Jüpiter Burçlarda

Jüpiter Burçlarda

Öğrencim Serpil Mostura‘ın kaleme aldığı “Jüpiter Burçlarda” yazısı;

 

JÜPİTER; DOĞUM HARİTAMIZDAKİ İLAHİ DESTEK HATTI.

Jüpiter astrolojide gökyüzünün en iyimser gezegeni olarak tanımlanır. Zodyak’ın en büyük gezegeni olan Jüpiter aynı zamanda en fazla uyduya sahiptir ve Güneş, Ay ve Venüs’ten sonra gelen en parlak gezegendir.

Jüpiter insanın ruhsal ve fiziksel gelişip büyümesi ile yakından bağlantılıdır. Ayrıca Jüpiter Zodyak’ın iki koruyucu gezegeninden biri olan Yengeç burcunun yöneticisi Ay’dan daha fazla koruyucu bir güce sahiptir. Bu gezegen ilahi korumayı, neşeyi, bolluk ve bereketi, büyümeyi, genişlemeyi ve zenginliği temsil eder. Adalet, ahlak, din, felsefe, cömertlik, merhamet de Jüpiter’in kapsamındadır.

Jüpiter aynı zamanda parayı da temsil eder ve bulunduğu burç ve evlere göre kişinin ne kadar adil, ne kadar şanslı, ne kadar alim, ne kadar inançlı, ne kadar merhametli, maddi durumunun ne ölçüde iyi olduğu, maddi çıkarlarının nereden geldiği, hangi konularda başarılı olabileceği gibi bilgileri ve daha fazlası hakkında bilgi verir. Haritalarımızdaki Jüpiter eğer fazlası ile sert etkiler altında kalmamış ise her zaman bize destek ve ilahi koruma sağlayacaktır.

JÜPİTER KOÇ BURCUNDA; 

Jüpiter Koç burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini ilahi koruyuculuğunu Koç burcu temaları ve dolayısı ile 1.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter Koç burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Mars yönetir ve Marsın haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Siz doğuştan lidersiniz. Her işte başı çeker, inisiyatifi ele alıp, önderliğinizi gösterirsiniz. Bilgeliğiniz, hakkaniyetiniz, İyimserliğiniz, neşeniz ve cömertliğiniz ile tanınırsınız. Cömertliğiniz bazen aşırılaşır, müsrifleşebilirsiniz.

Güçlü tutkuları olan, büyük bir cesaret ile risk alan, girişimci birisiniz. Bu yerleşim önünüze birçok fırsatlar, değişik projeler çıkarabildiği gibi, zaten parlak olan zekanızı daha da parlatıp, şahane fikirler ve projeler üretmenize olanak vererek hedeflediğiniz başarıya doğru koşmanızı sağlar.

Hayatınız boyunca birçok yolculuk yaparsınız. Uzaklara seyahat etmeyi, değişik ülkelerin kültürleri hakkında bilgi edinmeyi, edebiyatı, sporu seversiniz. En uzun yolculuğunuzu ise; dünyayı dolaşırken kendinize doğru yaparsınız. Kendinize güveniniz oldukça yüksektir.  Koç burcundaki Jüpiter sizi uluslararası ticarette, askerlikte, turizm sektöründe, din, felsefe, hukuk alanlarında yüksek mevkide insanlardan, çocuklar ve gençlerden yana da oldukça şanslı yapabilir.

JÜPİTER BOĞA BURCUNDA;

Jüpiter Boğa burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini ilahi koruyuculuğunu Boğa burcu temaları ve dolayısı ile 2.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Jüpiter’iniz Boğa burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Venüs yönetir ve Venüs’ün haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Şansın gezegeni Jüpiter Boğa burcunda iken tadından yenmez. Boğa burcuna yerleşmiş ve iyi etkiler almış Jüpiter, gelecek güvencesi öncelikleri arasında olan ve ayakları yere sağlam basan harita sahibine zenginlik vermek için gereken her türlü desteği verir. Bu konumda parasının kıymetini bilen kişi, birikimlerini yavaş ama istikrarlı bir şekilde büyütür.

