26 Nisan – 02 Mayıs 2021 Haftası Burç Yorumları

26 Nisan – 02 Mayıs 2021 Haftası Burç Yorumları

Bu hafta gökyüzü oldukça hareketli olacak. 27 Nisan günü Oldukça güçlü bir dolunay yaşayacağız. Mars gezegeni Yengeç burcunda oldukça önemli bir uyumlu açı ile Dolunayın olumsuz etkilerini azaltacak. Adeta bir muhafız görevi yaparak kargaşa, kavga ve doğal afetleri yumuşatma görevini üstlenecek. Yine de birkaç hafta boyunca bataklıklar, göller, mağaralar, tarihi yerlerle alakalı bazı olumsuzluklar yaşanabilir. Seller ve orta ölçekte depremler de ürkütücü olabilir. Ülkemizin iki hafta boyunca olumsuz açı alan şehirleri ise Düzce, Bingöl, Van, İzmir, Afyon, Sivas ve Muş’tur.
Boğa, Akrep, Aslan veya Kova etkisi taşıyan kişiler Dolunayın etkilerini azaltmak için ihtiyacı olanlara destek olmalı ve
‘Es Sabur, El Azim, El Varis, El Alim’ esmalarını okumalıdırlar.

Dolunay sinir sistemi üzerinde çok etkili olduğu için birçok doktor dolunayda ameliyat yapmak istememektedir. Birçok insana gözyaşı döktüren olayların habercisi olabilir. Erken doğum ve düşükler bu süreçte artar. Kavgalar, intiharlar, cinayetler ve kazalar yine Akrep dolunayının getirdiği etkilerdendir. Cinsel duyguların artışı ile birçok yasak ilişki ve tecavüzünde dolunay zamanlarına denk geldiği ve ortaya çıktığı da saptanmıştır.

 

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Mars gezegeni sizi kışkırtıyor, bastırılmış duygularınız açığa çıkmak istiyor. Duygularınız coşacak, huzursuzluk ve kargaşa ruhunuzu esir alacak. Ruhunuzda oluşan gelgitler sebebi ile ne gidebiliyor nede kalabiliyorsunuz. Canınızı acıtan bazı şeyler var fakat kendinizi tam olarak ifade edemiyorsunuz. İfade edemeyişinizin altında hissettiklerinizin abartı olabileceği düşüncesi ve haksızlık yapmamak isteği yatıyor. Koç burcu hislerini sonsuza dek saklayamaz ve pimin çekilmesi ile patlar. Pimi de partneriniz çekecek. Üzerinizde baskı kurmak veya eleştirme isteği ile söyleyeceği sözlerle bomba elinde patlayacak. Bugüne kadar içinizde biriktirdiğiniz şeyler ve şüphelerinizi haykıracaksınız. Bugünlerde sinirinizin çabuk geçeceğini düşünenler yanılacaktır. Öfkeniz bitmeyecek. Karşınıza eleştiri ve sizi baltalamak için geçen herkes öfkenizden nasibini alacak. Sözlerinizden ve davranışlarınızdan pişmanlık duymayacaksınız. Artık yeter kelimesini hem sözlerinizde hem de kararlarınızda ortaya koyacaksınız. Bir yandan aşırı hareketli bir yandan enerjinizin boşalmış gibi olması hali ile basit işleri dahi tamamlamakta güçlük çekersiniz.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Burcunuzun etki alacağı Akrep Dolunayı aşırı sinirlilik, tartışma, sağlık sorunları ve küçük kazlara yatkınlık yaratabilir. Sağlık olarak boyun, boğaz ve mevsimsel hastalıklar görülebilir. Basit bir konu halledilmez hale gelebilir. Eşinizin ailesinin bazı olumsuz davranışlarına sinirlenebilir ve eşinizden destek beklersiniz. İki arada kalan eşiniz tarafsız davranmaya çalışacaktır. Fakat onun hassasiyetini anlamak ve empati kurmak için sabrınız olmayacak. Kısa vadeli bir etki olmasına rağmen aşırı sinirli halleriniz sizi patlamaya hazır bir bombaya dönüştürecektir. Aslında amacınız ailenizi maddi, manevi korumak olmasına rağmen ifade tarzınız yanlış ve eşiniz sözlerinizi farklı algılıyor. Eşiniz ile paylaştığınız maddi varlıkların artması ve çocuklarınızın gelecek güvencesi için çabanız takdire değer olmasına rağmen anlatımlarınız ve kendinizi ifade etme tarzınız oldukça sert olduğundan haklı iken haksız duruma düşebiliyorsunuz. Sakin olmayı deneyin, anlatmak istediklerinizi önce kendinize daha sonra sizi çok seven ve yargılamayan bir yakınınıza anlatın ve eleştirilerini dikkate alarak süzgeçten geçirmenizi istediği sözlerinizi ve düşüncelerinizi değiştirmeye çalışın.