31 Mayıs – 06 Haziran Haftası Burç Yorumları

31 Mayıs – 06 Haziran Haftası Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Zihinsel olarak açık, keskin ve her an tetikte olduğunuz bir zaman dilimidir. Bilgiye, birikime dair her konuya merak artar. Yeni fikirlere açık ve denemeye hazır durumda olursunuz. Duygusallıktan uzak hayallerinizi ve fikirlerimizi mantığınızla hayata geçirmek istersiniz. Daha önce denemediğiniz ilginç konular ilginizi çekerek sizi derin araştırmalara sürükleyebilir. Birçok kısa yolculuk ve telefon konuşmaları da gündemde olacaktır. Sanat, müzik, edebiyat ile ilgili hayatın güzellikleri ve sevgi hayatımızda ön plana geçer. Bu tip konular hakkında konuşmak ve uğraşmak isteriz. Duygularınızı kolaylıkla ifade edersiniz. Özellikle sevgiye dair konularda şiirsel bir şekilde konuşabilirsiniz. Çalışmaktan çok eğlenmek istediğiniz bir zaman dilimidir. Din, felsefe ve yüksek öğrenimde eksiklik olan konuları öğrenme ve giderme çabasına girersiniz. Ufkunuz açıktır. Bilgi ve birikim isteyen konularda söz sahibi de olabilirsiniz. Başkalarının görüşlerine karşı iyimser ve toleranslı davranıp onlardan da aynı karşılığı alırsınız. Kanuni sorunları olan kişiler bu sorunlarını bu süreçte kolaylıkla halledebilirler.

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs 

Beyninizin içinde bütün düşünceler birbiri ile yarışa geçmiş gibidir. Yeni ve değişik fikirler zihninizi adeta bir bombardımana tutar. Özgür düşünceler kişiyi sarar ve konuşmalara da yansır. İnsanların bazı fikirlerinizi beğenmemesi ya da sizi engellemeye kalkması sizi daha çok ateşler. Aklınıza ne eserse uygulamaya koymak istersiniz. Düşünme, sonuca ulaştırma kapasiteniz artar. Ne yapmak istediğinizi bilir, başkalarının da hayatını da kolaylaştırabilirsiniz. Duygularınızı kenarda bırakarak mantıklı davranarak doğru sonuçlara ulaşırsınız. Sorunlara kısa sürede çözüm bulan yapınızla etrafınızda hayranlık uyandırabilir zekanız nedeni ile övgü alabilirsiniz. Eğitim, öğrenim gibi konular öne çıkar, eksikler giderilir. Daha önceleri öğrenmekte zorlandığınız her konu şimdi kendiliğinden yoluna girer. Neye ihtiyacınız olduğunu ve eksik yönlerinizi tarafsız bir gözle değerlendirebilirsiniz. Yolculuk planları yapmak ve bu süreçte özellikle iş ile alakalı yolculuklara çıkmak için oldukça olumlu bir süreçtir. Eğitime devam edenler için bu süreçte başarı kaçınılmazdır.

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran 

Mantığınızın tamamen geri plana itildiği hayat gücünüzün aşırı çalıştığı, duyguların size ve sözlerinize hâkim olduğu bir zaman dilimidir. Sanat, müzik ve ruhsal konularla uğraşmaktan zevk alır, hayatın gerçeklerini göz ardı edebilirsiniz. İnsanlar tarafından kandırılmaya oldukça yatkınsınızdır. Kontrat yapmak, imza atmak ve kefillik için hiç uygun bir zaman dilimi değildir.  Birçok konunun derinine inmek ister bazı insanlardan şüphe duymaya başlarsınız. Tüm hissedişlerinizden emin olamamanız da endişelerinizin artmasına sebep olabilir. Basit konuşmalardan yanlış anlamlar çıkarabilir ve tartışmaya varabilecek tatsız konuşmalar içinde olursunuz. Aslında savaştığınız kendiniz olursunuz ama bunu fark etmeniz bu süreçte biraz zordur. Yükselen egonuzla sürekli olarak takdir görmek ister bunu göremediğiniz de ise sinirli bir yapıya bürünürsünüz. Siz kimi takdir ediyorsunuz bu soruyu kendinize net bir şekilde sorabilirseniz aslında hatalarınızı anlayabilirsiniz. Trafikte de kurallara uymaz, uyaran görevlilerle de kendinizi haksız yere savunarak cezaları arttıracak olumsuz davranışlar içinde olursunuz.

