Mars Evlerde

Mars Evlerde

Öğrencim Dilek Ekici‘in kaleme aldığı “Mars Evlerde” yazısı;

 

Seni Sen Yapan İçindeki Güçtür

Mars, Roma mitolojisinde Savaş Tanrısıdır. Önceden tarım ve bereket tanrısı iken Roma halkının yunan kültürü ile tanışmalarının ardından Mars yunan savaş tanrısı Ares ile tanımlanmaya başlamıştır. Mars dünyadaki yaşam enerjimizi, gücümüzü ve irademizi temsil etmektedir. Yönetici Burcu Koç ve Akreptir ve eril özelliklerimizi anlatır. Mars hangi evdeyse gücümüzü ifade etme şeklimiz de öyledir.

Mars Retrosunuz varsa;

  • Mars güç, hareket , iradeyi simgeler. Mars geri harekette olunca kişide tepkilerde yavaşlık , boşvermişlik ve sessiz bir tutum gözlemlenir.
  • Para için mücadele edersin fakat elde tutmakta zorlanırsın.
  • Sorumluluk almaktan kaçarsın.
  • Her daim kendini haklı görmen göze çarpar.
  • Ailenden görmediğin duyguları onlara yansıtmazsın.
  • Sağlıkla alakalı sorunlar , kazalar, uzuv kayıpları ve ameliyatları da hayatına çeker.
  • Reenkarne olarak ; Mars’ı geri harekette olan kadın geçmiş yaşamında savaşta kaybettiği bir erkeği simgelerken; Mars’ı geri harekette olan erkek içinse geçmiş yaşamında savaşçı bir erkek olduğunu yansıtır.

 

Sevgili okuyucum;

Mars’ın 1. evindeyse;

Muazzam bir fiziksel enerjin var. Bu enerjiyi spora ve sportif faaliyetlere harcarsın ve oldukça sportif vücut hatlarına sahipsin, bu sebeple insanlar üzerinde etki bırakırsın. Lider bir ruh, cesurluk, kabadayıca hareketler ve sabırsızlık doğanda var. Enerjik, dışa dönük olduğundan kavgacı, sert görünümlü ve atılgansında.

Mars’ın olumsuz açıdaysa; saldırgan, kaba, duygusuz davranışlar sergileyebilirsin ve bundan dolayı yüzünde yara izlerin olabilir. Mars koç burcunun yöneticisi olduğundan dolayı 1. evde güçlü konumdadır. Bu da kişide düşük özgüven ve utangaçlığı dengeler. Bu konum askeri yetenekler için idealdir.

Mars’ın 2. evindeyse;

Bütün enerjini ve motivasyonunu para üzerine kurarsın. Hesap ve bütçe işlerinde iddalısın. Kendi işletmeni kurmak için çabalarsın. Yüksek çalışma kapasitenden dolayı 2. bir işte çalışıyor olabilirisin. Sabırsız ve her istediğin hemen olsun istersin. Çok sahiplenicisin bu yüzden sana ait eşyaları ödünç vermezsin. Dürtüsel satın alma eğiliminden dolayı gereksiz harcamalar yapman olasıdır. Ani bir kararla ve öfkeliyken alışveriş yapmaktan kaçınmalısın. Kazanma ve kazandığını hemen yeme konusunda iddalısın. Parayı genellikle sportif faaliyetler için harcayabilirisin. Rekabet gerektiren tüm sportif faaliyetler ilgini çeker.

Mars’ın 3. evindeyse;

Bilimsel konulara meraklısın bu yüzden araştırır ve keşfedersin. Keskin zekalısın yerli yersiz münakaşalara girersin. Hızlı ve sabırsız konuşmaların ‘kaş yapim derken göz çıkarır.’ Sinirli ve iğneleyici tavrın da göze çarpar. Eleştirilere tahammülün de yoktur. Düşüncelerinde sakin olmayı ve konuşmadan düşünmeyi öğrenmelisin. Hep dediğin olsun istersin, kardeşler ve yakın çevrenle ilişkide sorunlar yaşaman da olasıdır. İletişimini kullanarak yaptığın her işten para kazanabilirsin. Mars’ın Merkürle olumsuz açıdaysa; sivri dilli , küfürbaz, dikkat dağınıklığı gibi etkilerin olabilir. Omuz ağrıları, cilt yanıkları, Ağız içi enfeksiyonları görülen hastalıklardan birkaçıdır.

