20 Ekim 2021 KOÇ DOLUNAYI

20 Ekim 2021 KOÇ DOLUNAYI

Türkiye saatine göre 17. 56 da başlayacak olan Dolunay tek kelime ile gümbür, gümbür gelecek.

Pluton ve Mars etkili bir dolunay yaşayacağız. Dünyada ve ülkemizde hem depremler açısından hem de iç ve dış güvenliği tehlikeye sokabilecek güçlü bir enerji akışı olacak.

Deprem olasılığı açısından ülkemizin kuzey doğusu ve kuzey doğu komşularımız çok fazla açı alıyor.

 

Dolunay’ın genel etkileri

Duyguları coşturur, huzursuzluk ve kargaşa yaratır. Fakat her ay yaşanan her dolunay zorlu geçmez. En zorlu etkilerini Dolunaya eşlik eden başka gezegenlerin kavuşum ya da olumsuz açıda olması ile gösterir ve diğer gezegenler tetikleyici görevi yaparak olumsuz ve zorlu olaylara neden olur.

 

Dolunay sinir sistemi ve bedenimiz üzerinde çok etkili olduğu için Dolunay dönemlerinde mecbur kalınmadıkça ameliyat önerilmez. Özellikle böyle güçlü Dolunaylarda estetik vs kararı kendinizin verdiği ameliyatlardan uzak durmalısınız.

Pluton ve Mars etkili bir Dolunay yaşayacağımız için birçok insana gözyaşı döktüren olayların habercisi olabilir.

Erken doğum ve düşükler bu süreçte artar. Kavgalar, intiharlar, cinayetler ve kazalar yine zorlu Dolunayın getirdiği etkilerdendir.

Cinsel duygularında artışı ile birçok yasak ilişki ve tecavüzünde dolunay zamanlarına denk geldiği saptanmıştır. Bulunduğu burç itibari ile yaratacağı sağlık sorunları da artmaktadır. Dolunayın etkilerini dolunayın gerçekleştiği tarihten birkaç hafta önce veya birkaç hafta sonra yaşamamız mümkündür.

 

Bir yanda aşırı hareketlilik bir yanda enerjinizin boşalmış gibi olması hali gerçekleşecektir. Aşırı sinirlilik, kavga, tartışma, sağlık sorunları ve küçük kazlara yatkınlık dolunayın diğer gezegenlerle etkileşimi ile oldukça güçlenir.

 

Sağlık olarak yüksek tansiyon, baş ağrısı, migren, mide, böbrek, cilt ve diş sorunları öncelikle Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak etkisi güçlü insanları beklemektedir.

İş, mesleki sorunlar, ebeveynler, aile, yuva ve eşler oldukça sorun çıkarıcı nitelikte olacaklardır. Bu kişilerle tartışma, kavga çıkabilir ya da bu kişilerin sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Koçların aşırı sinirli halleri onları patlamaya hazır bir bombaya dönüştürecektir. Bu bombayı patlatacak kişiye Allah yardımcı olsun.

Yengeçlerin ise evlilikleri oldukça olumsuz açılar altında olduğundan evlilikle ilgili problemler yaşatabilir.

Teraziler evlerinde çeşitli problemler, ebeveyn sorunları ile uğraşmak zorunda kalacaklardır.

 

Oğlaklar ise iş hayatlarındaki sorun ve karmaşalarla oldukça problemli bir zaman dilimini kendileri hazırlayacaklardır.

 

Demet Hoşman

error: Content is protected !!