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz 

Duygularla mantık bir arada ama kesinlikle kişiyi olumlu olaylara çekecek ve olumlu olayları başlatacak güçtedir. Kalbinizle aklınız aynı şekilde hareket ettiğinden hayata dair birçok konuda doğru kararlar verirsiniz. İnsanları ikna etmeniz kendinize hayran bırakmanız diğer zamanlara göre çok daha kolaydır. Duygusal konularda hangi sorununuz var ise bu soruna çözüm bulup en doğru kararları alacağınız bir zaman dilimidir. Etrafınızda ki insanlar ile iletişimiz artar ve herkesten yardım görürsünüz. (Özellikle kadınlar) Ev alma, satma, kiralama ve bunun gibi işleriniz varsa olaylar çabuk ve sizin istediğiniz şekilde gelişecektir. Ayrıca emlak işi ile uğraşanlar için oldukça iyi bir zaman dilimidir.  Yeni fikirler ve yeni düşünceler ile sürekli kendinizi ifade etmek isteyecek ve başarılı bir şekilde kendinizi anlatabileceksiniz. Sürekli iletişimde olduğunuz bu zaman diliminde telefon konuşmaları ve mailler uyuyana kadar aktif halde olacaktır. Beklediğiniz veya beklemediğiniz olumlu haberler alırsınız. Üstelik bu haberler özellikle işinizle ve eğitiminizle ile alakalı olumlu değişimleri ve güzel gelişmeleri getirir.

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos 

Huzura yönelme, hobiler, eğlence mekânları, sevdiğiniz kişilerle bir araya gelip güzel vakit geçirme zamanıdır. Kadınlarla ilgili konular oldukça yolunda gider. Kadınlarla iletişim, haberleşme artar. Erkekler için sevgiliye ya da beğenilen kişiye duygularını açmak diğer zamanlara göre daha kolaydır. Ayrıca bu süreçte yeni aşk teklifleri, sevgiye dair olumlu yenilikler meydana gelebilir. Planlama, karar verme, imza atma, ortaklık yapma veya başlama için oldukça uygun bir süreçtir. Yoğun haberleşme zamanıdır. Bu süreçte önemli kişilerle önemli telefon konuşmaları yapılır. Konuşulan konu önemi ne kadar büyük olursa olsun kolaylıkla çözülür ve iki tarafta birbirini çok iyi anlar. Başarma hırsınız, heyecanınız ve şevkiniz o kadar çok artar ki tüm konuşmalarınıza yansıyarak insanlara sözlerinizi kolaylıkla dinletirsiniz. Her olayın içindeki tüm detayları net bir şekilde görürsünüz. Uzun vadeli planlar yapmak için kanuni meseleler ve önemli sözleşmeler için oldukça uygun bir süreçtir. Eksikliğini duyduğumuz konularda bu süreçte kurs almak ya da kendimizi geliştirmek ihtiyacı daha yoğun olacağından uzun vadeli eğitim ve kurs imkânları da ortaya çıkar.

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

 

İstekleriniz güçlü, düşünceler bir noktaya odaklanmış, kelimeleriniz can acıtıcı olabilir. Hayatınızda olumsuz giden birçok konuyu değiştirme arzusu duyar ve bunu başarabilirsiniz. En basit bir konuyu bile en derinine inerek araştırma ve öğrenme isteği ile dolarsınız. Sizden gizlenen birçok konuyu bu süreçte öğrenmeniz olasıdır. Egonuz güçlenir, kendinize güveniniz artar fakat negatif etkisi ile hep kendinizi haklı görürsünüz. Bu süreçte kendinizi ve fikirlerinizi kabul ettirme adına insanların üzerine gidip onları fazla zorlamanızdan kaynaklanan sorunlar yaşamanız olasıdır. Sürekli kendi düşüncelerimizi konuşup hayata geçirmek ister, başkalarının fikirlerine önem vermez hatta dinlemezsiniz bile. En basit bir konu bile dev bir sorun haline gelebilir, anlaşmazlıklar ve dargınlıklar ortaya çıkabilir. Tutarsızlık, çabuk kızma ve empatiden uzaklaşmanız nedeni ile birçok önemli işinizi de ihmal edersiniz. Arap saçına dönen işlerden kurtulmanız için başkalarından yardım almanız imkansız olduğundan aklınızı başınıza almanız gerekir. Adil düşünemez ve davranamazsınız.

