Neptün Gezegeni Aktifliği

Neptün Gezegeni Aktifliği

(27 Ocak 5 Şubat arası)

Ay, Venüs, Neptün kavuşum

Boğa, Yengeç, Akrep ve Oğlaklar için

Hayal gücününüzün zirveye çıkacağı sezgilerin oldukça güçleneceği gördüğünüz rüyaları günlük hayatta kısa sürede yaşayabileceğiniz bir enerji içinde olacaksınız. Dinsel ve mistik konulara ilginiz artar. Öncelikle duygusal taraflarınızı ortaya çıkararak ve kişisel hatalarınızı tamir ederek manevi boyutta yeni bir kimlik ile doğmaya çalışırsınız. Sanat ve yaratıcılık ile uğraşan kişiler için yıldızların parlama zamanıdır. Sevgiyi isteme diğer zamanlara göre daha yoğundur. Fakat sevgi vermeden sevginin size gelemeyeceğinin de bilincinde olursunuz.
Çevrenizdeki herkesle aranızda güzel konuşmalar ve haberlerin geçeceği güzel bir süreç sizi bekliyor. Ay, Venüs, Neptün kavuşumu kadınlardan gelecek fayda ve bereketi simgeler. Yapmak istediklerinizi sıralayın, küçük emekler sayesinde büyük işlerin ilk filizlerini almaya başlarsınız. Özünüzde var olan fakat ortaya çıkarmakta zorlandığınız özelliklerinizi daha rahat bir şekilde çıkaracak ve her anlamda başarıya odaklanacaksınız. Büyük bir gayret göstermeseniz bile birçok olanak kapınızda kendiliğinden belirmeye başlayacak. Duruşunuz sağlam olacak ve ne yapmanız gerekiyorsa hiçbir tereddüt göstermeden hızlı kararlar alacaksınız. Yapabileceklerinizin bilincinde olarak önemli görüşmeler gündeme gelecek ve yeni bir konuda anlaşma sağlayarak başkalarından da güçlü destekler alacaksınız. Karamsarlıktan uzak ne istediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Aşk ilişkilerinde sorunlar masaya ılımlı konuşmalar sayesinde daha kolay yatırılır. Duygularınız coşar ve kolaylıkla dışarı akar. Kalbinizden geçen sevgi dalgaları partnerinize de akar ve duygular karşılıklı yaşanır. Etrafınıza karşı koruyucu, savunmacı ve uysal davranışlar sergilersiniz. Etrafınızdaki tüm çirkinlikleri ortadan kaldırmak için kolları sıvarsınız. Evinizi de güzelleştirmeye çalışır bu nedenle biraz masrafa da girebilirsiniz. Kendinizle ilgili de farklı ve daha hoş bir görünüme sahip olma arzusu ile kuaför yolu tutulur. Eğlence planları, davetler gündeme gelir. Davet edilen her yere gitmeye çalışır ve zamanınızı güzel eğlencelerle geçirirsiniz. Çocuklarla alakalı faaliyetler de gündeme gelebilir. Kendi çocuğunuz olmasa bile başka çocuklara zaman ayırır onlara hediyeler alarak güzel hisler içinde olursunuz.

 

(27 Ocak 5 Şubat arası)

Ay, Venüs, Neptün kavuşum Mars olumsuz.

İkizler, Başak, Yay ve Balıklar için

Kendinizi oldukça hasta ve ortada hiçbir sebep olmaksızın aşırı sinirli hissedersiniz. Mars transiti öfke ve aşırı sinirlilik hali fiziksel şiddete varabilecek büyük kavgalara yol açabilir. Özellikle kadınlarla olan ilişkiler oldukça sıkıntılı gelişir. Çözmeniz gereken herhangi bir sorun bir anda karmaşaya dönerek kişinin sabrını zorlar. Ayrıca sabredecek gücünüz de yoktur. Çok güçlü bir enerji ortaya çıkacak. Artan paylaşım ve dertleşme isteğiniz yüzünden yanlış insanlara sırlarınızı vermeyin aksi takdirde ilerleyen günlerde ortaya atılan dedikodular yüzünden zor anlar yaşayabilirsiniz. Sağlık olarak da alerjik reaksiyonlar ve zehirlenmeler transitin getirileridir.

 

Venüs, Neptün kavuşum Mars olumsuzluğunun Dünya ve Ülkemize etkisi

(27 Ocak 5 Şubat arası)

Bazı ünlülere saldırılar ve özellikle uyuşturucu ile alakalı sansasyon haberler gündeme düşer. Sular, denizler, sıvılar, zehirli gazların açığa çıkması ile alakalı olumsuz durumlar dünya üzerinde etkili olacaktır.

Ülkemizin 6. Evinde transit geçişte bulunan Mars ise dernekler ve yardımla alakalı kurumlarla bazı olumsuz durumları ortaya çıkaracağı gibi bulaşıcı hastalıkların da özellikle kadın ve çocukları etkileyeceğini gösterir. Deprem nedeni ile yaralarımızı sardığımız bu süreçte kadına ve çocuğa karşı yaşanabilecek bazı olumsuz durumların da toplumda yoğun tepki yaratmasına neden olabilir.  İstanbul’u da kapsayan küçük ölçekli depremler de oluşabilir. Ayrıca evcil ve küçükbaş hayvanlar da 6. evin konularından olduğu için bu konularda da tatsızlıklar yaşanabilir.

 

Demet Hoşman

error: Content is protected !!