Burçların Gölge Yönleri

Burçların Gölge Yönleri

Gölge yönlerimizle karşılaşma. Değişim ve dönüşüm ile alakalı yapmamız gerekenler.

2020 yılı tüm dünya için zorlu geçti. 2021 yılı da mucizeleri müjdelemiyor. Fakat uyanışa geçen herkes kendi mucizesini yaratabilir. Ben de yazımda sizleri gölge yönlerinizle tanıştırmak ve kendi dönüşümünüz için yapmanız gerekenleri anlatmaya çalışacağım.

 

Koç 21 Mart / 20 Nisan

Koç burcunun gölge yönlerinden söz etmeye başlarken ilk sıramızda ‘EGO’ var. Onu yakından tanıyan birçok kişinin söylediği ama kendisinin bir türlü kabul etmediği egodan söz etmek istiyorum. Freud Ego’yu ’Şahlanmış bir at üzerindeki şövalye gibidir’ diye tanımlar. Şahlanmış atı dizginlemek hüner işidir ve alkış alayım derken yere düşmekte vardır.

Ego herkeste var olabilen ama bazı kişilerde ipleri elinde tutma isteği ile başkalarının üzerinde üstünlük kurma çabası kontrol edilemez hale gelen bir durumdur.

Koç burcu Zodyak’ın büyümeyen çocuklarıdır, bu nedenle de egolarını dizginlemekte uzun yıllarını alır.

‘Ben yaparım’ ‘Ben başarırım’ ‘Ben korkmam’ ‘Ben hesabı öderim’ sözlerini onlardan sıklıkla duyarız.

Tabi tüm bu sözlerin altında hayat içinde bir parça yalnız bırakılmaları ve her zaman sığınacak liman bulamamaları da yatar.

Ben yapamam, başaramayabilirim, halledemeyebilirim, yardıma ihtiyacım var sözlerini duymak ise ancak olgunluğu başlayan, kendisi ile yüzleşen ve onları sırtlarından vurmayacak kişileri bulan koçlarda duyulur.

Ego kontrol edilemez bir hale gelmediği sürece kişinin gelişimi ve başarısı için olmazsa olmazlardandır. Egosu yüksek kişilerin özgüveni gözle görülür bir şekilde fazladır. Bu nedenle batan bir gemiden sağ çıkabilen kişilerden olur her zaman Koçlar.

Fakat “ben” ile başlayan cümleler sürekli hale gelirse birçok ilişkisinde sorunlar yaşarlar.

Eşi, iş ortağı, çocukları, arkadaşları ile ortak karar alması gereken bir durum ortaya çıktığında onların da yüksek egoları ortaya çıkar. Farkında bile olmadan karar alıp çevrelerinin o karara uymasını isterler. Aldıkları karar tamamen doğru bile olsa karşı tarafın isyan etmesi ile duvara çarparlar.

Biz demeyi öğrenmediği sürece sayısız duvarlara çarpacak ve yara berelerden kurtulamayacaktır.

Eleştiri aldığı zaman, herhangi bir haksızlığa uğradığı veya kendisinin yerine başkasının tercih edildiğini düşündüğü zaman ‘bana bunu nasıl yapabildin’ ‘sen kimsin’ ‘ben bunu hak etmedim’ sözleri duyulur. Oysa ki büyümek için hata yapmak ve haksızlıklara uğramak hatta terk edilmekte gereklidir.

Fazla egosunu fark edememesinin bir sebebi de aşırı cömertliğindendir. Çünkü o yeni tanıdığı biri ile dahi cebindeki parasının son kuruşuna kadar paylaşabilir. Bunun için kendisinde hiç ego olmadığını düşünür. Cömertlik yüce ve insani bir davranıştır ama çok para dağıtmak ve yardım etmek kimsenin üzerinde hakimiyet kurma izni vermez.

Olumsuz gibi görünen her olayın ve canını acıtan kişilerin onun gelişimi için gerekli olduğunu anladığı ve affettiği zaman da dönüşüm başlar. Üstelik sürekli ben diyerek her işe atlaması yüzünden maddi, manevi zararlar görür ve kendini çok fazla yormak zorunda kalır.

Koçlar gölge yönleri olan egoyu yenebilmek için küçük çocuklarla daha fazla zaman geçirmelidir. Çocuklarda hoşuna giden ve gitmeyen yönlerin kendisinde de var olduğunu bu gözlemler sayesinde daha net görerek ortadan kaldırabilir. Ayrıca yönetici gezegeni Mars ihtiyaç sahibi küçük çocuklara verilen yardımlarla horoskoplarda olumlu işlemeye başlar.

2021 yılında egonuzu yenmeniz için Jüpiter ve Satürn size destek verecek. Hayat daha kolay hale gelecek ve egonuzu kontrol altına alarak muhteşem özelliklerinizi kolaylıkla ortaya koyabileceksiniz.

 

Boğa 21 Nisan / 21 Mayıs

 

Zodyak’ta para evinin sahibi Boğalardır. Boğa burcunun çarptığı duvarı ve gölge yönü de para ve güç üzerine kuruludur.

Günümüz koşullarında parayı sevmeyen ve istemeyen yoktur. Fakat para hayatın birinci amacı haline geldiğinde kişinin hayatındaki diğer sorunlarda artış başlar.
Boğa ‘Benim param benim, senin paran da benim’ demez, gerektiğinde sevdikleri ve ihtiyacı olanlarla paylaşır ama huzuru bulabileceği alanları yaratmak için çok parası olması gerektiğine de inanır. Sürekli güçlü olması gerektiğine olan inancı çocukluk çağlarında yerleşmiştir.

Fazla para istemesinin altında yatan temel nedenlerden biri takdir görme ve çok fazla sevilme isteğidir aslında.

Parası ve gücü olmadığı zaman birinden bir şey istemek onun için çok zordur ve her zaman cebindeki paraya ve mal/ mülk durumunun çokluğuna göre güveni artar.

Çok para kazanmak ve kenara para koymak için ertelediği veya vazgeçtiği şeyleri ise çok geç fark eder. Bunlardan biri de sevgidir. Onu gerçekten saf sevgi ile seven kişilere dahi şüphe ile bakar. Karşı taraf maddi olarak güçsüzse kullanılabileceğini düşünerek aşkı ve hayatı deneyimlemekten uzaklaşır.

Çok çalışır güç kazanma uğrunda ve kendisi gibi uğraş vermeden kazananlara, para kazanma becerisi olmayanlara, kayıplara uğrayanlara da sempati ile bakmaz.

