17-23 Ağustos 2020 Haftası Burç Yorumları

17-23 Ağustos 2020 Haftası Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

19 Ağustos Aslan burcu yeni ay etkisi ile ilişkilerdeki alma verme dengelerine odaklanacaksınız. Kendinize olan güveninizi artırmak için, eksikliğini hissettiğiniz bir konuda gelişime yönelik davranırsınız. Partnerinizi de kendisinde olan ama görmekte zorlandığı eksikleri gidermesi için cesaretlendirirsiniz. Birlikteliğinizin daha anlamlı hale gelmesi için karşılıklı olarak kendinizi daha iyi ifade etmek gerektiğinin bilincinde olursunuz. Yeni ay olumlu açılar yollamasına rağmen burcunuzda transit açı yapan Mars gezegeni sizi hırçınlaştırıyor. Artık hiçbir ilişkide griler ve belirsizlikler istemiyorsunuz. Mars etkisi pürüzler olmasına rağmen güçlü bağları olan ilişkileri kuvvetlendirirken, pamuk ipliğine bağlı ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın uğraşmaya değmeyecek ilişkileri ise dağıtır. Uyumlu olmak, hayatın her alanını paylaşmak ilişkinizin devamı için önemlidir. İlişkilerin en büyük düşmanı olan güven problemini de ortadan kaldırmak için partnerinizin desteğine ihtiyacınız var.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

19 Ağustos Aslan burcu yeni ayından kare açı almanız nedeni ile önceliğiniz olan bazı konuların gelişiminde gecikmeler yaşayabilirsiniz. Evli olanlar içinde birbirini tanıma ve yüzleşme zamanıdır. Önemli hiçbir vasfı olmayan kişiler hayatınıza girer ve yerleşik düzeninizi, tehdit eder hale gelirler. Onların hayatınıza girmesine izin vermekle aslında bu durumun mimarı siz olmanıza rağmen kabahat onların üstüne atılır. İki kişi arasında kalma ve bir karara varma aşamasında oldukça karışık durumlar yaşayabilirsiniz. Zihninizde sürekli bir konuyla ilgili karmaşalar ve gerçek olmayan endişeler hüküm sürebilir. Gereksiz korkular yaşayabilirsiniz. Zihinsel gücünüzü toplamakta zorluk çektiğiniz için sözleriniz yanlış anlaşılabilir. Hayatınızda meydana gelen her tür olumsuzluk da farkında olmadan kendini suçlamaya ve hiçbir şeyi başaramayacakmış gibi hissetmenize sebep olur. Bu duyguya teslim olmayın akışta kalın hiçbir olumsuzluk sonsuza dek sürmüyor.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

19 Ağustos Aslan burcu yeni ay etkileri sayesinde kendinizi oldukça iyi hissedersiniz. Bu süreç içinde yakınınız olan bir arkadaşınızın çözmekte zorlandığı, onu üzen, hayatını karıştıran bir konuyu ele alarak arkadaşınızı sıkıntıdan kurtarmaya odaklanırsınız. Menfaat duygusundan uzak bende varsa arkadaşımda da olmalı felsefesi ile hareket edersiniz. Yeni ay ve Mars enerjisi bugüne kadar kurduğunuz hayallerinize bu kez sistemli bir şekilde odaklanmanızı sağlar. Sizi sıkan, üzen herhangi bir konu da kendinizi daha rahat ifade ederek derdinizi paylaşmanız gerektiğinin bilincinde olursunuz. Derin bilgili olmaya çabalar ve öğrenime daha fazla önem vermeye başlarsınız. Okuma, yazma, kendini iyi şekilde ifade etme olumlu anlaşmalar ve imzalar atmak için oldukça uygun bir süreçtir. Olaylara bakış açınız daha fazla empati kurarak oluşacaktır. Herkesi daha fazla dinleyecek ve içlerindeki sevgiyi dışarı çıkarmaya uğraşacaksınız. Bu süreçte maddiyat ile ilgili güzel gelişmeler de hiç uğraşmasanız dahi kendiliğinden oluşur.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