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim 

Karar veremediğiniz, sürüncemede kalan, ürktüğünüz, çekindiğiniz herhangi bir konuda bütün korkularınızdan sıyrılır olayları halletmeye ve lehinize çevirmeye çalışırsınız. İletişim mükemmeldir, insanlar ne söylemek istiyor iseniz o şekilde anlar. Anlaşılamama ve anlaşmazlık tehlikeleri sıfırlanmıştır. Yaratıcı işler, satıcılık, pazarlama, ticaret konularında büyük kolaylıklar yakalarsınız. Satmayı istediğiniz ama doğru dürüst müşteri bulamadığınız en basit şeyleri bile bir anda satabilirsiniz.  Düşüncelerinizi kelimelere dökmek diğer zamanlara göre çok daha kolaydır. Zekâ keskin, düşünceler bir fikre ve konuya odaklanmış konumdadır. Yeni şeyler öğrenmek ve öğrendiklerinizi hayata geçirmek için oldukça istekli davranırsınız. Başarı veren geçişlerden biridir. Hayatınızı ilgilendiren her konuya yönelerek büyük bir sağduyu içinde ele almaya çalışacaksınız. Duygularınızı sıfırlamadan mantığınızı öne çıkarmaya çalışacaksınız. Dilinizi yapıcı bir şekilde kullanıp kendinizi doğru ifade edebileceksiniz.

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım 

Keskin bir zihin, odaklanmış düşünceler, bir olaya ve konuya kolaylıkla adapte olma ve organizasyon yapma zamanıdır. Duygular geride mantık ön plandadır. Herhangi bir basit konuda bile hata yapmazsınız. Uygulanması zor, sabrınızı ölçen zor konuları bu süreçte ele alırsanız başarı kesindir. Kangren haline gelmiş bitmeyen konular bu süreçte çözüme kavuşur. İlişkilerde ve ortaklıklarda kendinizi nasıl ifade ettiğinize, ego problemlerine tekrar bir bakmak ve ilişki anlayışınızı, alçak gönüllü ve yapıcı bir modeli geliştirmek için fırsatlar yaratırsınız. Aranızın açık olduğu kişilerle uzlaşma sağlamak oldukça kolaydır. Çünkü insanları cezbetmek diğer zamanlara göre daha kolaydır. Sevilme ve beğenilme isteği artar. Kişisel zevkleriniz, maddi, manevi değerleriniz ön plandadır. Şimdi güzelleşme, bakım yaptırma, hoş görünme zamanıdır. Her türlü estetik malzemeden, kozmetikten, giyimden yardım alırız. Bu değişimle ilişkilerimizdeki değerimizde göz önünde olur. Arkadaşlık kurmak, tatile çıkmak, aşk ve sosyal ilişkileri canlandırmak için fırsatlar kendiliğinden doğar. Her şey gözünüze hoş görünür ve sizde etrafınızdaki her şeyi güzelleştirmek için uğraşılar verirsiniz. Her anlamda pozitif davranışlar sergilersiniz.

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Duygularla mantık tek kelime ile bir güç savaşına girer ve adeta görünmez yumruklar yiyerek ne yapmanız gerektiğini ve nasıl davranmanız gerektiğini bilemezsiniz. Bir gün içinde aynı konu ya da aynı kişi ile alakalı bir sürü karar verilip aynı hızla karar değiştirildiği görülür. Etrafınızdaki kadınlarla konuşmak ve anlaşmak oldukça güçleşir hatta birtakım dargınlıklar da yaşayabilirsiniz. Düşünceler karamsarlık ve ikilemler arasında kararsızlığa ve yanlış sonuçlara götürebilir. Çok konuşup az iş çıkarırsınız. “Ben bilirim” havasında herkese meydan okuyabilirsiniz. (Sizden üst makamda ki kişilere de) Sakin olmanın karşınızda ki kişileri dinlemenin çok zor olduğu süreçlerden birdir. Gergin sinirler endişelere de yol açabilir. Ve dikkat etmezseniz bu endişeler gerçeğe dönüşebilir. (Her tür haberleşme aracınız bozulabilir, bu süreçte yaptırmanızda imkânsız gibidir.) Verdiğiniz kararlar olumsuzdur fakat bunu size kim anlatmaya çalışırsa çalışsın asla anlamazsınız. Zarar geliyorum demektedir ve siz o zarara karşı ne yazık ki ne önlem alır nede sizi uyarmaya çalışanları dinlersiniz. Kanuni dokümanlar, kontratlar, imzalar ve kefil olma durumlarına karşı aşırı dikkatli davranıp bu süreci beklemede geçirmeniz gerekebilir.

