15 – 21 Mart 2021 Haftası Burç Yorumları

15 – 21 Mart 2021 Haftası Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Özellikle duygusal anlamda değişim sürecinin başlangıç tarihidir. Geçmişiniz ve kökleriniz ile yüzleşir ve yüzleşmeden galip olan taraf olarak çıkarsınız. Ruh sağlığınız daha önce hiç olmadığı kadar iyidir. Tüm bilinçaltı sorunlarınızı kolaylıkla halledersiniz. Evrene pozitif enerji göndererek hayatınızda iyi olayları gerçekleştirdiğinizi görürsünüz. Hayattaki görevlerinizin ne olduğunu fark edecek ve bu uğurda emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Sanki yaşamdaki bütün sırları keşfetmekle görevlendirilmiş gibi hissedeceksiniz. Her olayı ve her kişiyi dikkatle inceler, empati kurar, hayatınıza dair büyük kötülükte bulunmuş insanları bile iğneyi kendinize batırarak yargılarsınız. Kesinlikle adil ve merhametli davranırsınız. Siz birilerine yardım ettikçe evren de size yardım eder. Verdikçe çoğalır, yardım ettikçe korunursunuz. Bu süreçte medyumik yeteneklerinizde daha fazla ortaya çıkmaya başlar. Kendiniz ve başkalarının hayatı ile ilgili her şeyi çok önceden hisseden kâhin gibi olacakları söyleyen bir kişiliğe bürünürsünüz. Başınıza gelecek olumsuz olaylarda da adeta görünmeyen bir güç son anda yardımınıza yetişir.

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Hafta boyunca maneviyata, felsefeye, doğaüstü konulara daha fazla eğilirsiniz. İlginç rüyalarınız değişik hissedişleriniz ortaya çıkar. Sizi zorlayan konularda köklü değişimler içine girersiniz. Gizli ve bilinmeyen her şeyi görür ve hisseder. İnsanların ona hiç söylemedikleri veya ondan gizledikleri birçok konuyu kafasının içinde düşünerek hisseder ama kimseye açıklamazsınız. Sonrasında çok önceden hissettiğiniz konular ortaya çıktığında şaşkınlıkla olayları seyredersiniz. Ruhunuzu derinden etkileyen yaşamsal olaylar veya kişiler bu süreçte onun hayatınızda rol almaya başlar. Artık bazı koşulların değişme zamanının geldiğini fark edersiniz. Geçmişte yerleşen düşünceler geçerliliğini kaybeder. Bugüne kadar önem verdiğiniz kişiler ve olaylar geçerliliğini kaybeder ve kendinize farklı yolar çizmek zorunda kalabilirsiniz. Sizi kısıtlayan, sınırlandıran, önünüzü kapatmaya, ayağınızdan çekmeye çalışan herkesin ve her olayın farkında olarak onlardan bir adım önde hareket etmeye başlarsınız. Düşmanınızı bilir, ondan gelebilecekleri de bilir ve gardınızı alarak hareket edersiniz.

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Kendinizi ve hayatınızı yenileme zamanıdır. Geçmiş ve geleceğe dair tüm planlar bilinçli veya bilinçsizce yapılır ve o yolda ilerlemek adına güçlü bir motivasyon ile yıkılmadan belirlediğiniz yolda yürürsünüz. Odaklanılan konu ne ise güç ve istek çok yoğundur ve yıllarca başaramadığınız birçok şeyi bu süreçte başaracak ve yoluna koyacaksınız. Gruplara hitap edebilir, öncü olabilir, birçok kişinin peşinizde olmasını sağlayabilirsiniz. (Politika ile uğraşanlar için oldukça güçlü ve önemli bir açıdır.) Hedeflenen konu ne ise hiçbir şey altın tepside sunulmaz. Yoğun ve zorlu çalışmalar sayesinde temeli çok sağlam olarak istenilen hedef ya da hayal inşa edilir. Geçmişteki karakterinizden sıyrılarak daha güçlü olmaya odaklanırsınız. Radikal değişiklikler kararı alır her kararınızın sonuna kadar arkasında olursunuz. Güçlenen düşünceler, istekler, kelimeler bu sürece damga vurur. Fikirsel anlamda birçok şeyi değiştirme isteği belirir. Değiştirmek istediğiniz her tür şey olumlu olarak sonuçlanabilir. Bu süreçte fikirsel, zihinsel, iş ve eğitim gibi meselelerin en derinine en iyi şekilde girebilirsiniz.