Sahip olup takıntı haline getirdiğimiz her şeyi kaybedebiliriz veya sahip olmak istediklerimizi kazanamayabiliriz. Bu gerçeği kabullenerek güçlü olmak ve çok para kazanmak uğruna verdiğimiz savaşların bizi ne kadar yorduğunu fark etmemiz gerekir.

Bazı insanları hayatımızdan çıkarmamız mümkün değildir. Boğa’nın çok değer verdiği kişiler, onun tam zıttı hareket ederek hem kendi paralarını hem de Boğa’nın paralarını çarçur edip adeta ders verirler.

Ünlü yazar Alexandre Dumas’nın da dediği gibi ”Para iyi hizmetçi, kötü bir efendidir.”

Efendimiz haline gelen para bizleri temiz duygulardan uzaklaştırır. Saf sevgiyi yaşamamıza engel olur.

Boğalar paranın elde edemeyeceği şeyleri daha fazla düşünmelidirler. Sevgiyi, aşkı para ile alamazsınız. Çok paranız olsa da sağlığınızı koruyamaz, ölümü durduramazsınız. Sizin akışa teslim olmaya ihtiyacınız var. Bırakın kendinizi ve güzellikler hayatınıza aksın.

Hayatınızın bugüne kadar geçen zamanını bir düşünün. Kafanızdaki yersiz endişeler yüzünden kendinize koyduğunuz yasakları gözden geçirin ve yapmak isteyip de endişeleriniz yüzünden ertelediğiniz şeyler için kendinize izin verin.

Canınızın istediği bir şeyi yapın, gereksiz tartışmalardan uzak durun ve her şeyden önce yakınlarınızla para konusunda yaptığınız tartışmaları hatırlayın. Para mı daha kıymetli, sevdikleriniz mi? Bu sorunun yanıtını hızlıca verin. Eğer “para” dediyseniz, bu durum; değerlerinizin önceliklerini fark edebilmeniz için daha çok yolunuzun olduğu ve kaybedeceklerinizin bitmediği anlamına gelir.

Bu duvarları yıkmak ve Venüs gezegenini kontrol altına almak için ihtiyacı olanlarla gücünüzü paylaşmalı, özellikle partnerinizle maddi konularda tartışmalardan uzak durarak birbirinize iyi ve kötü günler için verdiğiniz sözleri hatırlamalısınız.

2021 yılında burcunuzda transit geçiş yapan Uranüs gezegeni Jüpiter ve Satürn ile kare açı içinde birbirlerine savaş ilan edecekler. Sizin de acele kararlardan ve hatalı davranışlardan sıyrılıp önce kendinize daha sonra sevdiklerinize sarılmanız gerekecek.
Paylaşmak çoğalmaktır, sıkı sıkıya sarıldığımız her şeyi kaybedebiliriz bu nedenle akışa teslim olun ve hayattan korkmayın.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

İkizler burcunun gölge yönü her şeyden çabuk sıkılmaktır. Basit gibi görünen bu özelliğin onlara neler kaybettirdiğini ise çok geç anlarlar.
Çabuk sıkılmanın altında çocukluk travmaları yatabilir. Aslında onlar bağlılıktan ve bağlandıkları şeyleri kaybetmekten çok fazla korkarlar.

Sıkı sıkıya bağlandıkları her şeyi bir gün kaybedebileceklerini söyleyen bilinçaltlarını susturmaya çalışmak yerine yarım bırakıp kaçmayı tercih ederler.

Ellerine aldıkları her işi büyük bir başarı ile bitirme potansiyelleri olduğu halde yarım bırakıp başka bir işe -sıkılana kadar- büyük bir şevk içinde sarılırlar. Onların ortaya çıkarıp yarım bıraktıkları birçok şey de başkaları için kazanç haline dönüşür.

‘Son’ları sevmezler. Bir filmi dahi sonuna kadar izlemek güçtür onlar için. Romantizm ve duygusallıkla ilişkilendirilmez İkizler burcu insanları, ama aslında onlar gizli romantik ve aşırı duygusaldırlar. Bunu kabul etmez ve dışarıya karşı da öyle görünmek istemediklerinden aşk, iş, eğitim konularında daldan dala sürüklenirler.

Çabuk sıkılmanın dikkat dağınıklığı ile olan bağını da biliyoruz. Dünyaca ünlü birçok kişide de bu durum mevcuttur. Bu durumu kontrol altına almalarının ve birçok şeyi yarım bırakmayı önlemenin yollarından biri özellikle meslek olarak hareketli işleri seçmeleridir. Aileniz veya başkalarının etkisi altında kalarak seçtiğiniz rutin işler eninde sonunda bitecektir. Üstelik yarım bıraktığınız aşk ve iş ilişkileri için daha sonra başkalarını da suçlayabilirsiniz. Özellikle yarım kalan aşk ilişkilerinde kaçıp gittiğiniz için sizi suçlayanları da unutmamak gerekir.

Bu durumu kontrol altına alabilmek ve sonradan pişman olmamak için öncelikle bir konuya karar vermeden önce fazla düşünmeniz gerekir. Her şeye balıklama atlamak yerine kararlarınız için ek süreler isteyin. Spor yapın, zihninizi oyalayacak birkaç hobi edinin.

Bir süreliğine kendinizi anlatmaktan vazgeçin. Tanıdığınız veya tanımadığınız birilerinin hayat hikayelerini dinleyin. Ama bunu tüm kalbinizle yapın.

Aşk hayatınızı düzene koymak istiyor ve ah almak istemiyorsanız, elinize bir kağıt alın ve bir partnerde istediğiniz özellikleri sıralayın. Bunu özgürce ve şıkların fazla olmasına aldırmadan yapın.

Yeniden kalbiniz çarpmaya başladığında istediğiniz özelliklerden kaç tanesi karşı tarafta varsa değerlendirin. Eğer yarısından fazlası yoksa ilişkiye girmeyin veya kendinizi dürüstçe anlatarak seçimi ona bırakın.

Evli olanlar ve ilişkisi alarm verenler ise başkalarını dinleme işini eşi ile de yapmalı. Siz susun o konuşsun. Onun değerlerine saygı duyun ve uyum sağlamaya çalışın.

