29 Mart – 04 Nisan 2021 Haftası Burç Yorumları

29 Mart – 04 Nisan 2021 Haftası Burç Yorumları

Bu hafta tüm burçlar için özel bir hafta olacak. Ay transiti her burcu aktif hale getirerek müjdeli haberler almalarını sağlayacak.

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Hızlı bir tempo içinde geçen aylardan sonra biraz yorgun olmakla birlikte, artık daha olgun düşünüyor ve ne istediğinizi iyi biliyorsunuz. Yaşam sevinci ile dolu ve başınıza ne gelirse gelsin depresyona teslim olmayan yapınızı korumaya çalışarak, oldukça sağlamcı da davranarak önemli kararlar alacağınız bir hafta sizi bekliyor. Aşk konularında da duygularınız ve mantığınız birbiri ile çelişmeden, ikisini bir arada yürütmeye çalışarak aşkı yaşamaya ve ilişkinizi sağlam temeller üzerine oturtmaya çalışıyorsunuz.
Aşık olduğu zaman sevdiği için gerekirse kendini ateşe atabilen Koçlar, artık ateşe atlamak yerine ateşin oluşmamasının yollarını arıyorlar. Aşk, evlilik ve maddi konularda hedeflerinizi belirleyecek ve bazı zorluklarla karşılaşsanız da galip geleceksiniz. İkizler burcunda transitini sürdüren yönetici gezegeniniz Mars, birçok konuda olduğu gibi ikili ilişkilerde de şanslar sunmaya devam ediyor. İlişkinizle alakalı yıllarca içinizde biriktirdiğiniz her şey dışarı akacak. Partnerinize söylemekten çekindiğiniz, içinizde biriktirdiğiniz, yara haline gelen konuları ılımlı bir ruh hali içinde masaya yatırmaktan çekinmeyeceksiniz.

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Bu hafta birçok konuda kafanız karışabilir ve geçmişin acıları gözünüzde tekrar canlanabilir. Bu süreci, geçmişi ve geleceği daha iyi değerlendirebilmek için bir fırsat olarak düşünün ve geçmiş acılarınızla kesin olarak yüzleşin. Doğru cümleleri seçmeye çalışarak içinizde kalan söyleyemediğiniz ne varsa söylemekten çekinmeyin. Karşınızdaki kişiler bir parça kırılabilirler ama içinizde kalan acılar dile getirilmezse ömrünüz boyunca sizi yakmaya devam edecektir. Sorunlarınızı belki günlerce konuşacaksınız ama tartışmaya girmeden, uzlaşmacı dili her iki tarafta kullanacağı için yıllardır aradığınız içsel huzura kavuşacaksınız.
Maddi anlamda geçmiş aylarda kaçırılan bazı fırsatlar tekrar önünüze çıkacak. Adım atmanız ve aldığınız teklifleri değerlendirmeniz gerekiyor. Ne istediğinizi, sizi nelerin mutlu edeceğini kafanızda bir bir sıralamaya koyacak ve seçimlerinizi yapacaksınız.
Aşkın kapınızı çalması ayaklarınızın yerden kesilmesine sebep olsa da geçmiş hatalarınızdan ders alarak temkinli olmaya çalışacaksınız.
İlişkilerinizin istediğiniz gibi gitmesi için bazı özelliklerinizden sıyrılmak ve değişmek zorunda olduğunuzun farkına varacaksınız.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Satürn ve Jüpiter gezegeninin desteği devam ediyor. Geçmişe oranla sorumluluklarınızın çok fazla bilincinde davranıyor ve mantıklı davranışlar içinde yeni hayatınıza odaklanmaya çalışıyorsunuz. Uzun süredir yapmak istediğiniz fakat bir türlü yürürlüğe koyamadığınız isteklerinizi bu hafta gündeminizin başına koyacaksınız. Adeta çift karakter taşıyor gibi davranmaktan vazgeçecek, kariyer ve para kazanmayı ikinci planda tutarak hayata karşı daha sağlam durabilmek adına iş hayatınıza odaklanacaksınız.
Aşka ve ilgiye doymaz yapınız azalacak. Her an istediğiniz ilgiyi partnerinizden bulamayacağınızı anlayacak, önemli olanın göstermelik ilgi olmadığını kabullenerek, sadakatin ve gerçek sevginin sözde değil yürekte olduğunun bilincinde olacaksınız. Hedeflediğiniz her şeyi elde etme olasılığınızın yüksek olduğunu kendinize arada bir hatırlatın. Geçmiş yıllarda şansınızın yaver gitmemesi yaşam enerjinizi azalttı, moralinizi düşürdü ve kendinizi aşk, evlilik ve çalışma hayatınıza vermekte zorlandınız. Silkinme zamanınızın geldiğini biliyorsunuz ve pozitif bir enerji içinde hayallerinize odaklanmaya başlayacaksınız.