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak 

Sakin, sağduyulu ve uzlaşmacı davranırsınız. Mücadele ettiğiniz halde başaramadığınız konulardan uzaklaşır ve zamana bırakırsınız. Gerçekleşemeyen her şeyin sizin hayrınıza olduğunu düşünürsünüz. Sıcakkanlı, sevecen ve pozitif yönleriniz açığa çıkar. Hayatın güzelliklerine yönelir ve bunları elde etmek için iyimser davranmanız gerektiğine yürekten inanırsınız. Yakınlarınızdan birbiri ile arası açık kişileri barıştırmaya kalkar ve olumlu sonuçlar alırsınız. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, kısa tatil planları yapabilirsiniz. İş hayatınızı ihmal etmez fakat eğlenmek adına da her fırsatı değerlendirirsiniz. Sevilme ve beğenilme arzunuzun artması aşk ilişkilerine de giriş yapabilmeniz için kapıları aralar. Kendinizle daha yakından ilgilenir fiziksel olarak bazı değişimler de yapmak istersiniz. Savaşmak yerine sevgiyi ve uzlaşmayı tercih ettiğiniz bir süreçtir. Bazı maddi şansların da kendiliğinden gelmesi ile neşenizi ve gayretinizi kimsenin baltalamasına izin vermezsiniz. Artan iyimserlik ve etrafınızı memnun etmek harcamalarınızın çoğalmasına sebep olsa bile bu konuyu dert edinmezsiniz.

Kova 22 Ocak / 19 Şubat 

Her tür iletişim için oldukça uygun bir zamandır. Merkür gezegeninin desteği sayesinde pürüzlü olan her işinizi kolaylıkla yoluna koyabilirsiniz. Hayatınızı mantık çerçevesinde yoluna koyabilir maddi fırsatları yakalama adına iş bitirici ataklar yapabilirsiniz. Bir türlü açıklığa kavuşturulmayan konuları korkusuzca ele alır ve sonuca ulaştırırsınız. Hayattan ne beklediğinizi ve hayatın size sunduklarını analiz ederek kendi hatalarınızı da tarafsızca ele almaya başlarsınız. Boş zamanlarınızı da size fayda sağlayacak, kafanızı dağıtacak gezilere ayırmaya çalışır bu sürecin toparlanmak adına gerekli olduğunun bilincine varırsınız. Önemli konuşmalar yapmak, sürüncemede kalan ya da gerçekleşmeyen fikirlerinizi ortaya atarak hayata dökmeniz diğer zamanlara göre daha kolaydır. Özel ilişkinizle alakalı yapıcı gelişmelerde bulunur kendi hatalarınızın da farkına varırsınız. Olumlu haberler alır, önemli görüşmelerde bulunursunuz. Sevdikleriniz ve düşmanlarınızı yeniden gözden geçirir duygularınızdan arınarak akılcı bir yolla yeniden değerlendirirsiniz.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart 

 

Hayatınızdaki herkesi gözden geçirmeye başlayacaksınız. Bu değerlendirme sonucunda gözünüzden düşen yeni kişiler olacaktır. Fakat bunun için üzülmez ve insanları daha iyi tanımanızı sağlayan olaylar yaşadığınız için kendinizi şanslı hissedersiniz. Mantığınızı bir kenara bırakarak duygusal davranır, kendinizi duygularınız ile ifade edersiniz. Duygularınızı anlamayan insanlar üzüntü yaratıp karamsarlığa sebep olabilir. Bilgi, birikim, çalışma hırsı azalıp duygusal konular ve duygularla ilgili konuşmak ön planda olur. Olmadık bir fikir ya da konuşma yüzünden kendinizi hararetli bir tartışmanın içinde bulur, karşınızda ki insanları yere yıkacak en ağır kelimeleri seçebilirsiniz. Kendinize ve dilinize hâkim olmanız neredeyse imkânsızdır. Sürate düşkünlük, yasaları ve yasakları çiğnemekte Retro Merkür gezegeninin kare açısının getirilerinden olduğundan trafik kazalarına, trafik cezalarına daha yatkın olursunuz. Basit bir konu aşırı stres yaratıp kısa süreli depresyona sebep olabilir. Pozitif düşünceler uzak, negatif düşünceler ise yanı başınızdadır. Mesleki anlamda kişi çalışma hayatını yeniden düzenlemek isteyebilir. Fakat bu süreçte sizinle çalışan kişilere sözleriniz sert, verdiğiniz görevler güç gelebilir.

error: Content is protected !!