Öğrencim Rabia Aykoç’un Kaleminden Freddie Mercury’e Astrolojik Bakış

Öğrencim Rabia Aykoç’un Kaleminden Freddie Mercury’e Astrolojik Bakış

Freddie Mercury 05.09.1946 yılında Zanzibar da doğmustur. Doğal olarak burcu da başaktır. Başak Burcu olarak hayata dair hiçbir konuda boş verici ve sorumsuz davranamaz.
Kılı kırk yararak kendisi ve yakınları için mükemmel olanı istemesi hayattan zevk almasını engelleyip aşırı eleştirel olmasına neden olur. Kendisi ile yarışır bu nedenle tam olarak kendini beğenmez ve hayatının huzursuzluklar ve mutsuzlukla geçmesine sebep olabilir. Kabalık ve fiziksel şiddetten nefret eder, şiddetli bir tartışmanın içinde dahi bulunsa nezaketi ve saygıyı elden bırakmaz. Hiç kimsenin fiziksel görüntüsü, ailesi ve kutsal değerleri ile alaycı davranışlarda bulunmaz.İdealisttir, Boş hayaller peşinde koşmaz.
Evinde ve işinde titizdir, her şeyi planlar ve sorunsuz işlemesine dikkat eder. Karışık, dağınık ve kaos içeren ortamlardan uzak durmaya çalışır.
Güneş Başakla iş hayatında başarılı ve çok çalışkan olmasına rağmen 4.evinde yay burcunda bulunan ayından dolayı evi onun sığınağı olmuştur. Rahat ve güzel bir ortamda yaşamak adına masraftan kaçınmaz. Evinde sevdiği kişileri ağırlamaktan mutlu olur.
Dışarıya karşı saklamasına rağmen kendide alıngandır, incindiği, kırıldığı durumlarda bir süre kendini geri çeker. Kızdığı kişinin onun hayatındaki iyiliklerini aklına getirerek basit bir iyi davranış karşısında kaldığı yerden devam eder.
Adaletlidir, haksızlıkların karşısında korkusuzca durur ve sözünü sakınmaz.
Her şeyi akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirir, hayal gücünden yoksun olması ve herkesi kendisi gibi görmesi nedeni ile hayatında unutamayacağı kazıklar yer ve gerekli dersi alır. Paranın yaşam için gerekliliğine inanır, tutumludur. Ondan zorla bir şey istendiği zaman cimrileşir fakat karşısındaki kişinin iyi niyetinden emin olmuşsa paylaşımcı ve yardımseverdir.
Üretken insanlara saygı duyar ve örnek alır, kendiside yaşadığı sürece bir şeylerle meşgul olur. Emekliliği kabul etmez.

YÜKSELEN ASLAN
Freddie Mercury de yükselen aslan etkilerini oldukça fazla görürüz. Sahne sanatlarındaki başarısı, yaratıcı yönlerinin fazla oluşu, bestekar ve söz yazarı olması, sahnede devleşmesi hepsi yükselen aslan etkisindendir.
Şimdi gelin bir de yükselen aslanların diğer etkilerine bakalım ve Freddie Mercury’nin nasıl bir insan olduğunu daha çok anlayalım. Yükseleni aslan olan erkekler hareketli ve asil bir imaja sahiptirler. Yürürken bile ne kadar havalı olduklarını görmemek imkansızdır. Tüm bunlara rağmen sakin ve mağrur bir imaj da sergileyebilirler. Sıcakkanlı ve iyi niyetlidirler. İddialı bir görüntüleri olsa da kendilerini eğitmiş oldukları için dengeyi sağlamak, abartıya
kaçmamak konusunda dikkatli davranırlar. Aslanın sahip olduğu liderlik, güç sahibi olma
gibi özellikleri de bünyelerinde barındırırlar. Eli açık, bonkör bir kişilikleri vardır. Sadece sevdiklerine karşı değil aynı zamanda kendilerinden güçsüz olanlara karşı da cömerttirler.

