Jüpiter Şansı

Jüpiter Şansı

Jüpiter ve Şans Transferi

 

Jüpiter gezegeni kuşkusuz Astroloji de en sevilen gezegenlerden biridir. Şans, bereket, bolluk, inanç, yüksek eğitim, yolculuklar, sezgilerle alakalı söz sahibidir. Karaciğer, bacakların üst kısmı ve şeker hastalığı yatkınlıklarında rol oynar. Adını roma mitolojisindeki tanrılardan alan Jüpiter büyüklüğü, muhteşem görüntüsü ve bilinen 67 uydusu ile astronomi ve astroloji ile ilgilenenlerin her zaman ilgisini çekmiş ve bilinenden daha fazla açığa çıkmamış bilgiye sahiptir. Osmanlı döneminde Astrolojiye yoğun bir ilgi olduğu ve çağın en ünlü alimlerinin astroloji ile ilgilendiği bilinmektedir. Sarayda doğan her şehzade ve sultanın doğum tarihleri ve saatleri kayıt altına alınırdı saray müneccimleri (İlmi Nücum alimleri) de horoskoplarını çıkarıp öngörülerde bulunurlardı. Osmanlı’nın son dönemine kadar saray müneccimleri sadece padişahla konuşur ve çocukları da dahil olmak üzere istenilen tüm bilgiyi ona verirlerdi. Sonra bu durum kötüye kullanılmış ve kolay ulaşılan ilmi nücum alimleri de saraydan uzaklaştırılmıştır. Ama şimdi konumuz bu değil. Keşfinden itibaren horoskoplarda özel izlenen Jüpiter bizlere şansı nerden elden edeceğimizi en kısa yoldan gösterir. Özel incelenmesi deneyimli bir astrolog tarafından yapılması gerekir fakat astroloji ile alakalı hiçbir bilginiz de olmasa bulunduğu burcu bilmeniz bile size şans kapılarını aralar. Doğum horoskopunuzda Jüpiter’iniz hangi burçta ise o burç kişileri size diğer kişilerden daha çok şans sunar. Geçmiş devirlerde kişiler Jüpiter’lerinin bulunduğu burçtan olan kişilerden altın sikkeler alarak şans ritüeli gerçekleştirirmiş ben şans parası öneriyorum ama Jüpiter’inizin bulunduğu burçlardan altın hediye alırsanız hiç fena olmaz. Jüpiter’inizin kare ve zıt açı yaptığı burçlarla maddi işlere girmemenizde korunmanıza yardım eder. Yakın ilişkide olduğumuz herkesle enerji transferi içindeyiz. Eşiniz, çocuklarınız, ebeveynleriniz veya evinizde ki yardımcınızla dahil Jüpiter uyumu varsa yada o kişinin Jüpiter’i sizin para evinizde ise maddi olarak çok yükseğe çıkar hiç beklemediğiniz şanslar elde edersiniz. Derslerimde ve kişisel danışmanlıklarda bu konuda ayrıntılı bilgiler sunuyorum fakat herkese ulaşmam mümkün olmadığından şans transferini sağlayan Jüpiter gezegeni ile kısa da olsa bilgi sunmak istedim ve daha önce de paylaştığım bu yazıma eklemeler yaparak Jüpiter gezegeninizin Horoskoplarınızda bulunduğu burç etkisini de yılların verdiği bilgilerim ve araştırmalarım neticesinde sizlerle paylaşmak istiyorum.

Jüpiter gezegeni Zodyakta ki turunu 12 yılda tamamlar. Bir burçta yaklaşık olarak 11 ay ile 12 ay arası kalır. Jüpiter gezegeninin haritamızdaki bulunduğu ev ve açıları hayatımızdaki şans ve şanssızlıkları analiz etmemizde fayda sağlarken haritamızdaki bulunduğu burçta kişisel kimliğimize etkilerde bulunur.

Öncelikle Jüpiter gezegeninin sağlımız üzerindeki etkilerini de kısaca sizlerle paylaşmak isterim. Pankreastaki insülin salgısı ve karaciğeri yönetir. Yağların yakımı ve kilo eğilimiz de Jüpiter gezegeninin açılarına bağlıdır. Horoskoptaki sert Jüpiter açıları, doğuştan hassas bir karaciğer, yüksek kolesterol, egzama, kurdeşen, kan zehirlenmeleri, yüksek kan basıncı, kalp büyümesi ve dengesiz insülin salgılanmasına neden olur. Şeker hastalığı, damar sertliğinde de Jüpiter gezegeninin izlerine rastlarız. Jüpiter gezegeni olumsuz açı yapan kişilerin fazla yağlı ve şekerli yiyeceklerden kaçınması ve insülin salgısını artıracak karbonhidratlardan uzak durmak gerekir.

