Neowise Kuyruklu Yıldızı

Neowise Kuyruklu Yıldızı

Temmuz ayı boyunca dünyanın farklı noktalarından görülen Neowise kuyruklu yıldızı 23 Temmuz akşam saatlerinden itibaren tüm gece çıplak gözle görülebilecek. Güneşin etrafında eliptik yörüngesindeki bir turu yaklaşık 4 bin 420 yıl olan kuyruklu yıldızın Dünya’ya bu kadar yaklaşıp çıplak gözle görülmesi 6766 yılda bir oluyor.

Kuyruklu yıldızlar ilk çağlardan bu yana çok fazla ilgi görmüştür. Gökyüzünde görünen kuyruklu yıldızlar dönemin alimleri tarafından resimlenmiş, tarihleri not edilmiştir.

Kıtlıklar, bulaşıcı hastalıklar, aşırı sıcak, aşırı soğuklar, Kralların ölümü, yeni bir kurtarıcının doğumu kuyruklu yıldız geçişleri ile ilişkilendirilmiştir.

Birçok kaynakta Hz Muhammed ve Hz İsa’nın doğumu sırasında gökyüzünden kuyruklu bir yıldız geçtiği Mehdinin de bir kuyruklu yıldız geçişi sırasında doğacağı yazar.

Neowise kuyruklu yıldızı yapılan hesaplara göre en son Neolitik dönemde görülmüş dünya düzeninde birçok değişimin habercisi olmuştur.

Daha önceki başka yazılarımda da tarım ve hayvancılığın artacağını birçok kişinin doğal yaşama dönüşünün başlayacağını söylemiştim.

Neowise kuyruklu yıldızı da bu anlamda uyarıcıdır. Bereket ve bolluk topraktan gelir, toprağına sahip çıkamayan ise ortada kalır mesajını almamız gerekiyor.

Neolitik çağ bir dönüşüm çağıdır ve hepimiz bu değişime hazır olmalıyız.

Şehirli olmaya özenen bir toplum olmaktan soyunarak köy yaşamı çoğunluğa cazip gelmeye başlayacak.

Ben sana ıspanak vereyim sen bana domates ver paylaşımları ile üretkenlik aratacak.

Uzun ve ojeli tırnaklar kesilerek şehirli kadınlarda toprakla haşır neşir olacak.

Niyetine girdiğim bu hayalimi haritamdaki Ay yengeç ve Venüs balık yerleşimimin bana da sunacağını düşünüyorum.

Artık gereksiz tüketimler azalmaya başlayacak. Eskiden pahalı giysileri ve yaşam tarzı sebebi ile özenilen kişiler yeni bir devrin başlaması ile fazlaca eleştirilecek.

Ya daha iyi insan olma yolunda ilerleyeceksin yada izole olacaksın.

Seçim sizin tabi ki ama hak yiyenin cezasını bulacağı bir dönem başlıyor.

Hak yemek geniş bir konu akıl ve vicdan idraki bulunan herkes nelerin hak yemek olduğunu biliyor ve ona göre davranıyor bilmeyenlerde öğrenecek.

Neolitik devrim ayrıca ‘ Bereketli Hilal’ adı verilen bölgede başlamıştır. Nerelerdir bu bölgeler Türkiye’nin Güney Doğusu, Suriye, Irak, Lübnan, Filistin ve İran’dır.

Bu bölgeler birilerinin sırlarını çözdüğü ve ele geçirmek için yüzlerce yıldır uğraşıldığı topraklar olması bakımından da manidardır.

Gökyüzü konumlarına baktığımda başlangıcından itibaren zorlu bir yıl olan 2020’nin daha birçok olumsuzluğu barındırdığını da görmekteyim. Özellikle de Koç burcunda 2021 Ocak ayının ilk haftasına kadar misafir olacak Mars gezegeni de elindeki ateşi tüm dünyaya yayacak.

Bilinçli yapılan bazı yangın haberlerini de bugünden itibaren yıl boyunca sıklıkla duyacağız.

Gökyüzü 2019 Mart ayından itibaren tüm insanlığı uyarıyor. Hiçbir şey aynı olmayacak, değişin ve dönüşün diyor.

Astroloji bilen birçok kişi gibi bende bu anlamda sürekli olarak uyarılarda bulunuyorum.

Kişisel öngörülerde bulunmayı Astrolojiye merak sarıp öğrenen herkes yapabilir fakat Mundane (Dünyevi astroloji için) çok fazla emek vermek gerekir.

Bir lider ile alakalı yorum yapabilmek için geçmişten günümüze birçok liderin, kralın, kraliçenin, padişahların horoskoplarını incelemek önemlidir.

Doğa olayları, bulaşıcı hastalıklar ve siyasetle alakalı yorumlarda da sel, deprem, bulaşıcı hastalıklar, devrimler, savaşlar ve barışlarla ilgili sağlam veri tabanınız olması gerekir.

Bu araştırmalar için yoğun bir emek ve bilgi gerektiği için günümüzde kendisini Astrolog diye tanıtan birçok kişi ise başkalarının yazılarını alıp emek hırsızlığı yaparak öngörülerde bulunmaktadır ki buda özellikle ülkemizde Astroloji ilmini aşağılara çekmektedir.

Benim gibi Astrolojiye gönül verenlerin başlı başına sitemde bulunacağı bu konuya şimdilik virgül koyalım ve Neowise kuyruklu yıldızının hayır ve berekete vesile olmasını diliyorum.

Uyanın ve insan olmaya çalışın. Hırs, Şehvet, Yalan, Entrika, Fitne, Öfke, Maddeye tapma felaketiniz olacaktır.

error: Content is protected !!