 

Mars ‘ın 4. evindeyse:

Hayatındaki bütün enerjini aile içi anlaşmazlıklara harcarsın. Küçük yaştan itibaren biliçaltında Anne baba kavgaları ve anlaşmazlıkları yatar. Kadın için babanın zorlu etkisi , erkek için despot bir anne demektir. Yalnız yaşama isteğinden dolayı aileden başka bir eve çıkabilirsin. Dekorasyon işleri, Ekoloji, tarım, çevre, mimarlık ve emlakçılık size uygun meslek arasındadır. Mars’ın Ay ile olumsuz açıdaysa; Annene saldırgan tavırlar sergileyebilirsin ve sinirli halin anneden sana geçmiştir. Öfkeyi yutmaktan kaynaklı mide hastalıklarına yatkınsın.

 

Mars ‘ın 5. evindeyse:

Espirili, rekabetçi, sportif, eğlence düşkünü, yükselme hırsı, kendi isteklerini düşünen, cinsel dürtülerin fazlalığı, sanatsal yetenekler gibi terimler seni tanımlamaktadır. Kumar ve bahis yoluyla para kaybedebilirsin. Aşk ve zevk peşinde koşan birisin. İddalı aşık, kıskanç sevgili, bitmeyen cinsel açlık yüzünden erken evlenmiş ya da evlilik dışı ilişkiler yaşamış olman olasıdır. Çocuklarla geçinemeyebilirisin. Küçükken çok yaramazlığından dolayı yüzünde yaraların olabilir. Mars’ın zararlı açıları var ise kadın haritasında, çocuk doğurmakta zorluk yaşatabilir. Mars-Neptün olumsuz açıları düşük riski oluşturabilir. Sportif faliyetler gerektiren meslekler size uygundur.

 

Mars’ın 6. evindeyse:

Enerjini işine kanalize edersin. Çok çalışkan olmandan ötürü tembel insanlara tahammülün yoktur. İşkolikler sizlerin arasından çıkar. İş bitirici ve pratikliğin nazara yatkın olmanı sağlar ve bu nedenle iş kazaları geçirmen olasıdır. İş arkadaşlarınla anlaşmakta zorluk çekersin ve hep bir rekabet halindesin. İçerisinde risk gerektiren tüm meslekler ilgini çeker. Dövüş sporları, Cerrahlık, Askerlik, mekanik işler, silah, kesici delici aletlerle yapılan işler gibi.

6. evdeki Mars’ın olumsuz açıları, fazla çalışmadan dolayı gelecek hastalıkları simgeler. Yüksek tansiyon, stres, ateş, miğren gibi…

 

Mars’ın 7. evinizdeyse:

Enerji ve gerilimini ilişki ve ortalığa yansıtırsın. Çabuk kızan mizacın yüzünden huysuz ve uzlaşmacı olmayan bir eşsin. Eşine söz hakkı tanımaz, kendi anlayışına uygun davranılmasını beklersin. Düşünce ve davranışların arasında dengesizlik etkisi yapar. Fazla açıksözlü olmaktan dolayı sosyal ilişkilerde sorun yaşaman olasıdır. Mars açılarının olumsuzluğu evliliği yürütmede zorluk yaşatabilir. Ayrıca mars’ın sert etkisinde ilişki kopması, mahkemelik olaylar, hüsranla biten ortaklıklar görülebilir. Ayrıca erkekteki mars’ın zorlu açıları kadına şiddete varan sorunlar doğurabilir. Mars- Merkür güzel açısı ilişkiyide güzelleştirir.

 

Mars ‘ın 8. evindeyse:

Mars’ın buradaki konumu güçlüdür. Kişiye kriz yönetiminde başarı verir. Birden çok şeyi bir arada yapabilme kapasiten vardır. Doğa üstü olaylar, ölüm ve ötesi ,cinsellik konuları ilgini çeker. Yoğun arzular ve libido fazlalığı da görülmektedir. Mars’ın sert açıları cinsel sorunlar yaşatabilir. Mars’ın ın buradaki konumu vergiler, borçlar, bankayla alakalı anlaşmazlık ve sorunlar yaşatır. Ayrıca aile de ölüm temasını da ifade edebilir.