Şimdi gelelim Jüpiter gezegeninin bulunduğu burç yerleşimine

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Koç burcunda ise

 

Cömert ve yardımseverdir. Birçok konuda farkında olmadan abartılı davranışlarda bulunur ve kendini önemser. Özgüveni yüksektir ve her şeyi büyük bir coşku içinde yapmak ister. Riskli işlerden kaçmaz ve zoru başardıkça kendine olan güveni artar. Ele aldığı her konuda muhteşem bir pazarlama ve organize etme yeteneğine sahiptir. Belirlediği bir konuda liderlik rolünü benimser ve başka insanların da peşinden gelmesini sağlar. Özel bir ruh olduğunu hissetmesi ve etrafına da kendini bu şekilde yansıtması nedeni ile kibirli bulunabilir oysa insanları küçük görmeyen ve düşmanına dahi el uzatan bir yapısı vardır. Allaha ulaşma şekli ondan istenen hiçbir yardımı geri çevirmemek şeklindedir.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Boğa burcunda ise

 

Maddi konularda doğuştan şanslı olabileceği gibi eğer fakirlik içinde doğsa dahi yılmadan çalışır ve istediğini elde eder. Ağırbaşlılığı ve dürüst yapısı ona maddi şans kapılarını açacaktır. Güzel bir ev, pahalı eşyalar, başkalarının gıpta edeceği bir araba ister ve bunlara sahipte olabilir. Fakat lükse olan düşkünlüğü onu cimri biri yapmaz aksine kazandıkça başkaları ile de kolaylıkla paylaşır. Vericiliğinin sonsuz olmaması nedeni ile cimri diye nitelendirilebilirler. Oysa ki onun amacı insanlara balık dağıtmaktan öte balık tutmayı öğretmektir. Bu amaçla birçok kişinin meslek sahibi olmasına fayda sağlar. Allaha ulaşma şekli yol gösterici olmak ve başkalarının ayakta kalmasını sağlamak şeklindedir.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda İkizler burcunda ise

 

Yazma, konuşma ve başkalarını etkilemede becerikli olması pazarlamacılık gibi satış işlerinde başarı verir. İyi niyetlidir, bilerek kimseye zarar vermez ama doğruyu söylemeliyim derken yanlış anlaşılabilir. Parlak fikirleri vardır ama konudan konuya atlama eğilimini bastıramazsa başarılı olamaz. Dini, felsefi konulara meraklıdır ve nerde ise tüm dinleri inceler bu nedenle de büyük çoğunluğu tüm dinlere eşit bakarak kendi felsefesini yaratarak Allaha ulaşmaya çabalar.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Yengeç burcunda ise

 

Yüceldiği konumda olan Jüpiter kazanç ve mal artışının anne veya anne soyu ile veya aileye dair mesleklerin devamı ile gelebileceğini gösterir. Yardımsever ve sevgi doludur. Ailesi kutsalıdır onlar için yapamayacağı hiçbir fedakarlık yoktur. Anne, baba hatta kardeşlerinin bakımını üstlenen onlardan maddi manevi desteğini esirgemeyen kişilerin horoskoplarında görülür. Boğazına düşkündür bu nedenle kilo alma eğilimi ile yaşam boyu uğraşabilir. Başkalarını da yedirip içirmekten keyif alır. İnançları güçlüdür ve yoğun Allah inancı nedeni ile dinlerin emrettiği aile bütünlüğü ve ebeveynlerin korunması gerektiğini çok ciddiye alır. Üvey anne, üvey baba ve üvey kardeşlerine dahi destek verip korumaya kollamaya çalışır.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Aslan burcunda ise

 

Oldukça cömert ve paylaşımcı bir yapısı vardır. Savunduğu her değeri sonuna kadar korur. İnançlarında bir yol göstericiyi dinlemekten ziyade tek yol gösterici Allah’ı kabul eder. Kendisinde Allah’tan gelen özelliklerin olduğunu çok küçük yaşta fark ederek bilgi ve birikimini başkalarını yönlendirmek için de kullanır. Ona dayatılan kural ve yasaklara uymaz kendi kurallarına ve doğrularına göre yaşamaya çalışır. Kendi gereksinimlerini ve geleceğini önemserken sahip olduğu parayı da cömertçe sunmakta tereddüt görmez. Verdikçe çoğalırım inancı sayesinde hiçbir zaman sıfırı tüketmez. Cimri, asık suratlı ve sevgisiz insanlara tahammül gösteremez ve eğer onların kişiliğine katkı sağlayamıyor ve sevgiyi alamıyorsa uzaklaşır. Depresyonun uzun süreli uğramadığı bir yerleşimdir. Hayatı ve dolu dolu yaşamayı sever.