Charles Dickens “Kasvetli Ev” romanında Leydi Deadlock’u tanımlarken söylediği; “Evliliği onu sıkıntıdan öldürecek hale getirmişti” deyiminin üzerine düşünün. İlişkinizi hareketlendirecek yolları üstün zekanızla kolaylıkla bulabileceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca yönetici gezegeniniz Merkür’ü kontrol altına almak için de hasta insanlara yardımcı olun. Maddi gelirinizin el verdiği ölçüde öğrencilere burs verin ve çocukların ödevlerinde yardımcı olun.

2021 yılında Jüpiter ve Satürn gezegeni size ödüller vermeye hazırlanıyor. Ödüllerinizi almadan önce kendinizle yüzleşin ve hatalı yönlerinizi geçmişte bırakın.

 

Yengeç 23 Haziran / 22 Temmuz

 

Yengeç burcunun gölge yönlerinden en belirgini aşırı alınganlık ve gizli bağımlılıklardır.

Alınganlık, yoğun bir şekilde ortaya çıkan eleştirilme korkusudur. Eleştirilme korkuları yoğun olarak arttığı zaman ise Enosimania (günahkar olduğuna inanma takıntısı) olarak adlandırılan bir psikolojik soruna sebep olabiliyor.

Eleştiriler karşısında kırılan kişi eleştirinin ardından kendisini çok fazla sorguluyor, beğenmemeye başlıyor hatta günaha girdiğini de düşünerek kendisini aşırı şekilde üzmeye ve beğenmemeye başlıyor.

Kişi bağımlılığını da çok fazla yaşayan Yengeçler, hayatlarındaki kendisine zarar veren insanlardan vazgeçmekte zorlandıkları için alınıyor, kırılıyor, darılıyor, barışıyor ve unutmadan devam ediyor yaşamına.

Aziz nesin bir sözünde şöyle diyor; Diyorlar ki ‘eskiden böyle değildin artık içine kapandın.’ dedim ki; ‘İçindeki ile yetinen bir kalp artık sizi ne yapsın’

Yengeç burcu kendisi ile yetinmeyi ve kendisi ile barış sağlamayı çok uzun yıllar başarmakta zorlanır.

Aile, aşk, arkadaşlık ilişkilerinde ne yazık ki kısır bir döngünün içinde savrulurlar.

Kendisine eziyet etmeye başlayana başkaları da zalim davranır.

Hayatları boyunca şikayet ettikleri koşulları değiştirmeye uğraşmazlar. Paralarını, zamanlarını, güçlerini özellikle aileden kişiler için harcar, en sonunda beklediği ilgiyi göremediği zaman da ağır depresyonlar yaşayabilirler.

Sevdiklerinize karşı aşırı fedakar, cömert, koruyan, kollayan ve kendinizden vazgeçen bir yapınız var. Karşılığını bulamadığınızı düşündüğünüzde ya da yakınlarınız kendi hayatlarını kurmak için uçtuklarında ise kendinizi kenara atılmış ve kullanılmış hissedersiniz.

Yakınlarınız için hayatınızı feda ettiğinizi ve karşılığında vefa görmediğinizi düşünüyorsunuz değil mi? Çok haklısınız ama, bu fedakarlıklarınız için sizden kimse bir şey istemedi. Bu durumu siz yarattınız. Herkesin her derdine koşarak onların hayatlarında vazgeçilmez olmak istediniz ama bu mümkün değil. Herkes bir gün kendi yolculuğuna çıkar.

Tüm fedakarlıklarınızda aslında ipleri elde tutan olmak istersiniz. Ailenin kontrolü elinizde olmalıdır. Herkesin neler yaptığını, kimlerle görüştüğünü bilmek istersiniz. Özel konularının dahi içinde olursunuz. İşte tam bu noktada isyan ve eleştiriler, ardından da uzaklaşmalar başlar.

Bağlılık ve bağımlılık konularını çoğu zaman birbirine karıştırdığınız için hayatınızın bir bölümü gözyaşları içinde geçebilir.

Son üç yıldır gezegenlerin olumsuz açıları sebebi ile tüm yaşamınıza bir göz attınız ve çok istediğiniz birçok şey gerçekleşmedi. Çözülmeler ve ayrılıklar yaşandı. 2021 yılında daha mutlu olabilirsiniz ama bunun için içsel yolculuğunuzu başlatmanız gerekiyor.

Kendi başınıza yapabileceklerinize odaklanın ve bu yolda kimsenin sizi engellemesine izin vermeyin.

Fedakarlıktan vazgeçmeyin ama sizin hayatınızı baltalayacak fedakarlıklar için “ben bunu yapamam” deyin. Sizi sevenler her halinizle sevecektir. Eleştirilere tepki vermek yerine gülümseyin ve alınganlık yapmadan dikkate alın.
Yönetici gezegeniniz Ay’ı kontrol altına almak istiyorsanız, çocuklarına bakmak için ayakta durmaya çalışan kadınlara ve evlat yitirmiş annelere destek olun. Maddi-manevi gücünüz yettiğince, ihtiyaç sahibi kişilere yemekler verin.

 

Aslan 23 Temmuz / 22 Ağustos

 

Aslan burcu kişileri etraflarını ışıkları ile aydınlatan, sevimli, cana yakın ve oldukça cömert kişilerdir. Her insanın gölge yönleri vardır ve en zor olan da gölge yönlerimizle yüzleşmektir. Çünkü insanoğlu iltifattan hoşlanır, siz Aslanlar da övgüden hoşlanır, sırtınızın sıvazlanmasını, saçınızın okşanmasını istersiniz.

“Verilen söz vaktinde verilmesi gereken bir borçtur.” Hz Ali’nin bu anlamlı sözünden de anlayacağınız gibi Aslan burçlarının gölge yönlerinden biri aşırı söz vermek ve zamanında yerine getirememek yada tamamen gündemlerinden çıkarmaktır.
Belki aşırı iyimser yapıları, belki cömertlikleri ya da o anda yaşadıkları durumu çıkmaz duruma getirmeme düşüncesi onları söz vermeye sürüklüyordur, ama sonrasında verilen sözler gerçekleşmediği zaman ardınızda size kırgın, kızgın hatta düşman kişiler yaratabiliyorsunuz.

Maddi manevi, hangi konuda olursa olsun o ana bakmaktan öte gelecek günleri düşünerek söz vermelisiniz. Bu sayede; sözünüzü gerçekleştiremediğiniz zaman yaşayacağınız suçluluk hissinden ve sözünüzü tutamadığınız kişinin negatif duygularından kurtulabilirsiniz. Siz belki bir süre sonra gerçekleştiremediğiniz sözünüzü unutabilirsiniz ama karşınızdaki kişi bunu bir ömür hatırlayabilir ve ah edebilir. En basitinden en büyüğüne hiç fark etmeksizin tutulmayan sözler karşı tarafın hakkına girmektir.

