Melis Koçyiğit’in Kaleminden Bağışıklığı Güçlendirme

Melis Koçyiğit’in Kaleminden Bağışıklığı Güçlendirme

Herkese Merhaba,

Bugün bağışıklığımızı nasıl güçlendirir, kendimizi virüsten nasıl korumaya alırız, onu anlatacağım. Araştırmalara göre; korku, endişe ve negatif düşünmenin bağışıklığı düşürdüğü ve bizi hastalıklara açık hale getirdiğı kanıtlanmıştır. Bedende oluşan rahat-sızlıkların hepsini, zihindeki olumsuz düşünceler yaratır. Zihine ne ekerseniz, bedeninizde onu biçersiniz.

Herkesin olumsuz konuşması, belirsizlik ve bizede bulaşır mı? korkusundan, zihnimize olumlu hiçbir şey ekemiyoruz. Ama korku ve negatiflik, hayatınızdaki hiçbir durumu düzeltmez, aksine çekim yasasıyla, korkularınızı hayatınıza çeker. Bu süreçte pskolojimizi sağlam tutmak için, olumlu düşünmeye gayret göstersekte, bilinçaltı ile bilinçli zihin çatışacaktır. Çünkü sağlıklı olmak için olumlu düşünen, olumlu konuşan bir bilinç, ve buna inanmayan, yapmacık bulan bilinçaltı.

Unutmayın, işimiz bilinçli zihinle değil, bilinçaltı ile. İmgeleme bu noktada, en çok başarı sağlayan, verim aldığımız uygulamadır. İmgeleme uygulamasını, gece uykuya dalmadan 10 dakika önce yapmanız, alacağınız verimi arttır, hayallerinizi hızlıca gerçekleştirir. Unutmayın bilinçaltı için imkansız diye birşey yoktur. Uykuya dalmadan 10 dakika önce, gözleriniz kapalı iken, isteklerinizi gözünüzün önüne getirmeye çalışın.

Dikkat edeceğiniz tek nokta, detaylı imgeleme yapmaktır. Bilinçaltı detaydan hoşlanır, net olmanızdan hoşlanır. Aksi olursa anlamayabilir. Peki neleri imgeleyebiliriz. Bu hastalıktan sizin ve sevdiklerinizin korunduğunu, hanenize ve bedeninize hiç uğramayacağını, üzerinizden koruma kalkanı olduğunu, bu virüsten hızla tüm dünyanın kurtulduğunu, çaresinin bulunduğunu, bu belirsizlikten hızla ve maddi manevi daha güçlü çıktığımızı, hayatın normale döndüğünü, detaylı bir şekilde imgeleyebilirsiniz. Imgeleme, tüm dünyada, salgın hastalıklar, deprem, sel, savaş gibi büyük yıkımların ardından sıklıkla kullanılan, mucizevi bir reçetedir. Her birinize şifa olsun, tüm dünya şifalansın.

 

Melis Koçyiğit

error: Content is protected !!