Türkiye Gündemi

Türkiye Gündemi

Merhaba canlar,

Yaklaşık olarak 9 aydan bu yana 2020 yılının zor geçeceğine dair astrolojik yorumlar yapmaktayım. Yazılarımın birçoğunu süzgeçten geçirerek yazmaya çalıştım. Üzerini çizerek belirtmeliyim ki Astrolojiye başladığım günden bu yana bu kadar karanlık bir gökyüzü görmedim. Geçmiş yüzyıllarda ve M.Ö gerçekleşmiş açılardan söz ettim. Astrolojik uyarılar dışında birçok kişinin kendisine çeki düzen vermesi için iyilik yapmaktan, duaların gücünden söz etmeye çalıştım. İnsanların birbirinden alamadığı intikamları doğa ve hastalıklar alacak diye üstüne basa basa yazdım.

Kimileri sözlerimi dikkate aldı kimisi yazılarımı baltalamaya kalktı. Sadece eleştirilmek için eleştirildik ben ve bu işin üstadı olan kişiler. Her sorumlu insanın bilgisini paylaşması ve görevini yapması bilinci ile yazmaya devam ettim. Eğer Rabbim bana böyle bir ilim bahşetmişse bunu yaymak ve bilgilerimi paylaşarak uyarılarda bulunmak zorundayım.

Uzun bir süredir kendinizle yüzleşin ve günahlarınızdan arının diye uyarılarda bulundum. Egonuz, hırsınız ve paranız sizi kurtaramaz. Temiz bir kalple kendinize, başka insanlara ve Allah’a ulaşın. Affedin kızdığınız kişileri çünkü gelişiminiz için o şekilde davrandılar dedim ama benim affetmekten söz ettiğim yazıların altına dahi öç alıcı, ah eden yorumlar geldi. Kimine cevap yazmaya çalıştım kimine yazmadım. Bazı yorumları sildim bazı kişileri engelledim.

Önde olmak tutkusuna kapılan Allahları madde olan kişilerin kalbine dokunamayacağımı biliyorum. Daha birkaç gün önce astrolojik yorumlarımda Esmalardan ve dualardan söz ediyorum diye eleştirildim.
Hiçbir zaman bilimi hiçe sayan biri değilim. Tüm derdim kendimi daha çok geliştirmek ve öğrendiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak. Doktorlara emanetiz, gereken önlemleri alacağız ama Allaha sığınacağız. Ondan daha büyük bir karar merci var mı?

‘ Ol der ve olur’ bunun farkında olanlarda önce kalplerini temizler ardından başka yüreklere dokunmaya çalışır.
İyilik yap iyilik bul, affet kötülükleri ve ruhunu haset, kin gibi duygulardan temizle gerisi tıbba ve Allaha kalmış.
Zengin, fakir her dinden her ülkeden insanların istisnasız zorlu bir süreçten geçtiği zamanlardayız. Daha fazla tevekkül ve iyiliğe yüzümüzü dönelim Allah’ın izni ile bunu da atlatırız.

Gelelim gezegenlerin söylediklerine,
Oğlak burcunda ki zorlu gezegen geçişlerinin bazı burçları daha fazla etkilediğinden sürekli bahsetmeye çalıştım. Birçok ülkenin haritasına bakarak bazı ülkelerin daha fazla açı aldığını söyledim ve düzenli olarak uyardım. Mars mart sonuna kadar Jüpiter ve Pluton ile kavuşum yapacak.  Ardından 31 Mart itibarı ile kova burcu etkinliği de başlıyor. Mars ve Satürn kova burcunda kavuşum yaparak boğa burcunda sessiz, sakin duran Uranüs gezegenini kışkırtacak.

Ülkemiz güçlü Terazi yerleşimleri taşıyan bir Akrep burcu ülkesi doğal olarak hem Oğlak, Koç, Yengeç ve Terazi burcundan geçen güçlü gezegen transitlerinden hem de Boğa, Aslan, Akrep ve kova burcundaki transitlerden de çok fazla etki alır.
Maalesef pembe tablo çizemeyeceğim salgın hızla artacak. Halka dair uyarılarda bulunurken askerlerin de etkilenebileceğini yazmıştım. Ülke güneşi de olumsuz açılar alacak. Doğal olarak bizi yöneten üst düzey siyasileri de kapsayacak bu açı.

Siyasilerden, sanatçılara, basın mensuplarına ve sağlığımızı emanet ettiğimiz doktorlara her meslekten kişileri kapsayan açılar.
Önlemler artacak ve ağırlaşacak. Bugün kendini özgür hissetmeyen eve kapandık diyenler bugünleri mumla arayabilir.
Şu an özgürce herkes her şeyi yazıyor Corona ile alakalı ama basına ve paylaşımlara dair yasaklarda artacak önümüzdeki günlerde.
Dünyayı ve ülkemizi bekleyen mali krizin de farkındayız. Bu nedenle daha fazla dayanışma ve yardım etme isteği içinde olmalıyız.
Sen, ben o görüş bu görüş demeden herkes birbirine destek olmalı belki uzunca bir süre fiziki olarak sarılamasak da birbirimize bunu kalben ve maddi olarak yapmalıyız. Komşun aç ise sen tok yatamazsın. Duyarsız davranırsan var olan maddi gücün seni kurtaramaz.

Sağlık bakanımız her görüşten insanın kalbine taht kurdu. Ters bir cevap verse ortaya çıkabilecek tartışmaları ve eleştirileri ‘ Tamam kızım ‘ diyerek noktaladı. Buna ne kadar çok ihtiyacımız varmış. Senin gibi düşünmeyen çok farklı ideoloji de olduğunu bilsen bile saygı ve sevgi her şeyin ilacı.
Fanatizm ve hırslar Allahtan uzaklaştırır bu bilinçle davranmalı ve sakin, sağduyulu ve daha iyi insanlar olmaya niyetlenmeliyiz. Temiz bir kalbin edeceği duaların başkalarına da faydası dokunur. Gönül kıran olmaktan uzak gönül alan olalım. İnşallah bu günlerde geçecek.

Demet Hoşman

error: Content is protected !!