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Başak burcunda ise

 

İlmi, tıbbi, felsefi ve dine dair pek çok konulara meraklı ve araştırıcıdır. Dini ve inançları da çok fazla araştırır ve araştırmaları sonucunda farklı öğretiler sunarak başkalarını da etkiler. Çağın getirdiği her tür yenilik ve bilgi onun kapsama alanındadır fakat çok fazla detay içinde kaybolma ve bütünü görememe tehlikesi de vardır. Sağlık konusunda da adeta bir doktor kadar bilgisi vardır ve birçok sağlık çalışanında görülen bir konumdur. İnandığı bazı doğrularının yanlış olduğunu geç anlamakla birlikte en sevdikleri tarafından dahi gösterilen yanlışları kabul etmez.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Terazi burcunda ise

 

Evlilik ve ilişkiler konusunda harita potansiyeline göre sorunlar yaşasa da o her zaman evliliğe ve aile kurmaya yatkın sevgi dolu, sıcak kanlı biridir. Gelişimi ve bilgeliğe ulaşımı ilişkiler vasıtası ile olur. Bir ilişki içinde yapılması gerekenin fazlasını dahi yapar hiçbir şekilde ilişkisinde iyileşme söz konusu değilse daha iyisi gelecek der ve ilişkisini bitirir. Tesadüflere inanmaz ve Tanrısal mesajları takip eder. İyiliğe ve barışa yüzünü döndüğü sürece Allaha ulaşacağına inanır.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Akrep burcunda ise

 

Ona dayatılan hiçbir bilgiye inanmaz. Bir şeye doğru budur demesi için birçok araştırma ve incelemede bulunur. Her konuda kitap okur, bilgileri sentez ederek başkaları ile de paylaşır. Toplum tarafından bilgili, birikimli ve derin biri olarak tanınacaktır. Somut kavramlara inanmasına rağmen güçlü sezgilerini de göz ardı etmez. Gerçekleşen rüyalar canlı vizyonlar görür. Sır küpüdür, kendisine verilen sırları satmaz. Ondan gizlenen her şeyi öğrendiği gibi yalana yatkın bir yapısı olmadığı için herhangi bir konuda yalan söylediğinde veya gizli saklı işler çevirdiğinde eninde sonunda kendisini ele verir ve zor anlar yaşayabilir. Rahatlık verici maddelerde dahil her şeyi denemeye meyillidir. Cinsel gücü çok yüksektir ve bu durum için şükreder. Ölüm, doğa üstü konular ilgisini çeker. Onun hayatında önem arz eden kişilerin ölümlerinden sonra bir ömür onları hatırlar ve yapamadıkları için kendini suçlar.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Yay burcunda ise

 

Kendi yönettiği burçta Jüpiter çok güçlüdür. Fakat bu güçlü yerleşimi din konusunda sorunlar çıkarır. Ya fanatik şekilde inanma veya hiç inanmamak gibi eğilimler doğurabilir. Her koşulda neşeli, paylaşımcı ve candan davranışlar sergiler. Seviyorsa da sevmiyorsa da belli eder rol yapamaz. Altıncı hissi çok güçlü olmasına rağmen dene yanıl yöntemini kullanarak birçok kazık yiyebilir fakat bu konuda uslanmaz. Kendi sözünü, hislerini dinlemeyen kendine asi biridir. Hastaya, yoksula zorda olana el uzatmaktan büyük haz alır. İyi insan olmaya odaklıdır.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Oğlak burcunda ise

 

Jüpiter gezegeninin düşük konumda olduğu burçta olması birçok konuda ikilemler yaratır. Cömertliği dahi en yakınları tarafından farklı anlatılacaktır. Kimi yakını onun cömert ve kötü gün dostu olduğunu söylerken diğerleri cimri ve yardımdan kaçan biri olduğunu düşünecektir. Bu tepkiler karşısında kendini savunması ise hak edene hak ettiği kadar iyilik söylemi olacaktır. Sadakat hayatındaki en önem verdiği konu olacaktır. Sadakatin evlilik ilişkisi de dahil her tür ilişkide olması gerektiğine inanır ve sadakatsiz ve yalan söyleyen kişileri yanında barındırmaz. Maddi kaynakları baba soyundan veya baba mesleğinden ve aşırı çalışkanlığı sayesinde gelebilir. İnançlarını tam olarak kimseye paylaşmaz. Tüm inançlara karşı saygılıdır. Hak yemeyen, yalan söylemeyen ve aldatmayan kişilerin Allaha ulaşacağına inanır ve o yönde davranır.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Kova burcunda ise

 

Kendisi için istediği her şeyi başkaları içinde ister. İradesi güçlü, yardım etme eğilimi yoğundur. İnsanları dinine, diline göre ayırmaz. Özgürlükçü ve emir almaktan hoşlanmayan yönü evlilik ilişkisinde sorunlar çıkmasına neden olur. Dürüst davranır ve eşinin ona güvenmesi ister. Aksi takdirde ilişkiyi bitirmekte sakınca görmez ama hayatından giden herkesle dostluğu devam eder. Dini inancı koruyan, kollayan Allah şeklinde olduğu için her dinden insanın iyilikle Allaha ulaşacağına inanır ve Allah sevgisini insanlara iyilik yaparak çoğaltır.

