Güneş Evlerde

Güneş Evlerde

Öğrencim Zarife Demirhan‘nın kaleme aldığı “Güneş Evlerde” yazısı;

Güneş 1. Evde:

Bu eve yerleşen bir konumda iseniz kendinize güvenen canlı hareketli bir yapınız vardır. Liderlik yeteneğiniz doğuştandır. Bunu keşfetmeniz zaman alabilir. Liderlik özelliğinizi ne kadar çabuk keşfeder ve bu özelliğinizi bilgi ve beceri ile beslerseniz toplum içerisinde önemli bir kişi olursunuz. Ve önemli bir kişi olmak sizin için çok önemlidir. Çünkü parlamak sizin ruhunuzda vardır. Şayet liderlik özelliğinizi keşfedip beslemezseniz liderlik özelliğiniz bencilliğe dönüşebilir.
Güneş 1. evde ise yükselen burcunuzu iyi incelemeniz gerekir. Yükselen burcunuzun verdiği yetenekler iş alanları başarı bakımından önemlidir. Yine yükselen burcunuzun sağlık sorunlarını da inceleyip bu sağlık sorunlarını önemsemenizi öneririm. Siz o kadar güçlü bir yapıya sahipsiniz ki bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz. Gösterişli, gür, kabarık, açık renk saç ve açık renkli gözlere sahip olabilirsiniz.

 

Güneş 2. Evde:

2. Ev para evidir. Bu konum orta yaşlardan sonra maddi refahlık sağlayabilir.Maddi güç sizin için çok önemlidir. Toplum içinde saygınlığı para ile elde etmek istersiniz. Maddi durumunuz iyi ise kendinize güveninizde tamdır. Sevdiğiniz istediğiniz şeylere ulaşmak sizin için çok önemlidir. Güvenlik ihtiyacınızıda maddi kaynaklarla giderirsiniz. Finans yönetimini seversiniz. Hele de bu sizin paranızsa değmeyin keyfinize. 2. Evin bulunduğu burç parasal varlığınızı nasıl elde edeceğiniz konusunda bilgi verebilir. Sahip olduklarınızı, özellikle eşyalarınızı paylaşmayı sevmezsiniz. Fakat yardıma ihtiyacı olanlara kayıtsız kalamaz, cömertliğinizi devreye sokarsınız. Yaptığınız bütün işlerden, aldığınız bütün eğitimlerden maddi kazanç elde etmek istersiniz. Maddi kazanç söz konusu değilse, Öğrenmekte gereksizdir sizin için.

 

Güneş 3. Evde:

Öğrenmek ve öğrendiğini başkalarına aktarmak sizin mutluluk kaynağınızdır. Yeni fikirlere her zaman açıksınız ama bu fikirlerde mutlaka bilimsel nedenler ararsınız. Gelişmek değişmek yaşam amacınızın birinci sırasındadır. İletişim yeteneği gelişmiştir. Kurduğu diyaloglarla beyin fırtınalarına sebep olabilir. Kendini hep haklı gördüğü için akrabaları ve komşularınız arasında bazen anlaşmazlıklar çıkabilir. Kardeşlerinizle aranızda bir çeşit rekabet olabilir. İyi bir bilim adamı ekonomist sanatçı olabilirsiniz.

 

Güneş 4. Evde:

Sizin için aile ve yuva önemli kavramlardır. Aile içinde sevilen sayılan biri olmak için çabalarsınız. Bunun için genellikle aile içerisinde anne ve babanın bakımlarını üstlenmekte vardır. Kişiliğiniz aile bireylerinden farklı olabilir. Ama aile yapınızı asla inkar etmezsiniz. Bu yerleşime sahip kişilerde baba güçlü bir otorite olabilir. Kişilik gelişiminde baba figürü baskın rol oynayabilir. Evinizde davetler vermekten hoşlanır. Huzuru evinizde bulursunuz. Kendi şatonuzun kralı olmak ister muhtemelen evinizde sadece kendinize ait bir tahtınızda vardır. Toprak alım satımı emlakçılık inşaat işleri sizin için uygun olabilir.

 

Güneş 5.Evde:

Kendi burcunu yönettiği için güneş çok parlaktır bu evde. Bu yerleşim kişiye aslan görünümü verir. Gösterişli olmak ve parlamak ister. Yaşamı oldukça ciddiye alırlar. Başarılı olmak her şeyden önemlidir. Bu yolda hep gururla ilerlemek ister. Eksik yanlarını asla göstermezler. Bu yerleşime sahip kişiler. Bir şeyler üretmiyor ya da yaratmıyorsa, kendilerini yaşamış saymazlar. Başarılı oldukları alanda üretmek onları mutlu eder. En büyük eserlerinin çocukları olduğunu düşünür ve onları iyi yetiştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Doğaya meraklıdırlar. Organik olan şeylere ilgili olanların bu yerleşime sahip olma olasılıkları yüksektir. Müzik edebiyat ve güzel sanatlar bu kişiler için uygun tercihler olabilir.