MERKÜR BAŞAK BURCUNDA
Mercury de ki Merkür başak etkisi üst seviyededir. Titizliği, zekası ona başarıyı getirmiştir. Örnek verecek olursak, Bohemian Rhapsody parçasını hazırlarken geçirdiği aşamalar defalarca kayıtların yenilenmesi, 60 tan fazla akord kullanması, işini yaparkenki titizliğine, ayrıntıcılığına en güzel örneklerdendir. Merkürü başak burcunda olanların genel etkilerinden
Freddie Mercury de fazlca nasiplenmiştir. Mesela, gerçekçi, mantıklı, pratiktir. Olur olmaz her şeye inanmaz. Daima planlı hareket ederek mükemmeli yakalamak peşindedir. Gene bu sayede çok karışık durumlara çözüm bulabilir. Hatırlama gücü fazladır. Sanki bir bilgisayar gibi. Metametik zekası yüksektir. Yeni şeyler icad edebilir. Sinirleri de oldukça sağlamdır. Eleştirel takınıtılı sürekli mükemmel olmak isteğidir okb ye yatkındır.Merkür başakta çok güzel çalışıyor. Kıvrak zekalı çözüm üreten bir yapıdadır. (Bence Freddie astrolojiyle de ilgileniyordu yoksa soyadını Merkür gezegeninden etkilenerek Mercury yapmazdı.)

AY YAY DA
Freddie Mercury ay yay burcuna en iyi örneklerden birisidir. İyimser, hevesli, yayılgan, macerazı,filozof, hoşgörülü, mübalağacı,asi bir yapısı vardır. Dillere destan verdiği partiler (hatta bir keresinde evinde düzenlediği doğum gününe 1.000 kişiyi çağırmış ve aklınıza gelebilecek bütün marjinallikler bu davette yaşanmıştır.) Ay’ları yay olan kişilerde görülen heyecanlı, neşeli, coşkulu, hevesli özellikler kendisinde de görülmektedir. Yay’ın kendine güvenen , iyimser, deneyimlemeye meraklı( burada bir parantez açtım ☺ çünkü bir söyleşisinde aklınızagelebilecekbütüncinselfantezilerideneyimledimdiyebeyanatıvardır.) yapısı ayla beraber kendine ve fikirlerine güvenen aynı zamanda çelişkiler ortaya çıkaran bir yapı vermiştir. Yaşama inancı çocukluk öğretileri ile şekillenir. Dogmatik ahlaki görüşlere takılır, hatta kendi tensel ve duygusal ihtiyaçlarını bu görüşlere kurban eder. (sonradan hayatına kattığı gayliği tam da bu cümle açıklar.). Dini duyguları inişli çıkışlıdır.

VENÜS TERAZİDE
Venüs ah güzel Venüs tam da kendi burcunda bütün özelliklerini göstermiştir. Bu haritada oldukça güçlüdür. (kendisi hiç evlenmemiştir. Fakat uzun süren beraberlikleri olmuştur. Biri
bayan biri erkek olmak üzere) Terazi de 7. Evin yöneticisidir. Fakat birçok Venüs terazinin evliliğe dair sorunları olabilir. Evliliğe çok meraklıdır, evlenmiş olmak için evlenen birçok kişide bu yerleşim vardır. Bu yerleşime sahip olan kişiler boşanmaya da çok yatkındır. Çok güzel ve çok yakışıklı olmasalar da cazibeleri vardır. Çekici ve naziktir. Freddie Mercury de bu özelliklerin hepsi mevcuttur. Girdiği ortamlarda cazibesi, çekiciliği, oturmayı kalkmayı bilmesi ile dikkat çeker. İnsanlar tarafından sevilirler. Güzel enerji yayarlar. Doğaya, aşka ve tüm güzelliklere aşıktır. Bu aşka âşık olma durumu burada da gözlemlenmiştir. Evine partide hizmetli olarak gelen bir erkekle uzun yıllar süren bir beraberliği olmuştur. Onun kendisini sevdiğinden emin olup kendisi de ona büyük bir aşkla bağlanmıştır. Adalet onun için önemlidir. Bunu da grubunda sonradan yaptığı anlaşmalarla görebiliriz. Öyle ki kendisi hem solist hem besteci ve söz yazarı olmasına rağmen grubun tğm gelirlerinin eşit şekilde
dağılması için anlaşma yapmıştır. Sosyal ilişkilerde başarılı, zarif tavırlarıyla her işin altından kalkmayı bilir ama kadın/erkek bu yerleşimdeki kişiler sert işlerde çalışmaktan hoşlanmazlar. Biraz flörtüz tarafı da vardır. Uzatmalı ilk sevgilisi Jane Austen’i de bu flörtöz tarafıyla aldatmıştır. İşbirliklerinin ona şans getireceğini sanırım söylememe gerek yok.