 

Jüpiter gezegeniniz horoskopunuzda Balık burcunda ise

 

Allah inancı belirgindir fakat reankarnasyon, uzaylılar, eş zamanlı yaşamlar gibi konulara da inanır. Güçlü sezgileri vardır. Yumuşak başlı ve merhamet doludur. Jüpiter 2. Yöneticisi olduğu burçta yüksek düzeyde merhamet verir. Başkalarının acıları sünger gibi çeker, kendi derdini önemsemez ve başkalarının derdine odaklanır. Hümanist yapısı nedeni ile her dinden insana el uzatır. Etrafı muhtaç, sorunlu ve hasta insanlarla doludur ama bundan şikayet etmek bir yana el uzattığı kişileri arttırmaya da çalışır.

 

Jüpiter gezegeni evlerde

 

Doğum horoskoplarımızda Jüpiter gezegeninin bulunduğu ev büyüme, gelişme, iyileşme, iyileştirme, bolluk, bereket ve iyimserliğimizi kullanacağımız evdir. Jüpiter gezegeninin bulunduğu ev için kadim Astrologlar ‘Yaratıcının izleri, Tanrının bizimle iletişime girdiği konular’ olarak bakmışlardır. Jüpiter gezegeninin açılarına bakarak gelir sahibi olmamızda ki koşulları, varlığımızı ve kayıplarımızı görebiliriz. Güzel olanı, iyiliği ve hayallerinizi karşılamak için yapmanız gerekenleri de hatırlatır. Jüpiter gezegenini haritalarımızda aktif hale getirmek ise tamamen iyiliğe yönelik davranışlarla olacaktır. İlerleyen günlerde Jüpiter’in açıları ile alakalı da geniş kapsamlı bir yazı paylaşacağım fakat şimdi konumuz Jüpiter gezegeninin horoskopumuzda ki yerleştiği ev ile alakalı sunacağı şanslar.

 

Jüpiter gezegeni 1. Evinizde ise

 

Jüpiter’in bu konumu horoskop çok zorlu açılara sahip olsa dahi doğal bir korunma sunacaktır. Kişi çok zorlandığı durumlar yaşasa da son anda görünmez bir güç tarafından korunacak ve onu sıkan, üzen, zorlayan koşulları ortadan kaldırmayı başaracaktır. Doğuştan olgun, filozof, ilham sahibi ve iyi kalplidir. İyimserliği ve cömertliği maddi anlamda verdikçe çoğalacağı inancını arttırır ve genellikle de böyle olur. Hayatınızdaki olumlu olayların gelişmesine merhametiniz katkı sağlar. Doğaya, hayvana, insana aşıktır dolayısı ile Yaradan aşkı yoğundur. Hayatla, çevreleri ile her şeyden önce kendileri ile barışık yüreklerini gözlerinden okuyabileceğiniz kişilerdir. Olumlu enerjiyi kolaylıkla depolar ve etrafındaki kişilerle de paylaşır. Jüpiter 1. evde başınıza gelecek her tür kaza ve sıkıntıdan sizi koruyacaktır. Başkaları üzerinde de önemli izler bırakır, sözünü dinletir, fikirlerine destekçiler kolaylıkla bulabilir. Ona yardımcı olacak görevli kişiler maddi, manevi gelişimi için fayda sağlayacaktır. İyimser düşünceleri başkaları ile yapılan iş birliklerinde de verim sağlar. Hayatında neyi başarabileceğin neyi isteyip elde edeceğini çok iyi bilir. Özgüveni kibirden uzak bir şeklide yüksektedir ve kendinden emin davranışları ile başkalarının üzerinde de olumlu etkiler bırakır. Öğrenme ve bilgiye aç olduğundan hayat boyu kendisini daha fazla geliştirmek için uğraşır. Önemli kişiler ve materyal kaynaklar hayatına akacaktır. Yaşam içinde ki maddesel kaynaklarla ilgili planlar yaparken madde dışında ki hayata dair ne var ne yoksa öğrenmek istersiniz. İyimserliğiniz ve cömertliğiniz çoğaldıkça her tür kaynakta size akmaya başlayacaktır. Düşüncelerinizi kabul ettirme yolunda hırçın davranışı olmayacak naif bir şekilde kendisini ifade edebilecektir. Gezegenin 1. Evdeki en büyük olumsuzluğu kilo yatkınlığı ve karaciğer hassasiyetidir.

