17.09.2020 saat 14.05’de Başak Burcunda Yeni Ay Başlayacak

17.09.2020 saat 14.05’de Başak Burcunda Yeni Ay Başlayacak

Yeni ay ve dolunay dönemleri farklı burçlarda her ay yaşanır. Aynı burçlarda ise yılda bir kez yaşarız.
Bazı yeni ayı ve dolunayı fazla hissetmeyiz. Çünkü bu görünümlere olumsuz açılarla eşlik eden gezegenler olmaz.
Bugün gerçekleşecek başak yeni ay ise bir hayli hissedilecek. Neptün gezegeni zıt açısı ile yeni ayın baş rol oyuncusu olacak. Koç burcunda geri hareketi devam eden Mars ise yeni aya birleşmeyen açı kalıbı ile katılım yapacak.

Başak burcu gerçekleri, idealizmi, sağlığı, ayrıntıları simgeler. Balık burcunda bulunan Neptün ise olumsuz açıda olduğundan hayal kırıklıklarını, sisleri, aldatma, aldatılma temalarını öne çıkarır.
Geri hareketli Mars ise patlamaya hazır enerjisi ile ‘Ben ikinci sırada olamam’ vurgusunu aşk, iş ilişkisi fark etmeksizin tüm ilişkilere taşıyacak.
Her olayda başrolde olmak mümkün değil. Herkesin kalbinde ilk sıraya yerleşmek ise kısa bir süre olsa bile bir ömür mümkün değil.
Belki tek çocuk iseniz ebeveynlerinizin ilk sırasında yer alabilirsiniz. Onun dışında ki sıralamalar zaman içinde değişebilir.
Kendi gerçekleriniz ve hayatın size sunduğu koşullar arasındaki gel-git ler sarsıcı olacağa benziyor.
Başak yeni ayı bugün ve yarınla ilgilidir. Geçmişe takılı kalmaz ama Neptün var işin içinde size 15 yıl önceki bir olayı hatırlatabilir.

Yeni ay yeni başlangıçlar demek. Ama bu başlangıçların mucizesi herkes için çok güzel olmayabilir.
İyileştiremediğiniz yaraları söküp atmak isteyeceksiniz. Ameliyat kaçınılmaz ama ameliyat sonrası içinizi acıtan yara sökülüp atılırken yaranın sebebi olan kişileri de arkanızda bırakırsınız.
Her şey bitti derken aynı yaranın yeniden oluşmayacağının da garantisi yok. Bunu söylemek tıp bilimine haksızlık olur.

Kişiler farklı olsa bile aynı sıkıntı yeniden, yeniden tekrarlayabilir. Ta ki kendinizle yüzleşebileceğiniz güne kadar.
Hiç kimse vazgeçilmez değil bunu herkesin anlaması gerekir.
İş hayatınızda aşırı özgüveniniz ve kibriniz sonunuz olabilir.
Aynı şey aşk ve evlilik ilişkileri için de geçerli. Sorunlarınızı konuşamadığınız, sevginizi paylaşamadığınız, güven sorunu olan ilişkiler kopmaya başladı ve bu kopuşlar yıl boyu devam edecek.

Sevgi, saygı, sadakat, seks
Bu dört olgu ilişkiyi bir masa gibi düşünürsek masanın dört ayağı ve masanın bir ayağı yok ise o masa illa yıkılacaktır ve yıkılırken diğer ayaklarında kaybedilme olasılığı yüksektir.
İlişkilerin devamında maddiyatta çok önem taşır. Bu dört önemli gösterge tamamsa para sorunları el birliği ile aşılabilir ama biri veya birkaçı eksik ise ve maddi sorunlarda varsa o zaman ilişki cehenneme dönüşür.

Para bizim hükümdarımız olmamalı ama birine iyilik yapmamız için bile paranın olması gerekiyor.
Başak burcu etkin olduğunda günün gerçeklerini önümüze serer ve işin içinde ki Neptün ise anladığımız gerçeklerle oluşan dev yıkımlara yol açan hayal kırıklıklarının sebebidir.

