Venüs Burçlarda

Venüs Burçlarda

Öğrencim Özlem OY‘un kaleme aldığı “Venüs Burçlarda” yazısı;

 

VENÜS

( SEVGİNİN DİLİ – EVRENSEL AŞK GEZEGENİ – GÜZELLİK VE DOYUM )

Yunan Mitolojisinde Aphrodite ya da Roma mitolojisinde bilinen adıyla Venüs. Sümer’lerde Inna, Babil’lerde Ishtar, Osmanlılar’da Erte yıldızı ve Ay Yıldızı olarak bilinir. Güzelliğin, aşkın, şehvetin ve cinselliğin Tanrıçası olarak bilinen Aphrodite, Hesiodos’a göre denizin köpüklü dalgalarında doğmuştur. Venüs ayrıca eski Romalılara göre, bahçıvanların koruyucusu ve bereketin de simgesidir. Av sporları ve atlardan da sorumludur.

Mitolojik rolü öncelikle aşk, sevgi, cinsellik, doğurganlık, çekicilik ve güzelliktir. Ama aynı zamanda öfkeli, kıskanç, sadakatsiz ve yıkıcı özellikleri ile de kendisini gösterir. Ayrıca birçok sevgilisi olan şehvetli bir tanrıça olarak da bilinir. Bereketin ve savaşın koruyucusu olarak ikili bir role sahiptir. Manyetik bir çekim enerjisine sahip olduğu için çekim alanına giren bütün erkekleri kendisine âşık eder.

 

VENÜS

( TATMİN OLMAMIZ – PARAMIZI KAZANMA ŞEKLİMİZ )

Bizim nelerden hoşlandığımızı ve tatmin olduğumuzu, sevgi alışveriş biçimimizi, bağlanma arzumuzu, ilişki kurma şeklimizi, konforumuzu, uyum – dengemizi, nasıl servet edindiğimizi, varlıklarımızı, harcama alışkanlıklarımızı, hoşgörümüzü, anlayışımızı, cinselliğimizi, sanat ve yeteneklerimizi, tercihlerimizi, zarafetimizi, huzurumuzu, karşı tarafı düşünme şeklimizi, hobilerimizi yani yaşama zevk veren şeylerin çoğunu Venüs anlatır.

Venüs, dişiliği ve yaşça genç kadınları temsil eder ve kadınlar arasındaki çekişmelere ve çekememezliklere neden olabilir.

Erkek doğum haritasında; kişinin idealindeki, hoşlanabileceği ve çekim duyduğu kadını, partnerinin karakterini ve aşk ile karşılaşacağı yerini, Kadın doğum haritasında; dişiliğin ifadesi ve kendini ilişkide ifade ediş şeklini gösterir. Çekiciliğini kullandığı alandır.

Sinastri’de Venüs; bir başka insanla kendimizi nasıl bağlantılandırdığımızı yani ilişkinin kendini gösterir ve ilişkiye açılma, kendini verme ve ilişkiyi kabul etme kapasitesini anlamamıza yardım eder. Sosyal ortamlarda aldığımız ortak zevkleri de anlatır.

Venüs, maddiyatı, zenginliği, şehveti ve parayı temsil eden BOĞA burcunun, sosyal kabulleniş, sevgi, romantizm, başkalarıyla paylaşılan düşünceleri ve bilgi alışverişinin verdiği zevki, daha sosyal alanını anlatan TERAZİ burcunun da Yönetici Gezegenidir. Balık burcunda yücelir. İkizler burcunun 2. Dekanında, Kova burcunun 3. Dekanında güçlüdür. Başak burcunda düşük, Koç ve Akrep burcunda zararda durumdadır.

Venüs Doğum Haritamızda; Güneş’in bulunduğu konumdan en fazla 48 derece uzaklaşabilir. Venüs Güneş’e 8 derece yakınsa yanık, 17 derece yakındaysa Güneş’in ışınlarının altındadır.