 

Jüpiter gezegeni 2. Evinizde ise

 

En kısa ve kolay anlaşılır anlamı maddi anlamda bolluk ve berekettir. Maddi anlamda şanslar sunacak olan 2. Ev Jüpiter yerleşimi kişiye oturduğu yerden kalkıp kapısını çalan şansları karşılamasını söyler. Kişiyi oldukça eli açık biri yapar Jüpiter etkisi ile aşırı para harcama eğilimi ve gereksiz alışverişlerde artar. Fakat kişi bir şekilde maddi anlamda korunduğunu hissedip verdikçe çoğalacağını düşünür ve bu tez de yanlış değildir. Evi, iş yeri hiçbir zaman kullanmayacağı gereksiz eşyalarla doludur. Hediye vermeyi çok sevdiği için kendisi için aldığı hiç kullanmadığı birçok eşyayı da başkalarına verir. Ev, araba, işinizi genişletmek ya da para ile istediğiniz her şey maneviyatınızı unutmadan bu konulara odaklandığınızda Jüpiter bu imkanları size kolaylıkla sunacaktır. Nelerden gelir sahibi olacağını çok iyi bilir. Jüpiter istenileni elde etmeye fırsatlar yaratır. Tüm enerjisini ve büyüme isteğiniz adından söz ettirmek ve bilgi, birikimini paraya çevirmek adına kullanır. Doğru zamanda, doğru yere ekilen ağaçların meyvelerini yaşam boyu alır. Para konusuna yoğunlaşırken manevi değerler de unutulmaz. Yardım ettikçe evrendeki tüm kaynaklarda kolaylıkla akmaya başlar. Merhameti ve muhtaç olan yardımları arttıkça geliri çoğalır. Liderlik üstlenme, adından söz ettirme ve zor projelerde yer alma gibi konular da kendiliğinden önüne gelir. Maddi anlamda başkalarının zor durumlarına da çözümleri kolaylıkla bulur. İşler ters gitse dahi uzlaşmacı tavırları sayesinde olumluya çevirmesi kolaylıkla olacaktır. Kazançlarınızın artması ile etrafındaki kalabalıklarda çoğalır. Kimin dost kimin parası içinde yanında olduğunu gözlemlemesi ise iyi niyeti yüzünden bir parça zor olabilir. Yurt dışı bağlantıları ve doğru sezgileri gelirinin artışına neden olur.

 

Jüpiter gezegeni 3. Evinizde ise

 

Dünya görüşü geniş, bilgiye aç ve yazım yeteneği yüksektir. Jüpiter 3.evde ise çevre ve sosyal ilişkiler hayat boyu hızlı bir tempoda sürecektir. Edindiği bilgileri yada maddi gücünü arttırıp yayması çevresinin genişliği sayesinde olacaktır. Yaptığı iş konusunda ve hobilerini geliştirmek amacı ile hayat boyu birçok kursa gidecektir. Yabancı dilleri eğitim almasa bile öğrenme fırsatları yakalayacaktır. Yerinde durmayan ve meraklı yapısı nedeni ile hayat boyu birçok yolculuk da yapacaktır. Kardeş, kuzen gibi akrabalarla ilişkileri sorunsuz yürüyecek onlardan maddi manevi destek alacaktır. Ayrıca kardeşlerin yurt dışında yaşama olasılığı da yüksektir. Sözlerini ve düşüncelerini yazıya dökmedeki ustalığı ona yazarlık yolunu açarak ün sahibi olmasını sağlayabilir. 3. Ev Jüpiter yerleşimi araba merakı da verebilir. Arabalar konusunda antikacı olabilir çok sayıda araba sahibi olmak ona muhteşem bir duygu yaşatabilir. Sözleri karşısında ki kişileri incitmeyen, sıkmayan aksine insanların onu kolaylıkla dinlemesine ve sözlerini öğüt gibi kabul etmelerine sebep olur. Başkalarına yol gösterici olmayı da kendisine bahşedilmiş bir görev sayar. Kişiliğini pozitif anlamda güçlendirdikçe becerileri daha fazla ortaya çıkar. Ahlaki değerleri, geleneksel konular, aile, kardeş ilişkileri gibi konular olumlu şekilde gelişecek ve ilerleyecektir. Her şeyi gerçekçi olarak değerlendirir fakat duygularını da bastırmaz. Duygu ve mantığı bir arada kullanarak hayatına yön verir. Anahtar kişiliktir kendi yolunu kendi çizerken en başta kardeşleri olmak üzere birçok kişinin hayat yolunda yoldaşı olur. Liseye kadar eğitimin nasıl geçtiğini anlamaz.

 

Jüpiter gezegeni 4. Evinizde ise

 