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Kişisel gelişmenize odaklanacağınız bir hafta sizi bekliyor. Kendinizi tanımak ve hatalarınızı ortadan kaldırmak büyümeniz için gereklidir. Zaaflarınızı kabullenmeniz sahip olduğunuz yeteneklerinizi ortaya çıkarmanıza büyük faydalar sağlayacaktır. Herkes hata yapabilir fakat hatalarını kabul edip öncelikle kendisini affetmeden gelişemez artık bunu kabul edecek ve etrafınızdaki kişilere de örnek olacaksınız. Yaratıcı bir şekilde kendinizi ifade etmek için adımlar atmaya odaklanacaksınız.
Eksik ve olumsuz yönlerini kabullenmeyen kişiler depresif olarak olumlu bir olaydan dahi şüphe duymaya başlayarak önemli birçok olayı ve iyi insanları hayatlarına çekemezler. Kendinizden haberdar olmak adeta tüm dünyayı kolayca keşfetmenize neden olacaktır. Zor ve karmaşık konular sizi ürkütmeyecek aksine büyük çabalar vereceksiniz. Kendinize olan güveninizi artırmak için zorlandığınız bir konuda gelişime yönelik davranacaksınız. Gayretlerinizin sonucunda başarılarınızın ödüllendirilmesi gerçekleşecektir. Karşılıklı alma, verme dengeleri kurulacak ve her şeyden en önemlisi artık kendinizi sevmeye başlayacaksınız.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Burcunuzda transit geçişe başlayan Mars gezegeni gerginleşmenize, kaygılar içinde kalmanıza sebep oluyor. Diğer yandan içsel sıkıntılarınızı gidermek adına size zararı olabilecek kişilerle vakit geçiriyorsunuz. Psikolojik korkularınız ve bastırılmış duygularınız bu hafta daha fazla ortaya çıkacaktır. Etrafınızda güvenilmez ve aldatıcı eğilimlere yatkınlıkları olan kişiler fazlalaşabilir. Onların karakterlerindeki bozukluklar rahatsız etmesine rağmen birlikteyken eğlendiğiniz için uzak durmak istemiyorsunuz. Kir bulaşabilir bunu unutmayın. Onların adlarının anıldığı gibi anılmak istemiyorsanız ilişkilerinize sınır çizin. Ayrıca başkalarının kötülüğünü isteyen ve arkasından iş çeviren kişilerin bir sonraki hedefi siz olabilirsiniz. İyi ve temiz insanı kandırmak her zaman daha kolaydır. Üstelik siz onlar gibi pişkinlik içinde kendinizi savunamaz ve zor durumlar içinde kalabilirsiniz. Sizi gerçekten seven yakınlarınızın uyarılarını dikkate alın. İçinizde bir insana veya bir duruma karşı endişe belirmişse yanlış durumlar içine girmek üzere olduğunuzu fark edin. İç sesiniz sizi yanıltmaz yeter ki kulaklarınızı tıkamayın.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Dolunaydan etki alacak burçlardan birisiniz. Aklınız fikriniz duygularınız düşünceleriniz hepsi birbirine karışır, kendinizi anlatma ihtiyacı duyarsınız. Fakat kendinizi ifade etmeye çalıştıkça zor durumlara düşebilirsiniz. Kendinizi sağlıksız, huzursuz ve birçok konuda dengesiz hissedersiniz. Planladığınız tüm organizasyonların yarım kalacağını da bilmek zorundasınız. Empati kurmayı başaramazsanız bu dönem beraberliğiniz açısından zorlu bir sürecin başlangıcı haline gelebilir. Bu süreç geçmiş kayıpları, iş ve aşk konusundaki hatalarınızı düşünerek önlemler alma zamanıdır. Kardeş, kuzen ve komşu ilişkileriniz de sorunludur. Onlardan gelecek irili ufaklı problemler gündemdedir. Ruhunuza baskı yaratan her şeyden kurtulma isteği öne çıkar fakat bütün bunlarla alakalı birçok aksilikte sizi bekler.

