24 Mayıs – 30 Mayıs 2021 Haftası Burç Yorumları

24 Mayıs – 30 Mayıs 2021 Haftası Burç Yorumları

26 Mayıs Yay Burcu Ay Tutulmasında Jüpiter gezegeni başrolde olacak. Ay tutulması ve Jüpiter şans, kısmet, ödül ve cezaları kişilerin fıtratlarına ve bugüne kadar yaptıklarına göre verecek.

Genelde Ay ve Güneş tutulması ayrı ayrı yazılsa da aslında anlamları birbirine benzer. Güneş tutulmaları her zaman olayları daha fazlalaştırır. Güneş tutulmalarında erkekler başrolde iken ay tutulmalarında kadınlar başroldedir. Ay tutulmalarının etkileri 1 hafta önceden hissedilirken Güneş tutulmalarının etkileri 1 ay öncesinde hissedilir.

 

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Ay tutulmasından büyük faydalar görecek burçlardan birisiniz. Maddi anlamda geçmiş zamanda yapılan emek, çalışma ve cömertliğinizin maddi imkânlar olarak döneceği bir zaman dilimidir. Çok az çabalarla bol para gelişi görülebilir. Kendi çalışmanızın ve emeğinizin karşılığını görürsünüz. Özellikle iş konularında ilerleme ve terfi görülür. Yaşam koşullarınızı düzeltmede faydalı olacak güçlü insanlarla tanışılır. Bu karşılaşmalar sıradan değildir. İyilik yaparak iyilik bulacağınıza inanırsınız. Ayrıca geçmiş de yaptığınız her tür iyiliğin karşılığını alma zamanıdır. (Çok uzun yıllar önce maddi yardımda bulunduğunuz bir kişinin size iş fırsatları çıkarması ya da bir ev alım satımında yardımcı olması gibi çeşitli faydaları bulunabilir.) Popülariteniz artar, herkes tarafından beğenilir ve sevilirsiniz. Bu süreçte yakınınızda olan her kadından güçlü destek ve yardımlar alırsınız. Uzun süredir çocuk sahibi olmak da güçlük çeken kişilerin bu süreçte evlat sahibi olma yolunda müjdeli haberler aldıkları da sıkça görülür. Yetişkin çocukları olanların ise çocuklardan gelen şans kısmet, başarı ve övünme durumlarını getirir.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Hayata dair çok önemli haberlerin alınacağı bir zaman dilimidir. Beklediğiniz ya da beklemediğiniz hayat boyu hatırlanacak önemli haberler en iyi şekilde ortaya çıkar. Bu etkiyi yaşadığınız sürece hayat rutin olmaktan uzaktır. Bilgi, öğrenim, öğretim gündeme gelir. Çok fazla çalışmasanız dahi adeta etrafınızda bir şans meleği dolaşıyormuşçasına girdiğiniz her sınavda başarılı olursunuz. Yeni girişimlere başlamada büyük kolaylıklar yakalarsınız. Otoriteler, ebeveynler, sizden daha üstte olan herkes ile kolaylıkla anlaşma sağlanır. Sabırlı ve disiplinli davranırsınız. Amaçlarınızı iyi saptayıp doğru kararlar vererek gelişmenize, büyümenize ve gelir sahibi olmanıza yardımcı olacak olumlu adımlar atarsınız. Sorunlu kişilerden ve sorunlardan kaçış görülür. Aynı zamanda sezgilerde aşırı güçlenir, yol gösterici rüyalar ortaya çıkar. Meditasyon ve dualar artar. Yaratıcılık ve sanatsal yetenekleriniz de daha fazla ortaya çıkar.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Aklınız fikriniz duygularınız düşünceleriniz hepsi birbirine karışır, kendinizi anlatma ihtiyacı duyarsınız. Fakat kendinizi ifade etmeye çalıştıkça zor durumlara düşebilirsiniz. Size ait bazı şeylerle ilgili her konu da hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Zıt burcunuzda gerçekleşen tutulmalar kişinin birebir ilişkilerini etkileyeceğinden ortaklık, evlilik ve düşmanlık gibi konuları ön plana çıkararak kişiyi yüzleşmeye zorlar. Kişi tutulma