Ebeveynleri farklı bir ülkeden göç eden kişiler olabilir. Güçlü ve soylu bir soyağacına sahiptir. Ebeveynlerinde olan fiziksel ve ruhsal iyi özellikler ona da geçmiştir. Evi, ailesi, mal ve mülkleri genişleyeceği alanlardır. Birçok taşınmaz mala sahip olabilir. Doğduğu ülkenin dışında başka ülkelerde de evi olabilir. Mal varlığına sahip olması onda kibir yaratmaz aksine kendisinde olanı yakınları ve dostları ile paylaşmayı çok sever. Evinde kalabalıklar olmasından çok hoşlanır. Genelde büyük evleri tercih etmesinin sebebi çok fazla insanı ağırlama isteğinden kaynaklanır. Onun evinde yemekler yenilmesi, sabah uyandığı zaman kahvaltı sofrasının kalabalık olması ona gurur ve mutluluk verir. Ona kötülüğü dokunan kişileri affetmek, geçmişi unutmasa bile acılarına elveda demek, başkasının mutluluğuna sevinmek, negatif duyguları geride bıraktığı takdirde her anlamda korunup kollanacağını bilir. Evren isteklerini gönderirken negatif düşüncelerle hayallerine blokaj koymaz. Ailesi ile de birbirlerine karşı maddi ve manevi olarak tam destek halinde olur. Onun için hayattaki en büyük zenginlik aile bütünlüğü ve yakınlarının sağ ve sağlıklı olmalarıdır. Bu konuda her zaman şükreden ve kötülükten kaçan biridir. Bir başkasının kötülüğü ile uğraştığı zaman karmasının kirleneceğini bilir. Ailesinden aldığı temiz ismi ve karmayı kendi çocuklarına da aynı şekilde teslim etmeye odaklanır. 4.ev kök salma, aile olma ve yuva kavramının önemini de derin bir şekilde hissettireceğinden evliliğe ve yuva kurmaya meraklı olacaktır. Önce aileden söz etmiş olsam da sevgi ve evlilik konusunda da kişiyi güçlendirir. Ayrıca dönüştürülmüş haritada kardeşin para kazanma potansiyelini de gösteren 4. Ev kardeşin bir hayli zengin biri olacağını gösterir.

 

 

Jüpiter gezegeni 5. Evinizde ise

 

Yaratıcı ifade ve sanatsal yetenekleri ile kendisini gösterebilecektir. Eğlenmek ve sosyal aktiviteler içinde bulunmakla kendisini yeniler ve negatif enerjisini kolaylıkla atabilir. Aşk konuları ve çocuklar yaşamında öne çıkan konular olacaktır. Hayatına giren insanlar ondan tamamen farklı bir geçmişe sahip farklı inanışları olan ya da yabancı uyruklu kişiler olabilir. Jüpiter olumlu etkileri olan bir gezegen olmasına rağmen bulunduğu evi genişlettiğinden aşk sayısını da arttırabilir. Çocukları ile olan ilişkileri karşılıklı gururlanma, sevgi sunma ve paylaşımlar aracılığı ile çoğalır. Yaşam boyu ona destek olacak yurt dışı bağlantısı olan evlada sahip olabilir. Ayrıca doğurganlığa katkı sağlayan Jüpiter çocuk sayısını kişinin kendisinin belirleyeceğini isterse fazla sayıda çocuğa sahip olur. Jüpiter özelliklerini dünyaya gelen her çocuğa geçirdiği gibi ev dekantına göre bir çocuğun üzerinde daha etkili olacaktır. Gözlerinin içi gülen, iyimser, cömert ve biraz iri bir çocuğa veya çocuklara sahip olursunuz.

 

 

Jüpiter gezegeni 6. Evinizde ise

 

Her türlü iş veya sorumluluk için oldukça istekli olacaktır. Altıncı eve yerleşen her gezegen özellikle de olumsuz açısı varsa bazı sağlık sorunları yaratabilir. Jüpiter de bulunduğu burcun yönettiği hastalıkları büyütebilir, kist, miyom, urlara yatkınlık yaratır. Jüpiter iyileşmesi için yapması gerekenleri de hatırlatır. Bu gezegenin şifalarından yararlanmak için öncelikle kötü duygulardan arınmak gerekecektir. Kişiye kötülüğü dokunan kişileri affetmek, geçmişi unutmasa bile acılarına elveda demek, başkasının mutluluğuna sevinmek, negatif duyguları geride bırakması Jüpiter gezegenini olumlu olarak aktif hale getirir. Evren ona sağlığını gönderirken negatif düşüncelerle hayatına blokaj koymamasını ister. Jüpiter gezegeninin bir olumsuz tarafı da kilo aldırma eğilimi, kist ve ur oluşumunu arttırmasıdır. İş hayatı konusuna baktığımızda özellikle yurt dışı bağlantısı olan işlerle uğraşmaya sebep olabilir. Çalışma arkadaşları ile işini yaparken eğlenme, haz alma duygusunu tadabileceğini gösterir. Genelde işsiz kalmaz bir iş bitmeden başka bir işten teklif alabilir. Ayrıca Jüpiter altıncı eve yerleştiği zaman kişinin çocuğunun da maddi imkânlarını genişletir.

 

 

Jüpiter gezegeni 7. Evinizde ise

 

Evlilik ve ortaklık ilişkileri horoskopta ön plana çıkar. Kişinin eşi iyimser, güler yüzlü ve iri bir görünüme sahip olacaktır. Ayrıca yurt dışı bağlantısı olacak ve onun sayesinde kişide yurt dışı imkanları yakalayacaktır. Jüpiter 7.evde olduğu zaman ortak işler de hayırlı olacaktır. 7.ev hukuksal sorunları ve açık düşmanları da simgelediğinden mahkemeler kişinin lehine kolaylıkla çözümleneceği gibi ona düşmanlık düşünen kişilerde kendi kuyularına düşecek ve zaman içinde af dileyerek dost olmayı isteyeceklerdir. Jüpiter gezegeni eğer olumlu açılar içinde ise evlilik huzur, mutluluk getireceği gibi ilişki içinde çiftlerin maddi anlamda genişlemesini de sağlar. Büyüten, genişleten gezegen olumsuz açılarında ise evlilik sayısını arttırır ilişki içinde maddi kayıplar olmasına da neden olabilir. Evlilik evindeki her gezegen gibi iyi incelenmesi gerekir.

