22 – 28 Mart 2021 Haftası Burç Yorumları

22 – 28 Mart 2021 Haftası Burç Yorumları

Güneş ve Venüs gezegeninin Koç burcu transitini başlatması ile Terazi burcunda gerçekleşecek önemli bir dolunay öncesindeyiz. Hafta sonu gerçekleşecek olan Dolunay öncesi önemli birçok olaya gebe bir hafta geçireceğiz. Dolunay kadınlarla alakalı konuları gündeme taşıyacak. Kadına şiddeti engellemek için yeni yasaların gündeme gelmesi için birçok kişi elini taşın altına koyacak. Dolunay öncesi güneş ay karesi ve ardından terazi burcu dolunayı bir yandan aşırı hareketlilik bir yandan enerjinizin boşalmış gibi olması gibi durumlar yaşatabilir. Aşırı sinirlilik, kavga, tartışma, sağlık sorunları ve küçük kazlara yatkınlık dolunayın diğer gezegenlerle etkileşimi ile oldukça güçlenir. Sağlık olarak yüksek tansiyon, baş ağrısı, migren, mide, böbrek, cilt ve diş sorunları öncelikle Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak etkisi güçlü insanları beklemektedir.

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Haftaya güneş, ay karesi ile başlayan koçlar ve ardından zıt burçlarında gerçekleşecek dolunay nedeni ile ebeveynler, aile, yuva ve partner ile alakalı bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Olaylara karşı aşırı sinirli hallerinizle adeta patlamaya hazır bir bomba gibisiniz. Aklınız fikriniz duygularınız düşünceleriniz birbirine karışır, kendinizi daha çok anlatma ihtiyacı duyarsınız. Fakat kendinizi ifade etmeye çalıştıkça zor durumlara düşebilirsiniz. Kimse ile konuşmak istemez veya gerekli gereksiz birçok şeyi konuşarak aynı gün içinde farklı haller sergilersiniz. Dolunay, birebir ilişkilerinizi etkileyeceğinden ortaklık, evlilik ve düşmanlık gibi konuları ön plana çıkararak birçok kişi ile yüzleşme isteği belirir. Bazı konularda çok haklı olsanız dahi her şeyi ben daha çok biliyorum tavrı takınmanız yakınınızda olan herkesin karşınıza geçmesine sebep olabilir. Eğer empati kurmayı başaramaz ve karşınızda olduğunu düşündüğünüz insanları dinlemeyi başaramazsanız bu dönem beraberliğiniz açısından da zorlu bir sürecin başlangıcı haline gelebilir.

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Aldığınız zorlu derslerin ödülleri gelmeye başlar. Hayatınızda önem arz eden erkeklerden faydalar görürken, özellikle bayan boğalara gezegenler muhteşem aşklar getirebilir. Partnerinizle benzer yaralara sahip olduğunuz için birlikte şifa bulur ve sevgiyi en yalın hali ile yalansız, dolansız yaşamaya başlarsınız. Çıkarın olmadığı ilişkiniz içinde birbirinizin mutluluğu için çabalarsınız. Yaşam amaçlarınızın daha net olarak farkına varırsınız. Bulunduğunuz ortamları ve size zarar veren insanları hayatınızdan hızla çıkarmaya çalışırsınız. Bu tip insanlar yakın arkadaşlarınız ya da aile üyeleriniz de olsa onlarla iletişiminizi kesmeye başlarsınız. Bu dönemde ilgi alanlarınız da değişerek ilgi duyduğunuz konularda eğitimler alma süreciniz başlar. Tek kelime ile olumlu bir arayış döneminde olursunuz. Kendinizi bulma, yaşamın sırlarını çözmek adına ilginizi çeken konuları hayat felsefeniz haline getirirsiniz. Artık kendi hikâyenizi yeniden yazmaya başlarsınız. Zaaflarınızın farkına varma ve bu zaafların kendi yaşamınızda olumsuzluklara sebep olacağını idrak ederek bu zaaflarınızdan aniden vazgeçersiniz.