Jüpiter Boğa burcunda harita sahibinin iyi bir finansçı olmasını sağlayabilir, başkalarının paralarını çalıştırmakta oldukça pratik ve başarılıdır. Emlak, toprak, maden alım satım işleri ile ilgilenip servetine servet katması işten bile değildir. Boğa burcundaki Jüpiter, harita sahibinin sorumlulukları konusunda oldukça kararlı ve ciddi olmasını sağlar. Seyahat etmeyi, uzun yolculukları pek tercih etmez, oldukça dünyevidir ve geleneksel bir din anlayışı olabilir. Çalışmak, iyi insan olmak bir biçim ibadettir düşüncesine sahip olabilir.

JÜPİTER İKİZLER BURCUNDA;

Jüpiter İkizler burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini, ilahi koruyuculuğunu İkizler burcu temaları ve dolayısı ile 3.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter’iniz İkizler burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Merkür yönetir ve Merkür’ünüz haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Bu yerleşimde Jüpiter’iniz size geniş bir entelektüel kapasite vermiştir. Siz idealist, ilham verici, her ortama kolaylıkla uyum sağlayan, kolaylıkla iletişim kuran neşeli, iyimser güzel ve çok yönlü bir dostsunuz. Yakın çevreniz akrabalarınız kardeşleriniz sizin için çok önemlidir. Kısa yolculuklar yapmak, hızlı ve hareket halinde olmak sizin işiniz.

Yeteneklisiniz, sevdiğiniz her şeyi koruma altına alırsınız. Her şeyden haberiniz vardır ”Çocuktan al haberi ” derler. Siz tamda bu ata sözündeki o haberi getiren çocuk gibisiniz. İkizler burcundaki Jüpiter bu meraklı, saf, çocuksu yanınızı daha da büyütür ve çevrenizdeki insanlarla bir araya geldiğinizde sıkılmalarına izin vermez. Jüpiter dokunduğu her şeyi büyütünce; sizin aklınızı, düşünme kapasitenizi ,zekanızı, yeteneklerinizi, becerilerinizi de büyütür elbette. Siz tek başına bir iletişim ağı gibi çalışıyor olabilirsiniz, belki bir gazeteci, yayıncı, halkla ilişkiler uzmanı, bir satış danışmanı, bir reklamcı, muhabir, bir paparazzi, youtuber ya da muhteşem eğlenceli, iyi bir öğretmensiniz.

İkizler burcundaki Jüpiter hayatınıza bolca bilgi akıtacak ve bu bilgileri paylaşabileceğiniz iletişim kanallarını sere serpe önünüze yayacaktır. İkizlere yerleşmiş Jüpiter’in genişlettiği imkanları paraya, şöhrete hatta aşka bile çevirebilirsiniz. Jüpiter aynı zamanda etik demektir, yazılı olmayan kurallardır. İyi ahlak, güzel huy, hakkaniyet ve vicdanın da sembolüdür Jüpiter. Etik kurallara uyduğunuz sürece, doğum haritalarındaki iki koruyucudan biri olan Jüpiter’in koruması altında olacaksınız.

JÜPİTER YENGEÇ BURCUNDA;

Jüpiter Yengeç burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini ilahi koruyuculuğunu Yengeç burcu temaları ve dolayısı ile 4.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter’iniz Yengeç burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Ay yönetir ve Ay’ın haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Zodyak’ın sihirli değneği siz doğduğunuzda Yengeç burcundaydı ve sizin özelliklerinizi de büyütüp genişletti. Sizi daha fazla korumacı, daha fazla anaç (erkekseniz babacan ), daha fazla sahiplenici yaptığı gibi, bu anlamda ihtiyaçlarınızı da arttırdı. Siz çok vicdanlı, cömert, duygusal birisiniz. Aileniz, yurdunuz, yuvanız çok önemlidir.

