Merkür Burçlarda

Merkür Burçlarda

Öğrencim Özden Gülenay‘ın kaleme aldığı “Merkür Burçlarda” yazısı;

 

“Merkür’ün horoskopta bulunduğu burç bizim  nasıl düşünüp, nasıl iletişim kurduğumuzu anlatır.”

BİR GARİP MERKÜR BURÇLARDA HİKAYESİ

Merkür Koç Bey bir şirkette pazarlama ve satış müdürüdür. İşe başlarken ve her yıl düzenli olarak eğitimler almıştır. Çok zeki olması ve her şeyi kolay kavrama özelliğinden dolayı bu eğitimlerin onun gelişiminde çok büyük rolü olmuştur.

Merkür Koç Bey son derece akıcı ve düzgün konuşur. Dolayısıyla da bu eğimlerde öğrendiklerini, ürünlerini pazarlarken müşterilerine öyle güzel şekilde anlatır ki müşterileri ürünü bir ihtiyaç olarak görüp almaya karar verirler.

Düşüncelerini ve fikirlerini paylaşırken son derece heyecanlı ve enerji doludur. Neşeli ve coşkulu yapısı onu hem müşterileri hem de arkadaşları tarafından sevilen biri yapmıştır.

Genel olarak sabırsız bir tavrı vardır ve hızlı bir şekilde sonuç almaya odaklıdır. Öyle ki işlerin gecikmesi, planlanandan yavaş gitmesi, oluşan terslikler sabrının kolayca taşmasına sebep olabilir. Onun için ne istediği, kendi fikirleri her zaman öncelik teşkil etmektedir.

Merkür Koç Bey, Merkür Boğa hanım ile evlidir.

Merkür Boğa Hanım bir bankada operasyon müdürüdür. Tedbirli, bazen yavaş ama mantıklı bir zekaya sahiptir. İşinde hataya yer yoktur. Çünkü o ayrıntılara önem verir, her şeyi not alır Öğrendiklerini de asla unutmaz. Olaylar karşısında soyuttan daha çok pratik bir zekaya sahiptir. Huzur ve güvenliği önemli olduğu için tartışmalardan kaçınır. Daha önceden test edilmiş güvenli yolları tercih eder. İnandığı fikirler konusunda da sabit, inatçı olabilir.

Merkür Boğa Hanım’ın kardeşi Merkür İkizler Bey yurt dışında yaşamaktadır. Yurtdışında emlak alıp satmaktadır. Bu sebeple birçok yeni yer görüp, yeni insanlarla tanışır. İnsanlarla diyalog kurmada çok başarılıdır. Birkaç yabancı dili çok iyi seviyede konuşmaktadır.  Zekası son derece kıvrak olduğundan ev alıp satarken çok iyi analiz eder. Alım yapacağı yeri ve bölgeyi iyi araştırır. Hangi mülkün ona ne kadar kazanç getireceği ile ilgili fikir yürütür ve ona göre karar verir. Kendisi de maharetli  olduğundan ve el becerileri de iyi olduğundan bazı aldığı evleri tadilat yapıp o şekilde satışa sunar ve bu tadilatlarda kendi de ustalarla birlikte aktif rol oynar.

Merkür İkizler Bey’in eşi Merkür Yengeç Hanım çocuk kitapları yazan bir bayandır. Hafızası güçlüdür. Empati gücü yüksektir. Çocukları iyi anlatır. Anlatım tarzı rahatlatıcı, herkesin hoşuna gidecek tarzdadır.

Büyük riskler alacağı işler pek ona göre değildir. Yapı olarak duygusaldır.

Sezgileri kuvvetlidir. Hislerine güvenir. Bu sayede doğru kararlar verir.

Merkür İkizler Bey’in babası Merkür Aslan Bey’dir. Hayatında Ben kelimesini çok kullanan biri olmuştur. Uzun yıllar şirketlere kişisel gelişim uzmanlığı konusunda seminerler vermiştir.

İnsanları ikna etme, inandırma, motive etme konularında başarılıdır. Konuşma tarzı ve sesi güzeldir. Seminerler de bu özelliği kişileri etkiler. Konuşmalarıyla insanlara ilham verir. Onları canlandırır, harekete geçirir. İnsanlarda ilgi uyandırdıkça büyük haz duyar. Sıcakkanlı ve neşeli yapısıyla insanlar tarafından beğenilir ve sevilir.