 

Güneş 6.Evde:

Başarılı bir işin arkasındaki asıl kişiler bu kişilerdir. Yönetici olmaktansa çalışan olmayı terih ederler. Fakat yöneten ya da patron olurlarsa, zalim tarafları ortaya çıkabilir. Bu konuda kendini törpülemesi gerekebilir. Sağlık konusunda bitkisel ve doğal bir bilgiye sahip olurlar. Bedenleriyle barışık olmalıdırlar. Zira bu kişiler kendilerini ihmale çok açık olduğundan, hastalıkları fark etmek için gecikebilirler. Kötü etkiler almışsa, boğa, aslan, akrep ve kova burçları difteri, bronşit, astım, kalp hastalıkları; Başak, balık, ikizler burçları, solunum yolu hastalıkları; Koç, yengeç, terazi,oğlak burçları sinirlilik, mide, göğüs hastalığı, romatizma ve diş sorunları yaşayabilirler.

 

Güneş 7.Evde:

Evlilik hayatının en önemli olayıdır. Bu yerleşime sahip kişi eşi ve ilişkileriyle var olacaktır. Kariyer sahibi bir eş sayesinde toplumda yer edinme arzusu vardır. Erkek haritasında da eş sayesinde gelen başarı ve statü olabilir. Genellikle aslan burcu bir eşleri olabilir. Parlayan, başarılı, sevecen ve kendisini mutlu etmek için çabalayan bir aslan burcu. Eşinin tanıdıkları ve olanakları sayesinde hayatta çok ilerleyebilirler. Toplumsal ilişkileri iyidir. Ortaklıklarda da başarılı olacaklardır.

 

Güneş 8. Evde:

Ortaklaşa kazançlar, miras, eşimizin ya da ortağımızın değer yargıları, cinsel yaşam  konularını içerir. Dolayısıyla 8. Ev kadersel temalar içerir. Güneşi 8.Evde olan kişiler, kendilerini geliştirmek, kendi bireyselliklerinden uzaklaşıp, başka insanlarla birlikte değişime uğramak ister. Parasal durumu genellikle dengeli olacaktır. Miras kalma olasılığı vardır. Mistik ve okült çalışmalarına meyilli insanlardır. Gizemli sıra dışı biridir. Ciddi bir mizaca sahiptir. Oldukça mücadelecidir. Yaşam demek onlar için mücadele demektir. Maddi konulardaki yeteneklerini yakınlarının maddi kaynaklarını yönlendirmek için kullanabilirler.

 

Güneş 9.Evde:

Yay burcu eğilimi gösteren bir yerleşimdir. Öğrenmek önemlidir. Yüksek öğrenim konusunda tüm engelleri aşarak, bu eğitimi tamamlarlar. Özellikle kendi hayatlarını iyi analiz eder. Ona göre bir yol haritası çizerler. Yeni yerler, yeni kültürler ilgisini çeker. Onları öğrenmek için, okur,gezer ve öğrenir. Zaman zaman dar görüşlü ve tutucu düşünceleri olsa bile inanları yaşamına yön verebilir. Çok iyi huyludur. Güneşin 9. Evde olması kanunlar, din veya seyahat konusunda büyük başarıyı getirebilir. Bu özellikleri negatif yönde kullanırlarsa hayalci ya da fanatik olabilirler.

 

Güneş 10.Evde:

İlgi ve tayin edilmiş kişiyi simgeler. Çalışan olmak onlara uygun değildir. Mutlaka işinin patronu ya da bir lider, yönetici olmak isterler. Genellikle siyasi liderlerin bu yerleşime sahip olması bir tesadüf değildir. Asi karakterleri ile, başkalarının doğrularına uyum sağlamaları oldukça zordur. Aiel büyüklerine fikir danışır ancak yine de kendi doğrusunu uygular. Bu insanların anne imgesi baba rolündeki bir annedir. Benliğin gelişimi yaşamda bir amaç yaratmak olacaktır. Karizmatik bir kişiliği vardır. Bu insan için birden fazla evlilik söz konusu olabilir. Evlilik için, bu insanı zorlayan duygusal bir ihtiyaç olabilir. Olumsuz açıları yoksa servet yapmaları ve yaptıkları işte isim duyurmaları muhtemeldir.

 

Güneş 11.Evde:

Bu kişiler hedeflerini en üst seviyeye çıkartma arzusundadırlar. Fikirleri genellikle toplum yararınadır. Bazen kendi hedeflerini toplumun üstünde tutabilirler. Dost kazanmaya doğuştan yetenekli, grup çalışmalarından hoşlanan, geniş vizyonlu kişilerdir. İnsancıl tarafları fazladır. Arkadaşlık ilişkilerinde genellikle lider pozisyonunda olan, organizasyon yetenekleri yüksek kişilerdir. Dil, din, ırk ayırt etmeden insanlığın yararına olan her oluşumda yer alabilirler.

 

Güneş 12. Evde:

Sebepsiz sıkıntılar içerisinde bocalayıp yalnızlığı tercih eden depresyona yatkın kişilerdir. Davranışlarda gizli amaçları olan erkeklerden kaynaklı bilinç altı sorunları yaşama ihtimali olabilir. Bu insanlarda baba figürü eksikliği söz konusu olabilir. Erken yaşta kaybetme ya da arkalarında baba desteği bulamama gibi. Özgüven duyguları yalnız kaldığında daha da yükselir. 12. Ev yerleşimine sahip olanlar kendilerini mesih edası ile insanlara kişilere olaylara feda etmeye hazır kişiler olabilirler. Bilinçaltı en büyük düşmanlarıdır. Kapalı alanlarda çalışma ihtimalleri (Hapishane müze gibi) yüksektir.

 

Zarife Demirhan

error: Content is protected !!