Ailenizi, sevdiklerinizi sahiplenir ve koruyup, kollamaya özen gösterirsiniz. Bu konumda hisleriniz, sezgileriniz güçlenir. Annenize, babanıza oldukça düşkün olabilir, çocuklarınıza aşırı bir bağlılık geliştirebilirsiniz. Hayatınızda bolluk bereket vardır, gittiğiniz her yere bolluk ve bereketinizi taşırsınız. Yemeyi, içmeyi, seviyorsunuz, kuvvetli bir iştahınız olabilir. İyi bir aşçısınız ve yaratıcılığınızı bu alanda gösterme imkanınız olabilir.

Seyahat etmeyi seversiniz. Deniz aşırı yolculuklar, gemi ile yapılan yolculuklar sizi mest edebilir, dünyanın neresinde olursanız olun; denize, göle kısaca mutlaka sulak bir alan civarına yerleşirsiniz. Bir ata sözü vardır hani ”bülbülü altın kafese koymuşlar, gene de ah vatan demiş”, siz de o derece vatanınıza düşkünsünüz, nerede yaşarsanız yaşayın mutlaka vatanınızda yaşar ruhunuz ve bir gün illaki doğduğunuz topraklara dönersiniz.

Yaratıcılığınız gelişmiştir. Kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğini güvence altına almak için elinizden geldiğince paranızı tutar, biriktirir ve bolluğunuzun artmasına katkı olursunuz. İş hayatınızda sezgilerinize güvenir, paranın nereden geleceğini hissedebilir, rekabetçi davranabilir, iyi kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz. Biriktirmeyi seversiniz, bu konum sizi bir koleksiyoncu dahi yapabilir. Maneviyatınız gelişmiş olup, dine bakış açınız tamamen vicdanidir.

JÜPİTER ASLAN BURCUNDA;

Jüpiter Aslan burcunda ise eğer, siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini ilahi koruyuculuğunu Aslan burcu temaları ve dolayısı ile 5.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter Aslan burcunda yerleşmiş ise; Jüpiter Güneş tarafından yönetilir. Bu durumda Güneşin haritanızdaki konumu ve daha birçok etken her şeyi değiştirebilir.

Bu yerleşimde siz oldukça renkli bir kişiliğe sahip, hayatın tadını çıkarmaya bakan, eğlenceden, şatafattan, göz önünde olmaktan haz duyan sosyal birisiniz. Neşeli, iyimser ve gösterişlisiniz. Cana yakın, enerjiniz yüksek, kararlı, cesur ve cömertsiniz. Çocuksu bir yanınız vardır ve çocukları çok sever onlara merhametle yaklaşırsınız.

Popülersiniz, popüler olmak sizin için çaba sarf etmeniz gereken bir durum değildir. Işığınız ile olduğunuz her yerde ilgi odağı haline gelebilirsiniz. Hayata bakış açınız, sosyal bir insan oluşunuz, kocaman yüreğiniz ile insanları sever; dil, din, ırk ayrımı yapmazsınız. İçten seversiniz. Güçlüsünüz. Saygınlık, mevki, ün kazanmak sizin için zor değildir.

Risk almaktan korkmaz, şansınıza kesinlikle güvenirsiniz. Sahnede olmak, alkışlanmak, pohpohlanmak sizi her zaman mutlu eder. Merhametli, İyi bir eğitim almış, parlak fikirleri olan gerektiğinde otorite olabilecek yetkinlikte birisiniz. İltifattan hoşlanırsınız ve kesinlikle iltifat etmeyi de seversiniz. Jüpiter bu konumda size sanatsal yetenekler vermiş ve siz bu yolda ilerlemekte olan biri de olabilirsiniz ve eğer haritanızın diğer yerleşimleri de destekliyorsa, bu yolda başarı ile taçlanabilirsiniz.

Yaratıcı zekânız ile varmak istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz. Eğitim, kültür ve sanattan, turizmden, eğlence sektöründen, çocuklarla ilgili her işten, hatta aşk ve aşıkların nihai kararlarından para kazanabilirsiniz.