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Çok fedakarsınız ama iplerin sürekli olarak elinizde olmasını istemeniz yakınlarınızla olan ilişkilerinizi zorlaştırıyor. Hayatın ve ilişkilerin karşılıklı paylaşım ve güven üzerine kurulu olduğunu yaşadığınız acı tecrübelerle anladığınız halde, zaman zaman aşırı kontrolcü yapınızdan kurtulamıyorsunuz. Hafta boyunca kendinizle yüzleşeceksiniz. Kendisine ulaşan kişi zoru başarır ve ilişkileri istediği şekilde ilerler. Bu bilinç içinde duygularınızla mantığınızı kullanarak yeni bir hayata ve kişiliğe merhaba diyeceksiniz. Sizi tanıyan birçok kişinin şikayet ettiği alıngan yapınız esneyecek ve gereksiz alınganlıkların neden olduğu tartışmalar yaratmayacaksınız. Hafta sonuna doğru eski sevgili veya eski eş ile alakalı sıkıntılı haberler gündeme gelebilir, bu süreci kolay atlatabilmek için sağduyulu davranmalısınız. Hiçbir kışkırtmaya kapılmadan ve tartışmalara girmeden kendinizi anlatabilir ve gerekirse yüzleşebilirsiniz. Karşı taraftan gelecek olan suçlamalara karşı da sabırlı olun ve herkesin kendince haklı olabildiğini düşünerek, eski partnerinize sakinliğinizle gereken dersi verin. Dinleyin, fazla yorum yapmayın ve işinize, başarıya odaklandığınızı ona hissettirin.

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Uyum sağlayamadığınız, huzur bulamadığınız her tür ilişkiye nokta koyacağınız bir hafta sizi bekliyor. Artık öncelikle kendinize dürüst olmanız gerektiğinin bilincinde olarak zoraki ilişkilerden ve beslenemediğiniz, yıpratıcı işlerden uzak duracaksınız. Geçmiş yıllarda aileniz sizin hayatınıza ait birçok konuya karıştılar ve onları memnun edebilmek adına canınızı acıttığı halde bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kaldınız. Artık iş veya özel hayat fark etmeksizin ailenize bu hayatın sadece size ait olduğunu ve eğer gerçekten sizi seviyorlarsa kararlarınıza saygılı olmaları gerektiğini biraz sert bir dille anlatarak, onların da silkinmesine neden olacaksınız. Adeta uyuduğunuz uykudan uyanacak ve geçmişten beri süre gelen ama halı altına süpürülen tüm sorunları masaya yatıracağınız bir hafta geçireceksiniz. Yeniliklere ve değişime açık olacaksınız. İçinizden geçenleri anlatırsanız zayıf görüneceğinizi ve duygularınızın kullanılacağını düşünerek her şeyi içinizde biriktirdiğiniz zaman dilimlerinden geçtiniz. Zayıflığın da, hüznün de, kayıpların da insana ait olduğunun farkına vardınız ve tüm içtenliğinizle kendinizi anlatmanızın zamanı geldi.

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Oldukça sakin ve kararlı bir tablo çizeceğiniz yeni bir hafta bekliyor sizi. Kafanıza koyduğunuz her şeyi hayata geçireceksiniz. Sabırla ilerleyecek, yolunuza çıkan engelleri tek tek ortadan kaldıracaksınız. Başarı ve güç istiyorsunuz, bu uğurda birçok insanın göstermekte zorlandığı büyük bir azim içinde ilerleme kararı alacaksınız. İş hayatının temel taşlarındansınız. Geçmiş aylarda bazı şanssızlıklara uğradınız, sizden daha vasıfsız insanlar önünüze geçti fakat kendinize olan inancınızı yitirmediniz. Yaşadığınız hüsran daha fazla hırslanmanıza, bilgi ve birikiminizi arttırmanıza neden oldu.
Bu hafta karşılaşacağınız her olay ve haberde mantığınızı ve sezgilerinizi aynı anda süzgeçten geçirerek kullanacaksınız. Sevgisini sözle ifade edemeyen ama aile kavramına önem veren, aile bağlarının devamı için tüm sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren yapınız da daha fazla ortaya çıkacak. Hasta, muhtaç veya zora düşmüş bir akrabanızı ziyaret ederek yanında olacak ve elinizden gelen desteği vereceksiniz. Aşırı şüpheci tavırlarınız ile zaman zaman hayatı kendinize zehir edebilen yapınızı da terbiye ederek, bu huyunuzu en aza indirmeye çalışacaksınız. İnandığınız fikirleri ve değerleri, korkusuzca ve inatla savunacağınız bir dönemdesiniz.

