Öğrencim Kaan Bor’un Gözünden Bruce Lee’ye Astrolojik Bakış

Öğrencim Kaan Bor’un Gözünden Bruce Lee’ye Astrolojik Bakış

Bruce Lee

27 kasım 1940. 07.12 am.
San Francisco, California.

Güneş yay 12/1. Evde:

Ne kadar agresif ve sinirli gözükse de aslında onun kızgınlığı kişilerin aklını kullanamaması yüzündendir. Herkesin kendisi gibi kendini iyi yetiştirmiş biri olmasını arzu eder. Özünde insan ayrımı yapmadan herkesi kucaklar. Ancak akılsız insana tahammülünün olmayışı onun bazen kırıcı olmasına sebep olabilir. Yol gösterici rolü de üstlenebilir. Felsefi yönü çok derindir. Zaten kendisi de felsefe mezunudur. Ünlü “su olmak” söylemi ona aittir. Bruce Lee’ nin derin felsefe düşünürü oluşunun ürünüdür. Çok okur, araştırır ve gezerler. Gezerken araştırır – öğrenir, öğrenirken de daha çok öğrenmek için daha çok gezerler. Felsefi birikimleri çok fazla olduğu için zihnin de depresyona girmeye yer kalmaz. Özgürlük aşığıdır. Eğlenmeyi de çok sever. Masa başı işlerinden ziyade içinde macera, gizem, seyahat barındıran işleri sever. Dostluğa, arkadaşlığa çok önem verir ve onlar için her türlü fedakarlığı göze alır. Yükseleninin de yay oluşu felsefi derinliğinin bir kaç kat daha artığını gösterir. Neredeyse tüm gün mistik alemde yaşar. Bu onun yaşam biçimidir. Yay’ ın sporcu ruhu ve azmi aynı zamanda felsefi özellikleriyle birleşince karşımıza uzak doğu dövüş sanatlarının en önemli kişisi Bruce Lee çıkmış oluyor. Güneşin 12. Evde oluşu ona zayıf bir baba karakteri vermiş olduğunu görüyoruz. Diğer 12 ev yerleşimleri de depresif yönü baskın nir karakter vermiş ancak O güneş yay ve yükselen yay’ ın gücüyke bu depresyon ataklarına karşı hep direnmiş. Ancak bu atakların devamlılığı kendisini zaman zaman depresyona itmiş olabilir. Güneşin aynı zamanda 1. Evde oluşu kişinin ideallerinin olduğu, doğal liderlik misyonuyla dünyaya seçilmiş kişi olarak geldiğini gösterir. Allah inancı yüksektir. Zaaflarını göstermekten çekinir. Güçsüz görüneceğini düşünür ama bunu kendine paranoya yapmayacak kadar da güçlü karakterdedir. Lükse düşkündür.

Ay akrep 11/12. Evde:

Ailesinin kişiyi yanlış yönlendirdiğini yada bu kadar farkındalığı yüksek biri karşısında yetersiz kaldıklarını görebiliyoruz. Kişi kendini bu anlamda da yalnız hissetmiş. Ebeveynlerinin yetersizliğini gökdükçe de onlara olan saygısı azalmış. Kişi aynı zamanda vefalı biri olarak karşımıza çıkıyor. Başkalarının fazladan sorumluluğunu almak, onlara yardımcı olmak, yol göstermek bu yerleşimde esastır. Ancak ne kadar iyilik yaparsak o kadar kötülük görüleceği günümüzün bilinen gerçeğidir. Bruce Lee’ de bu konuda çok muzdarip olmuştur. İyilik yaptığı insanlardan kötülğk görmüş. Ünü ve mevkii kıskanılmış. Kadın ve erkek bir çok düşmanı olmuş ve ileride de detaylı olarak bahsettiğimde aslında bu kişinin zehirlenerek öldürüldüğünü de göreceğiz. Konumuza dönersek, farklı takıntıları olan, içsel yalnızlık çeken ama bunu göstermeyen, günah, yasak kavramlarının esiri olmuş. İkili ilişkilere başarılı ama bazen duygularını kontrol edemeyen. Mantığını kurgulamakta da zorluk çeken ve aslında hiçbir gerçeklik zeminine oturmayan anlamsız takıntı ve içduyulara da sahip biri olduğunu görmekyeyiz. Felsefi yönü, anlamsız depresyonlar, işsel sıkıntılar ve olduğunu anlayamadığı, tarif bile etmekte zorlandığı duygular kişinin zihnini allak bullak etmiş. Bu durum özel hayatında bazı sorunlara yol açmış. İleri de bunlara da değineceğim. Ayın 11. Evde oluşu kişinin yalnızlığı sevmediğini, kadın arkadaşların da çok olacağını, arkadaşlığı önemsediğini ve arkadaşlardan gelebilecek ün – şöhreti simgeliyor. Nitekim kişinin biyografisinde arkadaşı sayesinde aldığı bir film teklifinden bahsediliyor. Bu yerleşim aynı zamanda Bruce Lee’ nin hayallerine ulaşacağını gösteriyor. 33 yıllık ömrüne müthiş bir kariyer sığdırdığını da görmekteyiz. Ayın aynı zamanda 12. Evde oluşu kadın düşmanlarınında olduğunu gösteriyor. Akrabalarında da kadın olanların ona zarar vereceğini kıskanılacağını ve zarar göreceğini gösteren bir yerleşimdir.