JÜPİTER BAŞAK BURCUNDA ;

Jüpiter Başak burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini ilahi koruyuculuğunu Başak burcu temaları ve dolayısı ile 6.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri   haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter Başak burcunda yerleşmiş ise; bu durumda Jüpiter’inizi Merkür yönetir ve Merkür’ün haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Bu yerleşim harita sahibinin mükemmeliyetçiliğini ve detaycılığını artırır. Düzen, temizlik, hijyen sizin için aşırı önemli hale gelebilir. Gözünüzden hiçbir ayrıntı kaçmaz. Siz iyi bir çalışansınız. Yaptığınız iş ne olursa olsun hem keyif alır, hem en iyisini yaparsınız. Hizmet etmeyi seversiniz ve bu alanda çok başarılı olursunuz. Sistemli çalışırsınız.

Pratiksiniz, kibar ve zarifsiniz. Yardımlaşmayı seversiniz. Hayvanları sever ve merhamet edersiniz. Jüpiter Başak burcunda size iyi niyet çalışkanlık, araştırma yeteneği verir. Var olan İşlerinizi artırır, analitik zekânız tavan yapar, grup çalışmaları tam size göredir. Tutumlusunuz, para biriktirmeyi seversiniz.

Hayatınızı bir şekilde güvence altına almak ve yere sağlam basmak istersiniz. Jüpiter yeteneklerinizi artırır ve şansı yeteneklerinizi kullanarak yakalayabilirsiniz. Analitik zekanızı kullanarak karşınıza çıkan he türlü fırsatı değerlendirebilirsiniz. Bankacılık, finans, muhasebe işlerinden gelir elde edersiniz. Sorumluluk sahibisiniz üzerine aldığınız her işi mutlaka geliştirir, büyütürsünüz.

Siz belki hiç tatil bile yapmadan çalışır, başkalarının çok kolaylıkla şikayet edeceği bu çalışma şeklinden memnuniyet duyarsınız .Dine bakış açınız araştırmacı, detaycı, ahlaklı yapınızla uygun düşer .

JÜPİTER TERAZİ BURCUNDA;

Jüpiter Terazi burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini ilahi koruyuculuğunu Terazi temaları ve dolayısı ile 7.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter Terazi burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Venüs yönetir ve Venüs’ün haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Siz oldukça nazik, kibar, hak ve adalet anlayışı gelişmiş, sanatçı yönü güçlü, zevkleri ince bir kişisiniz. İlişkiler, denge, uyum sizin odağınızdadır. Kavga gürültüden hoşlanmaz, sorunlar karşısında uzlaşmacı tavrınızı ortaya koyarsınız.

Popüler ve aranılan birisiniz. Eğlenmeyi, kültür ve sanat içerikli faaliyetlerde bulunmayı, seyahat etmeyi, çevrenizdeki insanlarla ortak hareket etmeyi seversiniz. Merhametli, sosyal, vicdan terazisi dengede, iyi huylu, sevgi dolusunuz. Jüpiter’in Terazi burcundaki bu yerleşimi size uyumlu ilişkiler kurarak iş birliği yapabileceğiniz, güzellik, kültür ve sanattan anlayan, hak hukuk gözeten, saygınlık ve para kazandırabilecek eş ve ortaklar getirebilir ve siz bu şansları iyi değerlendirip hayatınıza bolluğu, bereketi, mutluluğu, parayı çekersiniz.

Hukuki konularda şansınız yaver gider. Doğum haritanız destekliyorsa hukukçu, sanatçı, evlilik danışmanı olabilir, kolayca iletişim kurma yeteneğiniz ile dostluklar geliştirebilir, bu dostluklardan ve kuracağınız ortaklıklardan, hatta yapacağınız evlilikten maddi ve manevi kazançlar sağlayabilirsiniz.

JÜPİTER AKREP BURCUNDA ; 

Jüpiter Akrep burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini, ilahi koruyuculuğunu Akrep temaları ve dolayısı ile 8.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter Akrep burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Mars ve Plüton yönetir ve Mars’ın ve Plüton’un haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Siz güçlü, gizemli ve karizmatik birisiniz. Yüksek mevki sahibi güçlü insanlarla bağlantıda olmaktan, onlarla aynı ortamlarda bulunmaktan, ortak hareket etmekten gurur duyarsınız. Etkileyici, derinliği olan, sır tutan birisiniz. İnsanlar size güvenir ve kolayca sırlarını açarlar, iyi bir dert dinleyicisiniz, eğer talep ederlerse sorunlarına çözümleriniz bile vardır.