Yöneticiniz Güneş etkisi ile etrafınızı aydınlatma isteğiniz diğer burçlara göre çok daha yoğundur, ama Dünyamızı aydınlatan Güneş bile her ülkeye aynı anda ışık veremiyor.

Çok sevdiğiniz biri veya aile ferdiniz de olsa sizden bir şey istendiği zaman önce konuyu enine, boyuna düşünmelisiniz.

Geniş zamana yaymadan karşı taraf için bir şeyler yapabiliyorsanız harekete geçin ama bunu söz vermeden yapın. Belirsiz zamanlar ve durumlar için de sözler vermekten uzak durun. Çünkü bugünkü durumunuz, duygularınız değişebilir ve verdiğiniz sözden dönmek isteyebilirsiniz ama size umut bağlayan kişiye bunu anlatmak bir hayli zordur.

Sevgi ile alakalı konularda ise; aşka ne kadar yoğun kapılırsanız kapılın ilişkinin geleceğini akışa bırakın. Çünkü aşkınız bitebilir veya ilişkinize birileri karışabilir ve onların düşüncelerini göz ardı edemez hale gelebilirsiniz. Ama partnerinizin aşkı devam ediyorsa verdiğiniz sözlerin peşine düşecek ve gerçekleştiremediğiniz zaman sizi yaralamaya çalışacaktır.

Söz verip gerçekleştirememenizin altında egosu yoğun, kendini ve çocuklarını mükemmel bulan, eleştirmeyen ebeveyn tavırları yatabilir. Çocukluktan itibaren yaptığınız hatalarda ve tutamadığınız sözlerde ailenizi yanınızda bulduğunuz için bu alışkanlık haline gelmiş olabilir.

2021 yılında Satürn ve Jüpiter gezegeni zıt burcunuzdan zorlu açılar yapacak. Gezegenlerin olumsuz açılarını kontrol altına almak için öncelikle dizginlemeniz gereken konulardan biri vereceğiniz sözlerdir.

Satürn hatalarımızdan vurur, ektiğimizi biçtirir. Siz de tarlanıza bereketli ürünler ekmeye çalışın, ki veriminiz bolluk olsun.

Yönetici gezegeniniz Güneşi kontrol altına almak için hayatınızdaki otorite figürleri ile anlaşmaya çalışın. İşe girmek isteyen, maddi güçlüklerle boğuşan erkeklere destek olun ama bunu söz vermeden yapmaya çalışın.

 

Başak 23 Ağustos / 22 Eylül

 

“Başarıyı hedef alın, mükemmel olmak yerine yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin, vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın, mükemmelliyetçiliğin arkasında korku yatar, insan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğüsleyin, daha mutlu ve daha etkili bir insan olursunuz.” David Burns

Başak burcuna dair genel yorumları okuduğunuzda, mükemmeliyetçilik ve obsesyonlardan söz edilir. Başaklar eleştiricidir ve hiçbir şeyi beğenmez, hayatı kendilerine de yakınlarına da zehir eder gibi bolca yorum okumuşsunuzdur. Derinlerde yoğun duyguları olan başaklardan söz edildiğini pek duymamışsınızdır. Başakların gölge yönlerinden söz ederken derinlerde gizlenen duygulardan söz etmeye çalışacağım.

Başaklar, çocukluk döneminde fazlaca eleştirilen ve aşırı sorumluluk verilen kişilerdir. Hataları hoş görülmemiş, her zaman yaşından daha büyük yükler sırtına yüklenmiştir.

Kılı kırk yaran başakların en çok kazık yiyen burçlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Detaylara dalarken ana konudan uzaklaşabilir Başaklar. Maddi güce ve başarıya odaklanırken duygularını bastırır, yapmacık davranmayı bilmez, doğrucudur, rol yapamaz ve herkesi kendisi gibi sanarak özellikle de karşısına gözyaşları ile gelen birinin yalan söylediğini düşünemediğinden büyük zararlara uğrayabilir.

Oysa ki şüphecidir, her şeyi enine boyuna hesaplar ama duygulara dair konular hesap işi değildir ve çuvallar.
İlişkiler konusunda da zorlanır Başaklar. Yakın ilişkilerden korkmaları ve evliliğe uzak durmalarının altında aslında karşı tarafı mutlu edemeyeceğini düşünmek ve yetersizlik hissi vardır. Zodyak’ın bekarları diye adlandırılmaları da bundandır.

Belli yaşlara kadar evliliğe sıcak bakmaz, çok severse incinmekten ve incitmekten korkarak yakın ilişkilere set çeker. Belli yaşlardan sonra yalnızlık korkusu arttığında ve çocuk sahibi olma isteği ön plana çıktığında da genel olarak normalde beğenemeyeceği ama yakınında olan en zor adayları seçer. Böylelikle korktuğu kaosu kendi elleri ile yaratmış olur.

Sizin teslimiyete ihtiyacınız var. Çok çabaladığınız halde hayatınızda gerçekleşmeyen konuları hatırlayın. Hayatınızdan ölüm veya farklı sebeplerden gidenleri gözden geçirin. Hiçbir şey yapamadınız değil mi? O halde artık kalbinizin sesini daha fazla dinleyin. Her insan gibi sizin de hata yapma hakkınız var. Mantık dediğiniz şeyi doğduğunuz andan itibaren size kodladılar. Karşısında dahi olsanız aile, arkadaş, eş, sevgili gibi birçok kişinin düşüncelerini bilinçaltınıza aldınız ve ikilemde kaldığınız zaman onların size dayattığı fikirlerini uyguladınız.

2021 yılında Uranüs gezegeninin güzel açıları başakların olumlu yönde değişmesine ve dönüşmesine sebep olacak. Sürprizlerden korkmayın ve akışa teslim olun bu sayede hem mutlu olacak hem de etrafınıza mutluluk dağıtacaksınız.

