31 Ocak – 21 Şubat 2021 Merkür Retrosu (Geri Hareketi)

31 Ocak – 21 Şubat 2021 Merkür Retrosu (Geri Hareketi)

Merkür geri hareketi Boğa, Aslan, Akrep ve Kova etkisi taşıyanları zorlayacak. Elektrikli ve Elektronik her tür aletiniz bozulabilir. Sizin için önem arz eden belge ve resimlerinizi yedeklemeyi unutmayın. Ayrıca Merkür Retro iken estetik konularında yapılan işlemler fiyasko ile sonuçlanabilir. Bu süreçte estetik ameliyat, saç ekimi hiç düşünülmemeli, ayrıca saç kesimi, boyatma hatta kaş alma gibi olaylarda bile aynaya bakmak istemeyeceğiniz durumlar da yaşanabilir.
Merkür güzellikle alakalı bir gezegen değil diyebilirsiniz, evet haklısınız. Fakat iletişim ve her tür aleti yöneten gezegen olduğundan fiziksel görüntünüzde kullanılacak aletlerin işlemler sırasında bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle biraz sabredin ve değişim isteğinizi Merkür geri hareketi sonrasına erteleyin.

KOÇ BURCU VEYA KOÇ ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Yalanlar tükendi, indi maskeler
Beni benden etti dost bildiklerim” Ümit Yaşar Oğuzcan
Dost bildiğiniz kişilerle fikirlerinizin veya iyi niyetli sözlerinizin yanlış anlaşılması yüzünden tartışmaların içinde kalabilirsiniz. Aslında bu sürece biraz olumlu yönden bakabilirsek faydalarını da görebiliriz. Gereksiz kişileri hayatınızdan çıkarma zamanı geldi. Dostlukları irdelemeye ve kendi hatalarınızı görmeye çalışırken çok uzun yıllardır görmediğiniz, hatta ismini dahi hatırlamadığınız eski bir arkadaşınız ile tesadüfen karşılaşıp yeni arkadaşlarınızdan da kazıklar yemişken ne varsa eskilerde var diyerek ona dört elle sarılabilirsiniz.
Yetişkin çocukları olanların önemli organizasyonları bu zamana denk geliyor ise kenara çekilip organizasyonu yapabilecek birilerine bırakmaları daha faydalı olacaktır. Dalgınlığınız nedeni ile tüm iyi niyetinize rağmen organizasyonları arapsaçına dönüştürebilirsiniz.

BOĞA BURCU VEYA BOĞA ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Çalışanlar kötülük düşünmeye vakit bulamazlar. Çalışmayanlar ise kendilerini kötülükten kurtaramazlar” Hz. Ali
İş hayatınızda önemsemediğiniz, ‘bunu ihmal edersem hiçbir şey olmaz’ dediğiniz konular işin içinden çıkmakta zorlanacağınız dev sorunlar haline dönüşebilir. İşinizin başından ayrılmayın, yeni projelerinizle alakalı araştırmalar yapın, geliştirmeye çalışın ama Retro bitene kadar gündeme almayın. Mevcut olan işlerinizde her ayrıntıya önem verin, işinizi kendiniz yapmaya çalışın. Başkalarından destek alsanız bile kontrolün sizde olmasına özen gösterin.
Tuttuğunuz önemli notlar, bilgisayarınızdaki bilgiler, şifreleriniz, kısaca işe dair önemli ne varsa hepsini yedeklemeyi unutmayın. Özel yazışmalarınıza dikkat edin, anlık dalgınlıklarınız yüzünden gizlediğiniz yazışmalar ortaya dökülebilir.

 

İKİZLER BURCU VEYA İKİZLER ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Eğitimin kökleri acı, meyveleri tatlıdır” Aristoteles
Merkür geri hareketi boyunca aldığınız veya alacağınız eğitimlerle alakalı bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bazı hukuksal sorunlar da ortaya çıkarabilir. Bu süreçte yeni tanışacağınız kişiler sizin üzerinizde oldukça önemli bir etkiye sahip olabilecekleri gibi farkında olmadan bazı ilişkilerinizin bozulmasına da sebep olabilirler. Özellikle yüksek eğitim dönemindekiler için sorunlu geçecek olan bu süreçte, yanlış bilgi aktarımı ve unutkanlık aylarca tamir etmekte zorlanacağınız eğitim sorunlarına yol açabilir. Yolculuklar için de tam bir karmaşa dönemi olduğundan uçağı kaçırmaktan tutun her tür aksiliğe sebep olabilir. Ayrıca eş ailesi ile alakalı sorunları aza indirmek için, sözlerinizi süzgeçten geçirerek söyleyin veya yorum yapmadan dinleyin.