19 Ağustos Aslan burcu yeni ayı etkisi özellikle maddi konularda iyileşmelere sebep olacaktır. Duyguların geri planda kalıp kişinin daha fazla maddiyata odaklandığınız bir zaman dilimidir. Ayrıca küçük para geçişleri ve maddesel girişimlerle alakalı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Değer verdiğiniz maddi konulara olan ilginiz artar. Normalde başkalarına kolaylıkla verebileceğiniz şeyleri bile vermek istemez kendinize saklamak için bahaneler uydurursunuz. Sözleriniz paranın kıymetli olmadığını söylese bile kalbiniz aynı şeyi söylemez. Cömert bile olsanız para hesabı yapar, harcanan her kuruşa daha fazla üzülürsünüz. Kadınlardan gelecek maddi kazançlar da yeni ay geçişi ile gündeme gelebilir. Telefon, internet, mail trafiği (haberleşme) artar. Başkalarına destek vermekten, yardımdan da hoşlanır böylelikle kendinizi önemli hissedersiniz. İletişim öne çıkar, yakın bir akrabanızla bir araya gelir ve onun yol göstericiliği ile hayatınıza ayna tutabilirsiniz.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

19 Ağustos günü burcunuzda gerçekleşecek olan Aslan burcu yeni ayı sayesinde elinizdeki tüm olanakları en iyi şekilde kullanırsınız. Aşırı enerjik, canlı, olaylara pozitif tarafından bakan, başkalarını korkutan bir sorunla karşılaşsanız dahi kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan korkusuzca sorunların üzerine giderek ortadan kaldırırsınız. Aşk ve cinselliğin uyum içinde olduğu, aşka ve evliliğe dair olumlu adımların atıldığı ve güçlü beraberliklerin kurulduğu bir süreçtir. (Özellikle kadınlara korkusuz, koruyan, çocuksu karakterde eş getirebilir). Mars gezegeninin bulunduğu evde yaşanan savaşlar son bulur galip gelen siz olursunuz. Sağlıkla ilgili sorunlarda bu süreçte kolaylıkla çözüme ulaşır. Uzun saatler süren telefon konuşmaları ve mesajlar da gündemdedir. Beklediğiniz bir haberin gelişi ile havalara uçabilirsiniz. Dostluk, arkadaşlık ilişkileri öne çıkar, sosyal ilişki canlanır. Gruplar içinde olma, kalabalıklarla beraber hareket etme isteği doğar. Duygularınızın kolaylıkla dışarı aktığı bir süreçtir. Partnere karşı yaklaşımlarınız da açık ve içtendir.

 

Başak 23 Ağustos / 22 Eylül

19 Ağustos Aslan burcu yeni ay etkileri ile ve ardından burcunuzdan transit geçiş yapacak olan ay hiçbir neden olmaksızın aşırı duygusal davranışlar sergilemenize neden olur. Kaprisli ve alıngan olur fakat en yakınınız tarafından dahi hatalarınız yüzüne vurulursa asla kabul etmezsiniz. Bu dönemde mide rahatsızlıkları, göğüslerde şişme ve genel göğüs problemleri de sıkça görülür. Ay burcunuzdan geçerken kendinize ait her konu ön plana çıkar. Duygusal düşünceler öne çıkar, mantıklı düşünemezsiniz. Hissettiklerinizi açıklamaya çalışır tam olarak doğru cümleleri de kuramazsınız. Herhangi bir uyarı karşısında önce geri çekilir daha sonra ise kendinize olan bir saldırı gibi algılayarak ruh halinizi gelgitli bir hale sokarsınız. Kendinize tam olarak güvenemez en azından yakınlarınızın daha duygulu davranmasını beklersiniz. Bunun gerçekleşmesi için siz de başkalarının derinliklerine inmeye çalışırsınız. Daha durgun, içe dönük ve kalabalıktan kaçış görülür. Dış dünyadan uzaklaşarak daha rahat edeceğiniz alanlara çekilmeye başlarsınız.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