Sorumluluklarınız ile istekleriniz arasında neredeyse bir uçurum oluşur. Bu günlerde karşınıza çıkan herkes ve her olay adeta bir stres kaynağıdır. Kendinizde ki yanlışları düzeltmez, uzlaşıcı, uysal ve karşılıklı konuşmanın yaratacağı ortamları yaratmaz iseniz birçok yakınınız karşınıza geçebilir.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Bu haftanın şanslı burçlarından birisiniz. Hiç aklınızda olmaksızın birçok yolculuk fırsatı çıkar. Hayata dair çok önemli haberlerin alınacağı bir zaman dilimidir. Beklediğiniz ya da beklemediğiniz hayat boyu hatırlanacak önemli haberler en iyi şekilde ortaya çıkar. Sizi yüksek yerlere götürecek güçlü kişilerle şanslı karşılaşmalar vardır. Çok fazla çalışmasanız dahi adeta etrafınızda bir şans meleği dolaşıyormuşçasına girdiğiniz her sınavda başarılı olursunuz. Sevgi ve sevgiye ait olan değerlerin olumlu olarak ön plana çıkması da bu süreçte olacaktır. Yeni girişimlere başlamada büyük kolaylıklar yakalarsınız. Büyük maddi varlıkların hayatınıza bu süreçte girebilmesi olasıdır. Otoriteler, ebeveynler, sizden daha üstte olan herkes ile kolaylıkla anlaşma sağlanır. Sabırlı ve disiplinli davranırsınız. Amaçlarınızı iyi saptayıp doğru kararlar vererek gelişmenize, büyümenize ve gelir sahibi olmanıza yardımcı olacak olumlu adımlar atarsınız. Aşk hayatınızda hareketlenir ani aşk ilişkileri başlayabilir. Sorunlu kişilerden uzaklaşır ve hiç kimsenin ruh halinizi bozmasına izin vermezsiniz.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Ruhsal dünyanızın farkında olup bilinçaltınıza kolaylıkla inebilirsiniz. Uzun zamandır sizi üzen, sıkan koşulları ve kişileri değiştirmeye çabalarsınız. Değiştiremiyorsanız onlardan uzaklaşmayı tercih edersiniz. Aynı zamanda sezgilerinizde aşırı güçlenir, yol gösterici rüyalar ortaya çıkar. Meditasyon ve dualar artar. Kişilik olarak da başkalarını eleştirmektense kendinizi eleştirmeyi tercih eder ve yakınlarınızın da yardımı ile öne çıkarmanız ve kontrol altına alınması gereken özelliklerinizi bir süzgeçten geçirerek öncelikle kendinize ulaşırsınız. Kendinize ulaşmış olmanızın size diğer insanları getireceğinin bilincinde olursunuz. Finansal konularda bugüne kadar yaşanılan şans ve şansızlıklar analiz edilir. Maddi anlamda yaptığınız hesapları ve yaşadığınız talihsizlikleri ve kayıpları kimse ile paylaşmasanız dahi açık ve net şekilde görürsünüz. Arada ki kaybı kapatmak adına benzetmek gerekirse karıncalar gibi çalışırsınız. Paranın yaşamınızın devam etmesi için çok önemli olduğunun farkına varırsınız fakat burada ego ve hırstan söz edilemez. Kazancınızdan maddi durumu iyi olmayanlara da belli yardımlarda bulunursunuz.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay etkisi ile geçmişten gelen birçok korkunuz ve takıntılarınız su yüzüne çıkarak doğru adım atmanızı, işlerinizi halletmenizi zora sokar. Kolay halledebileceğiniz konuları yokuşa sürersiniz. Aşırı moralsiz, halsiz ve bitkin bir ruh hali içinde olursunuz. Hiçbir konuda doğru karalar veremezsiniz. Özellikle çocuklarınız, yakın ilişkide bulunduğunuz eş, aile, ebeveynler birçok sorunla adeta canınızdan bezdirecek durumda olacaklardır. Ay dişi enerji olduğundan daha çok kadınlardan gelecek sorunlarla uğraşırsınız.
