Mars Etkisi Taşımak

Mars Etkisi Taşımak

( Burcu, yükseleni, ayı veya diğer içsel gezegenleri koç burcunda olan) veya 1. Evinde mars yerleşimi bulunanlar.

Mars insanlarını dikkatle incelediğinizde bazı fiziksel özelliklerinin de belirgin olduğunu görebilirsiniz.

Derin bakışlar, bazen cocuksu, bazen ateş püsküren, kızdığı zaman kan oturan ama asla yalan söylemeyen gözler. Gözlerine bakın ve onları bir kitap okur gibi okuyun.

Başları genelinde omuzlardan önde durur. Yüzlerinde ben, leke, dikiş izi olabilir. Dişler, mide ve ciltleri ile geneli sorun yaşar.

Saçlar, sakallar direkt kızıl olmasa bile ( olabilirde) güneşin altında kızıla çalabilir. Çoğunun saçı zor şekil alır. Ruh hallerini saçlarından da anlayabilirsiniz. Koç etkisi taşıyan birçok koç kadını mutsuz olduğunda saçını değiştirmeye çalışır ve genelde iyi sonuç almaz.

Onlar kesinlikle çok çekicidir. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar yaydıkları enerjileri ile beğenenleri fazladır. İlk gençlikten itibaren çok fazla aşk ve evlenme teklifi alırlar. Güzel veya yakışıklı olmayan, dikkat çekmeyenlerinin bile mutlaka sexapaliteleri olur. Canları sıkılmadığı sürece öyle bir pozitif enerji yayarlar ki insanlar onlarla beraber olmaya can atar.

Savaş gezegeni Mars çocuksu bir saflıkla beraber, güçlü bir dayanma gücü ve kavgacılıkta yaratır. Hacıyatmaz gibi sallanırlar darbelerde ama yere düşmezler.

Yaramaz bir çocuğu iyi gözlemlerseniz koç insanlarını da tanımış olursunuz. Büyümüş de küçülmüş oldukları düşünülür onlar çocukken ama onların içlerindeki çocuk hiç bir zaman büyümez bazen kabuğuna çekilir sadece.

Elinden elma şekeri zorla alındığı zaman ayaklarını yere vurup tepinen haylazın saçlarını okşamaya başladığınız an elma şekerini sizinle paylaşması hatta hepsini size vermesi mümkündür. Saçını okşa ekmeğini ye tanımı Mars insanları için söylenmiş olabilir.

Mars insanlarından hiç bir seyi zorla alamazsınız. Yeterince sevgi verirseniz tüm varlığını severek sizinle paylaşacaktır. Hangi şartlarda yaşarsa yaşasın gönlü zengindir. Aşırı cömertliği sebebi ile çok büyük mal birikimi olmaz zaten. Para idaresinden anlamadığı için eşi veya çocukları parasını değerlendirerek mülk sahibi olmasına yardımcı olabilirler. Aksi takdirde çok büyük paralar kazansa dahi kırklı yaşlara kadar bir ev sahibi bile olmakta zorlanır.

O çok gururludur, birinden bir şey istemek zorlandığı alandır genelde sorunları bitmeden kimseyle paylaşmaz. Varlığını, sevgisini paylaşırken aşırı cömert derdini paylaşırken cimridir.

Aşk mars insanlarının temel beslenme alanıdır. Hayatları boyunca çok fazla sevilmek isteyen doyumsuzdurlar.

Aşıksa ve sevgisine karşılık buluyorsa sonsuz sadıktır. Gözü başkasını görmez. Sevdiği onun tek dünyasıdır.

Evini, yatağını, ekmeğini, parasını, tüm imkanlarını severek paylaşır.

Partnerinden maddi beklentisi olmayan kadınların çoğunda mars etkisi vardır.

Sevgisini yaşarken partnerini bazen bulutların üstüne bazen de yerin dibine sokabilir.

Öfkeli halinde yapılması gereken en önemli şey ayakkabılarınızı çıkarıp hızla kaçmak olacaktır.

Çünkü onun saman alevi olan öfke anları cehennemle eş değerdir.

Özellikle de gururu incinmiş veya partnerini kıskanmışsa ikna olana kadar önüne gelen her seyi ve herkesi yakar, yıkar, yok eder.

Öfle sonrası genelde büyük pişmanlıklar yaşar. Karşı tarafı öyle çok incitmiştir ki ölüme bile razıdır.

Yaraları sarmak adına yoğun sevecen davranışlar sergilerki o yıkıp, döken kişinin o olduğuna bilmeyenler inanmaz.

Sürekli plan ve sürprizlerle gönül almanın tüm yollarını da bilir.

Kalbinde zerre kadar kötülük olmayan, içlerinde ki küçük çocugu daima muhafaza eden dev insanlardır.

Bağımlılıkları yoktur ama sevdiklerine gönül bağları çok güçlüdür.

Eşleri, aileleri, çocukları ve dostları hatta hiç tanımadıkları birinin hakkını savunmak adına her tehlikeye balıklama dalarlar.

Yasaya saygılı olmakla beraber cocukları için yaşam savasında her yolu da deneyebilir.

İki çocuğu ile ortada kalan fransız bir koç kadının savaş sırasında evladından biri açlıktan öldüğünde bundan sonra kalan çocuğumu yaşatmak için her şey mübah diyerek hırsızlık yaptıgını anılarında yazması tipik bir örnektir.

Koçlar sevdiklerini korumak adına ateşe atlayabilir, ölümü hiçe sayabilir.

Tek beklentisi saygı, sadakat, takdir ve sonsuz sevgidir.

Onu kaybetmek istemeyenlerin bu dört olguya dikkat etmesi gerekir.

Deli gibi aşık dahi olsa partneri bu önemli ögeleri çiğnerse döner arkasını gider ama arkasında kalanları yakmadan da gitmez.

Mars insanından yara almak veya onun tarafından terk edilmenin acısı yıllarca geçmez.

Çünkü ilişkisi içinde başkalarının asla yapamayacağı nice fedakarlığı yapar ve o kadar çok sevgi verirki onun hayatınızdan gitmesi ilk günlerde sonsuz huzur gibi görünse de sonrası derin acılar verebilir.

Girdiği hayatların kahraman şövalyesidir o. Sizi deli gibi sevecek, her şeyini paylaşacak, arkanızdan konuşturmayacak ve neyim varsa al senin olsun diyecektir.

Böyle güzel seven birinin arada ortaya çıkan dikenlerine katlanmak da zor olmasa gerek.

 

Demet Hoşman

error: Content is protected !!