Merkür akrep 11/12. Evde:

Keskin zekasını sezgileriyle birleştirdiğini görüyoruz. Yine felsefi yönü burada da karşımıza çıkıyor. Sezgileriyle bir çok gizemi çözme kabiliyeti olduğunu, kendi çözmeye uğraşmasa bile bir çok gizin onun önüne açıkça serilebileceği bir yerleşimdir. Merkürün 11. Evde oluşu akıllı arkadaşlara sahip olacağını gösterir. Aynı zamanda 12. Evde oluşu da yine birçok akıllı ve bir o kadar sinsi düşmanlara sahip olacağını gösteriyor. Kişi kalabalık bir düşman ordusuyla kısacık bir ömür yaşamış. Demet hocamızdan 6. 7. 11. ve 12. Evlerin 2 evde birden aktif oluşunun belayı bir kaç kat daha fazla artıracağını öğrenmiştik. Bu bağlamda da düşünürsek 3 güçlü gezegenin birinin 12/1. evde, 2 gezegenininde 11/12 evde aktif olması kişinin yaşadığı felaketi bir kez daha gözler önüne seriyor.

Venüs akrep 11. Evde:

Cinsellik onun için çok önemlidir. İçinde cinsellik olmayan bir ilişki onun için kendisine verilmiş büyük bir cezadır. Tutkulu ve ihtiraslıdır. Cinsel fantaziler onun hayatında önemli bir yer tutar. İçinde fırtınalar kopar ama o sessiz ve derinden ilerler. Yine ay 11 ve 12. Evdeki yerleşim gibi bu yerleşimde çok kadın arkadaş verir. Kadınlarla derin ilişkiler kurduğunu ve onlara) yay yerleşimleri sayesinde) sırdaş olduğunu da gösterir. Bir çok kadınla ilişkisi olduğunu, yoğun cinsel istekleri yüzünden kadınlarla sorunlar yaşadığını bu kadınların da aynı zamanda düşman modelinde olduğunu düşünürsek ilişki, seks, ihtiras, kıskançlık gibi entrikalara kurban gittiğini ve bunu hayatıyla ödediğini göreceğiz.

Mars akrep 11. Evde:

Güçlü istek ve arzuları vardır. Hayat amacına tutkuyla bağlıdır. Hırslı ve azimlidir. İntikam hissi güder ama belli etmez. Cinsel arzuları had safhadadır. Yasak ilişkilerde yaşadığını gösterir. 11. Evde oluşuda kötü erkek arkadaşlara sahip olduğunu gösteriyor. İftiralara uğrayabileceğini ve kişinin sırtından bıçaklanacağını anlıyoruz.

Jüpiter boğa retro 5. Evde:

Kişi doğuştan maddi olarak şanslıdır. Lükse düşkündür. Hayatı güzel yaşamayı sever. Çocuklardan yana da şanslı olduğunu aynı zamanda kumar, borsa, şans oyunları gibi konularda şanslı olduğunu gösterir. Bir diğer önemli özelliği de aşk, ilişki yönünden şanşlı olacağını gösterir ve bir parça da çapkın olacağını görüyoruz. Kişinin libidosununda çok yüksek olduğunu düşünürsek bu çapkınlığı hayatına yansıtmıştır.

