Sirius Dilek Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Sirius Dilek Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Sirius, Astrolojiye başladığım ilk günden bu yana dikkatimi çeken ve araştırmalarıma hala zaman zaman devam ettiğim sabit yıldızlardan biridir.
En parlak yıldızlardan olan Sirius, dünyanın neresinde olursanız olun çıplak gözle görülebilir.
Büyük köpek yıldız takımında bulunan, onlarca farklı isme sahip ve birçok kutsal kitapta olduğu gibi Sirius, Kur’an-ı Kerim’in Necm suresinde Şi’ra olarak geçer.
Son yıllarda popüler olan dünyanın en eski tapınağı Göbekli Tepe yaklaşık 11.000 yıl önce Şi’ra (Sirius) yıldızına tapınmak için yapılmıştır.
Sirius, dünyamızı aydınlatan Güneşten 25 kat daha parlaktır. Enerjisini hidrojeni nükleer füzyon yolu ile helyuma dönüştürerek elde eder.
Afrika’da varlıklarını sürdüren Dogon kabilesi, kadim bilgilere sahip oldukça ilginç bir topluluktur.
Hiçbir teknolojileri olmadan birçok Astronomi bilgisine sahip Dogon kabilesi de Sirius yıldızına özel önem vermiş ve hatta onlara bazı bilgilerin Sirius’tan gelen özel varlıklar tarafından verildiği söylentiler arasındadır. Bu ne kadar doğrudur bilemem ama Dogon kabilesinin ileri seviye bilgilere ulaşmalarının kaynağı hala araştırılıyor.

Şimdi gelelim on binlerce yıldır Sirius için yapılan adak, tören ve inançlara…
Sirius sabit yıldızı herhangi bir iyicil transit gezegenle kavuşum yaptığı zaman dilek kapılarının açıldığına ve Meleklerin yeryüzünde herkese özündeki iyiliğe göre ödüller dağıttığına, herhangi kötücül bir gezegenle kavuşum oluştuğu zaman da zalimlere ceza veren karanlık kapının açıldığına binlerce yıldır inanılır.
İyicil gezegenlerle kavuşum yapan Sirius zamanlarında başkalarına yardım edilir, dilekler dilenir, evler çiçek ve meyvelerle süslenirdi.
Kötücül bir gezegenle kavuşum oluştuğu zaman da savaşlar çıkacağına, depremler olacağına, hükümdarların öleceğine inanan insanlar Sirius’un gazabını önlemek için kurbanlar verirlerdi.
2020 yılı tüm dünya için sıkıntılı bir yıl oluyor. Oğlak burcundaki güçlü ve zorlu geçişler Sirius yıldızına zıt açılar yaparak cezaların dünyaya yağmasına sebep oldular.

Şimdi ise Güneş, Merkür ve Venüs ile kavuşum yapacak olan Sirius, kader kapısını iyilik dağıtmak için açmaya hazırlanıyor.
Önümüzdeki günlerde önce Merkür daha sonra Güneş,Venüs kavuşumları ve Merkür geri hareketi nedeni ile 4 kez oldukça aktif hale gelecek olan Sirius; 14 Haziran saat: 23.00’dan 15 Haziran saat:02.00 arasındaki sürede Merkür ile kavuşum yaparak bu yılın dilek kapılarının ilk kez açıldığı gün olacak.
Yengeç burcunun 14. derecesinde bulunan Sirius ile Merkür gezegeni kavuşumunun Haziran ayının 14. Gününe denk gelmesi de manidar. Ardından geri harekete girecek olan Merkür ile yeniden 26 Temmuz saat:11. 50’ den 14.00’e kadar dilek kapılarını tekrar açacak.
Güneş ise 5 Temmuz saat: 22.50’den 6 Temmuz saat:03.00 sularına kadar Sirius ile kavuşum yaparak dua eden, dilek dileyen, sadaka veren birçok kişinin hayatını aydınlatacak.

Ardından 22 Ağustos 2020 günü saat:14.05-16.17 arasında Venüs gezegeni Sirius ile kader kapısını bu yıl son kez açacak.
Bu süreçlerde kadim inançlara göre, özellikle de Sirius ile kavuşum yapan gezegenlerin saatlerinde muhtaç olanlara iyilik yapılır, evlerde temizlik yaparak taze enerjinin eve girmesi sağlanır, yiyecek ve meyve alarak evin bereketinin artması için dua edilirdi.
Uzun yıllardır sizlere bazı özel zamanları bildirerek yardım etmeye çalışıyorum.
Sirius veya Kur’an da geçen adı ile Şi’ra yıldızının bereketi üzerinizde olsun.
Belirttiğim gün ve saatlerde yardım etmeyi, arınmayı, dilekte bulunmayı ve Necm suresini okumayı ihmal etmeyin.
Bolluk ve bereket sizinle olsun.

 

Demet Hoşman

error: Content is protected !!