Başak burcu yönetici gezegeni Merkür’ü ve başağın yönettiği altıncı evi kontrol altına almak için maddi imkansızlıklar yüzünden eğitim zorluğu yaşayan gençlere yardım etmeli, zorlu hastalıklarla boğuşan kişileri ziyaret etmeli ve onlar için elinizden geleni yapmalısınız. Ayrıca evlerinde hayvan beslemek ve sokak hayvanlarını korumaya çalışmakta Başakların ruhlarına iyi gelecek onlara şifa sunacaktır.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

 

Terazi burcunun gölge yönlerini irdelerken en derinlerde olan ve hayatının duygusal bölümünü zorlayan Sevgi bağımlılığından söz etmek istiyorum. Kendilerinin dahi yıllar boyu anlamakta zorlandığı bir durumdur Sevgi, ilgi ve aşka olan bağımlılıkları nedeni ile Zodyak’ın flörtçüleri olarak anılırlar.

“Her çeşit bağımlılık, ruhsal kölelik getirir.” Grigory Petrov

Aşk, herhangi bir maddenin yarattığı sarhoşlukla aynı etkiyi yapıyormuş. Siz de bu hissi çok seviyorsunuz fakat hayat boyu sarhoş olamazsınız. Ayılmak gerekli ve işte sizin ilişkilerinizde de ayılma noktasında sorun başlıyor. Sonsuz balayı yapmayı herkes ister ama hayat koşulları mücadele etmemiz gereken başka önceliklerimizi de hatırlatıyor.

Harika başlayan bir aşk ilişkisi zaman içinde yerini sevgi ve saygıya bırakır. Birçok kişi bu durumu büyük bir hoşnutlukla karşılarken siz bocalamaya başlarsınız.

Kafanızın içindeki gereksiz endişeler ilişkinize de olumsuz olarak yansımaya başlar. Partnerinizden sürekli ilgi bekleyen halinizle onun neler yaşadığını, ayakta kalmak adına verdiği savaşları ve diğer sorunlarını görmezden gelir, sadece yoğun ilgi beklersiniz.

Bunun altında genellikle ailenizden çok sevdiğiniz ve size yoğun ilgi gösteren birini erken kaybetmeniz yatabilir. Ya da aileniz her şeyi çok mükemmel yaptığınızı size yansıtmış ve sürekli olarak sizi hayatlarının merkezine oturtmuşlardır. Doğal olarak aynı ilgiyi partnerinizden de beklersiniz. Sizi çok sevdiği ve değer verdiği halde yoğun ilgi göstermediğini düşünerek sevginin bittiğine inanır ve farkında olmadığınız ilgi bağımlılığınız yüzünden ilişkilerinizi bitişe doğru siz götürürsünüz.

Sadakatsizliğin karşısında olan Teraziler kendilerini sevilmiyor hissettiklerinde başka birine ilgi duyabilirler. Bundan sonrası da acı ve kaos getirir. Bir yandan vicdan azabı çeker diğer yandan düzelebilecek ve bir ömür sürebilecek ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. Kendinizle yüzleşemediğiniz sürece de bu döngü kişiler değişse de devam eder.

Gölge yönünüzü öğrendiniz ve değişim istiyorsanız öncelikle kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi başkasına yapmayın. Bir ilişkiyi bitirme kararı alacağınız zaman başka bir dala sarılmak yerine kendinize sarılın.

Vakti bol olan Terazi boşluğa düşer. Hobilerinize yoğunlaşın, arkadaş çevrenizi geniş tutun, hayat boyu daha fazla gelişmek ve zaman geçirmek için çeşitli eğitimler almaya çabalayın. Hayatınız sadece partnerinizin üzerine kurulu olmaya devam ettiği sürece ruhunuz acı çekecektir.

Örneğin evinize bir kedi alın ve kedileri incelemeye başlayın. Genelde en yoğun zamanlarınızda yanınıza gelir kediler ve onu sevmenizi, onlarla oyun oynamanızı isterler. Biraz ilgi gösterir ama uzaklaştırmaya çalışırsınız, çünkü o an işiniz vardır fakat o güzel gözlü masum kediniz bunu anlamaz ve sizi tırmalar. Sevmediğiniz için mi göndermek istediniz kedinizi tabi ki hayır, o an ilgi gösterecek vaktiniz yoktu. İşte kedi örneğinde olduğu gibi partneriniz de her an sizinle ilgilenemez. Bu sizi sevmediği, artık beğenmediği anlamına gelmez.

Zorlu yıllardan geçen Terazilere 2021 yılında Jüpiter ve Satürn gezegeninden destekler yağacak. Bugüne kadar sınandığınız, zorlandığınız konularda ödülleri almaya hazır olun.

Yönetici gezegeniniz Venüs’ün olumsuz çalışmasını azaltmak için maddi anlamda zorluk yaşayan evlenmek üzere olan çiftlere yardım etmeli, tek başına yaşam mücadelesi veren kadınlara maddi manevi destek olmalısınız.

 

Akrep 23 Ekim / 21 Kasım

 

Akrep burcunun en belirgin gölge yönü mükemmeli aramaktır. Mükemmelliyetçi kişilik özellikleri başak burcuna ait gibi görünse de aslında Akreplerin de özlerinde bu durum vardır. Onların Başak burçlarından farkı ise bunu sesli olarak dile getirmemeleri ve kendilerine dahi çok geç itiraf etmeleridir. Bu uğurda yakınlarındaki kişileri çok ağır eleştirir Akrepler ve bazı durumlarda yoğun tepki verebilirler.

Mahatma Gandi’nin ’Dünyada değişmesini istediğiniz ilk şey kendiniz olmalıdır.’ sözünü hatırlatmak isterim sevgili Akreplere.
Birinin aniden değişmesini ve dönüşmesini beklemek, yükselmenize ve ANKA kuşuna dönüşme yolunuzdaki en büyük engelinizdir. İnsanları oldukları gibi kabul etmeye başladığınız zaman hem kendiniz mutlu olur hem de etrafınıza mutluluk saçarsınız.

Dünyaya gelirken aile, evlat ve akrabalarımızı seçme şansımız yok. Bu nedenle onlarla çok farklı fikirlerde olabilir, ortak noktalarda uzlaşma sorunları yaşayabiliriz. Fakat hayatın diğer alanlarındaki kişileri kendimize yakın veya uzak tutmamız bizim elimizdedir. Arkadaşlarımız ve eş seçimlerimiz de bunların başında gelir.