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Koç, Kova ve Terazi burcu transitleri sayesinde muhteşem bir hafta geçirebilirsiniz. Başarınız için yeniden çabalamaya ve umut içinde çalışmaya başlarsınız. Geçmişiniz ile kolaylıkla yüzleşirsiniz. Geçmişin acı vermesi geride bırakılarak iç huzurunuza kavuşursunuz. Sizi sıkan, üzen herhangi bir konu da kendinizi daha rahat ifade ederek derdinizi paylaşmanız gerektiğinin bilincinde olursunuz. Derin bilgili olmaya çabalar ve öğrenime daha fazla önem vermeye başlarsınız. Okuma, yazma, kendini iyi şekilde ifade etme olumlu anlaşmalar ve imzalar atmak için oldukça güçlü ve olumlu açılar alıyorsunuz. Hayatınızda güzel şeylerin meydana gelmesi hayata ve insanlara karşı daha merhametli olmanızı sağlar. Olaylara bakış açınız daha fazla empati kurarak oluşacaktır. Herkesi daha fazla dinleyecek ve içlerindeki sevgiyi dışarı çıkarmaya uğraşacaksınız. Ahlaki ve dinsel dürtülerinizi gayet pozitif bir şekilde yaşar, ruhunuzu rahatsız eden yaşam tarzınız varsa hızla uzaklaşmaya ve arınmaya başlarsınız. Aşk ve cinselliğin uyum içinde olduğu, aşka ve evliliğe dair olumlu adımların atıldığı bir süreçtir.

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Ev, mülk, taşınılmaz tüm mallarla ilgili oldukça problemli bir süreçtir. Ev alma, satma ve kiralama gibi durumlar varsa her şey birbirine girerek maddi manevi birçok kayba sürükler. Evin içinde her tür aksilik sizi bekler ve bu aksilikler halledilmeye çalışıldıkça daha büyük problemlere yol açar. Tam anlamı ile sıkıntılı olan bu süreç içinde ebeveynleriniz de problem yaratarak işlerin daha fazla karışmasına sebep olur. Aile ve taşınılmaz mallarla alakalı beklemediğiniz birçok sorun üst üste gelecektir. Tüm yakınlarınızdan aldığınız sıkıntılar ile ruhunuzda kısıtlanmalar hisseder ve hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Olaylardan ve insanlardan kaçarak her şeyi ihmal edersiniz. Bilinçaltınızda biriken ve unutmak istediğiniz birçok olay su yüzüne çıkar. Hayatınızda ki önemli erkekler sizi hayal kırıklığına uğratır. Karşıdan gelen tepki ise sürekli eleştiri şeklinde olduğundan bu hayal kırıklıkların da kendinizi suçlamaya başlarsınız. İnandığınız her konuda çevreniz ile çatışmalar yaşayabilirsiniz. Psikolojiniz hassastır ve bu nedenle fiziksel sağlığınız da zarar görür.

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Koç burcu transitlerinin başlaması ile kendinizi oldukça iyi hissedeceğiniz bir hafta sizi bekliyor. Psikolojik gelişiminize, maddi, manevi anlamda büyümeye odaklanırsınız. Yaşam arzularınıza ulaşmakta mantıklı davranışlar sergileyerek büyük bir sabırla hedeflerinizi elde edersiniz. Geçmişten gelen halledilmemiş sorunlar ve sıkıntılar bu süreçte kolaylıkla çözülür. Yaşam sınavını başarı ile geçersiniz. Sizi daha önce zorlayıp sıkan konular adeta sizi ödüllendirerek çözüme ulaşır. Aniden oluşan oldukça güzel olaylar hayatınızı pozitif anlamda değiştirir. Özgürlüğe düşkün olur ve kendiniz için istediğiniz özgürlüğü başkalarına da vermekte adil davranışlar sergilersiniz. Sosyalleşme artar, daha fazla kalabalıklar içinde bulunursunuz. Attığınız adımlarınız kendinize ve çevrenizdeki insanlara faydası dokunur. Yeni ve eski arkadaşlar ile daha fazla birlikte olur ve birlikte kurulan gruplar içinde söz sahibi olursunuz. Bu süreç içinde kendinize ait fikirleri başkalarına kolaylıkla empoze edip destekçiler bulabilirsiniz.

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Büyük bir istek ve yaratıcılıkla uzun yıllar boyunca kurduğunuz hayalleri hayatınıza taşırsınız. Hassas ve duygusalsınız. İnsanlara uyum sağlamak, ilişkilerinizi olumlu bir şekilde yürütebilmek adına seve, seve kendinizden ödün verebilir, fedakar davranışlar sergileyebilirsiniz. Geçmişten gelen kin, nefret, dargınlık gibi konular aniden zaman aşımına uğramışçasına ortadan kalkar. Yaptığınız ile övünmeden kendi içsel huzurunuzu bulmaya çalışırsınız. Sorumluluklar, fedakârlıklar size zor gelmez. Her tür ilişkinizin olumlu olarak ilerlemesi için çaba ve emek sarf edersiniz. Pozitif anlamda derin bir içsel değişim gözlenir. İlginç tesadüfler, mistik olaylar, kişiliğinize pozitif anlamda damga vuracak niteliktedir. Tesadüfen oluşan bir olay, karşılaşılan bir kişi, hayatınızda yeni kapılar açmanıza ve hayatınızı yeniden yönlendirmenize olumlu katkılar yapacaktır. Şaşkınlığa sebep olacak müjdeli haberler alırsınız. Geçmişte sizi zorlayan yıllarca unutamadığınız sıkıntılarınızdan kolaylıkla sıyrılıp hayata daha pozitif olarak bakmaya başlarsınız.