etkileri ile her konuda eşitlik, özgürlük istediğini söyleyip partnerinin tüm hak ve özgürlüklerini kısıtlamaya çalışabilirsiniz. Her şeyi ben daha çok biliyorum tavrınız yakınında olan herkesin karşısına geçmesine sebep olabilir. Eğer empati kurmayı başaramazsanız bu dönem beraberliğiniz açısından zorlu bir sürecin başlangıcı haline gelebilir. Ayrıca maddi konularda karar verilmemesi, borç verme ve kefil olma gibi durumlar varsa mümkünse reddedilmesi ya da ileri tarihlere ertelenmesi gereken bir süreçtir.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Finansal konularda bugüne kadar yaşanılan şans ve şansızlıklar analiz edilir. Maddi anlamda yaptığınız hesapları ve yaşadığınız talihsizlikleri ve kayıpları kimse ile paylaşmasanız dahi açık ve net şekilde görürsünüz. Arada ki kaybı kapatmak adına benzetmek gerekirse karıncalar gibi çalışırsınız. Paranın yaşamınızın devam etmesi için çok önemli olduğunun farkına varırsınız fakat burada ego ve hırstan söz edilemez. Kazancınızdan maddi durumu iyi olmayanlara da belli yardımlarda bulunursunuz. Bu süreçte bütün karşıt görüşlere ılımlı yaklaşımlar sergilersiniz. Eşinizi, ortağınızı dinler, kendinizi onların gözünden görmeye çalışırsınız. Eşe karşı daha fedakâr, duygusal ve merhametli olursunuz. Partnerinizin hayatında ki herhangi bir olumsuzluğu çözmek adına büyük bir özveri ile uğraşırsınız. Bu dönemde sezgileriniz de çok fazla çalışır. Evrenin nasıl işlediği, yaşam, ölüm ve mistik konular ilginizi çeker.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Miras, alacak, borç gibi meseleler de bugüne kadar bilinmeyen birçok sorunu da ortaya taşıyarak miras meselesinin kökünden çözümlenmesi için sorunları da ortaya dökerek çözüme ulaştırırsınız. Bugüne kadar bilinmeyen sizden saklanan sır ya da ailenizde ki olumsuz olaylar herhangi bir araştırmaya girmeseniz dahi birileri tarafından söylenerek gizli saklı olan her şeyi öğrenmeniz sağlanır. Bu öğrenilen sırlarda ruhsal olarak sıkılmanıza ve bocalamanıza sebep olur. Fakat olayı açıklığa kavuşturabilmek adına neden, nasıl, niçin sorularını sorarak büyük araştırmalara girmenizi sağlar. Bu süreç de eş, ortak ya da bakmaya yükümlü olduğunuz kişilerin maddiyatlarında artış olur. Sizde bu süreç içinde bu kişilerin maddiyatından faydalanırsınız. Bu dönemde ilgi alanlarınız da değişerek ilgi duyduğunuz konularda eğitimler alma süreciniz başlar. Tek kelime ile olumlu bir arayış döneminde olursunuz. Kendinizi bulma, yaşamın sırlarını çözmek adına ilginizi çeken konuları hayat felsefeniz haline getirirsiniz.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Ay tutulmasını çok fazla hissedecek burçlardan birisiniz. Ev, mülk, taşınılmaz tüm mallarla ilgili oldukça problemli bir süreçtir. Ev alma, satma ve kiralama gibi durumlar varsa her şey birbirine girerek maddi manevi birçok kayba sürükler. Evin içinde her tür aksilik sizi bekler ve bu aksilikler halledilmeye çalışıldıkça daha büyük problemlere yol açar. Tam anlamı ile sıkıntılı olan bu süreç içinde ebeveynleriniz de problem yaratarak işlerin daha fazla karışmasına sebep olur. Aile ve taşınılmaz mallarla alakalı beklemediğiniz birçok sorun üst üste gelecektir. Sosyal hayat, dostluklar, organizasyonlar, hayaller aniden gündeme gelen olası aksilikler yüzünden ertelenir ya da iptal edilir. Bu arada arkadaşlarınız yerine getirmekte zorlanacağınız ya da yapmanızın imkânsız olduğu isteklerde bulunarak sizi zor durumda bırakabilirler. Vereceğiniz “hayır” cevabı onların içlerinde daha önceki yıllardan biriken sizinle ilgili olumsuz durumları ortaya çıkarmalarına neden olur ve tamiri zor anlaşmazlıklar yaratır.