Evlilik ve aşk ilişkisinde sorun yaşayan akreplerin bu konuda 2021 yılında kendileri ile yüzleşme yapmaları gerekecektir. Bir ilişkide neler ister akrep ve nasıl partnerlerden hoşlanır? Aşık olduğu kişi hayallerindeki kişiye yakın mıdır? Aşkta reddedilmişse onu seven güvenilir birine yakınlaşır fakat sahip olamadığı aşkı en derinlerinde gizlice mi yaşatır? Tüm bu soruların cevaplarını tarafsızca verdiğiniz zaman ilişkileriniz daha fazla huzur verici olacaktır.

Sizi seven ve bağlanan birini hayatınıza almadan önce çok fazla düşünmeniz gerekir. Birinin sizi çok sevmesi ruhunuzu okşarken onu hayalinizdeki kişiye benzetmek uğruna karşı tarafı farkında olmadan kırdığınızı da fark etmek zorundasınız.

Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkasına yapmamayı öğrenmeniz gerekir. Bu hem güven ve sadakat, hem de eleştiri anlamında olmalıdır.

Çocukluğunda çok fazla sorumluluk verilen ve aşırı eleştirilen Akrepler bu durumu yaş olarak büyüdüklerinde ve güçlü hale geldiklerinde kendileri de yapmaya başlarlar.

Değişimini istediğiniz kişilerin olumsuz yönlerini saçlarını okşayarak mı söylüyorsunuz yoksa sert sözler mi seçiyorsunuz? Sert sözlerin karşı tarafı sarsarak değişime sebep olacağını düşünmenizin büyük bir hata olduğunu fark etmelisiniz.

2021 yılında Uranüs, Satürn ve Jüpiter gezegenlerinden olumsuz açılar alacaksınız. Uranüs sizi değişime zorlayacak. Eski fikirlerinizden kurtulmak zorundasınız. Hayatınızda ani değişimler meydana gelebilir. Bu değişimlere ayak uydurmak için ise önceliğiniz, yakınınız olan kişileri incitmemek olmalıdır.

Satürn ise saygıyı simgeleyen gezegendir ve yeterince saygının olmadığı her ilişki çökmeye mahkum demektir.
Jüpiter elle tutulur maddi değerleri simgeler. Para ve güç sahibi olmaya yoğunlaşırsanız maddi olarak kaybettiğiniz gibi maneviyatınız da sekteye uğrayabilir.

Yönetici gezegeniniz Pluton’un zararlı yönlerini azaltmak için doğal felaketlerden zarar görenlere, iyi niyeti yüzünden para kaybedenlere ve yakınlarını kaybeden kişilere maddi manevi destek vermelisiniz.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

 

Yay burcu genel astrolojik yorumlarda; özgürlüğüne düşkün, iyimser, neşeli, yardımsever yönlerinin dışında birçok konuyu ve aşkı yarım bırakan, evlilikten korkan, sorumluluktan kaçan kişiler olarak anlatılır.

“Sorumluluk, her iki ucu da görünmeyen ve yalnızca ortasını görebildiğimiz bir ipe benzer.” (William McFee)

Yay burcunun başkaları tarafından nitelendirilen sorumluluktan kaçma yönünü yukardaki söz çok iyi anlatmıştır. Kaçtığı ve korktuğu, sorumluluk alamadığı aslında kendisidir. İçinde derin duyguların olmadığı her konuda aşırı sorumluluk üstlenir, birçok yardım kuruluşlarında başı çeker.

Doğayı, hayvanı, mazlum olan her canlıyı büyük bir istek içinde korur.

İş veya aşk fark etmez başlangıç ve sonunu net olarak göremediği birçok konudan uzaklaşır Yay’lar.

Önünde yeni bir şey belirdiği zaman alacağı ödüllerden daha çok sıkıntılara ve hüsranlara odaklanır.

Neşeli görünümü ile başkalarının üzerinde bıraktığı izlenimin dışında iç yapısında çekingen, hata yapmaktan korkan biri vardır. Ama bu halini kendisine bile itiraf etmesi çok uzun yıllarını alır.

Yayların birçoğu çocukluğunda aşırı sorumluluk almıştır ve eline aldığı işi en iyi şekilde yapmaya çabalamıştır. Ama başaramadığı konularda ailesi tarafından ağır eleştiriler almış ve bu durum zaman içinde sonucunu tahmin edemeyeceği konulardan kaçmasına sebep olmuştur.

Aşk ilişkilerinde de kafasında soru işaretleri belirmeye başladığı an kalbinin sesini dinlemez Yay ve en doğru kararın uzaklaşmak olduğunu düşünür. Kararı ile hem kendisini hem de partnerini acı çekmekten koruduğunu düşünür. Çünkü karşı tarafı derin yaralama korkusu da ilişki başladığı andan itibaren baskındır. Bitirme kararı aldığı ilişkilerde de uzun uzun sebeplerini anlatmaz. Anlatırsa karşı tarafın daha fazla üzüleceğini düşünür ve yarım kalan aşkı heybesine yerleştirip kendini yollara atar.

Gittiği her şehrin içindeki acıları alacağını düşündüğünden burçların içinde en fazla yolculuk yapandır. Kaçar sıkıntılardan, acılardan ama ortada bir acı da yoktur aslında. Bir şeyi sonuna kadar deneyip eğer nasipte acı varsa demek ki öğreneceğimiz bir şey vardır.

Çocuk sahibi olmanın vereceği mutluluktan çok aşırı sorumluluk vereceğini düşünen ve çocuklarla alakalı yaşayabileceği sıkıntılara, üzüntülere odaklanan birçok Yay burcunun ebeveyn olmaktan kaçtığı da görülür.

Tüm gizli hüzünler ve yarım kalmışlıklar nereye kaçarsanız kaçın bir gün karşınıza dikilecektir. Artık silkinin ve karmaşık görünen, sonunu tahmin edemeyeceğiniz konularda elinizden geleni yapın, emek verin ve sonuçları görün. Hiç kimse hiçbir şeyin sonucunu bilemez o halde kaygı duymanın da bir anlamı yok.

Başkalarını üzmek istemediğinizi söyleyip yarım bırakmalarla daha fazla üzen olduğunuzun farkına varın.

Yay burcu yeni yılda yöneticileri Jüpiter ve Satürn gezegeninden olumlu açılar alarak birçok başarıya imza atabilir. Temkinli ama korkusuzca sonunu önceden tahmin edemeyecekleri konulara da başlangıç yaparak mutlu olmalarının engeli olan zincirleri kıracaklar.

Horoskoplarındaki Jüpiter gezegeninin olumsuz çalışmasını engellemek için de hastanelerde, yardım kuruluşlarında gönüllü çalışabilir, maddi gücü olmayan üniversite öğrencilerine burslar verebilirsiniz.