 

Mars ‘ın 9. evindeyse:

Din, Felsefe , eğitim gibi konular dikkatini çeker. Kendine özgü felsefik düşünce tarzın olabilir.Üniversiteyi kendi boşvermişliğinden veya bölümünden sıkılıp başka bölüm okumak istediğinden dolayı uzun sürede tamamlamış olabilirsin. Açık hava sporları ve gezmeyi seven aceleci, maceraperest birisin.

Enerjini kişisel gelişime harcarsın. Yabancı diller, farklı kültürler, yurtdışı sürüvenleri ve inançlar ilgi alanına girer. Mars’ın buradaki konumu eş ailesiyle anlaşmakta sorunlar yaşatabilir. Mars’ın zorlu açılarında inançlar uğruna savaş, fanatik bir düşünce tarzı, gerçek dışı fikirler, dik kafalı ve inatçılık görülebilmektedir.

 

Mars ‘ın 10. evindeyse:

Hızlı ve ataklığın herkesten önce yol almanı sağlıyor. Azimli, kararlı ,tuttuğunu koparan, girişimci ruh, hırslı olma,yüksek motivasyon, pratik ve çabuk düşünme ve şan şöhret sahibi olma istekleri seni anlatan ifadeler dendir. Toplumsal kimlik oluşturmak için mücadele edersin. Bulunduğun konuma tırnaklarınla kazıya kazıya, gözükaralığın sayesinde gelirsin. Kendi işini yapma konusunda şans veren bir yerleşimdir. Mesleğinde önder olup her daim zirveye göz dikersin. Ayrıca meslekte risk almaktan kaçınmazsın. Nasihat ve yol göstermeleri sevmezsin. Enerjini mesleğine kanalize ettiğinden dolayı eş seçiminde zorlanabilirisin.

Mars’ın olumsuz açısı meslekte iftiraya uğrama gibi özellikleri yansıtabilir.

 

Mars ‘ın 11. evindeyse:

Yüksek ideallerin umutların ve bunlara ulaşma çabası halindesin. Enerjini arkadaşlıklara ,grup aktivitelerine yönlendirmişsin. Çok tanıdığın vardır ama az arkadaşa sahipsin. Arkadaşlıklarda ben merkezli, buyurgan ve baskıcı oldığundan dolayı; sürtüşmeli ,kavgacı, sağı solu belli olmayan geçimsiz hallerin vardır. Bu yüzden gizli düşmanların her daim vardır. Arkadaş çevren ve grup çalışmaların daha çok erkek ağırlıklıdır. Spor, sosyal yaşam ,yardım kuruluşlarına üyeliklerin olabilir.

İnsanlara faydalı buluşlar yapmak gibi hedeflerin vardır bu yüzden eski geleneklere baş kaldıran modern bir insansın. Özgürlük aşkından dolayı seni kısıtlayan herşeye karşı çıkarsın. Mars’ın zorlu açılarında, ebeveyn ve çocuklar arasında anlaşmazlık, arkadaşlar tarafından ihanete uğrama gibi sorunlar yaratabilir. Mars’ın buradaki olumlu açıları kişiye güç verir.

Mars ‘ın 12. Evindeyse:

Çocukken öfkeni ifade etmene izin verilmediğinden, yetişkinlik döneminde öfkeni yönlendirmekte sorun yaşayabilirsin. Öfkeni içinde tutup bastırmaya yatkınsın. Duygularınını ifade edemediğinden dolayı iç aleminde sıkıntılar yaşatır. Kişi de kurban edilmiş psikolojisi yaratabilir. Kendine söz geçirmekte zorlanırsın. Özgüveni söndüren bir yerleşim olduğundan, çok rekabeti sevmez ve hiçbir tartışmadan hoşlanmazsın. Karmaşık ve bastırılmış cinselliğin vardır. Gizli olan herşey ilgini çeker ve kendini gizlemeyi seversin. Meditasyon ve ruhani yeteneklerin olabilir. Bu yerleşim kadınlar da gizli işler çevirmek anlamına da gelebilir.

Mars’ın olumsuz açılarında kişiyi , depresyona girmeye meyilli bir insan yapar.

 

Dilek EKİCİ

error: Content is protected !!