Sinastri; Evlilik Evi Etkileşimleri

Sinastri; Evlilik Evi Etkileşimleri

Sinastri yani ilişki analizinde gezegen kavuşumlarının ve diğer açıların yanı sıra bizim gezegenlerimizin partnerin haritasındaki evlere, partnerin gezegenlerinin bizim haritamızdaki evlere yerleşmeleri de ilişkinin gidişatı ile alakalı önemli bilgiler sunar. Yaklaşık 15 yıl önce hazırladığım ama her zaman gündemde olan bir yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

7. EV ETKİLEŞİMLERİ (YERLEŞİMLERİ)

Güneş: Partnerin 7. Evini etkiliyorsa

Büyük bir çekim alanı oluşturur. Ama birbirleri olmadan da yaşayabileceklerini de bilirler. Birbirlerini vazgeçilmez bulmazlar ama onunla daha güzel olur diye düşünürler. Bağımlılıktan uzak bağlılık dolu bir beraberliktir.

Ay: Partnerin 7. Evini etkiliyorsa

Derin duygusal çekim vardır. Karşısındakinin bakışından anlamayı ve gözlerle konuşabilmeyi gösterir. Birbirlerine ebeveyn rolü de üstlenirler. Günlük hayatın zorlu koşullarında yan yana, kalp kalbe olur ve karşı tarafın hayatını kolaylaştırmanın yollarını ararlar.

Merkür: Partnerin 7. Evini etkiliyorsa

Birbirlerini derinden anlamaya sebep olur. Tartışmaları bile anlamlıdır ve yapıcı olarak sonlanır. Konuşmak istedikleri ne varsa çok iyi bir şekilde ifade ederler. Saatler süren konuşmalar yapar ve birbirlerinden sıkılmazlar. Birbirlerinin en iyi arkadaşı olmaya taliptirler.

Venüs: Partnerin 7. Evini etkiliyorsa

İki tarafta tutkuludur. Birbirlerini gördüklerinde heyecanlanırlar. Birbirlerinin isteklerini yerine getirmek için yarışırlar. Biri bir şey istediğinde diğeri hemen yerine getirir. Evlenme kararını kısa sürede alır ve uzun süre beklemek istemezler. İlişkinin romantizm yönü ön plandadır.

Mars: Partnerin 7. Evini etkiliyorsa

İlişkinin cinsel yönü çok güçlüdür. Kalabalık içinde bile bulunsalar gözleri ile birbirlerine cinsel çekimi hissettirirler. Cinsel çekim fazla olmasına rağmen kışkırtıcı bir açı olduğundan tartışmaları da fazladır. Şiddetli kavgalar edip arkasından cinselliği yaşayabilirler. İlişkide söz sahibi olma yarışına girerler. Yumuşak birkaç açı varsa şiddetli kavgalar azalabilir.

Jüpiter: Partnerin 7. Evini etkiliyorsa

Birbirlerini maddi ve manevi olarak desteklerler. Bu açı bolluk, bereket, huzur ve zenginlik getirebilir. Maddi manevi beraber büyümeye ve başkalarına destek vermeye odaklanırlar. İnançları güçlenir, ufukları açılır. Birçok konuda gelişim ve büyüme görülür. Birlikte özel ve kutsal yerleri ziyaretlerde gerçekleşebilir.

Satürn: partnerin 7. Evini etkiliyorsa

Uzun süreli bir ilişki verebilir. Ama ilişkiyi birçok anlamda zorlaştırır. Özellikle Satürn sahibi kendini öğretmen olarak görür. Hata yapıldığında sert, duygusuz bir öğretmen gibi olabilir. Kısıtlar, engeller koyar. 7. Ev sahibi kendini hapsedilmiş, önü kesilmiş ve kendini ifade edemiyor hissedebilir. Kolaylıkla başarabileceği bir konuda dahi kendini ortaya koymakta zorlanır. Diğer kavuşumlar olumlu ise daha hafif olabilir. İlişkinin sonu da kolay gelmez. Ayrılıkta da çiftler düşmanca ayrılır. Satürn sahibi zarar vermek isteyecektir. Olumlu açılar sayesinde yumuşayabilir.

Uranüs: partnerin 7. Evini etkiliyor ise

7. Evin sahibini şaşkına çevirir. 7. Evin sahibi onu nasıl anlayacağını bilemez. Aniden başlayabilir, aniden evlilik kararı alınabilir ve hızla bitebilir. 7. Ev sahibi daha önce yaşamadığı heyecan, adrenalin, ani başlangıç ve sonlara hazırlıklı olmalıdır. İlişkinin gidişatı diğer olumlu açılara bağlıdır.

Neptün: partnerin 7. Evini etkiliyor ise

Neptün sahibi bilinçli veya bilinçsiz olarak maskeli davranabilir. 7. Ev sahibi Neptün sahibini gözünde kusursuz görebilir, ilahi biri olarak görebilir. Her şey büyülü bir atmosferde başlar. Büyülü aşkın içinde 7. Ev sahibi olur. Zaman ilerledikçe birbirlerinin hatalarını görmeye başlarlar. Olumlu farklı açılar varsa hayallerdeki gibi büyük aşk verir. Ama olumsuz açılar varsa hayal kırıklıkları olan, kendilerini kurban gibi hissedecekleri beraberlik verir.

Pluton: partnerin 7. Evini etkiliyor ise

Pluton sahibi diğer kişi tarafından çok önemli biri olarak görülerek sevilebilir. Pluton sahibi 7. Ev sahibinin tüm hayatına müdahale edecektir. Ailesi, giyimi, arkadaşları, konuşması, gülmesi gibi her şeye karışacaktır. 7. Ev sahibini Pluton sahibi her şeyden ve herkesten kıskanır. Pluton sahibi kendini törpülemelidir. Zorlu açılar varsa daha da zorlu bir ilişki olacaktır. Transformasyona uğratır. Pluton sahibi özünde sevmiyormuş gibi da davranabilir. İlişkinin fiziksel çekimi ise çok yoğundur fakat Pluton sahibi cinsellikle alakalı da karşı tarafa cezalar vermeye kalkabilir.

Düğümler (KAD-GAD)Partnerin 7. Evini etkiliyor ise

Karmik bağ vardır. Geçmiş yaşamdan tanışık ruhlardır. Birbirlerinin hayatına eksik kalanı tamamlamaya gelirler. Eğer Kuzey ay düğüm etkileşimi var ise geçmiş hayatta güzel anılar vardır ve düğüm sahibi onu bulmaya geliyordur. Güney ay düğüm etkili ise ruhlar yaralıdır, geçmiş hayatta birbirlerini üzmüşlerdir. Güney ay düğüm sahibini 7. Ev sahibi geçmiş hayatlarda daha çok kırmış ve hırpalamıştır. Bu hayatta onu bulup acı çektirmeye, ödeşmeye, yüzleşmeye gelmiştir.

Chiron: Partnerin 7. Evini etkiliyor ise

7. Ev sahibinin yaralarını sarmaya gelmiştir. Onu iyiliklerle donatmaya gelir. Kendisinde olan tüm iyi niyeti, sevgiyi, maddiyatı ve zamanını partneri ile paylaşır. Şifa veren, bastırılmış yetenekleri ortaya çıkaran harika bir kavuşumdur.

error: Content is protected !!