19-25 Nisan 2021 Haftası Burç Yorumları

19-25 Nisan 2021 Haftası Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Güneş ve Ay karesi nedeni ile anlamsız içsel sıkıntılara kapılabilirsiniz. Hayatın anlamını çözmeye çalışırken size naif davranan dolandırıcılara kanma tehlikesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Uzun yıllar boyunca denenmiş insanların sözlerine kulak vermelisiniz. Güvensizlik hissi artar, yersiz korkular ve belirsizlik artarak iradenizi azaltır. Kafa karışıklığı, düzensizlik, belirsizlik, kararlardan sık sık cayma gözle görülür şekilde ortaya çıkacaktır. Bu süreç içinde hayatınızı kökünden değiştirmek istersiniz gizli, esrarlı, sizin dışınızda gelişen her olayı öğrenmek ve derinine incelemek istersiniz. Daha önceki yıllar da ruhunuzu yaralayan ne kadar acı varsa bu süreçte onlarla yüzleşme isteği içinde olursunuz. Sağlık olarak alerjik reaksiyonlar ve gıda zehirlenmeleri de gündeme gelebilir. Aşırı yorgunluk hali ve duygusal karışıklıklar ortaya çıkabilir. Yardımseverlik, her şeye ağlama hali ve aşk isteği gereksiz hüzünleri beraberinde getirebilir. İlgi görme isteğiniz artar fakat başkalarında ilgi uyandırayım derken adeta kişilik değiştirir normalde yapmayacağınız davranışlar içinde olabilirsiniz.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Burcunuzda transite başlayan Venüs etkisi ile romantizm isteği oldukça öne çıkmaya başlar, aşk ya da herhangi bir duygunun esir alması ayaklarınızın yerden kesilmesine sebep olacak duygusal olaylar yaşamanıza neden olur. İçinizdeki tüm iyi niyetli duygular kendiliğinden kolaylıkla akar, sevgi ve merhametle ile dolar taşarsınız. Olumsuz rüyaları bile olumlu bile görme, çiçekler, kelebekler hayatın güzel yönleri ile ilgilenerek materyal dünya ile ilginizi kesebilirsiniz. Sanatsal, müzik ve yaratıcılık konularında oldukça destek veren bu yerleşim bu tip konular ile uğraşanları başarıya taşır. Duygusal olaylarda olmadık bir nedenden bol gözyaşı dökebileceğiniz bir süreçtir. Venüs transitleri büyük aşkı yaratan bir yerleşimdir fakat Satürn ve Jüpiter gezegeninden kare açı alacağı için bu süreçte hayatınıza aldığınız kişiler oldukça sorunlu ve sizi yıpratan kişilikte olacaktır ve yine siz o kişiden ayrılsanız bile kişinin hayatınızda bırakacağı izleri çok uzun yıllar silemeyebilirsiniz. Duygularınızı bastırmayın fakat temkinli olmayı da elden bırakmayın.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Hayal gücünüz hiç olmadığı kadar çalışarak sizi hayallerinizi gerçekleştirmeye odaklanmanız için zorlayacaktır. Ruhsal konular, müzik ve sanata da ilgi artar. Rüyalar ilginç ve bire bir yaşanacakları gösteren cinstendir. Kendinizi daha pozitif bir şekilde anlatmaya başlar ve mistik konularla daha çok ilgilenirsiniz. Mutlu olmanın, huzurunuzu arttırmanın yolunun kendinizden geçtiğini bilirsiniz. Hissedişleriniz ve duru görü yeteneklerinizde bu süreçte artmaya başlar. Bilimin sonuca ulaştıramadığı karanlıkta kalan doğa üstü konulara merak sarar ve cevapları bulmaya çalışırsınız. Sizi sıkan, bunaltan her şeyden kurtulmak ister ve arınmaya çalışırsınız. Bu sürecin en önemli getirilerinden biri ise kendinizle yüzleşmek ve hatalarınızı affederek geleceğe günah, hata, yanılgı gibi duygularınızı geride bırakarak ilerlemek olur. Dış dünyaya karşı biraz yabancılaşabilir yakınlarınızdan özellikle de sizi tahrik eden, tartışmaya hazırlayanlardan uzak durarak çok iyi tanımadığınız ama muhtaç olduğunu bildiğiniz kişilere yaklaşırsınız.