır. İyi niyetlerini ve becerilerini ailesinden almıştır. iş veya evlilik için bulunduğu şehirden uzaklaşmak istemezler uzaklaşmak zorunda kaldığı takdirde içine sinmez ve aklı hep orada kalır. Ebeveynlerine bağlılığı onlara benzer eş bulmak isteme sebepleri olabilir. Çok rahat bir yaşlılık dönemi geçirir. Bulunduğu her ortamı sıcak sevecen düzenli ve dengeli yaşanır hale getirirler. Vatan sevgisi, tabiatı sever. Evin her zaman huzur dolu olmasını istersiniz.

Venüs 5. Evde

Tatlı dilli, yaşama enerjisi yüksek kişiler olabilirsiniz. Duygusal anlamda birliktelikler önemlidir adeta aşksız bir hayat düşünemezler. Hayatında aşk olmazsa kendini eksik ve rahatsız hisseder ve her zaman aşk evliliğinden yanadır. Çevresindeki kişiler tarafından da sevilen ön planda bulunan kişiler. Eğlenceli ve çocukları çok seven ebeveynler ’ dir. Venüs 5.Evde doğurganlığın fazla olduğunun göstergesidir. Bu konuma sahip kişinin kız çocuğu olma olasılığı yüksektir, olan çocuğunda gösterişli ve fark edilebilir bir cazibesi olacaktır. Olumsuz açısı olmadığı takdirde borsa ve şans oyunlarında şanslıdır. Sanatçı bir ruha sahip olduğu da söylene bilir.

Venüs 6.Evde

İş ve günlük hayatı uyumlu ve önem veren kişiler olabilirsiniz. Çalışma hayatında hareketli biridir. İş yerinde tanıştığınız biriyle bir birliktelik kurabilir, evlenme olasılığı yüksektir. Sağlık olarak tiroitler ve böbreklerde rahatsızlıklar görülebilir ama rahatsızlıklar bulunduğu burca göre farklılık gösterebilir.

Venüs 7. Evde

Venüs 7. Evde kendi evinde olduğu için diğer gezegenlere oranla burada daha rahat çalışır. Evlilikte şans erken evlenme, ikizler, yay ve balık burçlarında olumsuz açıları olduğu takdirde çok evlenme görülebilir. Aşk, sevgi evliliği ister. Erich Fromm ‘ un kitapta bahsettiği gibi ” Hayatımıza giren herkes değerlidir ama herkes özel değildir. Saygı hepsine, sevgi layık olana verilir ” bu söz Venüs 7. Ev için geçerlidir. İyi bir ebeveyn olmak için gayret ve çaba gösterir. Adalet konularında şanslı olabilir. Diplomasiyi iyi bilen kişilerdir. Bu yerleşime sahip kişi Venüs’ü haritasında güçlü olan, ilişkilerinde uyumu ve yaratıcılığı yüksek kişilere çekim olur. Bu yerleşim Boğa, veya Terazi burcu eşler getirebilir. Aynı zamanda Venüs’ü Güneşiyle birleşen, Venüs ’ ü Boğa, Terazi ya da Balık burcu olan eşleri temsil eder.

Venüs 8. Evde

8. Ev kötücül evlerdendir, Venüs ise iyicil bir gezegendir. Bu yüzden Venüs bu evde gizli saklı dahi olsa bu evi ışığıyla aydınlatır. Yani çoğu zaman bu kişinin karanlığı aydınlığa çevirme gücü vardır. Kişi farkında olmadan karanlık ve gizemli kişilere aşık olabilir. Aradığı şey sadakat, derinlik ve bağlılıktır. İlişkisini korumak adına aldığı risklerden zarar görse de, tutkusunu, ihtirasını kaybetmez. Bu konumdaki kişilerin yıldızları düşük olduğu için naza ve büyüden etkilene bilir, doğa üstü konulara becerileri vardır. Venüs 8. Evde aşk büyücüsünü simgeler. Yasağın çekiciliği ve çarpık olanın gizemine kapıla bilir. Yasak ve gizli olan ilişkiler daha çekici gelebilir ve yaşamak ister. Gençlik zamanları daha durgun geçer ama yaş ilerledikçe zevk ve eğlenceye olan düşkünlüğü tutkusu artar. Gizli fantezileri ve arzuları vardır. Cinsel yaşamını gizli olmasından yanadır. Miras, boşanma ya da eş tarafından varlık sahibi olabilir. Bu yerleşimde olan kişiler jeoloji, maden mühendisliği, psikolog, psikiyatrist ya da yaşam koçu olabilirler.