YENGEÇ BURCU VEYA YENGEÇ ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Büyük borçlar insanları değer bilmeye değil, kin beslemeye yöneltir” Friedrich Nietzsche
Karşınıza göz yaşları ile gelen ve dayanamayacağınız acıklı sözlerle maddi destek isteyen kişilere karşı anlık acıma duyguları içinde borç vermeye kalkmayın. Sizi zora sokmayacak yardımlar da bulunabilirsiniz. Hibe edeceğiniz paralar içsel huzura sebep olur. Verdiğim para ne zaman gelecek diye hezeyanlara da düşmemiş olursunuz. Borç, alacak, taksit ödemeleri gibi konular arapsaçına dönüşebilir. Borca girmek, başkalarına borç vermek, kefil olmak ve mülk almak için olumlu bir zaman dilimi değildir. Evlilik ilişkisi bitmek üzere olan ya da mahkemeye başvurulmuş durumda olanlar; nafaka, tazminat gibi konulara dikkat edin, gözünüzden kaçan bir şık yüzünden zarara uğrayan haline dönüşebilirsiniz.

ASLAN BURCU VEYA ASLAN ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Sadece ben farklıyım. Biraz dalgın ve uzak. Bir hayli karamsar. Biliyorsun, içimde kirli bir balon gibi büyüyen boşluğun tek bir sebebi var senin yokluğun.” Atilla İlhan.
Merkür geri hareketi geçmişe yolculuk yapmanıza neden olabilir. Eski partnerinizi daha fazla düşünürsünüz. Gizli gizli ona ait bir şeyleri öğrenme isteğiniz ağır basar. Mutlu olduğunu gördüğünüzde içinizi kin duygusu ve öfke kaplayabilir. Sevdiğinizin bugün yanınızda olmamasının mimarı sizsiniz. Yanında olamadığınız için gitti ve kendine bir hayat kurmak için uğraş veriyor. Ne kendinizden nefret edin ne de ondan, adil olun ve kendinizi affedin.
İki tarafta çok sevse bile bazen ilişkiler bitebiliyor. Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen her şeyin hayrınıza olduğunu kabul ederek önünüze bakmaya çalışın.
Ortaklıkların da alarm vereceği bu süreçte ortak iş yaptığınız kişilerle aranızda geçen konuşmalara dikkat edin ve mümkünse imza atmaktan uzak durun.

BAŞAK BURCU VEYA BAŞAK ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Bedenimizi hasta eden ruhumuzun baskısıdır” Sigmund Freud
Merkür geri hareketinde ters giden, iyi sonuç alamadığınız konular için üzülmek ve dertlenmek yerine olmayan her şeyin hayrınıza olduğunu bilmelisiniz. Fazla üzülmek size hiçbir şey kazandırmaz. Akışa teslim olun ve hobilerinize yönelin. Sevdiklerinizle zaman geçirmeye çalışın. Şarkı söyleyin, dans edin, resim yapın, örgü örün. Size neyin iyi geleceğini bulun ve zamanınızı sevdiğiniz uğraşılar ile geçirin. Tam aksini yapıyor ve her şeyi kafanıza takıyorsanız o zaman sağlık sorunlarına hazır olun. Şifa bulmanın da, hasta olmanın da anahtarı ellerinizde, hangisini istediğinize karar verin. Sağlıklı isek umut edebilir ve başaramadığımız konuları yeniden gündeme alabiliriz ama sağlığımız bozulmuşsa en iyi giden işin bile başında bulunamayız.

TERAZİ BURCU VEYA TERAZİ ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Hiç değişmemiş diyorum içimden, ne güzel işte yine o! Yine mahzun, yine dalgın, yine ürkek” Ümit Yaşar Oğuzcan
Eski sevgili veya eski eşler ile iletişime geçme ve karşılaşma olasılığınızı Ümit Yaşar Oğuzcan naif sözlerle dile getirmiş.
Hayatın olumsuz taraflarını görmezden gelerek, keyif alabileceğiniz uğraşılara yöneleceksiniz. Çocukları olanlar için sorunlu bir süreçtir. Onlar ile ilgili gözardı ettiğiniz bir konu aile hayatınızı bir anda karıştırabilir. Kumar, borsa ve benzeri spekülatif konulardan da uzak durmaya çalışmalısınız. Kazanıyorum derken öyle bir yere çakılırsınız, ki yaptığınız yanlışları düzeltmek birkaç yılınızı alabilir. Tüp bebek yapmak isteyen kişiler için de tamamen olumsuz bir zaman dilimi olup işlem başarısızlıkla sonuçlanabileceğinden, bu işlemi bir süre ertelemeniz yerinde olacaktır.

 

AKREP BURCU VEYA AKREP ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Gönül yarasından sakınmak gerek, ki yoktur cihânda onun merhemi, elinden gelirse gönül yıkma, ki yıkık gönlün âhı yıkar âlemi” Sadi Şirazi
Bir sözünüzle size gülümseyen, sizi mutlu etmek için elinden geleni yapan insanlara sahip olmak dünyanın en büyük zenginliğidir. Merkür geri hareketinde sahip olduklarınızın kıymetini bilmeniz güçleşebilir. Mükemmeliyetçi yapınız öne çıkar ve sözleriniz ateşten daha yakıcı hale gelerek sevdiklerinizi yakar. Yanan kaçar ve nereye gittiğine bakmaz. Tek derdi kurtulmaktır. Geri hareket bittiği zaman sıcak yuvanızın yalnızlıktan buz kesmemesi için sabırlı olun. İnsanları oldukları gibi kabul edin. Hiç kimse robot değil, herkes duygularını farklı yaşayıp kendini farklı ifade eder. Güzel olan da budur. Olgun insan hatayı en güzel sözlerle söyler, saç okşar, gülümser ve affeder.