Şimdi düşünün;
Hayata dair hangi konuda huzursuzsunuz, işler ters gidiyor ve bir şeyler yapamıyorsunuz?
Bu konuda kolları sıvayın sonuç belki hoşunuza gitmeyecek ama tamamına erdirmek zorundasınız.
Zodyakta Başak burcu evlilik öncesini simgeleyen burçtur. Evlilik kararı alan birçok kişi ilişkinin gerçeklerini ve geleceğini bugünlerde tüm çıplaklığı ile görebilir.
Partnerinize neden güvenmiyorsunuz bu sizin bir travmanız veya özgüven sorununuzla mı alakalı yoksa güvensizliğin altında partnerinizin yaptığı hatalar mı? Yatıyor.
Bu soruyu kendinize sorun ve cevabı kimselerle paylaşmasanız bile kendinize dürüstçe verin.
Verdiğiniz cevaplarda partnerinizin suçu yoksa kolları sıvayın ve ilişkinizi kurtarın.
Ama partnerinizin yıllar önce veya aylar önce yaptığı bir hatadan kaynaklanıyor ise bunu onunla konuşmaya çalışın çünkü yaranın müsebbibi kendisi olduğundan sadece sizin çabanızla iyileşmeyecektir yaranız.

Onun Unut bunları demesi ile hafıza gerçekleri silemiyor. Sadece bir süreliğine onu kaybetme korkunuzdan bastırabilirsiniz ama halledilmediği sürece her yeni olay sizi yakın veya uzak geçmişe götürecek ve yaşadığınız olayı aynı günün acısı içinde yaşamanıza neden olacaktır.
Konuşmaya çalıştığınızda sizi dinlemek istemiyor ve öfkeye kapılıyorsa durum daha ciddi ve alarmlar çalıyor demektir.
Öfkesi kimlere akıyor? İstediği zaman öfkesini bastırıyor, ayrım yapabiliyorsa zaten farklı frekanslardasınız. Birlikteliğiniz o öfke nöbetlerini zaman içinde daha da arttıracaktır. Size veya başka birine karşı öfkeye çabuk kapılan biri ile bugün yaşadığınız tatsızlıklar eğer kişi öfke sorununu halledemiyorsa yarınlarda çok acı olaylar yaşatabilir.

Şimdi bir kez daha düşünün ama derin düşünün;
İlişkinizin bitişinde neler yaşayacağınızı ve bugünü değerlendirin.
Hangi durum daha acı?
Acının daha az olacağı tarafı seçmelisiniz.

İkizler, başak, yay ve balık burcunun son dekantında Güneş (öz burç), Ay, Venüs veya Mars gezegeni olanlar Başak burcu yeni ayını zorlu deneyimleyecekler.
Boğa, Yengeç, Akrep ve Oğlak burcunun son dekantında gezegenleri olanlar ise mucizeler yaşayabilir.
Hayatlarının en doğru kararlarını bu yeni ayda alabilir.
Son uyarım ise başak teması sağlık konularını ilgilendirdiği için tüm dünyanın derdi Covid-19 ile alakalı olacak.
Neptün etkisinde olan yeni ay tüm dünyada ve ülkemizde Covid-19 vakalarını arttıracağı gibi yeni yasakların gelmesine de sebep olabilir.
Bazı ülkeler yeni karantina planları ile birlikte ülke sınırlarını dünyaya kapatabilir.

Eğitim de yeni düzenlemeler ile birlikte sanal eğitim devam edeceğe benziyor. Düğünler, eğlenceler yasaklandı fakat yeni yasaklarda kapılarda olacak.
Kalabalık olarak hiçbir yerde oturmak mümkün olmayacak.
Kişinin kendi uygulamasına bırakılan uyarıların yeterli olmadığını ülke olarak gelen yeni yasaklarla anlayacağız.

error: Content is protected !!