Bazı şeyleri ve size yakın olan kişileri düzeltemeyeceğinizi düşünerek ruhunuzda kısıtlanmalar hisseder ve hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Olaylardan ve insanlardan kaçarak her şeyi ihmal edersiniz. Gerginliğinizi azaltmak için evinizle uğraşmak, tamir, tadilat, boya yaparak rahatlamak istersiniz. Fakat Venüs ve Merkür gezegeninden de olumsuz açılar aldığınız için evi daha güzel hale getirilmek için yapılan yanlışlara yol açar. Evinizde ki elektronik ve elektrikli araçlarınızı dalgınlık ve sakarlığınızla bozar rahatlamayı düşünürken daha fazla sinirlenirsiniz.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Yardım etmeye odaklandığınız, huzuru aradığınız bir süreç sizi bekliyor. Başkalarına yardım etmekten keyif alır bu şekilde korunacağını hissedersiniz. Fakat size çıkar için yaklaşan maddiyatınızdan faydalanmak isteyenlere karşı da adeta bir kalkan takarak kendinizi korumaya alırsınız. Biranda şok edici maddi gelişmeler yaşanmaz ama eskiye dair maddi yaralar sarılır. En basitinden en zoruna kadar tüm sağlık sorunlarında kısa süreliğine strese yenilseniz dahi hemen toparlanarak yeniden hastalıklara karşı gardınızı alır ve savaşmaya başlarsınız. Evlilik ilişkinizdeki olası bütün sorunları ortaya dökersiniz ama yaraların sarılması için eşinizden destekte istersiniz. Bu süreçte bütün karşıt görüşlere ılımlı yaklaşımlar sergilersiniz. Eşinizi, ortağınızı dinler, kendinizi onların gözünden görmeye çalışırsınız. Eşe karşı daha fedakâr, duygusal ve merhametli davranır eşin hayatında ki herhangi bir olumsuzluğu çözmek adına büyük bir özveri ile uğraşırsınız. Eskiye oranla oldukça hoş görülü ve merhametli olduğunuz bir zaman dilimidir.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Mesleki konularda eksikliklerinizin farkına vararak kariyeriniz ile ilgili geçmiş yıllardan gelen yaralarınızı sarmaya çalışırsınız. Bu süreçte kendi kariyerinizde sağlam olmak adına başkaları ile de iş birliğine girişirsiniz. Aldığınız zorlu derslerin ödülleri gelmeye başlar. Hayatınızda önem arz eden kişilerden faydalar görürsünüz. Aşk ilişkileri de hareketlenir. Çıkarın olmadığı ilişkiniz içinde birbirinizin mutluluğu için çabalarsınız. Yaşam amaçlarınızın daha net olarak farkına varırsınız. Bulunduğunuz ortamları ve size zarar veren insanları hayatınızdan hızla çıkarmaya çalışırsınız. Tek kelime ile olumlu bir arayış döneminde olursunuz. Zaaflarınızın farkına varma ve bu