YAY BURCU VEYA YAY ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme, duydukları senin sesin, fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir” Mevlana

Merkür Retrosunda yaşayacaklarınız bundan iyi anlatılmazdı.
İletişimi gerektiren her tür konuda bitmek bilmeyen aksilikler oluşur. İlişkileriniz de dahil, herkes ile yanlış anlaşılmadan kaynaklanan sorunlar yaşayabilirsiniz. Sözleşmelerde, ortak yapılan her tür iş ve her tür anlaşmada ani değişimler meydana gelebilir. Bu süreçte dedikodular yaygın olacağından, farkında olmadan söylediğiniz sözler üstüne fazlası katılarak karşı tarafa duyurulacağından herhangi bir konuda fikriniz sorulsa dahi sessiz kalmaya çalışın.
Komşular, kuzenler veya kardeşleriniz laf taşımacılığında başrol oyuncuları olabilir.
Bu dönemde yolculuğa çıkılmaması önerilir. Eğer mecburi nedenler ile çıkıyorsanız tüm kontrolleri 2 kez yapmalı size ait çok önemli bavul ya da gerekli evraklarınıza dikkat etmelisiniz.

OĞLAK BURCU VEYA OĞLAK ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Para hırsı atom bombasından çok daha fazla insanı öldürmüştür” Grev Palast
Hangi konuda büyük bir hırs içindeysek sınavlarımız da o konulardan olacaktır. Para yaşam için gereklidir, bunun aksini hiç kimse savunamaz ama sağlığımızı ve gerçek sevgiyi para ile alamaz, ölümü durduramayız.
Maddi konuları maneviyatınızın önünde tutarsanız çok geçmeden ağır dersler gelebilir. Parasal konularda aksilikler, engeller, kısıtlanmalar, hiç düşünmediğiniz masraflar adeta ders verici niteliktedir. Maddi konularda önlem alın ama akışa teslim olmaya da çalışın. Yardım isteyenleri ya da zorda olduğunu duyduğunuz kişileri geri çevirmeyin.Bu sayede maneviyatınız ve içsel huzurunuz artacağı gibi gelmesinden umudunuzu kestiğiniz paralarınız aniden gelebilir ve verdikçe çoğalacağına inanmaya başlarsınız.

KOVA BURCU VEYA KOVA ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Sana misafir geliyorum. Biraz daha uykuya yakın. Biraz daha dalgın. Biraz daha başka şeylerden uzak” Asaf Halet Çelebi
Merkür geri hareketinin etkilerini Asaf Halet Çelebi’nin söylediği bu güzel söz oldukça güzel açıklıyor. Zihniniz adeta durmuş gibidir. Harekete geçeceğiniz herhangi bir konuda hiç düşünmediğiniz engellerle karşılaşabilir, yapmak istediğiniz bazı eylemleriniz yarım kalabilir. Basit konularda bile karar vermeniz zorlaşacağı gibi, kendinizi sözlerle iyi ifade edebilen biri olsanız dahi bu süreçte doğru ifade edemez ve yanlış anlaşılırsınız.
Bir gün çok fazla uyur, diğer gün gerekli gereksiz birçok işle oyalanır, bir kısmını da yarım bırakırsınız.
‘Bir dağ başında olsam kar yağışını izlesem ve hiç konuşmasam’ düşüncesi sık sık aklınızdan geçer. Bu isteğinizi hayata geçirmeniz de olasıdır.

 

BALIK BURCU VEYA BALIK ETKİSİ TAŞIYANLAR İÇİN
“Bizimle uğraşan, sinirlerimizi kuvvetlendirir, zekâmızı harekete geçirir; bu bakımdan düşmanımız yardımcımız demektir” Edmund Burke

Aklınızı başınıza toplayın ve hiç kimsenin eline sizin aleyhinize kullanabileceği kozlar vermeyin. Yaşadığınız düşmanlıklarda düşmanlık yapanlara kızmak yerine şapkanızı önünüze koyun ve hatalarınızı tarafsızca değerlendirin.
Geçmişe dair sizi üzen ve sıkan konuları sürekli olarak düşünüp içinize kapanmak yerine gereken dersleri alıp umutla önünüze bakmaya başlayın.
Fikirlerinizi ve yapmak istediklerinizi bu süreçte kendinize saklayın. Sizin fikirlerinizi hızla hayata geçirmeye çalışanlar olabilir ve büyük umutlar beslediğiniz isteklerinize başkaları kavuşabilir. Dualar, ihtiyacı olanlara maddi ve manevi destekler içsel sıkıntılarınızı azaltabilir.

error: Content is protected !!