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Aşk ilişkileri evlilik, ortaklık gibi konularda öncelikle kendiniz ile yüzleşmeniz gereken problemli bir süreci işaret eder. Partneriniz ne kadar iyi davranış da bulunursa bulunsun kendinizi mutsuz ve doyumsuz hissedersiniz. Karşı taraftan gelen tüm olumlu davranışlara olumsuz ve agresif bir yapıda cevap verirsiniz. İşte tam bu noktada duvara toslama zamanıdır. En yoğun duygular içinde olan partneriniz dahi yalnız kalmanızın daha iyi olacağını düşünerek sizden uzaklaşma yolunu seçebilir. Kendinizde ki yanlışları düzeltmez, uzlaşıcı, uysal ve karşılıklı konuşmanın yaratacağı ortamları yaratmazsanız ilişkiniz oldukça sorunlu bir hale gelebilir.
Yetişkin çocukları olanlar için ise; onların araçları ile ilgili oluşacak bir dizi problemin gündeme gelmesi ile maddi çıkmaz yaşamanıza sebep olabilir. Hayatınızda ki her şey ile yüzleşmek istiyorsunuz. Yüzleşme isteğiniz olumlu ve iyi bir durum olmasına rağmen agresif ve uzlaşıcı yapıda olmamanız neredeyse tüm ilişkilerinizi zora sokar. Sakin kalmayı başarmanız gerekiyor aksi halde kıracak ve kırılacaksınız.

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Gelişmenize ve mutluluğunuza engel olan zaaflarınızın farkına varıp bunları kolaylıkla halledersiniz. Sezgilerinizde artar, yol gösterici rüyalar sizi yanıltmaz. Tam anlamı ile hayatınızda kötü giden her ne varsa yeniden yapılandıracağınız sizi üzen, sıkan her şeyden kolaylıkla kurtulacağınız bir süreçtir. Hayatınızda yeniden inşa edeceğiniz ve tesadüfen karşılaşılacağınız olumlu olaylar gündemde olacaktır. Duygularınızın kolaylıkla dışarı aktığı bir süreçtir. İkili ilişkilere daha fazla odaklanılan bir zaman dilimidir. Partnerinizin iyiliğine yönelik davranışlar sergilersiniz. Partnere karşı yaklaşımlarınız açık ve içtendir. Aşka dair konularda diğer zamanlardan farklı olarak daha derin hisler içinde olursunuz. Sevdiğiniz kişiyi sahiplenmek ve ait olmak istersiniz. İçinizde artan pozitif hislerle etrafınızda bulunan herkesi korumaya ve yardım etmeye de odaklanırsınız. Kimsesiz çocuklar zor durumda olan kadınlar başlıca destek verdiğiniz kişilerdir. Cinsel duygulardan öte ruhani duygular içinde olur ve partnerinizi her şeyin üstünde tutmaya çalışırsınız.

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Dost burcunuz koç transitinin başlaması duygusal isteklerinizin ve gücünüzün ortaya çıkmasına sebep olur. Sizi çok güçlü şekilde etkileyecek biri ile tanışmanız veya karşılaşmanız mümkündür. Daha fazla sorumluluk almak istersiniz. Gurup çalışmalarına özen gösterir, iş arkadaşlarınızla birlik ve uyum içinde olabilirseniz daha fazla başarı elde edeceğinizi düşünürsünüz. Aileden veya başka bir kadın iş anlamında kendinizi göstermeniz için önünüzde yeni kapılar açar. Huzur kaçıran, kavgacı, kıskanç ve bozguncu kişilerden uzak durarak sizi negatif etkilemelerine izin vermezsiniz. Sevgi açlığınızı gidermek için öncelikle sizin sevgiyi verebilmeniz gerektiğinin bilincinde olursunuz. Kalbinizde iyilikler ve güzellikler filizlenir, hayattan umutlanmaya başlarsınız. Sürüncemede kalan konular hızla yoluna girer. El attığınız her konudan kazançlı çıkan olursunuz. Karşı cinsle olan ilişkiler memnuniyet verici şekilde gelişir. Sizi uzun zamandır beğenen ama açılmaya çekinen biri güler yüzünüzden cesaret alarak kolaylıkla açılabilir.

