5 Haziran 2020 Ay Tutulması

5 Haziran 2020 Ay Tutulması

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de oldukça yoğun etkileyecek bir ay tutulması gerçekleşecek.
Neptün, Mars, Ay, Güneş gökyüzünde T kare dediğimiz zorlu bir açı kalıbı oluşturacak.
Haftalar öncesinden yağışların artacağı, seller, denizlerle alakalı sorunlar yaşanacağını başka bir yazımda belirtmiştim. İşte o öngörünün en yoğun halini Yay burcu Ay tutulmasında yaşayacağız.
Ay ve güneş tutulmalarının etkileri günler öncesinden başlar ve diğer gezegenlerin katılımları ile haftalarca da sürebilir.
Bazı tutulmalar daha hafif hissedilirken bazı tutulmaların faturaları çağlar boyunca çok ağır olmuştur.
Kralların ölümü, devlet başkanlarının suikastlara kurban gitmeleri, devlet sarsacak, kötü ün getirecek skandallarda her zaman tutulmaların izlerine rastlanır.
Tüm dünyada doğanın harekete geçtiğini göreceğiz.

‘’ Suyun hafızası vardır’’
Bunu çok yakından göreceğiz. Yaşamın oluşumunu, hayatımızı borçlu olduğumuz su çok kızgın ve intikam almak isteyecek.
Alkol kullanan ve etrafına zarar veren birçok kişi bu süreçte sahte alkol vs gibi durumlardan zarar görebilir.
Suları kirleten, yok edenleri de hafızasına yazdı su ve zaman kolluyor.
İnsan vücudunun yüzde 60’ı sudan oluşuyor. O nedenle her zerremizde hissedeceğiz bu tutulmayı. Adeta dile gelecek su ve beynimizde, kalbimizde gizli olan tüm kiri dışarı akıtacak.
Birilerine çelme takıp düşmesine sebep olduysanız, başkasının ayıbını ortaya çıkardıysanız, diliniz kin ve nefret içinde ise fitneden keyif alıp insanları birbirine düşürdüyseniz, sadece ve sadece kendinizi düşündüyseniz vay halinize.
Hiçbir hainlik cezasız kalmaz…
İyi niyet, barış, sevgi, kendine dönme ve Allah’a yakın olma yolunda dilim döndüğünce uyarılar yapmama rağmen bir kesim girdiği kötü yoldan dönmek bilmiyor. Buna her geçen gün her yerde her camiada rastlıyoruz. Oysa ki kötünün iplerinin pazara çıkması çok yakın…
2020 yılı sıradan bir yıl değil. Tüm insanlığın hafızalarına kazınacak ve hiç unutmayacağız.
Doğa bir yandan durmazken, Corona hepimizin yaşam tarzını değiştirdi ve daha da değiştirecek.

Astrolojiden az, çok anlayan kişiler önümüzdeki süreçte gerçekleşecek Mars geri hareketinden benim gibi ürküyordur.
Salgın hastalığın vefa, paylaşım ve iyi niyet getirmesi bazı kişilerin hoşuna gitmiyor.
Gizli ve kirli eller salgınla birlikte tüm dünyayı ateşe vermek istiyor.
Ülkemizin de 12. Ve 6. Evleri çok aktif kara yürekler ülkemi karıştırmak isteyebilir. Din, dil, ırk ayrımcılığı ile insanları birbirine düşürmek isteyebilirler.
Görünenden çok görünmeyenle ilgilenmeli ve sağduyuyu elden bırakmamalıyız.

Kötü kelimeler sarf edenleri, savaş çığırtkanlığı yapanları, kardeşi kardeşe düşürmeye çalışanları dinlememeliyiz. Bu güzel Vatan hepimizin.
Bugünlerde ateşlenen fitil sonbaharda yangına dönüşebilir.
Öte yandan normalleşmeye geçtiğimiz şu günlerde bazı kişilerin sanki virüs yok edilmiş gibi hareket etmeleri sebebi ile vakalar da artış görülebilir.
Daha fazla erkeklerde ve yaşlılarda görülen ve can yakan Covid_19 kadınlarda ve genç nüfusta da artabilir.
Bazı kurumlarda da hızlı yayılmalar olacağından sokağa çıkma yasaklarının yeniden düzenleneceğini ve bazı izinlerin de kaldırılacağını düşünüyorum.
O nedenle normalleşeceğiz ama kurallara uyarak, gereken önlemleri fazlası ile alarak hem kendimizi hem yakınlarımızı korumaya çalışacağız.
Dolunay ve Tutulmalar döneminde daha fazla iyilik yapmaya, sadaka vermeye ve dua etmeye önem veren biriyim, sizlere de tavsiye ederim. Ay tutulmalarından YA VEHHAB YA GAFFAR Esmaları okunabilir.
İkizler, Başak, Yay ve Balık etkisi taşıyanlar Ay tutulması nedeni ile bacakları, karaciğerleri, bağırsakları ile alakalı sorunlar yaşayabilir, gıda zehirlenmelerine yatkın olurlar.
Gergin enerjileri sebebi ile yakınları ile sorun ve tartışmalar yaşayabilecekleri için sakin olmanın yollarını bulmalı ve hobilerine yönelmeliler.

 

Demet Hoşman

error: Content is protected !!