Venüs Retro doğanlar; geçmişten getirdikleri ilişkiler, evlilik ve para kazanma konuları ile ilgili karmaları olduğuna, sevgilerini ifade etmekte zorlandıklarına, bazen duygularını sakladıklarına, reddedilmekten korktuklarına inanılır.

Venüs, boyun, boğaz, tiroit bezi, böbrekler, yumurtalıklar, damarlar ve kirli kanın dolaşım sistemini, sol burun deliği, koklama ve nefes alma organlarını, diyabet, fazla kilodan kaynaklanan hastalıklar, bel, böbrek kısımlarını yönetir. Kadın cinsel organlar üzerinde yönetimini Ay’la paylaşır.

VENÜS ATEŞ GRUBUNDA

( KOÇ – ASLAN – YAY )

Yüksek seviyede aşkını yaşayan, ateşli duygular sergileyen, ilişkiyi yaşamaya odaklı, biten bir ilişkinin üzüntüsünden çabuk sıyrılıp yeni bir ilişkiye hemen geçebilen burçlardır.

VENÜS HAVA GRUBUNDA

( İKİZLER – TERAZİ – KOVA )

Sevgisini sözcükleriyle ifade edebilen, ele avuca sığamayan, hareketli, sadece duygusal değil fikirsel anlaşma da arayan, rutin bir ilişkiden sıkılan, daha yüzeysel ama eğlenceli, sevince duygularını çabuk gösterip, bıktıklarında çabuk belli eden burçlardır.

 

VENÜS TOPRAK GRUBUNDA

( BOĞA – BAŞAK – OĞLAK )

Aşkta zaman zaman karamsar, kalıcı ilişkilere odaklı, klasik kurallara önem veren, sevgi ve ilişkiyi büyütüp beslemek isteyen, sözcüklere değil davranışlara bakan, bir kişiye duygusal olarak ait olmak isteyen burçlardır.

 

VENÜS SU GRUBUNDA

( YENGEÇ – AKREP – BALIK )

Duygusal, değişken ruh haline sahip, empati yeteneği gelişmiş, sevdiğine duyarlı, gelgitli istekleri olabilen, duygusallıkları tavan yapıp sevdiği için her şeyi yapabilecek burçlardır.

 

VENÜS BURÇLARDA

 

VENÜS KOÇ BURCUNDA

( ATAK – DUYGUSAL – TALEPKAR – AŞKA ÂŞIK )

Venüs’ü Koç burcunda olan kişiler; konuşmaları güzel, sözleri manalıdır ama ilişkilerinde daha çok kendini düşünen, özgürlüğüne düşkün, çevresindeki kişilerle aceleci ve dürtüsel bağlar kuran, atılgan, macera sever ve cesur kişilerdir. Monotonluktan sıkılabilirler. Erken yaşta evlenip daha sonra pişman olabilir ya da birden fazla evlilik yapabilirler. Maddi konularda çabuk risk alıp düşünmeden para kazanmaya çalışabilir bazen de savurgan ve müsrif olabilirler.

Venüs’ü Koç burcunda olan bir erkek; biraz maço, mert, mücadele etmekten çekinmeyen tiptedir. Bir ilişkide yöneten olup ne zaman başlayacağını ve bitireceğini kendi karar veren, kolay aşklardan hoşlanmayan ama ayran gönüllü, hesap sorulmaya gelemeyen kişilerdir.

VENÜS KOÇ BURCU MOTTOSU: İlişki kurma biçiminde bencil olma, dürtüselliği bırakıp romantizm ve sevginin içine odaklanmayı öğren…

 

VENÜS BOĞA BURCUNDA

( ŞUH – ÇEKİCİ VE SEKSİ )

Venüs’ü Boğa burcunda olan kişiler; hayattan zevk almak isteyen, ateşli, şefkatli, yoğun duygusal ilişkiler kuran, cinselliğe önem veren, lükse, zenginliğe, konforuna düşkün, uzun süreli, sağlam ilişkiler kurmak isteyen, dokunma ve hissetmenin en az güvenilirlik kadar önemli olduğu, sevdiklerine kıskanç, kendi değerini sahip olduklarıyla ölçen, sanat dallarına yatkın, hırslı ve sahiplenicidir. Parayı ve maddi kaynakları kolayca kendisine çeker ve finansal konulardaki dürtüleri güçlüdür.