 

Oğlak 22 Aralık / 21 Ocak

 

“Yalnız yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz.”
Moliére

Hayatı boyunca sırtına taşıyabileceğinden fazla yükler alan Oğlaklar, başkalarının sorumlulukları uğruna kendi hayatlarından vazgeçerler. Ailesinin en sağlam ve her zaman ayakta kalması gereken taşıyıcı kolonu olması gerektiğini düşünür ve kendini unutarak onların mutluluğu için çabalar.

Aşırı sorumluluk bilincinin altında, çocukluktan itibaren kendi sorumluluklarını ona yükleyen ebeveyn olabilir.

Söz konusu aşırı sorumluluk duygusu zaman içinde obsesyonlara sebep olabilir. Takıntılar, korkular sebebi ile kişi, mutsuz ve depresif bir ruh hali içinde yaşamdan keyif almakta zorlanır.

Güvensizliği nedeni ile sevgisini yansıtamaz ve doğal olarak ona da etrafından çok fazla sevgi akmaz. Bu durumu başarıya odaklanarak çevresinden aldığı mecburi saygı ile doldurmaya çalışır.

Saygı, yaşam içinde tüm ilişkilerde olması gereken bir durumdur ama sevginin olmadığı bir hayat, dalları yaprakları kopmuş, sadece kökleri kalan bir ağaca benzer ve duyarlı olan herkes o ağacın görüntüsüne üzülür.

Yaşıtlarınız bahar ve yazı yaşarken siz sonbaharı, kışı yaşattınız kendinize ama artık bu duruma bir son vermek zorundasınız.
Sağlamcı olmaktan vazgeçin, kazançlarımızın da kayıplarımızın da sonsuza dek süremeyeceğini anlamalısınız.

Yapmak isteyip de ertelediğiniz veya kendinize dahi itiraf edemediğiniz konulara odaklanın ve bir an önce kollarınızı sıvayıp sonunun ne olacağını düşünmeden yeni başlangıçlar yapmaya hazırlanın.

İsteklerinize para ve zaman harcayın. Gelecek korkuları yüzünden biriktirmeye çalıştığınız paranızın bir kısmını özel zevkleriniz ve anlık istekleriniz için harcamaya çalışın.

Bugüne kadar yaptıklarınız için kendinize ödüller verin. Daha önce görmediğiniz bir ülkeyi ziyarete gidin. Hoşunuza giden ama çok pahalı diye düşündüğünüz bir şeyi başkası size hediye ediyormuş gibi düşünün ve satın alın.

Siz kendinize değer verip sevmeye başladığınız zaman başkalarından da aynı duygular size akmaya başlayacak.

İş veya özel hayatınızda hata yapan insanlara karşı tolerans gösterin. Herkes her şeyi aynı şekilde yapamaz, bu onların yeteneksiz olduğunu göstermez. Hata yapmak ustalığa giden yolda olması gerekendir. Heves kırmak yerine insanları yüreklendirin.

Kendinize de, başkalarına da sert öğretmen olmaktan vazgeçin. Ruh okşayan, sevilen öğretmen olmaya gayret edin. Hiç kimsenin defterinde siyah sayfaya yazılmayın. “Bu onların iyiliği içindi” diyerek kendinizi avutmaktan vazgeçin.

Sizi güldüren ve içinizi dökebildiğiniz insanlarla daha fazla vakit geçirin. Bu tip insanlar etrafınızda yoksa aramaya başlayın, çok geçmeden bulacaksınız.

Son yıllarda burcunuz Pluton gezegeni ile birlikte Satürn ve Jüpiter gezegenini ağırladı. Hayatınızı yeniden yapılandırmak zorunda kaldınız, değiştiniz, acılarla dönüştünüz. Artık Satürn ve Jüpiter burcunuzu terk ediyor. 2021 yılında daha özgür, mutlu ve özgüvenli olarak yıkılan tüm köprüleri yeniden inşa edeceksiniz.

Ayrıca horoskoplarınızdaki Satürn gezegenini olumlu çalıştırmak için düşkün ve kimsesiz yaşlı insanlara maddi manevi destekler verin, bilginiz olan konularda öğrenmek isteyenlere gönüllü öğretmenlikler yapın.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

 

“Dünyanın adaletsizliğini kontrol edemezsiniz. Kontrol edebileceğiniz tek şey, nasıl tepki verdiğinizdir.” Charles J. Sykes

Kova burcu ile alakalı yapılan genel yorumlarda; hümanist, adil, mucit ve muhteşem zekadan söz edilir. Anlık tepkilerinin yoğunluğuna pek rastlayamazsınız.

Sağlıklı beyin çalışmadan amigdala’ya giden olaylar karşısında yanlış ve aşırı tepkiler gösterebiliriz. Bu, bazen hepimizin başına gelebilecek bir durumdur ama Kova burçlarında daha sık rastlanır. Kova için bu gibi anlarda karşısındaki kişinin kim olduğunun önemi yoktur. En son söylenmesi gereken hatta hiç söylenmemesi gerekeni söylerler. Birkaç dakika sonra o hallerinden eser kalmaz. Özür dilemeyi de bilirler ama o anı yaşattığınız kişiler sizin kadar çabuk unutmaz.

Genelde tepki verdiği konular incir çekirdeğini doldurmayacak önemsiz konulardır ama sanki dünyanın sonunun gelmesine sebep olmuş gibi davranırlar.

İş hayatında da bu özellikleri sebebiyle çok zorlanır. Ceketini alıp gitme durumuna da çok sık rastlanır.

Karşısında olsanız, eleştirseniz bile çocukluğunda başkalarına o şekilde davranan ebeveynin izlerini farkında olmadan sürersiniz.

Aşırı tepkileriniz hayatınızdaki kayıpların asıl sebebidir. Anlık sözlerinizin nelere mal olduğunu düşünmeli ve bu bilinç durumundan kurtulmak için çaba harcamalısınız.

Aslında anlık kızgınlıklarla ortaya çıkan kötü sözlerinizi dizginlemek çok zor değildir. Öyle anlarda sadece bir-iki dakika sessiz kalıp derin nefesler alabilir, elinizi, yüzünüzü yıkayabilirsiniz. O an yaşanan durumla alakalı konuşmak istiyorsanız kelimelerinizi seçerek durumu ve size yaşattığını karşı tarafa anlatın. Birkaç dakika hem çok kısa anlardır hem de yaşatacakları ile çok uzundur. Uzun vadeli kızgınlıklar ve kırgınlıklar yaşamamak adına birkaç dakika sakin kalmaya çalışmalısınız.
Tepki tepkiyi doğurur. Sert sözler söylediğimizde karşımızda susabilecek insan azdır. Doğal olarak o kişide tepki verir ve olaylar içinden çıkılmaz bir hale bürünür.