Kendinize, yeteneklerinize, inancınıza büyük güven duyarsınız. Merhametli ve zayıfın yanında olan bir yapınız vardır. Ölüm, ölüm ötesi konular ilgi alanınızda olup, ölümden korkmazsınız, bunun ilahi tecelli olduğunun bilincindesinizdir. Sizde büyük bir dönüşüm gücü vardır, her durumdan yeni bir kendiniz olarak hayata başlayabilir, dönüşüm gücünüz ile geleceğe umutla bakarsınız. Bu konum sizin merhametinizi, araştırıcı kişiliğinizi, detaylara inebilme kabiliyetinizi olduğu gibi; derinliğinizi, sezgilerinizi, medyumsal özelliklerinizi arttırabilir.

Bir şifacı olabilirsiniz. Burnu paranın en çok nereden geleceğinin kokusunu alan bir finansçı, kim bilir belki bir komutan, belki bir dedektif ya da bir medyum ve kriz yöneticisi olabilirsiniz. Hangi meslekte olursanız olun, isterseniz çöpçü olun, işinizi büyük bir merakla derinliklerine inerek tutku ile yaparsınız.

Jüpiter’in Akrep burcundaki bu yerleşimi; ortak kazançlar, miras, finans, inançlar, cinsellik, krizler, şifa, psikoloji alanlarından size bolluğu bereketi ve şansı akıtıp gene bu alanlarda ilahi koruma verebilir.

JÜPİTER YAY BURCUNDA;

Doğum haritanızda Jüpiter Yay burcunda ise; bu durumda Jüpiter kendi evindedir. Jüpiter Yay burcunda iken siz Jüpiter’in şansını, bolluğunu, bereketini ve ilahi koruyuculuğunu Yay temaları ve dolayısı ile 9.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir.

Siz güler yüzlü, iyimser, şakacı ve neşeli birisiniz. Macera yaşamayı sever, kendi gerçeğinizin peşinden gidersiniz. Seyahat etmek, kültürleri tanımak, görgünüzü, bilginizi geliştirmek hevesi sizin doğanızda var. Geniş görüşlü, ilham verici birisiniz.

İnançlarınız çok güçlüdür. İyi huylu, güzel ahlaklı ve tevazu sahibisiniz. Samimi, insanlara yardım etmek için elinden geleni yapan, özgür ve bağımsız hareket etmeyi seven, maneviyatçı bir kişiliksiniz. Şansın ve bolluğun gezegeni Jüpiter’in Yay burcunda size bolluk bereket ihsan etmesi, sizi her zaman dört ayak üstüne düşürmesi tesadüf değildir. Jüpiter aynı zamanda ”hak edene hak ettiği kadar” veren adaletin de gezegenidir.

Siz her zaman hayatı kolaylık ve neşe ile yaşamayı bilir, kazanmak için özel çabalar sarf etmezsiniz. Alışveriş yapmayı seversiniz. Paranız sanki paylaştıkça artar, sanki para size ihtiyaç sahiplerine verdikçe gelir ve bunun farkındasınız. Para mıknatısı gibisiniz. Para sizi bir şekilde bulur ve siz her zaman paranın size kolaylıkla geldiğini bilirsiniz, bunun için şükran duyarsınız. Jüpiter Yay burcu kişisinin algıları yüksektir ve o bu dünyada hayatın anlamını keşfetmek için bulunmaktadır.

Kendinize değer katabileceğiniz her bilgiye ulaşmak için hareket edersiniz. Hayvanları seversiniz. Adaletli davranır ve hakkı hukuku gözetirsiniz. Güvenilen, öz güvenini inançlarından, bilgeliğinden alan, her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen yüce gönüllü birisiniz. Kimseyi kırmamaya özen gösterir, hoş görülü davranırsınız.