Venüs’ü Boğa burcunda olan bir erkek; hesabını bilen, ayakları üzerinde durabilen, kötü zamanlarda yanında olabileceği, yemek pişirme konusunda yetenekli, seksapalitesi yüksek kadınlardan hoşlanır. Kıskançtır. Yaşamı boyunca türlü yollardan yararlanarak zengin de olabilir.

VENÜS BOĞA BURCU MOTTOSU: İlişkilerinde değişime direnme, duygularında benmerkezci ve sahiplenici olma…

VENÜS İKİZLER BURCUNDA

( AŞKTA FLÖRTÇÜ – TAKTİKÇİ – YENİLİKÇİ )

Venüs İkizler burcunda olan kişiler; hoş, çok tatlı konuşan, kafası iyi çalışan karşısındakini nasıl etkileyeceğini bilen birisi olduğundan dolayı, iletişim kurabiliyorsa, karşısındaki kişi entelektüel olup onu her yönden doyurabiliyorsa mutlu olur. Flörtözdür. Birkaç ilişkiyi bir arada yönetmede ustadırlar. Sevimli ve şeytan tüylü olmaları istediklerini kolayca elde etmelerine neden olur. Popülerdir, kitap okumayı ve seyahat etmeyi sever. Çok çeşitli kaynaklardan para kazanabileceği için biraz müsrif kişilerdir.

Venüs’ü İkizler burcunda olan bir erkek; onun için zihinsel birlikteliğe önem veren, zeki, gizemli ve çok çekici biri ile birlikte olabilir. Hem çıldırtıcı hem de büyüleyicidir. Karşındaki kadını mutlu etmek için her türlü şeyi yapabilir. Aksi halde, kadın cazibesini gösteremediğinde, cinsel ilgilerini kaybettikleri anda erkek için ilişki bitmiştir.

VENÜS İKİZLER BURCU MOTTOSU: Değişken, kararsız hallerini, “ çeşitlilik hayatın tuzu biberi “ diyerek daldan dala konmayı bırak…

 

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA

( KIRILGAN – HASSAS KALPLİ – SEVDİKLERİNE HİZMET ETMEKTEN MUTLULUK DUYAN )

Venüs Yengeç burcunda olan kişiler; yumuşak kalpli, bazen alıngan, anaç, sevecen, duygusal paylaşımlara ve aileye önem veren, bazen aşırı sahiplenici, evde bulunmak ve evlerini güzelleştirmekten mutluluk duyan, aşk konusunda eski tarzlara meyilli kişilerdir. Eşyaları ve kendisinde iz bırakan objeleri kolay kolay atamazlar. Kendilerine zarar veren dostluklardan bile kolay kolay vazgeçemezler. Ev ve ailelerine para harcar ama zor günler içinde para biriktirmekten kaçınmazlar. Tanrı aşkı da kuvvetlidir.

Venüs’ü Yengeç burcunda olan bir erkek; annesi gibi bir kadın arayan, aile ve evlilik kavramına sıcak bakan, bazen önyargılı, duygusal şantaj yapabilen, geçmişi karşısındaki kişinin önüne koyabilecek, ajitasyonu güçlü, geçmişte yaşadığı bir ilişkiyi unutması zor olan kişilerdir. Şefkatli, sevecen ve yumuşak, özel günlerini unutmayan bir kadını çekici bulurlar.