Susuyorsa da tepki gören kişi bunu unutmayacak ve zamanı geldiğinde sizden çıkarmaya çalışacaktır.

Algılarınızı ve gerçekleri süzgeçten geçirin. Bugüne kadar yaşadığınız olumsuz olayları aklınızda kaldığı kadarı ile bir deftere yazın. Tepkiniz size ne sağladı? Ne kaybettirdi? Tarafsızca değerlendirin, yazın ve birkaç kez okumaya çalışın.

Kızdığınız, kırdığınız kişilerle yer değiştirin. Yaşadığınız o sıkıntılı anlarda size ne anlatmak istiyorlardı? Belki sevginize ihtiyaçları vardı, belki sevgiden kaynaklanıyordu sitemleri. Yoğun tepki vererek onların içlerinde yarattığınız hezeyanları kabul edin ve gönüllerini alın.

Her ilişki emek ister, bunu bilen birisiniz ama yıllar boyu emek verdiğiniz her şeyi bir sözünüzle yıkabiliyorsunuz.

2021 yılında Jüpiter ve Satürn gezegenini ağırlayacak olan Kovalar, en zorlu durumlarda bile sakin kalabilmeyi ve olumsuz tepkiler vermemeyi öğrenecek. Bunu öğrenemedikleri sürece kaybedenlerden olacaklarını bilmek zorundalar.

Yönetici gezegeniniz Uranüs’ü dizginlemek çok kolay değildir. Kendisi gibi düşünmeyenlerle daha fazla vakit geçirebilmeyi ve sabretmeyi öğrenmelidir. Uzaklaştığı akraba ilişkilerini sağlamlaştırmalı ve yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğü yakınlarına yardım etmeli, sabır içinde daha fazla vakit geçirmelidir.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

 

Zodyak’ın bilgeleri Balıkların gölge yönlerinden en belirgin olanları ‘Kendini yetersiz görmek, birilerine bağımlı hissetmek, tek başına birçok şeyi başarabilme kapasitesi olduğunu fark edememektir.

Tüm bunların altında ise evreni ve yaratılan her canlıyı ayrımsız severken Balık burcu kişilerinin kendisini tam olarak sevmemesi yatar.

Birçok Balık çocukluk döneminde, birbiri ile anlaşamayan aile bireyleri arasında aracılık yapmak zorunda kalmıştır. Onları birbirine yaklaştırmaya ve tartışmalar çıkmasını önlemeye çalışırken kendi isteklerini göz ardı etmiş ve sessiz kalmıştır.

“Bu dünyada herhangi bir şeyi başarmak istiyorsanız önce kendinizi gerçekten sevmeniz gerekir.” Komedyen Lucille Ball’un bu sözlerini aklınızdan çıkarmayın.

Kişinin kendisini gerçekten sevmesi için öncelikle fiziksel, psikolojik ve ruhsal olarak kendisine zarar veren her şeyden ve kişilerden uzaklaşması gerekir.

Zayıf ve güçlü yönlerinizi kabul etmelisiniz, kabul ediş başarmanın ilk adımıdır.
Zayıf olan tarafınızı güçlendirmeye çalışırken güçlü olan yönlerinizi de ortaya koymaktan çekinmemeli, kendi yolunuza taşlar koymamalısınız.
Mütevazi olmak erdemdir fakat siz bu konuyu fazla abartarak kendinizi değersiz gösteriyor ve bir süre sonra da gerçekten öyleymiş gibi hissetmeye başlıyorsunuz.

Başkalarının istediği gibi değil kendi istediğiniz gibi yaşayın. Etrafınıza karşı gerektiğinde ‘Hayır’ demeyi öğrenin. Sizi gerçekten sevenler her halinizle sevecek ve yaşamınıza saygı duyacaktır. Saygı duymayanları da bırakın gitsinler. Zaten onlarla aynı frekansta değildiniz. Sizi olumlu alışkanlıklar edinmeye çağıran kişilerle daha fazla beraber olun.

Size iyi davrandığını düşündüğünüz fakat kötü alışkanlıkları olan kişilerden uzaklaşamaya çalışın, çünkü o tip insanlar hem ruhunuzu sömürür, hem de sağlığınıza zarar verir. İyilik ve cömertlik herkeste olması gereken insani bir özelliktir fakat siz bunu abartıp marazlı bir hale getirebiliyorsunuz. Kimseyi kırmamak adına yaptığınız her şey sizin kırılmanıza sebep oluyorsa bu duruma ‘dur’ demek gereklidir.

Kendini sevmenin bir yolu da sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmektir. Spor yapın, uykunuzu almaya çalışın, doğru ve zamanında beslenin, sosyalleşmeye ve hobilere yönelin.

Başkasına uysal, kendinize ise her hatanızda sert olmaktan vazgeçin. İnsanoğlu hata yapar, siz de hatalarla büyüyecek ve olgunluğa erişeceksiniz. Başkalarına gökyüzü gibi geniş affediciliğinizi kendinize de uygulayın. Hatalarınızı affedin ve kendinize sonsuza dek ceza kesmeyin.

Herhangi bir konuda amaç edinmeye çalışın. O amaç uğruna yapılması gerekenleri yapın. Olmuyorsa hayrınızadır, üzülmeyin ve yeni bir amaca yönelin. Başardığınız zaman ise gururlanın kendinizle, bunu hak ediyorsunuz. Siz kendinizle gururlanmaya başladığınız zaman başkaları da sizi övecek ve ruhunuz okşanacaktır.

Uzun yıllardır burcunuzda olan Neptün gezegeni 2021 yılında Pluton ile uyumlu açı yapacak. “İhtiyacı olana yardım et ama kendini de pas geçme” temasını size hatırlatacak.

Yönetici gezegeniniz Neptün’ün olumsuz yönlerini yenmek için yardım kuruluşlarında çalışabilir, bağımlılıkla mücadele eden kişilere destek verebilir, hasta insanlara maddi manevi yardımlar edebilirsiniz.

Astrolog
Demet Hoşman

error: Content is protected !!