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Yıllar önce size iyiliği dokunmuş biri ile uzun yıllar görüşmemiş olmanıza rağmen, onun kötü duruma düştüğünü duyacak ve duyar duymaz da yardımına koşacak, yaralarını sarmaya çalışacaksınız. Yaptığınız iyiliği ilan etmeden, şov yapmadan, gizlice yapacak ve karşınızdaki kişiyi incitmekten korkan, naif davranışlar sergileyeceksiniz. Size yapılan iyilikleri unutmadığınız gibi, hiçbir kötü davranışı ve sözü de unutmazsınız. İlk fırsatta iğneleyici sözlerinizle kırıldığınızı ve kızdığınızı belirtirsiniz. Geçmişte canınızı acıtan, size haksızlık yapan bir kişi de özür dileyecek ve sizinle yeniden aynı yolda yürümek istediğini belirtecek. Yardım istiyorsa yardım edebileceğinizi ama hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağınızı kendisine net bir şekilde anlatacaksınız. Sonsuz affediciliğinizin sadece aileniz ve çocuklarınız için geçerli olduğunu da belirteceksiniz. Her konuda güvende olmak istiyorsunuz. Bu nedenle biriktirici ve eskiye göre çok daha fazla tutumlu davranma kararı da aldınız. Güçlü görünmenize rağmen uzun yıllardır iç dünyanızda birçok fırtına yaşadınız. Her şeyin olumsuz tarafını düşünerek kendinizi çok fazla üzdünüz. Ama artık toparlanma zamanı ve bu amaçla ilk adımları bu hafta atacaksınız.

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Sabit fikirli oluşunuz ve ilişkilerdeki dayanma gücünüz bu hafta değişime uğrayacak. Ben yaptığın yanlışlara katlanmak zorunda değilim cümlesini size yakın olan kişiler gibi partneriniz de duyacak. Çünkü artık her konuda hislerinizi açık açık söylerken iyi gitmeyen bir ilişkiyi bitirmekten korkmadığınızı da göstereceksiniz. Bu durum sadece aşk ilişkilerinde görülmeyecek. Ailenizde yanlış yaptığını düşündüğünüz kişilerin karşısına geçecek ve düşüncelerinizi açık açık anlatacaksınız. Aldığınız her övgüyü hak edebilmek için sürekli olarak kendinizi geliştirmeye yönelik davranan ve yakınlarını mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını yapan birisiniz. Ama gözle görülen bariz hatalarda da karşınızdaki kişi kim olursa olsun uzun süre susmak size göre değil. Bunu yaşamınız boyunca yapmadınız, yine yapamayacaksınız. Yaşadığınız her acı ve kayıplar artık daha olgun ve empati kuran bir kişilik yapısına sahip olmanızı sağladı. Bu nedenle sözlerinizi daha ılımlı bir şekilde söyleme yeteneğinizi geliştirdiniz. Yakınlarınızla önemli konuşmalar yapacak, uyarılarda bulunacaksınız ama sözlerinizi önceden akıl ve duygu süzgecinizden geçireceksiniz.

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Uzun bir süredir eski neşeli halinizden eser yoktu. Endişeli ruh haliniz ile eşiniz ve çocuklarınıza da farkında olmadan eziyet ettiniz. Bu hafta alacağınız güzel bir haber adeta uyuduğunuz uykudan uyanmanıza sebep olacak. İstediğiniz zaman başaramayacağınız hiçbir şey yoktur fakat ne istediğinizi tam olarak anlamanız uzun yıllarınızı aldı. Kendinize uygun olan işi bulana dek birçok değişik iş deneyimi geçirmek zorunda kaldınız.
Yaratıcılık ve sanatsal yönü olan işlerle alakalı bazı fırsatlar yakalayacaksınız ve ilerleyen günlerde bu tip konularda büyük başarılara imza atabilirsiniz. İş hayatında yorulmayan bir savaşçı olmanıza rağmen özellikle son birkaç aydır yorgun savaşçı gibiydiniz.
Yeniden bir şeylere başlayacak olmanızın verdiği heyecan sizi aşırı uysal, romantik, neşeli ve iyiliksever halinize geri döndürecek.
Önsezileriniz de çok güçlü hale gelecek ve yeni tanıştığınız kişilerle alakalı ilk saniyelerde karşınızdaki kişi ile ilgili fikir sahibi olabileceksiniz. İçinizden gelen ses sizi yanıltmayacak. Bu hafta göreceğiniz rüyalarınız da ilginç ve size yol gösterici olabilir.
Para hayatınızın hiçbir döneminde amacınız değildir ama artık gelecek için yatırımlar yapmanızın gerekli olduğunu da biliyorsunuz.

