İlişkiler Neden Bitiyor?

İlişkiler Neden Bitiyor?

Uzun yıllardan bu yana astrolojik danışmanlıklar verdiğim yüzlerce kişiden birçok konuda olduğu gibi ilişkilerin bitiş sebepleriyle alakalı da bir veri tabanım oluştu.
Danışmanlıklarımda bir ilişkinin bitiş sebeplerini anlatırken öncelikle kişiyi kendisi ile tanıştırmaya çalışırım.
Kendini çözen kişi yaşamındaki tüm aksaklıkları da çözebilir ve daha sağlam ilişkiler kurabilir.
Ayrıca iki kişinin karşılaştırmalı haritalarını (sinastri) yorumlamakta ilişkinin gelişimi hakkında çok fazla bilgi verir. İlişki analizlerini yaparken bilinen klasik analizlerden daha farklı kombinasyonlar uygulayarak çok daha isabetli sonuçlara ulaşabildim.
Aşkı ve fiziksel çekimi öncelikle Venüs ve Mars etkileşimi oluşturur. Ama eğer ilişkiler sadece Aşk ile gitseydi birbirine deli gibi aşık olan hiç kimse boşanmazdı. Birçok psikiyatrist de aşkın ömrünün yaklaşık 2,5 yıl sürdüğüne dair hemfikir olduğuna göre “aşkımız ilk günki gibi gidiyor” diyen uzun yıllar boyunca evli olan çiftlerde aşk bitse dahi diğer uyum tam olduğundan çiftler ilişkiden aynı hazzı alabiliyor.

Peki nedir ilişkiyi aynı heyecanla ve artan sevgi ile devam ettirenler veya saman alevi gibi bitiren olgular;
Fiziksel çekimin karşı cins ilişkisinde yabana atılmayacak önemli bir faktör olduğunu biliyoruz ama tek başına cinsel çekim bir ilişkiyi kurtaramaz. Ne yazık ki birçok çift cinsel çekim sebebi ile diğer konuları atlayıp evlenebiliyor ve sonunda hüsranla da ayrılıyor.
Mars enerjisi fiziksel çekimi arttırır çiftler arasında ama haritalar arası diğer bağlantılar olumsuzsa Mars savaş gezegenine dönüşür ve çiftleri birbirlerine büyük zararlar verecekleri kavgaların içine sokar.

Eğer karşı tarafın Mars gezegenini uyumlu açılar ile uyarırsak başkaları tarafından kavgacı ve şiddet yanlısı görülen kişiyi yumuşak başlı biri haline dönüştürebiliriz.
Ya da tam tersi, halim selim, kavga etmeyi bilmeyen birinin içinde uyuyan canavarı uyandıran kişi olabiliriz.
Aşk ve cinsellik uyumu olsa da sağlıklı ilişkiler başka şeyler de istiyor.
Merkür uyumu çiftlerin sohbet etme olasılıklarını güçlendirir dostluğun oluşumuna fayda sağlar.
En iyi dostunun eşi olmasını kim istemez ki…
Satürn ilişkilere sorumluluk ve saygı getirirken, karşı tarafın içsel gezegenleri ile kavuşum yaptığı zaman yıllar süren saygılı ve sorumluluk içeren ilişkilere sebep olsa bile ilişkide ne sohbet bırakır ne de haz. Sonunda da başka biri gelip uyuyan duyguları uyandırabilir.
Paranın ilişkide önemsiz olduğunu belki ilişkinin ilk başlarında savunabilirsiniz ama zaman geçtikçe aynı şekilde düşünemezsiniz.
Çiftler birbirine maddi şans ve şanssızlıklar getirir. Maddi şans konusu çok geniştir, çünkü enerji içinde olduğumuz herkese şans veya şanssızlık sunabiliriz. Bu durum sadece karşı cins ilişkilerinde değil, her türlü ilişkide (ortaklık, arkadaşlık, ebeveyn-çocuk vs.) geçerli olduğu için konuyu dağıtmadan çiftler arasındaki maddi şanslardan da söz etmek istiyorum.

Jüpiter gezegeniniz karşı tarafın Güneş, Ay, Venüs veya Jüpiter’i ile kavuşum yaparsa ilişkideki maddi sorunlar azalır. Ayrıca karşı tarafın para evine (Mars hariç) içsel gezegenleriniz ve Jüpiter gezegeniniz yerleşmişse, ilişki devam ettiği sürece Allah “ yürü ya kulum” diyecek ve yokluk çekmeyeceksiniz demektir.
Tam tersini düşünelim şimdi; Mars, Satürn, Uranüs, Neptün veya Plutonunuz karşı tarafın para evine yerleşirse maddi anlamda en üstte olan kişi ilişki sürdüğü sürece yere çakılacaktır.

Eş ailesi ile uyumsuzlukların da ilişkilere çok fazla zarar verdiğini biliyoruz. İlişkinin hararetli döneminde bunu önemsemeyebilirsiniz ama zaman geçtikçe ailelerin de ilişkinin içinde olduğunu fark etmeye başlarsınız. Eğer siz veya eşiniz birbirinizin aile evlerini olumsuz gezegenler ile etkilerseniz çaba gösterilse dahi ilişki iyi gitmeyecektir ya da oldukça sorunlu nitelendirilen bir aileye sahip partnerinizin aile evini olumlu etkilediğinizde ailenin sevilen gelin/ damadı oluverirsiniz.
İlişkiler sevgi, saygı, sadakat ve her şeyden önce emek ister.

Şifalanmış ilişkiler yaşamanız dileği ile.

 

 

Demet Hoşman

error: Content is protected !!