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Maddi anlamda geçmişte paranızı sakınan ve kıtlık bilincinde olan biri dahi olsanız bu süreçte daha cömert davranışlar sergileyeceksiniz. Vergi, sigorta, miras ve kanuni yollardan para gelir ve elinize geçen paranın bir kısmını başkaları ile paylaşmaktan keyif alırsınız. Ruhsal olarak da yeniden yapılanma zamanıdır. Geçmişte kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceksiniz. Ruhsal ve bedensel uyumu yaşayacaksınız. Ruhunuzdaki uyum hayatınızın her yönüne yansır. Birçok şeye daha pozitif bakmaya başlarsınız. Kötü niyetli, sert ve agresif olarak tanınsanız bile insanlar sizdeki olumlu değişimlere şaşkın olarak bakacaklardır. Yıllardır beklenen miras, satılamayan evler, bölünemeyen mallar ile alakalı konularda bu süreçte kendiliğinden yoluna girer ve elinize hatırı geçer paralar gelebilir. Keza sigorta, emeklilik, yasal her tür konudan da beklediğiniz ama sonuca erdiremediğiniz paralar bu süreçte gelecektir. Paylaştıkça kazancınızın arttığını ve mucizelerin hayatınıza gelişini deneyimlersiniz.

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Kendinizde var olan güç ve yeteneklerle tanışmak istersiniz. Edindiğiniz her bilgiyi hayata geçirmek istersiniz. Bilinç dışı isteklerinizi gözden geçirmeye çalışırken oto kontrolünüzü de sağlamaya çalışırsınız. Bazı olumsuz özelliklerinizi karşıdan gelen tepkiler üzerine fark edeceksiniz. Kıracak, kırılacak ama sonunda kendinizle yüzleşeceğiniz bir hafta geçireceksiniz. Bu sayede bastırılmış olan hatta hiç fark etmediğiniz bazı iyi özellikleriniz ortaya çıkmaya başlayacak. Etrafınızdan isyan edeceğiniz tepkiler alabilirsiniz. Herkesin kontrolünü el almaya çalışmanın mümkün olmadığını fark edeceksiniz. Kendinizi kontrol edemez ve değişime karşı durursanız yakın olduğunuz tüm ilişkilerde güç durumlar ortaya çıkar. Kendinize objektif bir gözle bakmalı gücünüzü ve güçsüzlüğünüzü tespit etmeniz yol gösterici olabilir. Kendinizi keşfedince başkalarını daha kolay ve açık bir gözle görebilirsiniz. Unutmayın kendine hükmedebilen dünyayı fethedebilir. Mantığınıza ve duygularınıza uymayan ne kadar ters gidiş varsa gizli bir ses kulağınıza fısıldar “Bu gidişata dayanmak zorunda değilsin”.

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Hafta boyunca eşinizin, ortağınızın para problemlerinin içine sizde bir şekilde dahil olabilirsiniz. Onların maddi harcamalarına dikkat edeceğiniz gibi sizde alacağınız her borca dikkat etmeniz gerekiyor. Kredi çekme meseleleriniz varsa acele ile hareket etmeyin, biraz daha düşünün ve en azından bu hafta para meseleleri ile alakalı kararlarınızı bekletmeye çalışın. Bu süreçte öğüdüm karşınızdaki kim olursa olsun “Borç almayın ve vermeyin olacaktır. Eşinizde dahil olmak üzere kimseye asla kefil olmayın.” olacaktır. Yapmak istediklerinizle alakalı adım atamadığınızı, ilerleme kaydedemediğinizi düşünürsünüz. Birçok konuda içsel bir temizlik ve gerçek bir arınma gerekir. Süreci kolay atlatabilmenin en iyi yolu kendinizden yaşça büyük aklına güvendiğiniz birinden akıl almaktır. Hayatınızı ve hayatınızdaki kişileri elekten geçirme zamanıdır. Bu çok kolay olmaz çünkü hem alışık olduğunuz düzen hem de bazı kişilerin hayatınızdaki yerleri karşınıza çıkan yıkılması zor duvarlardır. Yavaş, yavaş ve zamana bıraktığınız değişimlerin gerçekleşmediğini fark edin ve harekete geçin.

