Venus Akrep Burcunda

Venus Akrep Burcunda

VENÜS AKREP BURCUNDA; KARANLIĞIN SULTANI 

Venüs Akrep burcunda düşük konumdadır. Doğal olarak da doğum haritanızda veya transit olarak geçiş yaptığı zaman zorlu bir konumdur.

Bu yazımda öncelikle doğum haritasında Venüs gezegeni Akrep olanların ilişki yaşama şeklini ardından transit Venüs’ün 10 Eylül 7 Ekim tarihlerindeki transit geçişinin burçlara etkilerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Doğum haritanızda Venüs Akrep ise;

Bulmaca gibi biri olduğunuz için çabuk çözebileceğiniz kişiler çekici gelmez. Gizemli kişilerden hoşlanırsınız ve fiziksel çekim çok önemlidir. Partnerinin (Güzel veya Yakışıklı) olması önemli değildir ama etkileyici bakışlar onu cezbeder. İlişkide aradığı kriterler çok fazladır ama en önemlilerinden biri cinsel uyumdur.

Sevgisini gösterme şekli de çoğunlukla fiziksel paylaşımlarla ve aşk oyunları ile olacaktır. Her tür uyumu yakaladığı ve bu benim dediği anda sizi yaşamının merkezi haline getirebilir. Fakat buradaki “Benim” kelimesi çok önemlidir. Çünkü onun eşi her şeyi ile ona aittir. Çok sevip içinde Volkan’lar da patlasa zaman zaman sevilmediğinizi ve sadece cinsel anlamda istendiğinizi hissedebilirsiniz. Yine de ondan kolay vazgeçmek imkansızdır. Sizin ruhunuzu okuyacak, tüm sırlarınızı alacak sizinle ilgili bilmediği hiçbir şey kalmayacaktır. Gerçek anlamda mutlu olduğu sürece sadakate önem verir ama cinsel anlamda açlık hissederse bunu başkaları ile kapatmaya kalkabilir. Eğer ilişkisini devam ettirmek istiyorsa aldattığını hissetmeniz için kahin olmanız gerekir. Haritasında uysallığı simgeleyen yerleşimler olsa bile sert biridir.

Her yanlış davranışınızda içindeki patlamaya hazır bombanın pimini çekersiniz.

Güçsüz, bilgisiz, cahil birine tahammül gösteremez. Belki yoğun fiziksel çekim nedeni ile bir süre beraber olsa da onun eşi vasıfsız biri olamaz.

Kıskançlığı hakkında sayfalar dolusu yazı yazılabilir. En yoğun olduğu zamanlarda bile sizin her şeyinizi incelediğini bilmelisiniz. Onun partnerine kimse bakamaz, onun partneri onu bir kenara atıp başı buyruk davranamaz. Kırıldığı, kızdığı zamanlar korkunç biri haline gelir fakat siniri geçince durumu adilce değerlendirir ve eğer hatalıysa günlerce kendini sevdiğine adar.

O anları onu eleştirmek ve hatalarını göstermek için değerlendirebilirsiniz.

Venüs akrep kendisini keşfetmeye başladıkça ruhani boyutlar da davranışlarda sergiler. Mevlana’nın da bir Venüs akrep olduğunu hatırlamakta fayda var. Onun özündeki iyiliği ve merhameti çıkarmak çok zor gibi görünse bile iyilik ve yoğun ve saf sevgi ile bunu başarabilirsiniz.

 