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Güneş ve Ay karesi sebebi ile kuşkucu, ortada hiçbir neden olmasa dahi içsel sıkıntılara esir olduğunuz bir zaman dilimidir. Yaşam isteğiniz azalır, eskiden dayandığınız birçok olaya bu süreçte katlanamazsınız. Psikolojik olarak kendinizi zayıf hissetmeniz bedeninize de yansır. Halsiz ve yorgunluk hissi ortaya iş çıkarmanızda zorluklar yaratır. Bazı arkadaşlara, akraba ve yakınlara veda etme zamanı gelmiştir. Aşırı güven genelde hüsranla sonuçlanır. Maddi konularda özellikle erkeklerden kaynaklanan zararlar söz konusu olabilir. Hibe edeceğiniz paralar dışında kimseye kefil olmamanız gereken bir süreçtir aksi takdirde hüsran ve zararlarla karşılaşırsınız. Hayatınıza yeni alacağınız herkese karşı da aşırı dikkatli davranmanız gerekecektir. Aşk isteği artar fakat ilişkilerde yanlış anlaşılmalar ve aldanma tehlikesi de büyüktür. Ayrıca ev, arsa, gayrimenkul gibi konularda kandırılma, hile ya da herhangi bir problem yüzünden size ait gayrimenkullerle alakalı sorunlar yaşanabilir. Ayrıca bu süreçte oturulan gayrimenkulde çatıdan su sızması ya da evi sık sık su basması gibi sorunlar yaratacaktır.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Kendinizi bir şeylerden kurtarma, başkalarına yardım etme, sizden yardım isteyenleri geri çevirmeme, dünyevi olaylardan uzaklaşarak maneviyatla, kendi psikolojiniz ve başkalarının bilinçaltı ile yakından ilgilenmeye başlarsınız. Parasal konularda Allah verir hesabı güder. Kısmetimde varsa gelir, Allah beni parasız bırakmaz gibi sözler söyleyerek materyal dünyadan neredeyse sıyrılır. Bilinçaltı ile yılların hesaplaşması ortaya çıkarak geçmişe dair psikolojik sorunları halletme yolunda çalışmalara itebilir. Felsefe, astroloji, bilinmeyen doğaüstü konular, ölüm, yeniden doğuş, hipnotizma gibi konular günlük yaşamda ağzınızdan düşmez. Hatta bu konuda çalışmalar içine de girilebilirsiniz. Egolarınızdan sıyrıldığınız için daha yardım sever, daha koruyup kollayan kişilikte olursunuz. Para almadan yapılan gönüllü çalışmalar ve yardım kuruluşları da bu süreçte hayatınızda rol oynar. Kendi derinliklerinizi çözmeye başlarsınız. Şimdi duygusal ve fiziksel çözülmeler zamanıdır. Ruhsal gerginliklerden sizi sıkan boğucu bağlardan kurtulma çabalarınızda olumlu ilerlemeler olur.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Çevre değişikliği, mesleki değişimler olumlu olarak sonuçlanacaktır. Hayata dair ilerlemek istediğiniz konuda yıllarca sabrettiğiniz başarı gelebilir. Yasaları, kanunu ve gelenekleri ciddiye alarak hata yapmadan ilerlemek istersiniz. Geçmiş ile yüzleşme yapar, canınızı acıtan geçmişe dair ne kadar sorun varsa hepsini çabucak halleder ve acılara elveda dersiniz. Üzerinizde size baskı yapan ne varsa silkinerek bu yüklerden kurtulursunuz. Ani değişiklikler önünüzde belirir. Hızlı davranarak değişime ayak uydurur ve hayatınızı olumlu şekilde değiştirirsiniz. Bu süreçte oldukça iyiliksever ve maddiyatınızı paylaşan durumda olacağınızdan verdikçe çoğalırsınız. Bir koyup on almak ya da tuttuğunuz taşı altına çevirmek bu süreçte gerçekleşir. Yıllarca fark edemediğiniz, ortaya çıkarmakta zorlandığınız beceri, başarı, keşfeden tarafınız ortaya çıkar. Teknik, teknolojik konular, değişik aletler ile yıllardır eğitim almışsınız gibi uğraşabilir, daha fazla kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Yapmak istediğiniz ne olursa olsun kimsenin sizi engellemesine izin vermezsiniz fakat bunu insanları kırarak değil onları yücelterek yolunuzdan çıkarırsınız.