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Hayatınızın düzene girmesi için iyi olan ne ise en doğru bir şekilde onu ortaya koyarsınız. Dedektif tarafınız kendiliğinden ortaya çıkar. Sizden gizli saklı ne varsa, öğrenmek için çaba göstermeseniz de olaylar onu önünüze getirir. Keşfetme yeteneğinin arttığı bu süreçte bilinmeyene olan ilginizde artar. Mesleki, aşk ve eğitim anlamında oldukça destekleyici ve güçlü enerjiler altındasınız. Bu süreçte elinize aldığınız her tür konuyu derinlemesine incelersiniz. Hiçbir şeyi yüzeysel olarak yapmazsınız. Her işi yoğun inceleme isteğiniz sizi başarıya görülebilir. Duygularınız derin ve güçlüdür. Eskiye göre duygularınızdan daha emin kararlı ve yapıcı davranırsınız. Hayata dair tüm güzellikleri ortaya çıkarmaya uğraşırsınız. Bu hem özel yaşamınızda hem de ev ve iş yaşamınızda güçlü ve güzel bir enerji olarak ortaya çıkar. Hayatınızdaki köprüleri yıkmadan tamir ederek yenisini inşa edersiniz. Geçmişe dair sevgi ve cinsellikle ilgili sorunlarınızda bu süreçte olumlu şekilde gelişir. Evliliği sorunlu olan kişiler için tamir zamanıdır. Duygusal anlamda olumlu yönde yeniden var oluş sürecidir.

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Çok kuvvetli tutkular ve arzular hayatınızın en önemli şeyi haline gelebilir. Eşinizi ya da partnerinizi kişilik olarak beğenmemek, eleştirme durumunun ortaya çıkması ile bazı tartışmalarda olasıdır. İlişkinizi yeni bir forma sokmak isterken partnerinizin düşüncelerini ve duygularını görmezden gelebilirsiniz. Kıskançlık ve sahiplenme duygusu ve başka insanlar üzerinde kontrol kurma arzusu her tür ilişkiyi zorlu hale sokabilir. Bazı takıntılarınız daha fazla ortaya çıkar. Özellikle aşk hayatınız bu takıntılardan çok fazla etkilenir. Partnerinizi herkesten ve her şeyden kıskanabilirsiniz. Partnerin her hareketini ve tüm hayatını kontrol altına alma gibi isteklerinizin adına koruma der ve kendinizi haklı bulursunuz. Bu durum karşılıklı savaşlara yol açabilir. Sözlerinizde, fikirlerinizde ve hayata bakışınızda daha kararlı, daha net ve daha dediğim dedik olmanızın size neler kaybettireceğinin farkında olmalısınız. Kızdığınız zaman sözlerinizin yaralayıcı ve can acıtıcı olduğunu fark etmelisiniz. Tüm kötü sözleriniz sonradan büyük pişmanlıklar getirebilir.

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Gizli ve yasak şeylere ilgi ve araştırma isteği doğar. Bilinmeyen her şeyin müthiş çekici görünmesi ile çözümü zor olan konular ile canla başla uğraşmaya başlarsınız. Sevginin duygusal yönünün hafiflemesi ve erotik yönünün ağırlaşması da bu sürece denk gelir. Bugüne kadar güçsüz olan cinsel libidonun en üst seviyeye çıkması gibi. Sevgi ve cinsellikle ilgili içinde gizli kalmış yapamadığınız ne kadar duygu ve olay varsa hepsini bu süreçte yaşamak istersiniz. Ruhunuzun karanlık yönü ile bu süreçte sıkça karşılaşırsınız. Kıskançlık artar ve etrafınızı rahatsızlık boyutuna ulaşabilir. Birçok konuda tutkulu ve ihtiraslı hareket edersiniz. Fikirleriniz ütopik hale dönüşür hayata geçirmenizin neredeyse imkansız olduğu konulara odaklanarak zamanınızı boşa harcarsınız. Bu süreçte yapmanız gereken en önemli şeylerden biri yıllardır tanıdığınız sizi doğru yönlendirecek kişileri dinlemeniz olacaktır. Size karşı olan uyarılarını dikkate alın ve altında art niyet aramayın. Anlık isteklerinizi hayata geçirmeye çalışmayın. Üzerinde düşünün, başkalarına danışın ve ardından harekete geçin.