VENÜS YENGEÇ BURCU MOTTOSU: Anın tadını çıkarmayı öğren, sevgisiz kaldığında içine kapanıp hayata küsmekten vazgeç, suya yakın yerlerde huzur buluyorsan gitmekten çekinme…

 

VENÜS ASLAN BURCUNDA

(GURURLU – İSTEKLİ – HÜKMEDİCİ – ATEŞLİ ÂŞIK)

Venüs Aslan burcunda olan kişiler; söz konusu ilişkiler olduğunda sıcak ve candan, elinden geleni ardına koymayan, kendisini değerli hissetmek için sevgiyi dışarıdan bekleyip talep eden, samimi, fazla heyecanlı, pohpohlanmaktan hoşlanan, karşı cinse güçlü cinsel çekimi olan, ateşli, dış görünüşüne önem veren, sahip olduğu değerlerle övünmeyi seven, yoğun ve gösterişli ilişkilerden hoşlanan, sevdiği zaman kıskanç olan, sosyal aktiviteleri yönetmekten hoşlanan, eğlenmeyi seven kişilerdir. Sanat dallarından herhangi birine özel bir kabiliyeti olabilir. Yatırımlar ve spekülasyonlardan para kazanabilir.

Venüs’ü Aslan burcunda olan bir erkek; heyecanlı davranışlarına uyum sağlayabilecek, sevdiğini ve onun varlığından ne kadar hoşnut olduğunu sık sık dile getiren, güzel, dikkat çeken ve samimi kadınlardan hoşlanırlar. Sevgileri sıcak, aşkları ateşli ve sevgilileri gösterişli olurlar.

VENÜS ASLAN BURCU MOTTOSU: Egonu kontrol et, sadece gösteriş yapmak için para harcamanı dengele, aşkı daimi bir oyun olarak görmeyi bırak…

 

VENÜS BAŞAK BURCUNDA

( KORUMACI – SAHİPLENİCİ – MÜKEMMELİYETÇİ – HİZMETE DAYALI AŞK )

Venüs Başak burcunda olan kişiler; ahlaki değerlere önem veren, aşırı seçici, kusur bulmada usta, müşkülpesent, analitik düşünceye sahip, şefkat duygusunu geliştirememiş olabilirler. Evliliğe gönülsüz ancak kendisini fethedebilen birisini bulunca her durumda karşısındakinin yanında olan, az fakat kalıcı dostluklara önem veren, sağlıklarına düşkün, kendi değerini iyi, verimli ve yararlı oluşuna bağlayan kişilerdir. Tutumludur, bazı durumlarda savurganlık gösterse de, vizyonlarını genişletmekten çekinirler.

Venüs’ü Başak burcunda olan bir erkek; eş veya sevgilisinin düzenli, bakımlı, konuşmalarında zekâsını kullanan, çevresini güzelleştirmekten hoşlanan, sade ama zarif, kendisine destek olacak ve dostluk kurabileceği kadınlardan hoşlanırlar.

VENÜS BAŞAK MOTTOSU: Karşınızdaki kişilere ne kadar değer verdiğinizi bilmelerini sağlayın. Özgün olun, küçük şeylerle bile size gelen kişilere ne kadar minnettar olduğunuzu, önemsediğinizi gösterin…

 

VENÜS TERAZİ BURCUNDA

( SEVMEKTEN ÇOK SEVİLMEYE ÖNEM VEREN )

Venüs Terazi burcunda olan kişiler; kibar, paylaşmayı ve uyumu seven, kolay iletişim kuran, adalet duygusu gelişmiş, romantizmde entelektüel bağlantı kurmak isteyen, görünüş olarak feminendir. Ayrıca hoş, sosyal ilişkiler ve mutlu bir evliliğe arzu duyan, bazen ilişkiyi dengelerken dengesizleşen, sanata, müziğe yetenekli, ön sevişmesi zihinsel, görünüşüne önem verdiği için para harcamaktan çekinmeyen, finansal kazanç sağlamak için iş zekâsına sahip ve güvendiği biriyle ortaklık kurmak isteyen kişilerdir.