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Sezgileriniz en üst seviye de çalışarak özellikle rüyalarla yol gösterici ve geleceğinizi aydınlatması anlamında da mesaj verici olur. Rüyalarınızı yazmaya çalışarak kendinize rehberlik etmesine izin verirseniz birçok olayı önceden hissederek kendinize bir yol haritası çizersiniz. İnançlarınız güçlenir, kendiniz ve sevdikleriniz için daha fazla dua etmeye başlarsınız. Şükretme zamanıdır. Bu süreç başladığında herhangi bir hastalık ile uğraşılıyor ise “iyileşecek hastanın doktor ayağına gelir” deyimi gerçekleşir ve sağlığınıza kavuşursunuz. Ayrıca şifa verici özellikleriniz varsa onlar da daha fazla ortaya çıkar. Başkalarına da bu süreç içinde herhangi bir hastalık ya da ruhsal sorunlarında yardımcı olarak iyileşmelerine fayda sağlarsınız. Annelik ve babalık yapma içgüdüsü fazlalaşır, kendi çocuklarınız dışında başka birinin çocuğu ile de yakından ilgilenirsiniz. Çocuğu olmayan ve bu konuda muzdarip kişiler mucizevi bir şekilde uygun tedavi yolları bularak gebe kalabilir. Evlilik ve ilişkiler konusunda da özellikle duygusal boyuttaki tüm sorunlar pozitif bir şekilde halledilir ve çözüme ulaştırılır.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Duygusal anlamda tamamen bir tamir dönemini içerir. Geçmişiniz ile kolaylıkla yüzleşirsiniz. Geçmişin acı vermesi geride bırakılarak iç huzurunuza kavuşursunuz. Hayatınızda güzel şeylerin meydana gelmesi hayata ve insanlara karşı daha merhametli olmanızı sağlar. Olaylara bakış açınız daha fazla empati kurarak oluşacaktır. Herkesi daha fazla dinleyecek ve içlerindeki sevgiyi dışarı çıkarmaya uğraşacaksınız. Elinizdeki tüm olanakları en iyi şekilde kullanırsınız. Aşırı enerjik, canlı, olaylara pozitif tarafından bakan, başkalarını korkutan bir sorunla karşılaşsanız dahi kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan korkusuzca sorunların üzerine giderek ortadan kaldırırsınız. İdeallerinize ve hayallerinize odaklanırsınız. Mantığınız da önde olarak bugüne kadar yapmak isteyip de engellendiğiniz birtakım öncelikleriniz yüzünden vazgeçtiğiniz isteklerinizi büyük çabalar içinde gerçekleştirme uğraşına girersiniz.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Ay tutulması burcunuzda yaşanacak. Sorumluluklarınız ile istekleriniz arasında neredeyse bir uçurum oluşur. Bu günlerde karşınıza çıkan herkes ve her olay adeta bir stres kaynağıdır. Kendinizi sağlıksız, huzursuz ve birçok konuda dengesiz hissedersiniz. Geçmişten gelen birçok korkunuz ve takıntılarınız su yüzüne çıkarak doğru adım atmanızı, işlerinizi halletmenizi, başkaları ile olan ilişkilerinizi zora sokarak moralsiz, halsiz ve bitkin bir ruh hali içinde olursunuz. Hiçbir konuda doğru karalar veremezsiniz. Sürekli insanlara danışarak hayatınızla alakalı doğruları dahi başkalarından öğrenmeye çalışırsınız. Genelde de sizi yanlış yönlendirebilecek kişilere başvurur ve hatalı kararlar alırsınız. Depresyonun her anlamda sizi ele geçirdiği bu süreçte yaşam isteğiniz ve hayata tutunabilme olasılığınız sıfır olduğundan psikolojinizin sebep olduğu birçok sağlık sorunu da ortaya çıkabilir.