 10 Eylül 7 Ekim arası Venüs Akrep transitinin burçlara etkisi

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Hayata dair önemli konuları atlayabilirsiniz. Sizi rahatsız eden bazı duygularınızla da yüzleşmek yerine reddetmeye çalışırsınız. Bilinçsiz bir şekilde kendinizi birçok konuda mağdur görür hatalarınızı fark etmekte zorlanırsınız. Maddi dünyadan uzaklaşmak ister sevgiye yüzünüzü dönmeye çalışırsınız. İlgi ve sevgi isterken maddi boyutta kazık yeme ve kandırılma tehlikeniz de söz konusudur. Bir yarınız oldukça sert diğer yarınız ise muhtaç olana merhamet doludur. Fakat iyiliği yaparken emri vakilerden hoşlanmaz kendi yüreğinizden geçtiği gibi yardım etmek istersiniz. Birilerinin sizi yönlendirmesine izin vermez ve sözlerinizi de esirgemezsiniz. Özgür olma isteğiniz artar, sırtınızda yük olarak gördüğünüz her şeyi bir kenara bırakırsınız. Sorumsuz olarak görünmek ve eleştirilmek umurunuzda olmaz. Yolunuzu kendiniz belirlemek istersiniz. Baskılar ve metazori olarak istenen her şeyin karşısında olur tüm gücünüzle haykırmaktan ve insanları kırmaktan çekinmezsiniz. Başka insanların kendileri ile yüzleşmeleri gerektiğini önerirken kendi iç dünyanıza bakmanız çok zordur. Bir gün yüksek bir enerji içinde iken ertesi gün düşük enerjinizle yataktan çıkmak istemezsiniz.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Jüpiter, Uranüs ve Satürn gezegeni olumsuz açıları ile Venüs Akrep transitini bir hayli zorlu hale getiriyor. Kendinizi bir hayli gergin hissedeceğiniz bir süreç geçirebilirsiniz.

Gittikçe yükselen tansiyon özellikle duygusal ilişkilerde ortaya çıkar. Etrafınıza karşı öylesine sert bir duruş gösterirsiniz ki size yardım etmek isteyen kişiler bile yanınıza yaklaşamaz. Alıngan davranışlarınızı kontrol edemediğiniz için gereksiz yere surat asar, basit sorulara bile kırıcı cevaplar verirsiniz. Eski sevgili, eski eş daha çok aklınıza gelir, hayatınızda kötü giden her şeyi onlara yüklemek kolay gelir. Biten veya zorlandığınız ilişkilerdeki hatalarınızı kabul edemezsiniz.

Sevdiğiniz, değer verdiğiniz birçok kişi tarafından kullanıldığınızı, hakkınızın yenildiğini düşünür şu an o kişilerle aranız iyi bile olsa aniden diş bilemeye başlarsınız. Kolaylıkla halledilebilecek problem birkaç saat içinde karmaşık bir hale gelir ve düğümlenen sorunları çözemeyeceğinizi hissedersiniz. Sürekli huzursuzluk duymanız uyku düzeninizi de bozabilir. Uykusuz geceler sizi daha sinirli ve iş hayatında verimsiz hale getirebilir. Basit konulara takılmanız nedeni ile hayata dair önemli konular ihmal edilir.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Venüs transitini kendinizi daha yakından tanımak ve hislerinizi doğru yöne aktarmak adına iyi kullanmaya çalışmalısınız. Akıl ve duyguları birbirine karıştırmak yerine daha üretken olmaya ve hayatınızda olumsuz giden konuları yeniden yapılandırmaya çalışmalısınız.

Bu dönemde kendinizi oldukça iyi hisseder, çevreniz ile sorun yaşamazsınız. Dengeli ve uyumlusunuz. Kendiniz için istediğinizi başkaları içinde istemeye sebep olacağından tüm çevrenizde hayranlık uyandırabilirsiniz. Endişe duyduğunuz sizi hırpalayan bir konuda güzel bir haber almanız sayesinde bu süreç boyunca pozitif enerji ve sevinç ile dolup, taşacaksınız. Kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak oldukça rahat hissedeceksiniz. İş ilişkileri, gurup çalışmaları olumlu yürür. Sürüncemede kalan konular hızla yoluna girer. El attığınız her konudan kazançlı çıkan olursunuz. Karşı cinsle olan ilişkiler memnuniyet verici şekilde gelişir. Sizi uzun zamandır beğenen ama duygularını açıklamaya çekinen biri güler yüzünüzden cesaret alarak kolaylıkla açılabilir. Duygusal anlamda derinlerdeki korkularınızı yenmeye başlar ve aşka yelken açmaya hazır hissedersiniz.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Venüs Akrep transitinden karlı çıkacak burçlardan birisiniz. Kargaşalı durumlar içinde bulunsanız bile duygularınıza kapılmadan tarafsız davranışlar içinde olacağınız bir süreç sizi bekliyor. Olayları, insanları ve her şeyden önce kendinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede daha dingin bir kafa ile her tür konuyu daha iyi analiz edebilirsiniz. Ben duygunuzdan sıyrılır ve kendinizi düşündüğünüz kadar başkalarını da düşünürsünüz. Yardım etme eğiliminiz çoğalır ve zorda olan birinin ihtiyaçlarını karşılamak için kolları sıvarsınız.