 

 

Jüpiter gezegeni 8. Evinizde ise

 

Miras konuları gündeme gelebilir. Kişinin miras potansiyeli ailesinden olmasa dahi yaşam ona başkalarının gelirinden faydalanma fırsatları sunacaktır. Hiç düşünmediği durumlar ve beklentide olmadığı kişilerden şanslar elde etmesi olasıdır. Hayatına aldığı her insan bi gelirinin artması için kendileri kazanıyormuşçasına art niyetsiz çabalar gösterirler. Mistik, doğaüstü, dinsel, ruhsal konular ve farklı inanç sistemleri ile ilgilenir. Duaları ve bedduaları gerçekleşir. İş ilişkileri konusunda sürekli olarak yeni projeler gündeme gelir ve uzun vadede yüklü bir gelir sağlayacak türdedir. Yardım talep ettiği her konuda insanlar desteğini esirgemez ve son güçlerine kadar yanında olduklarını gösterirler. Sıkıntılar, bunalım ve stres onun hayatında uzun vadeli olmaz. Pozitif özelliklerini öne çıkarır ve olgunlaşma yolunda adımlar atar, farkındalığı yüksek biri olacaktır. Eşi ile cinsel anlamda eşit ve güzel paylaşımlarda olacak kul sevgisi ile Allaha ulaşacaktır. Eğer Jüpiter gezegeni olumsuz durumda ise eş maddi zararlara uğrayabilir.

 

 

Jüpiter gezegeni 9. Evinizde ise

 

9.ev Jüpiter’in doğal evi olduğundan en iyi özelliklerini burada gösterecektir. Kişinin bakış açısı geniş, öğrenme ve öğretme arzusu fazla olan biridir. Sadece okumakla yetinmez ilgisini çeken konularda geniş bir araştırmaya girer, çok insanla konuşur ve bizzat görerek de ufkunuzu genişletme çabasında olur. Geçmişte eğitim ile ilgili yarım kalmış bir şeyler olsa bile Jüpiter bu eksiklikleri gidermek için elinden geleni yapacaktır. Ve yine din, yabancı diller, psikoloji, metafizik ve astroloji kişinin en çok öğrenme ve öğretme yeteneğinin olduğu konular olacaktır. Jüpiter Basın, medya gibi konuları da ilgilendirdiği için kişinin bu konulara alakası artacaktır. Bu tip konular da kişi hiç uğraşmadan olaylar pozitif konularda gelişir. Düşünce sınırlarını aşacak, bilgileri akacaktır. 9.ev yabancı ülkeleri de belirttiği için birçok yurtdışı yolculukta gündeme gelecektir. Yurtdışı bağlantılı kişiler hem özel hayatında hem de iş hayatında önemli roller üstlenebilir. Sadece gezmek ve eğlenmek istemez her gittiği yerden yeni bir şey öğrenmeye çabalar. Din eğilimini yoğunlaştıran Jüpiter haç ve umre gibi eğilimleri de kişinin hayatına sokabilir. Kendisi ile duyduğu gururu mütevazi bir şekilde yansıtmaya çalışır, kendini beğenmişlikten uzak durmaya çalışır.

 

 

Jüpiter gezegeni 10. Evinizde ise

 

En zor şartlarda yetişse çok fakir bir ailede doğsa dahi mesleki anlamda büyümenin ve ün sahibi olmanın yollarını bulur. Kariyeri, sosyal statüsü ve profesyonel hayatı ön plana çıkacaktır. Hangi işle uğraşırsa uğraşsın o işle uğraşan diğer kişilerin arasından sıyrılacaktır. Tüm bilgi birikimini başarmak için kullanır ve sonuç ilerlemektir. Yaptığı iş konusunda kısa sürede dikkat çekip başa geçmesi diğer kişilere göre daha kolay olur. Terfi, sosyal yükseliş ve mesleğinde ona saygı duyulması genç yaşlarda oluşacaktır. Yabancı kişiler ve yurtdışı bağlantılı kişiler veya işler gündeme gelebilir. Daha iyi bir işe geçiş yapmak ve yeni iş teklifleri de her zaman o başvurmadan gerçekleşir. Bu iş konuları hukuk, yüksek eğitim, seyahat, filozof, ilaç, tedavi, sigortacı, yabancı diller, Sosyal Hizmetler, siyaset, tüccar, eğitim sektörü ve basın yayın gibi konular olabilir. Yaptığınız hiçbir şeyi sadece yapmak için yapmaz büyük bir idrak içinde olmaya çalışırsınız. Bazı isteklerinizin uğraşmadan oluşması nedeni ile ilahi bir güçle korunduğunuzu düşünür ve inançlarınızı iyilik yaparak sağlamlaştırırsınız. Etrafında ki birçok kişi dışında tesadüfen karşılaştığı iş sorunu olan kişilere iş bularak veya iş öğreterek fayda sağladıkça evren ona başarıyı fazlalaştırarak akıtır.