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Güneş, Ay karesi nedeni ile ruh haliniz bir hayli sarsıntılar geçirebilir. Hayatı sorgulamaya başlarken kendinize dahi yabancılaşabilirsiniz. Bilinçaltınız tüm hayatınızı olumsuz etkileyecek şekilde sizi ele geçirmeye çalışacaktır. Sırtınızda gereksiz kamburlar varmış gibi hisseder, birçok kişiyi gereksiz yere hayatınızda tuttuğunuzu fark edersiniz. Bazı kişilerin sadece iyi gün dostu olduklarını anlamanız hayal kırıklıklarına neden olur. Haksızlığa uğradıklarını düşündüğünüz ve ateşli savunmalarla akladığınız kişilerin siz zor durumda iken yanınızda olmamaları ve seslerinin çıkmaması nedeni ile kesin kararlarla o kişileri hayatınızdan söker atarsınız. Bilinçaltınızla meşgul olma durumu günlük hayatın gerçekleri karşısında unutkanlığı arttırır ve dalgın davranışlar içinde olabilirsiniz. Rahat hareket edemediğinizi, kısıtlandığınızı düşünerek hırçın davranışlar sergilersiniz. Umutsuzluk artar ve hayatın gerçeklerinden uzaklaşmak istersiniz. Özgüveniniz zedelenerek duygusal kökenli üzüntülere teslim olabilirsiniz.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Yeni planlar yeni düşünceler, yeni bir hayata bakış açısı gelişebilir ve kolaylıkla da uygulamaya sokabilirsiniz. Sinirli ve huzursuz enerjinizi yapıcı olarak kullanmayı, bilinçaltınızı tedavi etmeyi ve enerjinizi olumlu yönde kullanmayı öğrenirsiniz. Hayata karşı duruşunuz ve fiziksel imajınız değişecek ve bazı kişiler sizdeki değişikliğe gıpta ile bakarken çekemeyenler ise saldırıya geçmek isteyecek. Fakat hiç kimse sizin enerjinizi düşüremeyecek. Kavga etmekten ve kendinizi savunmaktan da vazgeçerek bildiğinizi okuyacaksınız. Baskıcı kişilerden uzak durmaya çalışırken siz de hiç kimseye baskı uygulamayacaksınız. Çevre baskısının da size mutluluk getirmediğini anlayacaksınız. Muhafazakar arkadaşlar ve yakınlarınızdan uzaklaşarak sizdeki değişimi kabul eden ve size saygı duyan kişilerle bir arada olmak isteyeceksiniz. Gerçekleşmeyen hayallerin sizin iyiliğiniz için olduğunu da fark ederek yapabileceklerinize büyük bir şevk ile odaklanacaksınız. Sabır sayesinde gelecek şans ve bereketten söz edebiliriz.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Mesleki konularda yönetimin elinizde olması için büyük bir özveri ile işlerinize dört elle sarılırsınız. Oldukça başarılı olacağınız önemli organizasyonlar gündeme gelir. Önünüzde önem arz eden yenilikler hızla başlayabilir. Geçmişte yaşadığınız sıkıntılardan sonra adeta ödül almaya başlarsınız. Eski işinizden farklı işler gündeme gelebilir. Fakat geçmişte yaptığınız işler gelişiminiz için sizin farkında olmadığınız basamaklar oluşturmuştur. İş hayatınızda ve maddiyatla alakalı yakaladığınız fırsatlar özgüven yenilenmesi yapar. Hayatınızda ki diğer sorunlu alanları da çözebilir ve kendinize bir yol haritası çizersiniz. Duygularınızdan daha çok mantığınız ön planda olacak her konuyu sağ duyu ve tarafsız gözle ele alabileceksiniz. Çözülmemiş konular, ortada kalmış problemler bu süreçte aniden çözülür. Her tür değişime açık olur ve yaratıcı çalışmalarınızın ürünlerini bu süreçte almaya başlarsınız. Uzun zamandır yapmak istediğiniz hedeflerinizi ve hayalleriniz şimdi kolaylıkla yoluna koyup olumlu şekilde halledebilirsiniz.