19 Ağustos Aslan burcu yeni ay etkilerinden fayda görecek burçlardan birisiniz. Yeni ay ve Mars enerjisi çalışma hayatınızda güzel gelişmeler ve yeniliklere sebep olur. Ayrıca kanserde dahil olmak üzere sağlık sorunu yaşayan kişilerde hızlı iyileşmeler görülecektir. Beklediğiniz ya da beklemediğiniz hayat boyu hatırlanacak önemli haberler en iyi şekilde gündeme gelir. Sizi yüksek yerlere götürecek önemli kişilerle şanslı karşılaşmalar vardır. Astroloji, elektrik ve elektronik gibi konularda uğraşma, yoğunlaşma ve ilerleme kaydedilir. Siz çok mütevazı ve hayallerini en alt da tutan yapıda olsanız bile bu süreçte karşılaştığınız kişiler elinizden tutup yukarılara çekecek fırsatlar yaratacaklardır. Yeni ay popülaritenizin artmasına sebep olacağı için ani aşk ilişkilerinin başlamasına sebep olabilir. Bu dönemde sezgileriniz de çok fazla çalışır. Yaşam, ölüm ve mistik konular ilginizi çeker. Bu tip konular ile ilgili uğraşılarınız artarak bu konuların ehli olan insanlarla da daha fazla birlikte olursunuz.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

19 Ağustos Aslan burcu yeni ayı içsel huzursuzluklarınızı arttıracaktır. Kendinizi duygusal açıdan korunmasız ve aşırı ilgi bekleyen şekilde hissetmeye başlarsınız. Özellikle karşı cinse ilgi ve sevgi duyma hissiniz artar. Sevgi, evlilik ve duygusal konularda öncelikle kendinizi yargılar ve ardından da diğer insanları sorgulamaya başlarsınız. Fakat bu sorgulama ılımlı şekilde olmaz. İlişkisi yıpranmış olan Akreplerin şunu fark etmeleri gerekiyor. İlişkinizi bir fay hattının üzerinde olan bir arsa gibi düşünün temel sağlam fakat temelin üstüne yaptığınız yapı derme, çatma ve fayın her hareketini derinden hissediyorsunuz. Küçük bir problem dahi partnerinizi geçmişe götürüyor ve bugüne ait olmayan sorunlarla uğraşıyorsunuz. Geçmiş acılarını bitirmek oldukça güç ve güven sevgiden bağımsız gelişen bir duygu olduğu için partnerinizin size neden tam olarak güvenmediği konusunda çuvaldızı ona batırsanız da iğneyi de kendinize batırın. Siz ‘Unut bugüne bak’ deseniz bile bu durum bir anda oluşmaz. Birçok ilişki sevgi olmasına rağmen bitebiliyor. İlişkiniz için fedakarlık yapmaya değer mi? bu soruyu tarafsızca cevaplayın.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

19 Ağustos Aslan burcu yeni ayının etkileri ile aşka dair konularda diğer zamanlardan farklı olarak daha derin hisler içinde olursunuz. Sevdiğiniz kişiyi sahiplenmek ve ait olmak istersiniz. İçinizde artan pozitif hislerle etrafınızda bulunan herkesi korumaya ve yardım etmeye de odaklanırsınız. Kimsesiz çocuklar zor durumda olan kadınlar başlıca destek verdiğiniz kişilerdir. Cinsel duygulardan öte ruhani duygular içinde olur ve partnerinizi her şeyin üstünde tutmaya çalışırsınız. Günlük hayatın rutinin sıkıcı bulmaya başlarsınız. Bir yerlere gitmek, merak ettiğiniz konularda daha fazla araştırmacı davranmak istersiniz. Başarı kazanma, güç sahibi olma, hedeflerine ulaşma adına bağlantılar kurmaya araştırma yapmaya çalışarak belirlediği hedefe doğru ilerlersiniz. Aileden veya başka bir kadın iş anlamında kendinizi göstermeniz için önünüzde yeni kapılar açar. Arkadaşlıklara daha fazla yönelmeye başlarsınız. Arkadaşlarınız ve siz samimi duygularınızı en içten hali ile ifade etmeye başlarsınız. Dost ilişkileri daha sağlam olarak devam eder. Karşı cins ilişkileri de daha fazla öne çıkar.