Venüs 9. Evde

Farklı bir ülkede yaşama isteği olabilir. Söz konusu aşk olduğunda, bu konuma yerleşmiş olan Venüs, kişiyi yurtdışı gezilerinde aşkla karşılaştırabilir. Sevgilileri farklı kültürlere sahip olan kişiler olabilir veya partnerleriyle farklı ülkelerde karşılaşabilirler. Yolculuk, seyahat ve gökyüzüne önem verir. 9. Ev yüksek öğrenimi, diğer kültürleri, hukuk ve dini, felsefeyi ve yabancı dile yatkınlığı temsil eder. Okuma ve araştırma resmen ikinci hayatı denebilir. Venüs ise, arzuladıklarımızın gezegenidir. Değer verdiğimiz şeyleri, aşk ve güzelliği temsil eder. Yabancı dil öğrenmekten hoşlanır çalışma alanı olarak turizm veya yabancı kültürlerle alakalı bir iş seçebilir. Dini değerlerine önem veren kişilerdir.

Venüs 10. Evde

Bu evdeki gezegenler kişinin başarısını simgeler meslek ve kariyer hayatındaki bütün kapılarını açar. Kişi mesleğinde kadınlardan fayda görür ( güzellik ve sanat alanlarını, modadan, tasarıma, kozmetik sektöründen sanatçılığa kadar gidebilir ). Diğer gezegenler konumunu güçlendirirse kişiye ün ve şöhret katabilir, kariyer yapmak isteyenler için ideal bir yerleşimdir. Bu yerleşim aynı zaman da birden başarıya ulaşmaya da işaret eder. Bu kişilerin en büyük aşkları işleridir. Bu yüzden aşk hayatlarına fazla önem vermeyebilirler. Onların kalpleri işlerine bağlıdır.

Venüs 11. Evde

Kişiyi sevilen ve popüler biri haline getirir daha çok kadın arkadaş çevresi olur. İlgi odağındadır ve bulunduğu ortamın adeta kalbi gibidir. Kulüplerde, derneklerde, vakıflarda ya da sivil toplum kuruluşlarında rol alabilir. Bu kişi ait olduğu yerin, önemli bir parçası olacaktır. Eğer diğer gezegenlerde bu yerleşimi güçlendiriyorsa, kişi yönetici, lider pozisyonda dahi olabilir. Kitleleri peşinizde sürükleyen, onlara hitap eden; arkadaş grubunuzda yaptığınız organizasyonlarda öne çıkabilen bir kişiliğe sahip olabilir. Sevgiliden çok arkadaşı olur ama iler ki yıllarda arkadaş olarak gördüğü kişiyle birliktelik evlilik olabilir. Ayrılsalar bile daha sonra arkadaş kalabilirler.

Venüs 12. Evde

12. Ev bilinçaltının evidir, ayrıca gizli düşmanları, uzak diyarları ve bilinmezi anlatır. Eğer Venüs bu evdeyse, kişiyi gizeme, bilinmeyene yöneltir. Kendisinde var olan bazı özelliklerin farkında dahi değildir veya bunları diğer insanlardan saklıyor olabilir. Gizli düşmanları olur ve bu düşmanlar daha çok kadındır. Evlerine aldıkları içli dışlı olduğu kişilere dikkat etmesi gerekir. Farkında olmadan evlerine aldıkları kişi eşini elinden alabilir. Bu konuma sahip olan kişiler diğer insanlara yardım etmekten büyük mutluluk duyar. Sevgiyi aşkı derinlerde gizli yaşar. Yaşam tarzında içten ve samimi olduğunu söylemenin mümkün olabileceği gibi hayal kırıkları yaşaman mümkün olabilir. Kenarda bir miktar birikimi olması her zaman tedbirli olması içini rahatlatır kendini daha güvenli hissetmesini sağlar. Bu yerleşimde Venüs kötü açılar alıyorsa, alkol veya uyuşturucu gibi zararlı maddelere bağımlı olan sevgilileri hayatlarına çekmelerine sebep olabilir. Aşk hayatında dramatik olmamaya özen göstermek gerekir.

 

Dilara Nazlı ÖRÜKLÜ

error: Content is protected !!