zaafların kendi yaşamınızda olumsuzluklara sebep olacağını idrak ederek bu zaaflarınızdan aniden vazgeçersiniz. Kendi başarınız için yeniden çabalamaya ve başarı için umut içinde çalışmaya başlarsınız. Bu Dolunay hayatınıza meyvelerini ilerleyen dönemde alacağınız şanslar sunar. Bu süreç başladığında herhangi bir hastalık ile uğraşılıyor ise “iyileşecek hastanın doktor ayağına gelir” deyimi gerçekleşir ve sağlığınıza kavuşursunuz.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunaydan olumsuz etkilenecek burçlardan birisiniz. Yanlış anlaşılmalar, dedikodular, en yakın çevrenizden çok güvendiğiniz kişilerin arkanızdan konuştuğunu duymanız hayal kırıklıklarına ve o kişilerle aranızda geçecek tatsız ve sert konuşmalara sebep olur.

Boğa burcundaki Venüs gezegeni de burcunuza kare açı yapıyor. Güzellikle alakalı değişimler de söz sahibi olan Venüs fiziksel görüntünüzde en küçük değişiklikler yapmamanız gerektiğini hatırlatmaktadır. Basit bir değişim dahi fiyasko ile sonuçlanır.
Özel ilişkilerinizde Dolunaydan olumsuz olarak nasibini alır. Hiçbir vasfı olmayan kişiler aniden hayatınıza girer ve yerleşik düzeninizi, aşk hayatınızı tehdit eder hale gelirler. Onların hayatınıza girmesine izin vermekle aslında bu durumun mimarı siz olmanıza rağmen kabahat onların üstüne atılır. İki kişi arasında kalma ve bir karara varma aşamasında oldukça karışık durumlar yaşarsınız. İlişkilerin fiziksel çekiminden öte emek ve güven konusuna önem verirseniz kafanız karışmadan doğru kararla verebilirsiniz.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Bu haftanın en şanslı burcusunuz. Mucizelere inanın ve dileklerinizi dileyin. Birçok şans ve fırsat kapınızda belirecek. Maddi anlamda geçmiş zamanda yapılan emek, çalışma ve cömertliğinizin maddi imkânlar olarak döneceği bir zaman dilimidir. Çok az çabalarla bol para gelişi görülebilir. Dolunay ve Mars etkisi çalışma hayatınızda güzel gelişmeler ve yeniliklere sebep olur. Ayrıca ağır ve zorlu sağlık sorunu yaşayan kişilerde hızla iyileşmek için yeni tedavi yolları bularak şifaya kavuşurlar. Yaşam koşullarınızı düzeltmede faydalı olacak güçlü insanlarla tanışılır. Bu karşılaşmalar sıradan değildir, hayat boyu hatırlanacak önemli tanışma ve karmik karşılaşmaları simgeler. Ayrıca geçmiş de yaptığınız her tür iyiliğin karşılığını alma zamanıdır. (Çok uzun yıllar önce maddi yardımda bulunduğunuz bir kişinin size iş fırsatları çıkarması ya da bir ev alım satımında yardımcı olması gibi çeşitli faydaları bulunabilir.) Popülariteniz artar, herkes tarafından beğenilir ve sevilirsiniz. Bu süreçte yakınınızda olan her kadından güçlü destek ve yardımlar alırsınız. Ayrıca doğurganlık da güçlenir. Özellikle çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan kişilerde çocuk sahibi olması kolaylaşır hale gelir.

error: Content is protected !!