Merkür Aslan Bey’in iki tane torunu vardır. Bunlardan biri Merkür Başak Bey’dir. Kendisi savcıdır. Zaten olur olmaz her şeye inanmaz. Kılı kırk yararak düşünür. Çok karmaşık davalara kolay çözümler bulabilir. Sinirleri de sağlam olması davalar da olaylar karşısında ona başarı getirir. Düzgün konuştuğu kadar düzgün bir şekilde yazarak kendini hem sözlü hem yazılı çok iyi ifade eder. Muhakeme yeteneği son derece gelişmiştir. Karalarını verirken objektiftir ve mantık süzgecinden geçirerek karalar verir.

Daima planlı ve  programlı hareket eder. Dakik olmak onun için önemlidir. Hatırlama gücü de son derece fazladır.

Torunlardan diğeri Merkür Terazi Hanımdır. Kendisi modacıdır. Diplomatik bir tarzı vardır. Müşterilerini tatlı dili ile ikna eder, yönlendirir ve müşterileri de ona hiç hayır diyemez ondan memnun olarak ayrılırlar.

Herkese arkadaşça ve dengeli yaklaşmaya çalışan biridir. Sosyallikten hoşlanır. İnce ve zarif bir konuşma tarzı vardır. Yaptığı işe zarafetini katar. Yaptığı işin sanatsal yönü olması onu işinde çok tatmin eden bir noktadır.

İşinde ve hayatında adil yapısıyla ön plandadır.

Merkür Terazi Hanımın en iyi müşterisi sanatçı Merkürü Akrep Şevval Sam’dır.

Şevval Hanım’ın konuşması çok akılcı ve etkileyicidir. Her ayrıntıyı görür, keskin bir görüşe sahiptir. Kararlı, araştıran, sezgi sahibi bir zekası vardır. Karşısındaki insanın adeta içini okur. Ama kendi ser verir sır vermez. Kimi zaman konuşmaları biraz sertleşebilir. Bazen de bazı konularda gereğinden fazla ısrarcı olabilir.

Her şeyi iyi analiz eder, ayrıntılara çok dikkat eder.

Merkür terazi hanımın yardımcısı Merkür Yay Hanım,  neşeli, hareketli, ele avuca sığmaz bir kadındır. Dikkati bazen dağınık olsa da sıcakkanlı, iyimser tavırlarıyla kendini sevdirir, müşterilerle iyi ilişkiler kurar. Ünlü müşterilerinin çok güzel taklitlerini yapar. Sabırsız yönleri olmakla birlikte çabuk sinirlendiği zamanlar da olur.

Merkür terazi hanımın eşi Merkür Oğlak Beydir. Bir üniversitede öğretim üyesidir. Fikirlerini anlatma ve inandırmada üstüne yoktur. Bilimsel konulara meraklıdır. Çok okur, öğrendiği şeyleri unutmaz adeta ayaklı bir kütüphane gibidir. Kurallara önem verir, disiplini sever. İnsanlara akıl vermede ustadır. Güçlü konsantrasyon yeteneğine sahiptir ve sabırlıdır.

Merkür terazi hanımla Merkür oğlak beyin iki çocukları vardır.

İlki Merkür Kovadır. Zihinsel enerjisi son derece özgür ve orijinal biridir. Çok yaratıcıdır. Yeni fikirlerle dolup taşar. Bu fikirler bazen uçuk kaçıkta olabilir. Aşırı entelektüeldir. Bilimsel konuları sever.  Mükemmel düşünceleri vardır. Bilgi peşinde, ilerici, yeni ve orijinal olan her şeye açıktır.

Çok dostu vardır. Kimseyi dil, din, ırk olarak ayırmaz.

İkinci çocukları Merkür Balıktır. Onda ise mantıktan ziyade sezgiler ve duygular ağır basar. Yardım etme, merhamet, acıma duyguları kuvvetlidir. İfade tarzı yaratıcıdır. Masalsı bir anlatım tarzı vardır. Yaratıcılık gerektiren alanlarda başarılıdır. Olaylar arasında bağlantı kurma yeteneği gelişmiştir. Bazen çevresindekilerin negatif yönlendirmelerinden etkilenebilir ve kararsız davranabilir.  Büyüyünce tiyatrocu olmak istemektedir.

Özden Gülenay

error: Content is protected !!