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Arkadaşlarınız yerine getirmekte zorlanacağınız ya da yapmanızın imkânsız olduğu isteklerde bulunarak sizi zor durumda bırakabilirler. Vereceğiniz “hayır” cevabı onların içlerinde daha önceki yıllardan biriken sizinle ilgili olumsuz durumları ortaya çıkarmalarına neden olur ve tamiri zor anlaşmazlıklar yaratır. Gerçek dostlukları irdeleyeceğiniz bir hafta sizi bekliyor. Etrafınızda bulunan dost yüzlü düşmanları fark etmeniz büyük hayal kırıklığı yaratacak. Geçmişte basit sebeplerle hayatınızdan çıkardığınız gerçek dostlarınıza karşı kendi hatalarınızı da bu sayede fark edeceksiniz. Karşınıza çıkan herkes adeta bir stres kaynağıdır. O kişilerin negatif enerjileri yüzünden kendinizi sağlıksız, huzursuz ve birçok konuda dengesiz hissetmenize sebep olacaklar. Geçmişten gelen birçok korkunuz ve takıntılarınız su yüzüne çıkarak doğru adım atmanızı, işlerinizi halletmenizi, başkaları ile olan ilişkilerinizi zora sokarak moralsiz, halsiz ve bitkin bir ruh hali içinde olursunuz. Bu süreçte biraz yalnız kalmanız ve başkalarını sorgulamak yerine kendinizi sorgulamanız yeniden yapılanmanıza fayda sağlar.

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Hayatınızı zora sokan, boğuştuğunuz sorunlarla daha güçlü savaşmak adına bir mola verirsiniz. Olayları, insanları ve her şeyden önce kendinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede daha dingin bir kafa ile her tür konuyu daha iyi analiz edebilirsiniz. İkna yeteneğinizin yüksek olduğu bu süreçte olmasını istediğiniz her ne konu varsa başka insanların desteğini kolaylıkla yanınızda bulursunuz. Eski dostlarla bir araya gelme fırsatları yakalar adeta kendinize terapi uygularsınız. Bu süreçte uzun vadeli güzel ve verimli arkadaşlıklarda kurulur. Ben duygunuzdan sıyrılır ve kendinizi düşündüğünüz kadar başkalarını da düşünürsünüz. Yardım etme eğiliminiz çoğalır ve zorda olan birinin ihtiyaçlarını karşılamak için kolları sıvarsınız.
İnsanların sıkıntılarını dinleyip kendinize ait geçmişe dair sorunlarınızı çok net ortaya koyar, bir şekilde kendinize ve dostlarınıza psikoterapi uygularsınız. Aile, ev, mal, mülk konuları ile ilgili gelişmeler ya da olumlu değişimler yaşanabilir. Herhangi bir yatırım için başlangıç yapmak için uygun zamanıdır.

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Maddi anlamda geçmiş zamanda yapılan emek, çalışma ve cömertliğinizin maddi imkânlar olarak döneceği bir zaman dilimidir. Çok az çabalarla bol para gelişi görülebilir. Kendi çalışmanızın ve emeğinizin karşılığını görürsünüz. Yaşam koşullarınızı düzeltmede faydalı olacak güçlü insanlarla tanışılır. Ayrıca geçmiş de yaptığınız her tür iyiliğin karşılığını alma zamanıdır. Yeni girişimlere başlamada büyük kolaylıklar yakalarsınız. Amaçlarınızı iyi saptayıp doğru kararlar vererek gelişmenize, büyümenize ve gelir sahibi olmanıza yardımcı olacak olumlu adımlar atarsınız. Bu hafta yakınınız olan bir arkadaşınızın çözmekte zorlandığı, onu üzen, hayatını karıştıran bir konuyu ele alarak arkadaşınızı sıkıntıdan kurtarmaya odaklanırsınız. Menfaat duygusundan uzak bende varsa arkadaşımda da olmalı felsefesi ile hareket edersiniz. Pozitif enerji içinde hayallerinize de bu kez sistemli bir şekilde odaklanırsınız. Hayalleriniz neden gerçekleşmedi, ne yapılması gerekir gibi konulara odaklanır ve ortada ki sorunları kaldırarak yıllarca çok istediğiniz şeyleri hayatınıza katmayı başarırsınız.

error: Content is protected !!