Satürn boğa retro 5. Evde:

Şöhret ve ün arzusu veren ve bu yolda çok yoğun çalışmaktan geri durmayan bir yerleşimdir. Çok çalışır ve tembel insanlara çok kızar. Kişinin özeline baktığımızda aynı anda bir çok dövüş sanatıyla ilgilenirken, ayrıca dans, sosyal etkinlikler, üniversite ve geçim savaşıyla beraber çapkınlığa da vakit ayırdığını görüyoruz. Ayrıca retro olarak değerlendirdiğimizde kişinin geçmiş yaşamlarda kendini ifade etmesine izin verilmediği belkide fiziksel engellemeler yapıldığını gösterir. Bu hayatta da engeller koduyla geldiğinden özgürlüğüne çok düşkün kendi hayatının dümenine geçme arzusunu yoğun olarak görüyor ve bu isteği hayata geçirmekte başarılı olduğunu anlıyoruz. Satürnün 5. Evde oluşu da yine çapkınlığın çok ön plana çıktığı bir hayat eğrisi olduğunu gösteriyor.

Uranüs boğa retro 6. Evde

Çok fazla maddi kazanç elde edebilir yada tam tersi herşeyini kaybedebilecek gibi tabiri caiz ise bıçak sırtı bir yerleşimdir. Lükse düşkünlükte ayrıca tehlikeli uyandırır. Retro olarak değerlendirdiğimizde belli yaşlara kadar kişi hangi tür azruları varsa bunları bastırdığını gösterir. Bu kişinin horoskobunda da özele indirgediğimizde kişinin cinsellikle ilgili arzularını tabu yapmış ve bastırmış. Sonrasında büyük patlamalar yaşamış ve hayatını kendi elleriyle karartmış. 6. Evde oluşu da duyulmamış hastalıklara yatkın olduğunu gösterir. Yine biyografisindeki bir paragrafta kişinin teşhiş konulamamış bir sırt hastalığı olduğunu ve hastalığının aynı zamanda korkunç bir baş ağrısını tetiklediği, çözümün ise hiçbir ilaçla bulunmadığını okudum. Kişi ayrıca tekdüze işleri, rutin durumları, mesaili işleri tercih etmeyecektir. Özgür ve esnek çalışma koşulları onun için olmazsa olmazdır.

Neptün başak retro 10. Evde:

Saygılı ve naziktir. Aynı saygıyı karşı taraftan da görmek ister. Gelecek öngörüleri güçlüdür. Meslek olarak kalıpların dışında, orjinal, yaratıcılığını gösterebileceği bir iş seçerse başarılı olacaktır. Bağımlılık duygusu geliştirmeye yatkındır ve buna dikkat etmesi gereklidir. Yukarıdaki 5. Ev yoğunluğunu da düşünürsek kişinin keyif veren maddelere ilgi duyduğunu görüyoruz.

Plüto aslan retro 8. Evde:

Egoları yüksek, yeni istekleri ön planda olan, ezici üstünlük veren bir yerleşimdir. Nitekim kişi sahip olduğu dövüş yeteneğiyle herkesi alt ederek bu yerleşiminin hakkını fazlasıyla vermiştir. Retro olarak düşündüğümüzde geçmiş hayatta cinsel tacize uğramış kişilerdir.

Kad terazi 10. Evde:

İşbirliği ve uzlaşmacı yönünü geliştirmeye ihtiyacı vardır. Kimseyi yönetemeyeceğini anlamalı ve daha fazla otorite yerine sevgi aşılamalıdır. Bunu yapabilirse hayat ona daha huzurlu gelir.

Chiron aslan retro 8. Evde:

Egosu ile duyguları arasında sıkışıp kalmıştır. Egosu iyi kalpli yönünü baskılamış, iyi kapli yönü de egonun verdiği gücü kendi lehine kullanma konusunda ona şevkat aşılamıştır. Duygusal gelgitler kişi yormuş ve anlam kargaşası yaşamasına sebep olmuştur. Her daimi kendini etrafa kanıtlama derdinden sıyrılmalıdır. Retro olarak düşündüğmüzde kişi in geçmiş hayatta şifacı olduğunu gösteriyor.

Horoskobu özetlemek ve bazı konulara ayrıntılı değinmek gerekirse; Bruce Lee, 11 ve 12. Evdeki yoğun yerleşime sahip olması ve bu yerleşimlerdeki özelikle jüpiter, satürn, mars ve plütonun olumsuz açılara sahip olması kişinin arkadaşlardan ve gizli düşmanlardan gelen kötülükleri gösteriyor. Gizli kadın düşmanları aynı zamanda kişinin ilişki yaşadığı kadınlarda olabileceğini ve bu kişilerin onun ölümüne sebep olabileceğini olumsuz açılardan anlayabiliyoruz. 33 yıllık kısa ömrüne bir çok başarı, ün, şöhret ve maalesef ki bir çok düşman sığdıran Bruce Lee hala saygıyla anılmaktadır.

error: Content is protected !!