Mars ve Öfke

Mars ve Öfke

Hepimiz bazen öfkemize yenilebiliriz ama bazı insanlar daha yoğun öfke duyguları taşır. Herkes fıtratı ile doğar bunu biliyoruz ama zaman içinde gelişir ve dönüşürüz. Saf enerjiye sahip olmak tekamül yolunda ilerlemek ve iyi insan olarak anılmanın önündeki en büyük engel öfkedir.

 

Astrolojide öfkeyi azaltan veya çoğaltan en önemli gezegen Mars’tır.  Mars gezegeninin bulunduğu burç, ev ve açıları öfkeyi dışa vurum şeklimizi belirler.  Öfkenin zararı da daima kişinin kendisine döner.

 

Mars gezegeni 1. Evde olanlar, Mars’ı  başka gezegenlerle kavuşum veya olumsuz açı yapanlar öfkelerini yenmekte zorlanırlar.

 

Mars ve Pluton kişisel haritalarda kavuşum veya olumsuz durumda ise yıllarca bastırılmış ama patladığı zaman yakan, yıkan saldırganlıkta baş roldedir. Üstelik kindar olma eğilimi de yaratan bu açı kalıbına sahip olanlar birine kin duymuşlarsa o kişinin yakınlarına da kin duyar ve onların başına gelen her olumsuz durumdan hoşnut olurlar.

 

Mars Uranüs kavuşum veya olumsuz ise zamanı belli olmayan öfkeyi temsil eder ve kişi yoğun öfkesini boşaltamadığı zaman eşyaları bozar, kazalara sebep olur. Öfke ataklarının sonrası ise genelde pişmanlıktır.

 

Mars Satürn olumsuz olduğu zaman kişi öfke anlarında zalim duygulara teslim olur ve kızdığı kişiye en büyük zararı vermenin hesabını yapar. Hem kendine hem de başkalarına fiziksel şiddetten kaynaklanan zararlar verebilir.

 

Mars Jüpiter kavuşum veya olumsuz olduğu zaman kişinin öfkesi maddi, manevi zararlara sebep olabilir. Duracağı yeri bilmez ve tek kelime ile kızdığı zaman gemileri yakar, kayıplarına aldırmadan düzeltebileceği durumlar olmasına rağmen ceketini alır gider.

 

Mars Güneş ile kavuşum veya olumsuz ise baba genetiğinden gelen bir öfke vardır ve kişi kendi negatif enerjisini karşısındaki kişiye geçirerek en sakin kişiyi dahi saldırgan hale sokar. Fiziksel şiddete başvurabilir, masaya, cama yumruk atabilir kesik, kırık gibi durumlar da yaşayabilir. Genelde kin tutmaz fakat çevresini korkuttuğu için insanlar ondan uzaklaşır.

 

Mars ay kavuşum veya olumsuz ise anne tarafı genetiğinden taşınan saldırganlık vardır. Duygu durum bozuklukları görülür. Kişi kendi yarattığı olumsuz düşünceleri yüzünden kavgalar çıkararak en yakınları ile ters düşer.

 

Mars Merkür kavuşum veya olumsuz ise dili çok sivridir. Doğruyu söylüyorum diyerek herkesi kırar ve en güzel giden ilişkileri dahi sözleri ile çıkmaza sürükler.

 

Mars Venüs ile olumsuz ise kişi fiziksel ve duygusal boyutta aynı anda mutlu olamaz bunun sorumluluğunu başkalarına yükler.

 

Mars olumlu kullanımında savaşma gücümüzü yükselten, başarı veren, sağlığa, ilişkilere olumlu katkılar sağlayan bir gezegen olmasına rağmen olumsuz kullanımında kişinin hayatını alt üst eden, ilişkilere zarar veren, sağlığı bozan bir gezegendir.

 

Ama ben böyleyim değişemem demek ise zorlukların devam etmesine, kayıplara izin vermektir.

 

Doğum horoskopumuz doğduğumuz anda ki aldığımız özellikleri gösterir ama yıllar geçtikçe gezegenler ilerler ve açılar değişir. Progres denilen doğum yılından yaşadığımız yıla ait ilerletme tekniği kullanılarak çıkartılan haritalarda açıların değişimi de bizlerin ulaştığı farkındalıkları gösterir.

error: Content is protected !!