Sempatik ve uyumlu, çevrenizdeki herkese her anlamda pozitif davranışlar sergilediğiniz bir zaman dilimidir.  Duygularınızı gayet net bir şekilde ifade edersiniz. Özellikle karşı cins ile herhangi bir sorun varsa tatlı dille konuşarak olmasını istediğiniz her şeyi karşı tarafa ılımlı bir dille anlatırsınız. Bayan arkadaşlar ile zaman geçirme, konuşma ihtiyacı duyar, sohbetler yaparsınız. Karşı cins ilişkilerini de körükleyen bu açı ile kişi ilginizi çeken duygularınızı açıklamakta zorlandığınız kişiye karşı duygularınızı kolaylıkla ifade edersiniz. Herhangi bir yatırım için başlangıç yapmanın en uygun zamanıdır.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Jüpiter, Uranüs ve Satürn gezegeni olumsuz açıları ile Venüs Akrep transitini bir hayli zorlu hale getiriyor.

Mantığınızı geride bırakarak duygularınızın yönetiminde hareket edersiniz. Tanıdığınız, sevdiğiniz birkaç kişi ile birlikte olma isteği içinde diğer insanlara karşı kendinizi kapatırsınız. Bu süreçte hayatınızda ki önemli bir kadın ile ilgili gelişmeler ve haberler gündeme gelir. Tüm hâkimiyet duygularda olduğundan Venüs transiti boyunca kendinizi yaralı, yalnız ve sevilmiyor hissedebilirsiniz.

İçinizde kabaran aşırı duygusallık çocuklarınız, eşiniz ve yakınlarınızı dahi kırmanıza, onlara karşı gereksiz alınganlıklar yapmanıza neden olur. Ağlamak için sebebiniz olmasa dahi bir film seyrederek, şarkı dinleyerek duygularınıza kapılarak saatlerce gözyaşı dökebilirsiniz. Bir söz, bir davranış aniden kaoslara sebep olarak kritik saatler geçirmenize sebep olabilir. Mantığınızı öne çıkarmaya çalışır, duygularınızı bastırırsınız. Fakat mantığınız da doğru işlemediği için konuşmalarınız can acıtıcı ve laf sokucu şekilde gelişir. Problemlerinizi konuşmalarla çözümlemeye çalışırsınız fakat saatler süren konuşmalar bir adım dahi ilerlemenize meydan vermezken olayların daha da çıkmaza girmesine sebep olabilir.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Burcunuzda ilerleyen Mars gezegeni ile etkileşime girecek olan Venüs çok güçlü bir enerjiyi ortaya çıkaracak. Yeni bir şeyler yapmak, heyecanlı olaylar yaşamak isteği içinde olursunuz.  Yeni insanlarla tanışma, değişik yerlere gitme gibi düşünceler yoğun olarak ortaya çıkar. Sizi rahatsız eden sorunlarla ilgili yeni çözüm yollarını diğer zamanlara göre kolaylıkla bulursunuz.