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Güneş ve Ay karesi sebebi ile haftanın ilk günleri biraz sıkıntılı geçebilir. Ne yapacağınızı bilemez, birçok konuda takıntılı davranışlar sergilersiniz. Gerçek dışı olayları takılı kalarak hayatın gerçeklerini göz ardı edersiniz. Fiziksel enerjinizde düşüşler görülebilir. Canınız hiçbir şey yapmak istemez, hayatın gerçeklerinden uzaklaşmak ve sürekli dinlenmek istersiniz. Gergin ve sinirli bir enerji ruhunuzu sarar ve iyiliğiniz için de söylense hiçbir söze kulak vermezsiniz. Geçmişi düşünür ve elinizden kayıp gidenler adına üzüntü duyarsınız. Nostaljiden yola çıkarak hayatınızı yeniden yönlendirmek istersiniz. Kendinizi ifade etmeniz gereken konularda tutuk davranır, yanlış sözleri seçersiniz. Fikirleriniz ütopik hale dönüşür hayata geçirmenizin nerde ise imkansız olduğu konulara odaklanarak zamanınızı boşa harcarsınız. Bu süreçte yapmanız gereken en önemli şeylerden biri yıllardır tanıdığınız sizi doğru yönlendirecek yaşlı kişileri dinlemeniz olacaktır. Size karşı olan uyarılarını dikkate alın ve altında art niyet aramayın.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Hayata dair beklentilerimizin gerçekleşme zamanı olduğundan bu süreçte iş kurmak, işe başlamak, geliştirmek için oldukça olumlu bir zaman dilimidir. Geçmiş zamandan kalan zorlu ve karışık projelerinizi bu süreçte yeniden planlayıp yoluna koyabilirsiniz. Enerjiniz en yüksek noktada ve en iyi şekilde çalışır. İşlerinize odaklanır, disiplinli bir şekilde üstüne gidersiniz. Geçmişten gelen yarım ya da başaramadığınız iş varsa bu süreçte en iyi şekilde onları halledersiniz. İş hayatınızda yükselmek terfi almak bu süreçte daha kolaydır. Yaptığınız her işin hakkını verir ve hakkınızı alırsınız. Aklınız, fikirleriniz, diliniz özgüven ve disiplin içinde özellikle eğitimsel konularda geleceğe dönük fikirlerinizi hayata geçirmede yardımcı olacaklardır. Duygularınızın kontrol dışı hareket etmediğini sizi zorlamadan mantığınızla uyum içinde olduğunu gözlemlersiniz. Sağlığınızda eskiye göre iyi durumdadır. Geçmişten gelen sağlık sorunlarınız varsa hızlı iyileşme dönemi yaşarsınız. Aile, ebeveynler, çocuklar, evlilik gibi ilişkileriniz olduğundan daha iyi bir şekilde yürüyecektir. Ayrıca bekâr olanlarda duygu ve mantıklarının iş birliği ile aşka başlangıç adımları atabilirler.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Kendinizi kontrol edebilir, sorunlu olan olayları ele alabilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz. Egonuz sadece başarı için çalışır, fiziki ve psikolojik açıdan oldukça güçlü olursunuz. Gücünüzü ve güvenirliliğinizi etrafınıza gösterecek, zorlukları yenmek adına başkalarından da destekler alacaksınız. Yükselmek, başarmak, adınızı duyurmak isteyecek fakat bunu yaparken kimseye çelme takmadan, çiğnemeden dürüstçe ilerleyeceksiniz. Sorumluluklarınızın bilincinde önünüze çıkan engelleri net olarak görecek, korkmadan üstlerine gidebileceksiniz. Daha olgun bir kişilik içinde hayata geçirmeye geç kaldığınızı düşündüğünüz her ne varsa hızla yaşamınıza taşıyacaksınız. Etrafınız kalabalıklaşacak ve kendinizi doğru bir şekilde ifade edebilmenin fırsatları doğacak.
Bugüne kadar maddi, manevi ne kazandınız ne kaybettiniz analiz etmeye çalışırsınız. Bu analizi tam olarak yapabilir ve kendinizi tarafsızca sorgulayabilirseniz gelecekteki kararlarınız için hatalarınızdan sıyrılarak önemli adımlar atabilirsiniz.

 

error: Content is protected !!