MARS TERAZİ
Haritada Mars terazi burcundadır. Zararlı bir yerleşimdedir. Grup üyeleriyle olan kavgalarını tartışmalarını açıklayan göstergelerdendir. Fakat bunun yanında terazi etkisiyle mars

enerjisini sanata yönelttiği için ona başarı getirmiştir. Hedeflerine bir grup içinde olarak ulaşmasını buradan da gözlemleyebiliriz. Diplomatik olmayı, sabırlı olmayı hayatının ilk dönemlerinde becerememiş olmasını da bu görünümle açıklayabiliriz.

JUPİTER TERAZİ
Mercury’nin ortaklıklar alanındaki şanslı etkilerinden biri de Jupiter terazidir. Bulunduğu grupla dünya çapında tanınmıştır. Hatta bir ara gruptan ayrılıp solo çalışmalar yapmış fakat istediği başarıyı elde edememiştir. Tekrar grubuyla bir araya gelip çalışmalarına devam etmiştir. Jupiter teraziyle kendisi sıcak kanlı, sevgi dolu, biridir. Gelişimi ve bilgeliğe ulaşımı ilişkiler vasıtası ile olmuştur. Bir ilişki içinde yapılması gerekenin fazlasını dahi yapar hiçbir
şekilde ilişkisinde iyileşme söz konusu değilse daha iyisi gelecek der ve ilişkisini bitirir. Tesadüflere inanmaz iyiliğe ve barışa yüzünü döndüğü sürece Allaha ulaşacağına inanır. (Eski sevgilisi Jane Austen’a hayatı boyunca yetecek para, bir malikane bağışlamıştır.)

SATURN ASLAN BURCUDA
Satürn aslan burcunun etkilerini fazlasıyla bu haritada görebiliriz. Verdiği dillere destan parti sonrasındaki yaşadığı pişmanlık ve üzüntü Satürn aslan burcunu anlamamıza güzel bir örnektir. Parti o kadar kalabalıktır ki ama kendisini o derece de yalnız hissetmiştir. Satürn aslanla hayatı boyunca grubun liderliğini ve solistliğini üstlenmiştir. Daha fazla gözönünde olan kişisi odur. Yönetimi kimselere bırakmaz. Güçlü olduğuna, her şeyi iyi bildiğine inanır. Ele aldığı konuda son derece titizdir. Mutlaka başarılı olur. Dış görünüşü soğuktur. Duygularını açıklamayı beceremez. Sahne dışındaki hayatında oldukça sade olduğunu söyleyebiliriz. Çizgisini kolay kolay değiştirmeyen, sert olabilen bir kişilik verir. Gururludur, beğenilmemekten, tenkitlerden hiç hoşlanmaz. Hayatı paylaşabilecek birilerini bulmakta zorlanır. Pek çok şeyi yalnız yaşamak zorunda kalır. Neye mal olursa olsun liderlik pozisyonunu elde etmek ister. Dikkate ihtiyacı vardır ve başkalarının onun egosuna saygı göstermelerine ihtiyacı vardır. Satürn’ü Aslanda olan kişi, kibirli, kıskanç, kendinden emin, güçlü iradeli, diktatörce ve dogmatik davranır. Kendinden ve çevresindekilerden yüksek beklentileri olur. Güçlü organizasyon yeteneği vardır. Çoğu zaman bencil davranır ve güç elde etme arzusu çok yüksektir. Kendi solo albüm çıkartma arzusu Satürn aslan burcuyla kendisi göstermiş olsa da o bu hatadan vazgeçip tekrar grubuna dönmüştür.