 

 

Jüpiter gezegeni 11. Evinizde ise

 

Umutlarına, ideallerine, hayata dair beklentilerine odaklandığı zaman hayallerini Jüpiter hayatına taşıyacaktır. Çok istediği halde gerçekleşmeyen isteklerinin aslında onun hayrına olduğunu tevazu içinde kabul eder, değişime açık olursa gerçekleşmeyen hiçbir şey onu üzemez. Arkadaşları hayatında önemli rol oynar. Onlardan yardım ve destek o istemeden gelir. Kadim astrologlar bu yerleşim için dünya ve ahirette kendisine kardeşten öte bağlılığı gösterecek arkadaş bulabilecek diye açıklar. Dostları her dinden, her ülkeden olabilir. İnsanlar arasında ayrım yapmaz. Belli gruplara girecek, gruplarda lider olma fırsatları yakalayacaktır. Sosyal çevresi aktif olacak ve reformist bir yapıda belli bir grup içinde dünyaya dair ya da grubun ilgilendiği konuda olumlu değişikler yapacaktır. Sosyal organizasyonlar, dernekler, kulüpler, yardım cemiyetlerinde baş rol o istemese dahi ona verilecektir. Dini, mistik, felsefe, astroloji, yurt dışı gibi konular da ilgisi olabilir ve bu tip konularla alakalı daha fazla gelişmenin yollarını bulacağı gurupların içinde söz sahibi olur. Çocuğunun eşi de farklı bir dinden veya farklı ülkeden olabilir ve kendindeki özü (gelin veya damatta) görecek birbirlerine samimi ve candan ilişkilerde olacaklardır. Üvey çocukları da ilgilendiren 11. Ev Jüpiter yerleşimi üvey çocuğun yurt dışında yaşama potansiyelini ve iyi kalpli olduğunun göstergesidir. Her ev dönüştürüldüğünde bize tüm yakınlarımız ile alakalı çok şey söyler ve 11. Evde bu anlamda çok önemli bir evdir. Jüpiter gezegeniniz 11. Evde ise anne veya babanızdan miras alabilir onun gelirinden fayda görebilirsiniz.

 

 

Jüpiter gezegeni 12. Evinizde ise

 

Jüpiter gezegeni 12. Evde olan biri gezegenin etkilerini genel hayata dair hissetmeyebilir. 12. Ev konuları mal, mülk ve materyal dünyaya ait olmadığı için kişi kendini şanssız dahi hissedebilir. Oysa ki Jüpiter ruhsal dünyasının karışmamasını, psikolojisini her koşulda korumaya odaklı çalışacaktır. Ruhsal dünyasını diğer insanlardan daha kolay formatlar ve bozuk psikolojiye sahip olmaz. Bunun ne kadar önemli olduğunu ve şanslı olduğunu anlayana kadar psikolojisi bozuk birçok kişi de sorunlu mıknatısı varmış gibi etrafında olacaktır. Bilinçaltı karışık, ruh sağlığı bozuk birçok kişiye psikolojik destek verecektir.
Kişinin hayatında zorlandığı konularda ona hocalık yapacak ve spritüel anlamda yoldaş olan kişiler de hayatına girecektir. Fakat bu kişileri illa bilinen şekilde bir hoca olarak düşünmemek gerekir. Evrenin görevlendirdiği farklı kişilikte ve kılıkta olan ve onu bulunduğu zor durumdan kurtarmak için görevli kişiler olacaktır. Onların ve kendi derinliğinin sayesinde endişe ve zaafları ile yüzleşmekten korkmaz her konuya daha geniş bir perspektiften bakabilir. 12. Ev Jüpiter sahibi egosunu azaltarak daha merhametli ve samimi davranışlar sergilediğinde birçok anlamda ve düşmanlardan korunacaktır. Karşılıksız yardımlara odaklanır birilerinin elinden tutmanın verdiği içsel huzuru derinden hissetmeye başladığı zaman sezgilerinde artış olur, adeta insanların yüzlerine bakarak düşüncelerini okur. İlginç ve uyarıcı rüyaları da hayat boyu yol göstericidir. Öylesine bir korunma altındadır ki arkasından iş çeviren onun kötülüğünü isteyen kişiler kendi kuyularına düşerler ve birçoğuna da düşmanı olduğunu bildiği halde el uzatır.

 

Demet Hoşman

error: Content is protected !!