Çevrenizde olup biten her şeye karşı daha duyarlı ve hassas olursunuz. Kendi sorunlarınızla birlikte başkalarının sorunlarını çözmek adına kolları sıvarsınız. Hayal gücünüz ve sezgileriniz çok fazla çalışır, uzun zamandır beğendiğiniz biri aklınıza düşer, rüyanıza girebilir ve ona ulaşma ve haberleşme çabasına girebilirsiniz. Duygularınız ve amaçlarınız uyum içinde olur ve sizi rahatlatır. Kavrama yeteneğiniz ve içinizi aydınlatma gücünüz yükselir. Geçmiş de yaşadığınız üzüntüleri kabul ederek önünüze bakmak için büyük bir istek duyarsınız bu şekilde kendinizi daha iyi hissedersiniz. Hatalarınızı ve olumlu özelliklerinizi analiz etme zamanıdır. Kendinize olan güvenizin artması ile başkalarının üzerinde de güçlü etkilere sahip olursunuz.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Hayatınızda eksik kalan tüm konuları gündeme getirir ve sonuçlandırmaya çalışırsınız. Hayat temponuzda hızlanma ve canlılık görülür. Daha önce ele almadığınız ama ilginizi çeken konuları gündeme alır ve farklı yönlerinden bakarak öğrenmeye çalışırsınız. Sizin hakkınızda ön yargıları olan veya hakkınızda yanlış şeyler düşünen biri ile karşılaşır ve ona hem doğruları hem de kendinizi oldukça net olarak anlatabilirsiniz. Çeşitli yönlerden ufkunuzu genişlettiğiniz basit bir olaya dahi geniş bir pencereden baktığınız bir zaman dilimidir. Yeni bir kurs veya hobinizi işe dönüştürme süreci de başlar. Metafizik, din, felsefe ve kanun gibi konulara da ilginiz arttığı gibi bu tip işlerle uğraşan kişilerle bir araya gelme fırsatları da yakalarsınız. Bilinçaltınıza dönme, kendinizi çözmeye çalışma, takıntılarınızın ne olduğunu da bulma sürecidir. Duygularınızı daha aza indirip mantığınızı öne çıkarabilirseniz birtakım korkularınızdan sıyrılmanız olasıdır. Diğer zamanlara göre kendinizi daha güçlü hisseder, emin olduğunuz kararlarınızda dahi güvendiğiniz kişilerinde fikrini alarak sağlam adımlar atmaya çalışırsınız. Güçlü ve başarılı bir kadından fayda görür, beklemediğiniz bir iyi haberi bu süreçte alırsınız.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Jüpiter, Uranüs ve Satürn gezegeni olumsuz açıları ile Venüs Akrep transitini bir hayli zorlu hale getiriyor. İçsel sıkıntılarınız artar, kendinizi boğuluyormuş gibi hisseder ve her an kötü bir şeyler olacakmış hissine kapılırsınız. Kadınların neden olduğu dedikodular ve düşmanlıklar gündeme gelir. Ağlama krizleri, sebepsiz bağırmalar, tartışmaya hazır olma hali Venüs gezegeninin olumsuz açılarının getirilerindendir. Transit boyunca kendinizi çekingen, içe dönük ve daha karamsar hissedebilirsiniz.

Bir konu hakkında karar vermeniz, bir sorunu çözmeniz gerekebilir fakat aşırı sinirli davranışlarınız konuyu çözmenize olanak vermez. Adım atmanız gereken her konu sürüncemede kalır. Ailevi sorunlar da gündeme gelir. Sevgi ve destek beklerken engellendiğinizi hissedersiniz. Duygusal tansiyon yükselir, yakınlarınızla olan ilişkiler gergin bir hale gelir.