URANUS İKİZLER BURCUNDA
Uranüsü ikizler burcu olarak yeniliklere açık bir insan görürüz. Bilimden hoşlanan, okumaktan, öğrenmekten zevk alan bir yapısı vardır. Grafik tasarım bölümünü bitirmiş
olması, grubun logosunu kendi tasarlaması Uranüs ikizlere iyi bir örnektir. Uranüs ikizler olarak davranışlarının herkesten değişik olduğunu söylememe gerek yoktur umarım. Coşkulu düşüncelerini, farklı ama etkili olarak kelimelere dökebilir. Dilini çok iyi kullanır. Bu özellikleriyle yazdığı şarkı sözleri efsane olmuştur. Klasik düşünenler için, fazla modern, aşırı devrimci olarak kabul edilir. Sürekli yeniye koşar. Çeşitli üstün özellikleri kıskanılır. Bu
yüzden iftiralara uğrayabilir. Gezmeği çok sever. Hayatında beklenmedik değişiklikler olur. Akıllı, bilgili ve yeniliklere açık insanlardan hoşlanır.

NEPTÜN TERAZİ
Neptün teraziyle İlişkilerde gerçekleri görme konusunda oldukça zorlanmıştır. Etrafındaki insanların bir çoğunun gerçek dostları olmadığını anlaması acı olaylar sonucu olmuştur. Hayal kırıklıkları oldukça fazla olmuştur. Karşı tarafa gerektiğinden fazla değer vererek, onu gözünde fazla büyütüp hayal kırıklığı yaşamıştır. İlişkinin cazibesinin hayaline kapılıp gidebilir.

PLUTON ASLAN
Pluto aslanla kararlı, azimli, yönetsel güç savaşları içine girmiş, egosunu törpülemek zorunda kalmıştır. Yaratıcı yanının gelişmesiyle çok önemli bir yere gelmiştir.

GÜNEŞ 1.EVDE
Mercury’nin güneşi 1. Evdedir. Güneşi başak olmasına rağmen, yükseleni aslan olduğu için güneş burada oldukça etkilidir. Grubunun lideri olması, ön planda onun olması, sahnedeki başarısını güneş birinci evle açıklayabiliriz. Liderlik arzusu had safhadadır. Karizması ve cazibesi kilometrelerce öteden fark edilecek bir kişiliktedir. . Güneş birinci evde vücudun güçlü olacağını gösterir. Ayrıca sağlıklarından pek şikayet etmezler. Ancak güneşin uranüsle yapmış olduğu kare açı onunu sağlığını olumsuz etkilemiş alışılmamış bir hastalıkla yani Aidsle onu karşı karşıya getirmiştir. Güçlü irade, canlılık, hareketlilik sahne şovlarında tüm bu özellikleri görebiliriz. Her yönden olumlu bir etkileşimdir. Dikkat çekmek, kendine güvenme, kendisi ile gururlanma, güneş gibi parlamak ihtiyacı, sevilmeye ve bunu hissetmeye aşırı istek, yaratıcılık, eğlenmek ve lüks merakı güneş 1. evle görülebilir.

MERKÜR 1.EVDE
Merkür 1.evle kendisi konuşkan, bilgili, başkalarının duymak istediğini söyleyen bir özellik kazanmıştır. Ayrıca kendini ifade etme yeteneği oldukça gelişmiştir. Mercury kendini ifade etmeyi şarkılarıyla sağlamiştir. Zihinsel olarak oldukça aktiftir.

AY 4. EVDE
Ailesi özellikle annesi hayatında önemli bir yer tutmuştur. Piyano derslerini almasına annesi önayak olmuştur. Geleneklerine bağlı ailesine bağlı bir kişilik yapısı olsa da ayın yaydaki etkisiyle özgürlüğüne düşkün bir yapıda getirmiştir. Ay 4.ev yayla beraber uzaklardan gelen köklerini görebiliriz. Kendisi İranlı Zerdüşt bir aileye mensuptur.

VENÜS 2.EVDE
Venüs 2.evdedir. Burası onun doğal evidir. Venüs burada alabildiğine güçlüdür. Güçlü sesini buradan aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca para kazanma konusunda bütün özelliklerini göstermiştir. 2.evde terazi burcundaki Venüs sanatla kazandığı hayatını açıklayan güzel bir ayrıntıdır.