Venüs’ Terazi burcunda olan bir erkek; Kişiliği havalı, rahat ve kaygısızdır. İlişkilerde bazen yüzeysel olabilirler. En son trendleri bilen, modayı takip eden kadınlardan hoşlanırlar. Tartışmaktan çekinirler. Eş ya da sevgililerini iltifata ve hediyeye boğmaktan mutlu olurlar. Yalnız cömert de olsa paranın değerini bilir.

VENÜS TERAZİ MOTTOSU: İlişkide ve sevgide alma verme dengesini koru, abartma. Hayatında bir ilişkin olmadığında da kendini mutlu ve değerli hissetmeyi öğren…

 

VENÜS AKREP BURCUNDA

(SEKSİ – ÇEKİCİ – KISKANÇ HATTA KİNCİ)

Venüs Akrep burcunda olan kişiler; ilişki kurma biçimi tutkulu, yoğun ve sahiplenicidir. Romantizmden çok cinselliği seven, hoş, cazibeli, hisleri ve sezgileri güçlü, samimiyet söz konusu olduğunda korkusuz, finansal kaynak elde etmek için bilgisini saklayan ve doğru zamanın gelmesini bekleyen kişilerdir. Ya hep ya hiç, senin için canımı veririm modundadır. Kolay kolay yapılanları unutmaz, eğer aldatıldığını fark ederse en sevimli halini takınarak intikam almaktan asla çekinmez. Para konularında maddi manevi kayıplara uğrayabilirler.

Venüs’ü Akrep burcunda olan bir erkek; kadınlarca çok beğenildiği gibi çok da çapkın, hipnotize edici sıcak bakışlarıyla gözlerinin derinliklerine dalan, hayattan çekimser kalmayan kişilerdir. Sevdikleri kadını yavaşça keşfetmek ister. İlişkilerinde hareketli, seksi, güçlü, gizemli, aralarında geçen mahrem anların ayrıntılarını kendine saklayan, tutkulu, büyüleyici kadınlardan etkilenir.

VENÜS AKREP MOTTOSU: Sevgiyi ve doyumu hissedebilmek için kendi derinliklerine bakabilme cesaretini göster. Partnerlerini kontrol etme içgüdünü ve güç oyunlarına girme huyunu frenle, bir ilişkinin bitmesini dünyanın sonu modunda algılama…

 

VENÜS YAY BURCUNDA

(MACERACI – ROMANTİK – HEVESLİ – ÖZGÜR RUHLU)

Venüs Yay burcunda olan kişiler; ateşli duyguları olan, güler yüzlü, eğlenceli, cömert, ilişkilerde kişisel özgürlüğüne önem veren, ilişkileriyle ufuklarını genişletebilecek kişileri arayan, arkadaş canlısı, çapkın davranışlarıyla tahrik edici, açık fikirli ancak yargılayıcı, mizah anlayışı olan, bir akraba, yabancı ya da uzaktan biriyle evlenebilirler. Ortaklıklardan para kazanabilirler. Paraya karşı kayıtsız tavırları kazançlarını kaybetme risklerini arttırır. Birden fazla evlilik yaşayabilirler.

Venüs’ü Yay burcunda olan bir erkek; tatlı konuşan, zarif, kadınlara saygı gösteren toplumca aranan biridir. Macera duygusu olan, eğlenceyi seven, çok karmaşık olmayan, neşeli, pozitif, fikir ve bilgi alışverişi yapabileceği, dürüst ve doğru kadınları tercih eder. Eşi yurt dışından olabilir.