Jüpiter Yay burcunda şansını, bolluk ve bereketini size hukuk, eğitim, felsefe, din, basın yayın, uluslararası ticaret, turizm kanallarından akıtır. Yüksek zekânız ve insanlarla kolaylıkla bağlantı kurabilme yeteneğiniz ile size sunulan tüm şansları en iyi şekilde değerlendirip, hayatınızda bolluk ve bereketi tezahür ettirirsiniz. Gittiğiniz her yere bereketiniz ve şansınızı da götürürsünüz.

 JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA ;

Doğum haritanızda Jüpiter Oğlak burcunda ise; siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini, ilahi koruyuculuğunu Oğlak temaları ve dolayısı ile 10.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir. Doğum haritanızda Jüpiter Oğlak burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Satürn yönetir ve Satürn’ün haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Siz gerek dünyevi gerek ilahi yasalara saygı göstermeye çalışan, dürüst çalışkan disipline önem veren birisiniz. Asil bir duruşunuz, erdemli bir yapınız var. İyi insanların her zaman korunup kollandıklarını, desteklendiklerini düşünürsünüz, bu yüzden iyi ahlak ve saygı sizin için önemlidir. İyimser ve vefalı birisiniz, bulunduğunuz ortamlarda hem iyimserliğinizi hem ciddiyetinizi hissettirirsiniz.

İnsanlar duruşunuz ve hayata bakış açınızdan dolayı saygı duyar ve severler sizi. Adalet duygunuz gelişmiştir ve tamamen vicdan rahatlığınız ön plandadır. Her zaman her konuda bilgilisiniz; kendinizi merak ettiğiniz her konuda hem bilgi hem tecrübe ile beslersiniz. Mütevazi, olgun, nerede, nasıl davranıp, nasıl hareket edeceğinizin farkındasınızdır. Otoriteye karşı saygılısınız ve üst düzey kişilerle saygı ve güvene dayalı bağlantılarınız vardır.

Siz toplumsal konularda da inisiyatif almaya gönüllü olabilirsiniz. Ticaret hayatı neredeyse sizden sorulur. İyi bir iş insanı, büyük bir holdingde üst düzey bir yönetici, devlet kademelerinde alanında uzman biri olabilirsiniz.

Çok çalışkan, sabırlı, koyduğu hedefe eninde sonunda ulaşabilecek potansiyele sahipsiniz. İstediğiniz bolluk ve bereketi hayatınızda sabrınız, disiplinli çalışmanız sevdiklerinizin ve kendi hayatınızı güvence altına almaktan doğan motivasyonunuz ile gerçekleştirirsiniz. Tutumlusunuz, bununla birlikte hayatınıza değer katacak her şeye kolayca yatırım yapabilirsiniz.

JÜPİTER KOVA BURCUNDA;  

Jüpiter Kova burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini, ilahi koruyuculuğunu Kova burcu temaları ve dolayısı ile 11.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir.

Doğum haritanızda Jüpiter Kova burcunda ise; bu durumda Jüpiter’inizi Satürn ve ikinci yöneticisi Uranüs yönetir. Satürn ve Uranüs’ün haritanızdaki konumu ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Doğum anınızda Kova burcunda konumlanmış Jüpiter size büyük bir insan , ilim, bilim sevgisi vermiştir. Siz; devrimci, reformcu, sosyal, toplumcu bir kişiliğe sahipsiniz. Bilimsel bir zekânız vardır. Aklı, akıllı insanları yüceltirsiniz. Jüpiter Kova burcunda size alışılmadık düşünce tarzı ve hayata bakış açısı verir.

Her zaman ileriye bakarsınız. Geleneksel bir tutum size göre değildir. Gayet çılgın, rahat, özgür ruhlu, bağımsızlığına önem veren, vurdumduymaz gibi görünen, insanlara hoş görülü yaklaşan bir davranış içindesiniz. Samimiyete inanır, size açık davranan insanlara kendinizi yakın hissedersiniz. Sezgileriniz güçlü, algılarınız açıktır.

Kehanet derecesinde ileriyi görebilme yeteneğiniz olabilir. Toplumsal olaylar ilgi alanınızdadır. Yardımlaşmayı sever ve bu anlamda imkanlarınızı kolayca kullanabilirsiniz. Sizin için vermek, yardım etmek, paylaşmak mutluluk verici bir şeydir. Kendiniz için her ne isterseniz aynısı tüm insanlık için istersiniz, gönlü cömert birisiniz.

