Öğrencim Zeynep Sönmez’in Kaleminden Kobe Bryant’a Astrolojik Bakış

Öğrencim Zeynep Sönmez’in Kaleminden Kobe Bryant’a Astrolojik Bakış

Kobe Bryant güneş başak ve yükselen oğlağıyla bu dünyaya başarılı olmaya geldiğini kanıtlıyor. Başağın titiz ve çalışkanlığı yükselen oğlağın başarıya verdiği önemle birleşince başarısını açıklıyor. Güneş başağıyla kimseye kötülük planlamaz dostluğa önem verir ve yükselen oğlağın ağzı sıkı yapısıyla da birleşince iyi bir dost olur. Birçok videodan izlediğim kadarıyla da esprili ve muzip yapısı mars, venüs terazisi ve güneş başağından ileri gelmekte. Toplumu başarısıyla etkilemiş ve kalplerinde taht kurmuş olması da mars terazi ve uranüs akrepten gelmektedir. Mars yerleşimiyle saldırgan bir sporcu olmaktan çok uzakta bir yapısı vardır. Tabi insanları tahrik etmekten de geri durmamıştır.

Aynı takımda oynadığı arkadaşının biri onun karşısına gelse sen ciddi misin seni ezip geçeceğim diye tahrik etmesi bunun örneğidir. Sadece onların ellerini sıkarken yüzlerine bakmıyor ve seni sevmiyorum demesi de… Zaten güneş başağı da kabalık ve fiziksel şiddetten nefret eder. Ama bu kimsenin sevgisini eksiltmiyordu çünkü adildi ki ölmeden bir gün önce en skorer oyuncu tahtını elinden alarak 3.lüğe yerleşen LeBron James’i tebrik bile etmişti. Ezeli rakibi ve ezip geçtiği J.R benim kardeşim gibiydi her gün konuşurduk onu oyunculuğundan çok kişiliğiyle özleyeceğim diyerek gözyaşlarına boğuldu. Güneş ve yükselen kombinasyonuyla idealist ve başarıyı yakalamada ısrarcıdır. Yine takım arkadaşlarının söylediğine göre antrenmanlara 7 saat önceden gelip çalışmaya başlaması bunun örneğidir ki LeBron James gibi birçok ünlü basketçiye de örnek olmuştur.

Öyle başarıya odaklı ve takıntılıdır ki 11 yaşında bile bu kendini göstermiştir ve basketbolcu olacağına çok erken karar vermiştir. Sakatlansa bile tekerlekli sandalyeye oturmaktansa son sayıları atmaktan kendini alamayacak kadar mükemmeliyetçidir. İş hayatında başarılı ve çok çalışkan olmasına rağmen güneş başağı ve ay boğasıyla ev hayatını da çok sever. Ailesine bağlıdır. Ay boğasıyla boğalarla doğal çekim yaşaması doğaldır ki eşi Vanessa boğa burcudur. Venüs terazisiyle eşiyle 20’li yaşlarında çok erken tanışmış ve evlenmiştir.. Ay konumunun bereketiyle 4 kız çoçuğu olmuştur. Venüs terazisiyle gerçekten aşık olduğu biriyle evlenmiştir. Venüs ve mars terazisiyle arada çapkınlık yapsa da güneş başak dürüstlüğü ile bunu itiraf etmiştir. Ay boğası ve Jüpiter yengeciyle mükemmel bir aile babasıdır. Aile fertlerine önem verir.

Ay boğasıyla çocuklarının geleceği için de ayrıyetten çalışmış bu kişinin ölen kızının yetişmesi için de sürekli yanında bulunması ve taktikler vermesi bunun göstergesidir. Çıktığı her programda bir erkek çocuğu sahibi neden olmadığını ve isteyip istemediği sorulduğunda en sevecen yapısıyla kendi mesleğinde geliştirmek ve yetiştirmek için bi erkek evlada sahip olmasının gerekmediğini kızlarıyla gurur duyduğunu ve onları bu yönde yetiştirebileceğini dile getirmesi ay boğasının verdiği mükemmel babalık ve pluto terazisinin ve mars terazisinin eşitlik kavramından gelmektedir. Merkür retrosuyla yanlış anlaşılabilse de buradaki aslan yerleşiminin verdiği özgüven ve espri yeteneği O’nu bu durumdan kurtarmaya yetecektir. Satürn başağıyla çok kuruntuludur aynı zamanda mütevazıdır. İş hayatında metodik ve analitik olmasının meyvelerini satürn başağı getirmiş olmalı.

Teknik bilgilere çok hakim yapıdadır. Dikkatlidir. Ay boğa ve satürn başağıyla para muhafaza etmekte iyidir. Pluto terazisiyle özgürlüğüne düşkündür ve bunu başkaları için de ister. Erken yaşta babasının evinden ve bulunduğu şehirden ayrılması sanırım buradan kaynaklanıyor, kalbindeki duygularının peşinden gidip NBA’ya girmesi de o küçük yaşta…Neptün konumu seyahat etmekten çok hoşlandığını gösterse de retro olması su ve doktor korkusu yaratmış olabililir. Chiron konumu, elleri kolları konuşurken kullanmasını getirmiştir.Ellerini kollarını çok iyi kullanması basketteki başarısını da getirmiştir. Takım arkadaşlarıyla kolay iletişim kurması da hem buradan hem de kad başağından geliyor olabilir. Yaşayabilseydi öğrendiği bilgiyi başkalarına aktarmada mükemmel bir teknik direktör olması muhtemeldi.

error: Content is protected !!