VENÜS YAY MOTTOSU: Abartma, sevgiyi lütfeder şekilde verme, ilişkilerinde prensiplerini diretme…

 

VENÜS OĞLAK BURCUNDA

(OTORİTER – İDDİALI – MADDEYE – PARAYA ÖNEM VEREN – SEÇEN TARAF)

Venüs Oğlak burcunda olan kişiler; özdenetim, zihnin mevcudiyeti ve sorumlu davranış sergileyerek karşısındakinin kalbini kazanmaya çalışır. İlişkilerine sadıktır, statüye, saygınlığa önem verir, reddedilmekten çekindiği için duygularının derinliğini açıklamamayı tercih eder, kontrolcü, genellikle kendilerinden yaşlı veya genç kişilerle evlenebilirler. Klasik ama şık giyinirler. Maddi ve finansal kazanımlara önem verir.

Venüs’ü Oğlak burcunda olan bir erkek; Olgun, kontrolü elden bırakmayan, gelenekçi, başarılı, kurallara uyan, saygın, kariyer sahibi ve güçlü kadınlardan hoşlanır. Sevgilerinin uzun ömürlü olmasını ister.

VENÜS OĞLAK MOTTOSU: Maddi olarak istediklerini elde ettikten sonra aşkı düşünmeyi bırak, birlikteliğinin keyfini çıkarmaya bak…

 

VENÜS KOVA BURCUNDA

(YENİLİK SEVER – İDDİALI – SIRA DIŞI AŞKLAR SEVER)

Venüs Kova burcunda olan kişiler; toplumca beğenilen, aranılan, nazik, sahiplenici olmayan, düşünce alışverişine önem veren, aşkta ateş, büyük arzu yaratmayan, başkalarından farklı olduğu zaman kendini değerli hisseden, gizli maceralara atılmaktan zevk duyan, verilen sözlerin tutulmasını bekleyen, ileriye dönük düşünceleri ile karşısındakini şok eden, bilime, edebiyata, sanata önem veren, gelenek dışıdır. Para konusunda eli açık ve ölçülüdür.

Venüs’ü Kova burcunda olan bir erkek; zeki, ruh gücüne inanan, zarif, görgülü, hoş, kafa dengi, özgür ruhlu, marjinal ve arkadaşça, nefes alması için alan bırakan, cinsel Nirvana’ya ulaşırken ona bu mutluluğu garanti edecek biri olmasını ister.

VENÜS KOVA MOTTOSU: Büyük aşklar yerine platonik birlikteliklere ya da romantik gizli ilişkilere çekilebilirsin ama evlilikte sana iyi gelecektir…

 

VENÜS BALIK BURCUNDA

(ROMANTİK – HÜLYALI – SÖZLERLE ANLATILAMAYAN ÇEKİCİLİK VE CAZİBE)

Venüs Balık burcunda olan kişiler; şiddetle âşık olur ve bu aşk onun günlerini, gecelerini, dünyasını doldurur. Özverilidir, fedakârdır, hislerini ağır ağır açıklar, hoş, gizemli bir havası vardır. Kurtarma veya kurtarılma rolüne girebilirler. Hayalperesttir ve günün birinde gerçekleşecek fanteziler üretir durur. Platonik aşklar, sevgi de alma verme dengesini kuramamak kişilerde görülebilir. Merhametli yapısı çoğu zaman başına iş açabilir. Güzel sanatlar, müzik, dans gibi alanlarda başarılıdırlar. Para kazanmak ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmek kendilerine ağır gelir.

Venüs’ü Balık burcunda olan bir erkek; tenselliği yaşayabileceği, sezgilerine ve kendisine güvenebilecek, hayallerini birlikte çalışıp hayata geçirecek, maddeye önem vermeyen, objektif olmasını bilen, soğukkanlı, düşünmeden konuşmayan, sakin bir biçimde tartışmaya girebilen kadınlardan hoşlanır.

VENÜS BALIK MOTTOSU: Ne kadar çok aşkı düşlerinde canlandırsan da bu aşk gerçeklere uymayabilir. Düşlerinle gerçekler arasındaki farkı görünce bu durum karşısında sarsılma, umudunu ve sevgiye olan inancını kaybetme…

 

Özlem OY

error: Content is protected !!