”İnsanlar iyi şeylere layıktır” bilincine sahipsiniz. Siz dost aramazsınız, dost olursunuz. Çünkü dost olmak, dost sahibi olmaktan daha üstündür dersiniz. Hayatınız boyunca ilahi yardımlar almış, korunduğunuzu hissetmiş olabilirsiniz. Değişik, sıra dışı fikirleriniz olabilir. Kariyeriniz boyunca değişik, ilginç fikirlerinizi değerlendirerek fark yaratıp, başarıya ulaşmış olabilirsiniz. Jüpiter bolluk bereket ve şansını size aklınız, teknolojiye, bilime, ilime olan sevginiz, dostluğunuz, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve göklere duyduğunuz ilgi yolu ile akıtır.

JÜPİTER BALIK BURCUNDA;

Jüpiter Balık burcunda ise siz Jüpiter’in şansını, bolluk ve bereketini, ilahi koruyuculuğunu Balık burcu temaları ve dolayısı ile 12.ev konularında alırsınız. Elbette ki Jüpiter’in olumlu ya da olumsuz yerleşimleri haritalarımızda temasta olduğu tüm ev konularında da kendini gösterecektir.

Doğum haritanızda Jüpiter Balık burcunda ise; bu durumda Jüpiter’iniz kendi yönettiği burçtadır ve Balık burcunun ikinci yöneticisi Neptün tarafından da yönetilir. Jüpiter ve Neptün’ün doğum haritanızdaki konumları ve daha başka etkenler her şeyi değiştirebilir.

Doğum anınızda Balık burcunda konumlanmış bir Jüpiter; harita sahibine çift kısmet, büyük şans verebilir. Şansın gezegeni Jüpiter balık burcunda iken, siz muazzam geniş ve üretken bir hayal gücüne sahipsiniz. Romantik, duygusal, mütevazi ve kibar bir yapınız var. Özellikle deniz aşırı yolculukları, dinsel temalı yolculukları yapmayı seversiniz.

Hayalleriniz Jüpiter’in yardımıyla gerçeğe dönüşebilir. Siz ilahi gücün korumasını her zaman kuvvetli bir şekilde yanınızda hissedersiniz. Jüpiter’in Balık burcundaki bu yerleşimi size sanatsal yetenekler verebilir. Dans etmek, resim yapmak, heykeltıraşlık, müzisyenlik, tiyatro ve sinema sanatçılığı, tasarımcılık yetenekleriniz arasında olabilir ve siz yoğunlaştığınız sanat alanlarında mutlaka başarıya ulaşabilirsiniz.

Maddi konularda şansınızı yeteneklerinizden yakalayabilirsiniz. Yardımlaşmayı seversiniz. Hastalara, darda kalmış olanlara, maddi ve manevi sıkıntı çekenlere, hayvanlara merhamet eder, yardım elinizi uzatır, insanların da bu anlamda size yardımcı olmalarını teşvik etmiş olursunuz. Oldukça yoğun bir duygudaşlığınız vardır. Acı çeken insanların acılarını kendi acınız gibi algılar ve acı çekersiniz.

Siz çok iyi niyetli, evrensel bilince sahip, ruhsal yetenekleri yüksek düzeyde olan, rüyaları çıkan, ilham ve esin alan birisiniz. Maneviyatınız yüksektir. İdealistsiniz. Felsefi bir bakış açınız vardır ve ayaklı kütüphane gibisiniz denebilir. Hareketli değişken ve yeniliklere kolayca uyum sağlayan bir yapınız vardır. İçe dönük olmakla birlikte sosyal biri olduğunuz da söylenebilir. Doğa üstü olaylara, mistisizme, ruhsal konulara ilgi duyarsınız…

Jüpiter size şansı bolluk ve bereketi iyi niyetiniz, yardım severliğiniz, evrensel bilinciniz, sanatsal yetenekleriniz üzerinden akıtır.

Serpil Mostura

error: Content is protected !!