Fatma Girik & Memduh Ün

Fatma Girik & Memduh Ün

Aşk…

2015 yılında paylaştığım bu yazıyı Sinastri ( uyum analizi) derslerimin daha iyi anlaşılması nedeni ile yeniden paylaşmak istiyorum.

 

Onca yıl birbirine kol kanat geren, aşklarını yıllar içinde tüketmek yerine büyüten iki ünlü ismi böylesine bir arada tutan astrolojik yerleşimler ne olabilirdi diye merak ederek, doğum tarihleri baz alınarak haritalarına bakmak istedim.

Doğum saatleri yoktu fakat Sinastri için gereken öylesine kombinasyonları vardı ki, yorum için saate gerek olmadığını gördüm.

 

Şimdi sizlere de yol gösterici olması açısından haritalarındaki büyük aşkı körükleyen ve bir ömür sürmesini sağlayan güçlü kombinasyonlardan bahsetmek istiyorum.

 

Memduh Ün Balık burcu, Fatma Girik ise Yay burcu..

 

Aralarında birkaç derecelik farkla bir kare açı var. Ayrıca Fatma Girik’in  başka gezegenleri de Memduh ünün güneşine olumsuz açı gönderiyor.

 

Sinastride eğer sadece öz burçlara göre bir yorum yapsaydık, bu çiftin iyi anlaşamayacağını ve bir arada uzun süre kalmalarının zor olacağını söylerdik. Fakat bizler sadece öz burcumuzdan ibaret değiliz. Ünlü ikili ölümsüz aşkları ile bu duruma tam bir örnek oluşturuyor.

 

Hayata bakışları ve mücadele ruhları birbirinden çok farklıdır.

Balık güneşinin etkisi ile Memduh Ün yıllarca ayrı yaşadığı ama boşanmadığı eşi ile alakalı “neden boşanmadınız?” sorularına “Karım boşanırsam intihar edeceğini söyledi, belki de yapabilirdi bu nedenle boşanmadım” diyerek, Balık burcunun zaman zaman marazlı acıma hissini göstermiştir.

 

Fatma Girik ise Yay burcunun verdiği özgürlük ve cesaretle, sevginin ve paylaşımın nikah ile olamayacağını gözler önüne sermiş, özel hayatına dair kimseye hesap verme gereği duymamıştır.

 

İkilinin haritasında ilişkinin devamı için gereken birçok önemli üçgen açı göze çarpıyor ama kavuşumların muhteşemliği nedeni ile bu ayrıntıların üzerinde durmayacağım.

Üçgen açıların dostluk ve sevginin gelişimi için önemli olduğunu vurgulayarak kavuşum açılarına değinmek istiyorum.

 

Memduh Ün Ay Oğlak

Fatma Girik   Ay  Kova

Bu iki yerleşim de; hayata bakışlarında ve duygularını ifade etmede söz sahibi olduklarını gösterir.

 

Memduh Ün bir röpörtajında çocuklarını şikayet etmiş ve vefasız olduklarını anlatmış, ardından da çocuk sahibi olmanın pek akıllıca olmadığını, çocukları bekleyen tehlikelerden söz ederek, homoseksüel ilişkilere sıcak bakmadığını, şikayetçi bir dille bu durumun Zeki Müren  ekolü ile yaygınlaştığından  bahsederken, Fatma Girik’in bu tip durumları daha normal karşıladığını ve insanları hiç bir konuda yargılamadığını söylemiştir.

 

Olaylara bakışları; Ay Oğlak Memduh Ün ( muhafazakar, şikayetçi, geleneksel, inatçı ve umutsuz)

 

Ay Kova Fatma Girik; ( modern, bağımsız, çağın ilersinde düşünen ve ayrım yapmayan ) şeklindedir.

 

Ayrıca Fatma Girik’in  toplumsal baskılara karşı aşkının arkasında dik olarak durması da Ay Kova’nın verdiği özelliklerden biridir.

Birini sevmek, sadakat ve bağlılık için imza atmaya gerek duymaz.

 

Memduh Ün’ün Venüs gezegeni Kova burcunda Fatma Girik’in Ay burcu ile kavuşumdadır.

 

Memduh Ün özünde Oğlak karakteri gösterse de, Venüs’ün Kova’da olması hayatında önemli olacak kadının karakterini çizer. Bu durum Fatma Girik’in Ay burcu ile güçlü bir kavuşum yaparak aralarındaki güçlü sevgi bağını sağlamıştır.

 

Ay ve Venüs kavuşumu olan kişiler birbirlerini çok derinden sever ve vazgeçemezler. Aşklarını yaşamaları için başkalarının onay vermesine gerek duymazlar. Bağımlılık yoktur fakat yürekten bağlıdırlar. ( Kova etkisi)

 

İkilinin Mars gezegenleri ise Akrep burcundadır.

Güçlü fiziksel çekim yaratan bu kavuşumun Akrep burcunda olması nedeni ile ateşle barut ikilisi gibidirler.

Birbirlerine hissettikleri fiziksel çekim başkaları ile yaşadıkları gibi olmaz.

Onların fiziksel temasları sevişmekten öte “bir” olmanın diğer adıdır. Ayrıca Mars Akrep yerleşimleri hayatları boyunca birbirleri için korkmadan savaşacaklarını da gösterir.

 

Satürn gezegeni karşı tarafın Güneş ve Şiron’u ile kavuşum yapmamalıdır.

Aşk ne kadar büyük olursa olsun haritalar arasında Satürn ezmesi var ise; Anlaşmazlıklara ve sonrasında bitişe de hazırlık yapmak gerekir.

Çiftin haritasında böyle bir açının da olmaması yine uzun ömürlü aşkın sinyalini vermektedir.

 

Memduh Ün’ün Kuzey Ay  düğümü Fatma Girik’in  Mars gezegeni ile kavuşumdadır.

Bu özel bir durumdur, aralarındaki kadersel bağları ve ruhların daha öncelerde birbirlerini tanıdıklarını gösterir. ( Karma)

 

Fatma Girik’in çift karakterli burçlarında bulunan gezegenler Memduh Ün’ün vefatından sonra hayatının zorlaşacağını göstermektedir.

Psikolojik olarak zorlanacağı gibi fiziksel sağlığı da zarar görebilir.

Yaşamın anlamsızlığı Memduh Ün’ün gidişi ile artacak, anılarında ve rüyalarında özlemini giderecektir.

 

Yazıma son verirken; Memduh Ün’e rahmet, Fatma Girik’e ise  sabır diliyorum… Ve herkese de böyle bir aşk yaşamasını temenni ediyorum.

error: Content is protected !!