Mars İkizler Burcunda (20 Ağustos 2022-26 Mart 2023)

Mars İkizler Burcunda (20 Ağustos 2022-26 Mart 2023)

Gezegenler arasında en ürktüğüm her zaman Mars’tır. Etkileri çok yoğun olduğundan yüce Rabbim bir burçtan geçişini yaklaşık 58 gün olarak sınırlamıştır. Her iki yılda bir Retro yani geri harekette olduğu zamanlarda da genelde bir burçta başladığı retrosunu başka burçta tamamlar. Ama İkizler burcu transitinde bu olmayacak. 20 Ağustos günü ( bugün) başladığı İkizler burcu yolculuğu 7 ay boyunca İkizler burcunda devam edecek. 26 Mart 2023 tarihine kadar transiti devam edecek. Retro harekete de geçeceği için aynı olayları iki kez yaşayacak insanoğlu.

Beni uzun yıllardır takip edenler bilir genelde fazla Astrolojik terim kullanmam. Hiç Astroloji bilgisi olmayan insanlarda yazılarımdan kolaylıkla faydalansın diye. Ayrıca fazla Astrolojik terim kullanmayı çok bilgim var gibi lanse eden birçok kişinin yazılarının bütününde açıları yanlış anlattığınıda çok gördüm. Ama Marsın transit geçişinde yapacağı iki önemli açıdan söz etmeliyim ki Astrolojinin içinde olanlarda iyi anlasın ve bu yorumu neye göre yazdınız demesinler. Neptün ve Jüpiter gezegeni ile kare açı yapacak Mars ve olumsuz enerjisini 3 katına çıkaracak.

Ulaşım ve İletişim ile alakalı sorunlar, basın yayında ağır ithamlar bazı gazetecilere saldırılar Dünya gündeminde olacak. Uçak, Gemi, Tren ve trafikte büyük kazalar da üzüntü verici nitelikte olacak. Deprem, Yangınlar, Kundaklamalar, Kimyasal silahlarla saldırılar (pandeminin ilk gününden bu yana virüsün laboratuvarda yapıldığını söyleyen ilklerdenim. Bu nedenle aşıda olmadım, olanlara şifa olsun. Jüpiter Maddi bolluk ve Refahı gösterir ki yeni yıl yorumlarımda da Dünyada yaşanan mali krizler konusunda öngörüler yaptım. Hepimiz gün geçtikçe artan mali krizler karşısında zorlukları hissediyoruz. Bu durum daha da artacak maalesef. Ağzınızdan bir iyi kelime çıkmıyor diye yazanlar olabilir onlara açıdan anlamayan takipçisi artsın ve bir yerlere yaranayım diye pembe tablolar çizen başka Astrologların sayfalarını takip etmelerini öneriyorum. Ki bugüne kadar gördüklerimi en alt düzeyde yazmaya çalışan biriyim. Ama uyarı yapmazsak o zaman bu ilmi bilmenin bir anlamı yok.

Bunlar Dünya ile alakalı yaptığım yorumlar bizim ülkemizin Ay burcu İkizler olduğu için maalesef bizde payımıza düşeni yaşayacağız. Ülkem için konuyu biraz daha açmak istiyorum. Mars transiti ülkemizin 12. Evinde ve Natal Ayı ile kavuşum yapacak. Ay halkın ve o ülkenin kadınlarının temsilcisidir. Kadınlara ait şiddet vs. olayların artması bardağı taşıran son damla olacak. Kadınların sesi birlik, beraberlik, hak ve adalet için atacak. Bu akımı başlatanda bir kadın lider olacak. Kadın hakları ile alakalı başrolde olacak kadın lideri karalama kampanyaları da gündeme gelebilir. Yazımdan herhangi bir lideri övdüğüm çıkarılmasın son 5 yıldır Apolitik görüşe sahibim. Çünkü siyasete fanatik derecede bağlanan kişiler olaylara at gözlüğü ile bakıyorlar bana göre.

Ay kişisel horoskoplarda önemli olduğu gibi ülkeler horoskopunda da önemlidir. O ülkenin halkını ve kadınlarını simgeler. Bir yandan cinsiyet ayrımcılığı bir yandan bitmeyen şiddet ve kaynamayan tencereler kadınların canını burnuna getirecek.
Açlık zordur hele ki bir kadının çocuğu açsa korkun o kadından. Halk sakin olamayacak yazılarımı farklı görüşten ve siyasi arenada olan birçok kişinin okuduğunu biliyorum umarım yüreklere su serpecek halkın dayanma gücünü arttıracak destekler gelir yoksa durum vahim.
İntihar eğilimleri artabilir ayrıca belli bir süredir haberlerde görmediğimiz intihar timleri özellikle Dünyanın kalabalık merkezlerinde can yakmaya çalışacaklar.

Mafyatik olaylar ve karaborsadan ocak ayında söz etmiştim ve gündemden düşmediler. Ama okuduklarımız ve gördüklerimiz sadece jenerikti. Hem şiddetli saldırılar hem de onları destekleyen önemli insanları kısasa kısas misali ortalığa dökecekler. Yıllardır yardımlaşma ve dayanışmayı öneririm. Müsriflik ve Lüks peşinde koşan yüzünü, kalbini Allaha çeviremez. Bu bilinçle duyarlı olun ve ihtiyaç sahiplerine destek olmayı ihmal etmeyin. Pahalılık artacağı gibi en gerekli şeyleri dahi temin etmekte zorlanacağız.

Burçlar bazında ise İkizler burcu ve güçlü İkizler yerleşimi olanlar bu süreçten zorlu etkiler alacak. Ailevi konular, ilişkiler, para sorunları, hastalıklar, anne ve babanıza dair sorunlar yaşayabilirsiniz.

Başak, Yay ve Balık burçları ve burçlarda güçlü yerleşimleri olanlar içinde problemli bir zaman dilimi olacak. Koç, Aslan, Terazi ve Kova burçları ve bu burçlarda güçlü yerleşimleri olanlar ise önemli başlangıçlar yapacaklar. Bu yerleşime sahip olanlar güçlerinin doruğunda olacaklar. İkizler burcu öğrenim ve eğitimi simgeler. Okullar açılırken ihtiyaç sahibi bir öğrencinin elinden tutun ki olumsuzluklar aza insin. Ayrıca bu süreçte sayı sınırı olmadan Ya Muktedir, Ya Samed, Ya Bedi Esmalarını okumalısınız.

error: Content is protected !!