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Yaşamınızda ve kişiliğinizde önemli değişimlere hazır olmalısınız. Artık kendi gücünüzün ve yapabileceklerinizin farkında olarak özellikle de düşmanlarınızın bir adım önünde olacaksınız. Yaşadığınız sıkıntılardan ve kayıplardan ders alarak hatasız ilerlemeye çalışacaksınız. Karakterinizdeki güçlü ve pozitif değişim başkaları tarafından da fark edilecek ve etrafınızdan daha fazla saygı görmeye başlayacaksınız. Sağlık olarak da güçlendiğiniz bu süreçte mantığınız ve duygularınız da uyum içinde olarak içinizdeki tüm huzursuzlukların bitmesini sağlayacaklardır. Hayatınızı yapıcı yeniliklerle değiştirme çabasında olacaksınız. Zorlu sağlık sorunu olanlar içinde rehabilitasyon ve iyileşme zamanıdır. Zekanız parlar ve zorlu konular lehinize işler. Başkaları üzerinde güçlü etkileriniz olur ve birçok insan size saygı beslemeye başlar. Yaşamınızdaki önemli değişikliklere hazır olmanız gereken bir dönemdir. Geçmişte hangi olumsuz durumda olursanız olun, şimdi o durumlardan sıyrılma zamanıdır. Ruh ve beden sağlığı olarak oldukça güçleneceksiniz ve bu güç tüm yaşamınıza pozitif olarak döner.

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Maddi anlamda sabır sayesinde başarı ve maddi kazançların bol olacağı bir hafta geçireceksiniz. Çok uzun yıllarca beklenen veya artık gelmeyecek diye düşündüğünüz maddi kazançlar gelebilir. Sabrınız ve iradeniz güçlenecek. Ani kriz anlarında daha çözümleyici olmaya çalışacaksınız. Bunu başarmanızın ayakta kalmanızı sağlayacağının farkındasınız. Hayata bakışınız oldukça farklılaşır. Birileri tarafından kısıtlandığınızı, sömürüldüğünüzü, size faydası olamayan insanları boşu, boşuna taşıdığınızı fark ederek bir silkinme dönemine girersiniz. Fakat bu silkinme dönemi kendiliğinden veya başkalarının verdiği akıllarla oluşmaz. Sizin dışınızda gelişen başkalarının maddi problemlerinin yansıması, geçmişte maddi anlamda kendinize çok destek bulamamak, parasal kayıplar, uzun süren işsizlik ve bunun gibi durumlar yüzünden yanınızda görmek istediğiniz ama göremediğiniz kişiler maddi dünyaya ve o kişilere karşı bakışınızı değiştirir. Önünüze engel olarak çıkan tüm hatalarınızdan sıyrılma isteği ile değişime kolaylıkla teslim olursunuz.

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Hayatın anlamını daha önce hiç yapmadığınız şekilde sorgularsınız. Fakat hayatın gerçekleri ve yaşananlar doğru yolu bulmasında yardımcı olmaz. Bu süreçte rüyalarınız, telepati yetenekleriniz, doğaüstü güçler, astroloji gibi konularla uğraşmanız size yol gösterici olur. Birçok olayı mantığınız ile değerlendirdiğinizde yanlış çıkar, sezgileriniz ve rüyalarınız ise doğru yolu gösterici niteliktedir. Bu sürecin en önemli özelliklerinden biride ruhsal arınma ihtiyacı ile bilinçaltını formatlamaktır. İç yapınızda çok büyük değişimler olacak bir zaman dilimi başladı. Daha dürüst, erdemli ve güçlü olmaya çalışacaksınız. Geçmişte yaptığınız hatalarla yüzleşme, arınma ve adeta günah çıkarma zamanıdır. Sıradan konuşmalar ve gündelik meşguliyetler boş gelmeye başlar. Neden yaratıldığınızı ve hayattaki amaçlarınızı daha fazla sorgularsınız. Ölümün de doğum kadar doğal olduğunu kolay kabullenirsiniz. Bilgelik yolunda ilerleme görülür. Haksızlık yapanların, negatif düşüncelerin karşısında dik durur kimsenin sizi inandığınız yoldan engellemesine izin vermezsiniz.

error: Content is protected !!