 

Oğlak 22 Aralık / 21 Ocak

19 Ağustos Aslan burcu yeni ayının etkisi ile hissettiklerinizi tam olarak ortaya koyamadığınız için de gergin olur etrafınıza karşı sert cevaplar verirsiniz. Dargın veya kırgın olduğunuz bazı kişilerle de tesadüfen karşılaşmanız yıllarca biriktirdiğiniz olumsuz duyguların dışarı akmasına sebep olur. Duygularınıza teslim oldukça da size pençe atmayı bekleyen düşmanlara karşı kozlar verir açıklarınızı belli edersiniz. Gerginliğinizi atmak için iş hayatınızla daha fazla meşgul olur yeni düzenlemeler yapmaya çalışırsınız. Aceleci davranır her işi hızla bitirir çalışma arkadaşlarınızdan da aynı özen içinde çalışmalarını talep edersiniz. Ruh haliniz dalgalanmalar gösterir, kendinizi tanımakta güçlük çekebilirsiniz. Takıntılarınız ve korkularınız adeta yeniden hortlar ve her şeyin negatif tarafını düşünmeye başlarsınız. Ölüm konusu ve sevdiklerinizin başına gelebilecek kötü şeyleri düşünerek kendinizi huzursuz hissetmeye başlarsınız. Ruhani boyuta bu kadar yönelirken diğer yandan size ait olan mala ve paraya da daha fazla sahiplenme ortaya çıkar. Geçmişe dair acı, tatlı her şey daha fazla aklınıza gelir.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

19 Ağustos Aslan burcu yeni ayından aldığınız zıt açı sebebi ile kafanızı olmadık herhangi bir konuya takarak o konuda derin araştırmalar içine girebilirsiniz. Fakat bunu yaparken hayatınızda önemli olan diğer konuları atlarsınız. Boşu boşuna önemli hiçbir sorunu halletmeden gereksiz uğraşlar içinde olursunuz. Hayata dair birçok önemli konuda ilgisiz davranışlar içine girerek “umurumda değil” cümlesini bu süreçte bolca söylersiniz. Yazılı anlaşmalar ve imza atmanız gereken konularda sorunlar ortaya çıkar. Dikkatinizi vermemenizden kaynaklanan problemler uzun süre uğraşacağınız sorunlara yol açabilir. Aile içi yaşanan sorunları analiz ederken geçmişte kalbinizi acıtan yakınlarınızın yaptıkları da aklınıza gelir ve o kişi ile şu an aranız iyi bile olsa soğuk ve laf sokucu davranırsınız. Birbirinden tamamen farklı duygular içinde olursunuz. Duygularınızla bakmanız gereken bir konuya mantık çerçevesinde, mantık içinde değerlendirmeniz gereken konulara ise duygularınızla yön vermeye çalışırsınız.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

19 Ağustos Aslan burcu yeni ay etkisi ile psikolojik gelişiminize ve manevi anlamda büyümeye ve değişime odaklanırsınız. Manevi hissedişleriniz ve medyumik özellikleriniz daha fazla ortaya çıkabilir. Psikolojik korkular, takıntılar ve geçmişte bastırılmış arzular daha çok ortaya çıkar. İlerde ki gelişiminiz ve dönüşümünüz için bu dönemde yapacağınız başlangıçlar büyük önem kazanır. Çevrenizle olan ilişkilerinizde duygularınız daha fazla hakim olur. Başkası ile alakalı bir konuda dahi konuşurken olayı kendinize yöneltir ve daha çok şahsi konuşmalar yapar, kendinizi anlatmaya çalışırsınız. Bildiklerinizi öğretmekten ve övgü almaktan hoşlanırsınız. Duygularınızın çok fazla önde olacağı günler içindesiniz. Yine de kontrollü olmanız gerekir. Duygu seline çok fazla kapılırsanız birçok konu ihmal edilebilir. Geçmişe yolculuk yapar, hatalarınızı, haklı olduğunuz konuları aklınıza getirerek birilerine daha çok kızar, başkalarına da şu an için size bir faydaları olmasa bile daha fazla yakınlık hissedersiniz.

error: Content is protected !!