Satürn Balık

Satürn Balık

Bir ara Pluton yoklayacak bu grubu kısa Kova ziyareti sırasında ama Oğlak burcunda henüz tüm değişim ve dönüşümünü tamamlamadı Pluton. 24 Mart 11 Temmuz arası kısa bir misafirlikten sonra 20 Kasım 2024 yılında 20 yıl sürecek bir ev sahipliği yapacak Kova burçlarına. Kova burcundaki değişim ve dönüşümleri başka bir yazımda paylaşacağım.

Konumuz Satürn…

Satürn Balık burcundaki misafirliğini 7 Mart günü başlatıp 14 Şubat 2026 da sonlandıracak. Neptün gezegeni de Balık burcunda fakat bu iki gezegenin birbirine yakın hareketi 2025 yılında kısa bir süre olacak. Büyük kavuşumu Koç burcunda yapacaklar.

Yani aynı evde ama ayrı yaşamları olan ayrı fıtratlardaki iki ev arkadaşı gibi sürdürecekler geçişlerini. Sen bana karışmazsan bende sana karışmam ama yıllardır yarattığın belirsizlikleri, hayal kırıklıklarını kaldırmaya geldim diyecek Satürn. Dağınık çocuklarının odasını toplayan disiplinli bir baba gibi. Kesinlikle Anne değil !! Satürn sert bir baba, otoriter bir patron, disiplinli ödün vermeyen bir öğretmen. Kurallarına uyarsanız AFERİN alırsınız. Satürnden alınan Aferin unutulmaz hayatınıza damga vurur. Cezası da öyle.. Kolay unutamazsınız.

Satürn gezegenini tanıyan, uyum sağlayan kazanır.

O hata sevmez. En iyisini yap der. Baştan savma yapılan her şeyi siler yeniden başlatır. Şikayet edilen ne varsa elinizden alır. Kirli, yanlış, çirkin, üstün körün yapılan herşey uçup gider.

Yanlış olanları biliyorsunuz değil mi? Ama bildiğiniz halde devam ediyorsanız Satürn devam ettirmez.

Zararlı olan alışkanlıklarınız var ve vazgeçemiyorsanız hasta eder Satürn bırakmak zorunda kalırsınız. Sadakatsiz yaşıyorsunuz ve yakalanmadığınız sürece mübah mı görüyorsunuz? Yakalatır Satürn, rezil ederek yakalatır. O hak yemez ve yedirmez de.

Haritamda aktif bir Satürn var. Çok zorladı beni yıllarca ama ben onu çözdüm ve Satürn sever oldum.

Hata yapma, çok çalış, doğru yoldan yürü ödülünü kap…

Sözüm kimlere öncelikle Balık burcu ve Balık etkisi taşıyanlara. 2. Sırada Başak, İkizler, Yay burçlarına ve bu burçlarda gezegenleri olanlara.

Gazamız mübarek ola. Kim korkar Satürnden 🙂

 

error: Content is protected !!