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Fiziksel ve ruhsal olarak hiç olmadığınız kadar güçlü olursunuz. Size benzeyen örnek aldığınız insanlar ile bir bütün içinde büyümeye odaklanırsınız. Ahlaki ve dinsel dürtülerinizi gayet pozitif bir şekilde yaşar, ruhunuzu rahatsız eden yaşam tarzınız varsa hızla uzaklaşmaya ve arınmaya başlarsınız. Allah’a ulaşmak için insanları memnun etmenin bilincinde olursunuz. Önünüzde hiç düşünmediğiniz yeni olanaklar belirir. Yeni işler kurma, yeni işlere başlamak bu süreçte hayır ve bereket içinde ilerlemeye ve çoğalmaya neden olacaktır. Rahatlama dönemidir. Yaşam arzularınıza ulaşmakta mantıklı davranışlar sergileyerek büyük bir sabırla hedeflerinizi elde edersiniz. Geçmişten gelen halledilmemiş sorunlar ve sıkıntılar bu süreçte kolaylıkla çözülür. Yaşam sınavını başarı ile geçersiniz. Sizi daha önce zorlayıp sıkan konular adeta sizi ödüllendirerek çözüme ulaşır. Attığınız adımlarınız kendinize ve çevrenizdeki insanlara faydası dokunur. Yeni ve eski arkadaşlar ile daha fazla birlikte olur ve birlikte kurulan gruplar içinde söz sahibi olursunuz.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Büyük bir istek ve yaratıcılıkla uzun yıllar boyunca kurduğunuz hayalleri hayatınıza taşırsınız. Hassas ve duygusalsınız. İnsanlara uyum sağlamak, ilişkilerinizi olumlu bir şekilde yürütebilmek adına seve seve kendinizden ödün verebilir, fedakar davranışlar sergileyebilirsiniz. Geçmişten gelen kin, nefret, dargınlık gibi konular aniden zaman aşımına uğramışçasına ortadan kalkar. Kişi affetmenin verdiği ruhsal bütünlük içinde geçmişte en büyük kötülüğü yapan kişiye zor durumda ise seve seve elini uzatır. Yaptığınız ile övünmeden kendi içsel huzurunuzu bulmaya çalışırsınız. Sorumluluklar, fedakârlıklar size zor gelmez. Her tür ilişkinizin olumlu olarak ilerlemesi için çaba ve emek sarf edersiniz. Pozitif anlamda derin bir içsel değişim gözlenir. Tesadüfen oluşan bir olay, karşılaşılan bir kişi, hayatınızda yeni kapılar açmanıza ve hayatınızı yeniden yönlendirmenize olumlu katkılar yapacaktır. Geçmişte sizi zorlayan yıllarca unutamadığınız sıkıntılarınızdan kolaylıkla sıyrılıp hayata daha pozitif olarak bakmaya başlarsınız.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Kare burcunuzda gerçekleşen Ay tutulmasından çok fazla etkilenecek burçlardan birisiniz. Mülk, arsa, taşınılmaz tüm mallarla ilgili zarar, ziyan ve kaybetme süreçlerini gösterir. Bu süreçte bu konular ile alakalı ne kadar parlak bir teklif gelirse gelsin kesinlikle beklemede kalmanız gerekir. Duygularınız karışık ve acı çektirici niteliktedir. Yanlış anlaşılmalar, dedikodular, en yakın çevrenizden çok güvendiğiniz kişilerin arkanızdan konuştuğunu duymanız hayal kırıklıklarına ve o kişilerle aranızda geçecek tatsız konuşmalara sebep olur. Yazılı kâğıtlar, anlaşmalar, dokümanlar, atacağınız imzalar ilerleyen süreçte sorunlara sebep olacağından imzalar ve anlaşmalar için uygun olmayan bir zaman dilimidir. Adeta zihniniz durmuş gibidir. Özellikle işi ile alakalı en basit bir sorunu bile göremez ve sonrasında birçok sorunlarla karşılaşırsınız. Birkaç günlük bir hata daha sonra çözmekte zorlanacağınız uzun vadeli birçok problem getirir.

error: Content is protected !!