JUPİTER 2.EVDE
Jupiter 2.evle sağladığı büyük servetini görebiliriz. Bunu da terazinin konularından olan sanatla sağlamıştır. Hiçbir zaman para sıkıntısına düşmemiştir. Buradaki jupiter onu çok fazla para harcamaya da itmiştir. Verdiği partiler bunun göstergesidir. Özellikle terazi burcu etkisiyle beraber olduğu kişilere karşı fazla cömerttir.Eski sevgilisine mirasından pay
bırakmasını bu durumla açıklayabiliriz. Allaha ulaşmak için de insanlarla ilişki yolunu seçen bir yapısı vardır.

SATURN 12.EVDE
Freddie Mercury saturn 12.evde olmasıyla çoğu zaman yalnız yaşamayı tercih etmese bile yalnız kalmıştır. Bir ara sadece kedisiyle günlerini geçirdiği uzun bir dönem vardır. Düşünmek, derinlere dalmak yüzünden hastalanabilir. 12. Ev bilindiği üzere gizli düşmanlar evidir. Menajerinin onu kandırmasını, onu sömürmesini de Satürn 12. Evle açıklayabiliriz. 12. Ev, hastaneler, yardım kuruluşlarını da temsil ettiğine göre LIVE AID konserinde yıldızlaşması da saturn 12.ev aslan etkileşimiyle açıklanabilir. Bu bir yardım organizasyonudur.

URANÜS 10.EVDE
Onun sıra dışı başarısını Uranüs 10.evle görebiliriz. Milyonları peşinden sürüklemiştir. Hatta bir konserinde Londra da işyerleri tatil edilmiştir. İşinde farklı yöntemleri, uygulamaları rahatlıkla kullanır. Ya herkesten farklı bir iş yapar, ya da işin içindeki farklı uygulamalarıyla sivrilir. Teknolojiyi, modern uygulamaları hayata geçirmek konusunda başarılıdır

NEPTÜN 2.EV
Para kazanma ve harcama konusunda çok da gerçekçi değildir. Maddi ihtiyaçlarını gidermek için olmadık dengesizlikler yapmıştır . Ancak sezgilerini kullanarak fırsatları yakalamıştır.

PLUTON 12.EV
Haritada dikkat çeken yerleşimlerden biri de Plutonun 12. Evdeki yerleşimidir. Bu görünüm gizli cinsel eğilimlerini gösteren başlıca işaretlerden biridir. Bütün gücünü kendini arındırmaya, egosunu aşmaya, herkese yararlı olmaya yönlendirmiştir. Güç savaşlarından korkar, kayba uğrayacağını düşünür.
Son olarak; Freddie Mercury’nin doğum haritasına kısaca baktığımızda; Terazi burcu vurgusunu görmemek mümkün değil. Yöneticisi olduğu burçta Venüs haritanın en güçlü gezegeni olarak kendi asaletini rahatça ortaya koyarken yine Terazi burcunda Jüpiter, Kiron, Neptün ve Mars bir stelyum oluşturmuşlardır. Sanatsal yeteneğinin ne kadar fazla olduğunu bu görünümden bir kez daha anlayabiliriz.
Aslan burcunda satürn ve plüto sahnedeki öz güvenine ve sanatsal yaşamındaki “ben star olmayacağım ben efsane olacağım” sözünü söyleten gezegenlerdir. Bu konumlar aynı zamanda aşk ilişkilerine de ışık tutar. Satürn’ün plutonla aslan burcundaki 12.ev görünümü uzun yıllar beraber olduğu kadını cinsel tercihini değiştirdikten sonra bile bırakmaması. Mirasınının büyük bölümünü bu kadına bırakması.. Plüto aslan, ayın uranüsle açısı ve neptün eşcinsel eğilimi gösteriyor…. Gelmiş geçmiş en karizmatik erkeklerden biri olan Freddie Merkury bence etnik kökeninden
dolayı astrolojiye ilgi duyuyordu ve soyadını bu şekilde değiştirdi.

error: Content is protected !!