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Katı görünmesine rağmen özünde oldukça iyi niyetli olan oğlakların bu hafta iyi niyetleri yüzünden dolandırıcıların başlıca hedefi olabileceklerinin bilincinde olmaları gerekir. Dostluğa aşırı önem veren birisiniz fakat arkadaş seçiminiz bir süredir oldukça yanlıştı. Sorunlu ve depresif kişileri adeta bir mıknatıs gibi hayatınıza çektiniz ve onların hayatlarını düzeltmek adına yoğun çabalar verdiniz. Kendi hayatına hiçbir faydası olmayan ve çaba göstermeyen insanlara zaman ayırmanız işinizi ihmal etmenize sebep oldu. Hızla silkinin ve etrafınızdaki insanları gözden geçirin. Pembe gözlüklerinizi atarsanız birçok insandan uzaklaşmanızın size fayda sağlayacağını görebilirsiniz. Bu problemi halletmenizle azimli ve kararlı davranışlarınız yeniden ortaya çıkmaya başlayacak. Yaptığınız her işin hakkını verecek, elinize aldığınız projeleri ve organizasyonları kusursuz şekilde yerine getirerek kendiniz ile gururlanacaksınız. Amacınız daima ileri gitmek ve gelişmek olacaktır. Her konu hakkında bilgili olmak isteyeceğiniz, bulduğunuz her fırsatı bilgi açlığınızı gidermek için okumak ve öğrenmekle geçireceğiniz bir hafta sizi bekliyor.

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Bilgi zenginliğinizin size istediğiniz başarıları getireceğinin bilincinde olacaksınız. Kendinizden daha güçlü bulduğunuz kişilere saygı gösterdiğiniz için aynı saygıyı elde edecek ve çalışkanlığınız, pratikliğiniz ve iş bitirici yeteneklerinizle üstlerinizin elinizden tutacağı bir hafta geçireceksiniz. Olgun tavırlarınızla etrafınıza da güven aşılayacaksınız. Paranın gerekliliğine daha fazla inanacak, kendiniz ve sevdiklerinizin bir gün zora düşebileceklerini göz önüne alarak birikim yapmaya özen göstereceksiniz. Malınızın, mülkünüzün olması önemlidir. Bu uğurda anlık tüm isteklerinizden vazgeçecek ve tutumlu davranacaksınız. Maddi konularda sezgileriniz de size yardımcı olacaktır. Başkalarının yarım bıraktığı, çözmekte zorlandığı birçok konuyu kısa sürede halledeceksiniz. Eş, çocuklarınız ve yakınlarınızın da paralarını biriktirmeleri ve yatırım yapmaları için yol gösterici olacaksınız. Hiç düşünülmeyen konulardan dahi paraların gelebileceği bir süreç başladı. Kapınızı çalan fırsatlar karşısında biraz şaşırmakla birlikte hızlı adımlar atacaksınız. Uzun süredir kurulan hayaller arka arkaya hayatınıza gelebilir.

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Mutluluk ve huzur içinde uysal ve söz dinleyen bir karaktere bürünecek olan balıklara gezegenler müjdeli olaylar hazırlıyor. Ani kızgınlıklardan ve kırıcı olmaktan uzak durarak, geçmişin bir önemi olmadığını kendinize hatırlatarak, geleceğe umut içinde bakmaya çalıştığınız güzel bir hafta sizi bekliyor. Geçmişin ağır yüklerinden kurtulacak ve adeta yeniden doğmuş gibi sorunlarınızı arkanızda bırakarak, geçmişle yüzleşmiş olarak yeni bir hayata büyük bir istek ve özgüven içinde başlangıç yapacaksınız. Özellikle de maddi konularda önünüzde engel tanımayan ve istediklerini mutlaka elde eden bir yapıya bürüneceksiniz. İlişkinizde ise sadakatiniz, kararlılığınız ve partnerinizi koruma iç güdünüz azalmayacak ama karşı tarafa nasıl davranıyorsanız aynısını talep etmeye başlayacaksınız. İlişkisinde oldukça fedakar, zor kızan, kavgadan, gürültüden hoşlanmayan Balıklar, artık oldukça talepkar ve partneri ile gerekirse kavga etmekten kaçınmayacak yapıda olacaklar. İlişkileri sağlam olamayan ve sadece kendi çabası ile devam eden balıklar ise kaybetmekten korkmayacak ve eğer partneri silkinip kendine gelmiyorsa elveda demeyi göze alacak.

error: Content is protected !!