Alınganlığınız artar, her sözü ve davranışı önyargılar içinde değerlendirirsiniz. Basit bir sorun dahi birkaç saatlik süre içinde krize dönüşebilir. Birçok konuda davranış bozuklukları ve dengesizlikler görülür. Karşı cinsle olan ilişkilerde sebepsiz yere gergin ilişkiler yaşarsınız.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Venüs transiti Güneşinizin arkasında, Mars ise kare açı ile sizi kışkırtıyor. Yaklaşık olarak 2 yıl önce canınızı sıkan konular şimdi çözüme kavuşturmanız için yeniden gündeme geleceklerdir. Ne yazık ki sakin ve sağduyu ile çözme olanağınız da yoktur. Yetkili kişiler, yöneticilerle karşı karşıya gelme olasılığınız yoğundur. Siz bağırırsınız fakat sesinizi duyan yoktur. Sesinizin duyulmadığını hissettikçe daha çok kızar ve daha can alıcı kelimeleri kullanmaya başlarsınız. Doğruyu gösteren, sizi çok sevdiğinden emin olduğunuz dostlarınıza karşı dahi tahammülsüz davranır ve kırarsınız. Uğraşılarınız başarı verse dahi başarılarınızla mutlu olmanız da güçtür. Hayatınızda oluşan kaosun nedeninin kendinizden kaynaklandığını anlatmak isteyenler olmasına rağmen anlamanız güçtür. Tüm dünya haksız bir tek siz haklısınızdır. Sürekli hareket halinde bulunan sinirleriniz yorgunluk ve depresyona neden olabilir. Kişiliğiniz, duygularınız ve mantığınız birbirine karışarak tüm dengenizi bozar. Aile bireyleri, otoriteler ve partneriniz ile olan ilişkilerde olmadık konularda sorun çıkar ve çatışmak zorunda kalırsınız.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Yüksek bir enerji içinde kendinizi oldukça güçlü ve kuvvetli hissedersiniz. Duygularınız adeta yıllarca uyuduğu uykudan uyanarak harekete geçer. Duygusal hayatınızı düzene koyar, yıllarca bastırdığınız duygularınızı tatmin edersiniz. Karşı cinse ilginiz artar sizi beğenen ama farkında olmadığınız biri ile yakınlaşır ve onun duygularını açmasına fırsat verirsiniz. Aşk ve cinsel istekler yoğun şekilde ortaya çıkar. Hissettiğiniz güzel duygular sayesinde kendinizi bir hayli güçlü hissedersiniz. Karşılaşacağınız herhangi bir sorun karşısında bocalamaz ve hoş görü içinde ele almaya çalışırsınız. Açık sözlü davranmanıza rağmen konuşmalarınızda karşı tarafı incitecek sözleri ayıklayarak kendinizi izah etmeye çalışırsınız. Duygusal dengenizi sağlamanın huzuru içinde hayatınıza güzellikleri daha kolaylıkla çekebilirsiniz. Belli tolerans içinde limitlerinizi belirler hayatınızın her anlamda anahtarını elinizde tutmaya çalışırsınız. Yorgunluk, halsizlik, hastalık gibi sorunlar varsa biranda sihirli bir el değmişçesine kişi kendini canlı ve zinde bulursunuz. Normal zamanda zorlandığınız üstesinden gelinmesi zor konular başarı ile tamamlanır. Angarya ve yarım işler kolaylıkla halledilir.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Jüpiter, Uranüs ve Satürn gezegeni olumsuz açıları ile Venüs Akrep transitini bir hayli zorlu hale getirecek. Olayları akışına bırakabilseniz kendiliğinden düzelebilecekken daha fazla üstüne gitmeye çalışırsınız. Siz birilerini kırar ve bu durumdan pişman olmazken başkaları da sizi kırabilir. Negatifliğiniz karşınızdaki kişiye ayna şeklinde geçer. Aile fertlerinizden kadınlar ve eşinizle alakalı da tatsız durumlar gündeme gelebilir. Birbirleri ile basit nedenlerden yüzleşmeye çalışan yakınlarınızın ve eşinizin tartışmasına müdahil olur ve olayı bastırmak isterken yalnız sözleriniz yüzünden daha fazla büyümesine olanak tanırsınız.

Doğru düşündüğünüzü zannederek genelde yanlış kararlar alırsınız. Aileniz ve arkadaşlarınız iyi iyi bir dille de uyarmak istese kötülüğünüzü istiyorlarmış gibi olumsuz düşüncelere teslim olarak onların söylediğinin tersine davranışlar içine girer ve yakınlarınız ile sürekli tartışma halinde olursunuz. Duygularınız, istekleriniz ve mantık savaş halindedir. Güçlenmeye çalıştığınızı söyleyerek ne doğru duygusal kararlar nede doğru mantıksal kararlar alamazsınız. Özellikle sorunu olan kişilerle konuşmalar karşılıklı olarak kırıcı bir dilde gelişir.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Venüs Akrep burcu transitinin nimetlerinden faydalanacak burçlardan birisiniz.

Daha hoş görülü ve yardımsever olursunuz. Herkes ile bir uyum içinde hareket etmenin gerekliliğinin bilincinde olursunuz. Stresten uzak, her şeyin olumlu sonuçlanacağını düşünür ve o yönde davranışlarda bulunursunuz. Daha fazla insan ile bir araya gelip çok fazla konu hakkında karşılıklı konuşmalar yapabilirsiniz. Yardım istediğiniz herkes yanınızda olarak talep ettiğiniz konularda ellerinden gelen yardımı esirgemezler. Güçlü irade, fiziksel dayanıklılık ve artan enerjiniz sayesinde kendinizi diğer zamanlara oranla daha sağlıklı hissedersiniz.

Olacakları hissetme özelliğiniz daha fazla ortaya çıkar ve adeta geleceği okursunuz. Ailenizdeki kadınlarla olan ilişkileriniz sorunsuz yürür, birbirinize tam bir dayanışma içinde destek verirsiniz. Dost ziyaretleri yapar, hasta yakınlarınızla ilgilenir, çocuklara ilgi gösterirsiniz. Kendi çocuğunuz olsa bile başka çocukları da düşünür mağdur olan çocuklara yardım etme gerekliliği hissedersiniz. Huzur kaçıran, kavgacı, kıskanç ve bozguncu kişilerden uzak durarak sizi negatif etkilemelerine izin vermezsiniz.

 

 

 

error: Content is protected !!