12 – 18 Nisan 2021 Haftası Burç Yorumları Koç Yeni Ay’ı

12 – 18 Nisan 2021 Haftası Burç Yorumları Koç Yeni Ay’ı

Yarın başlayan ve 22 Nisan’a kadar devam edecek olan yoğun Koç burcu Stelyumu nedeni ile Ege ve Akdeniz bölgesinde hafif ve orta dereceli depremler yaşayabilir.

Trafik kazaları, kavgalar, birçok ülkede isyanlar artabilir. Rüzgar, yağmur gibi sebeplerden bacalar uçabilir, ağaçlar devrilebilir.

Haftanın maddi olarak en şanslı yükselen burçları ise;

  • Yükselen Koçlar,
  • Yükselen Boğalar,
  • Yükselen Oğlaklar olacak.

Koç, yengeç, Terazi ve Oğlak etkisi taşıyan kişilerde Migren, sinüzit, diş sorunları olabilir.

 

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Psikolojik değişimlere hazırlıklı olmalısınız. Bugüne kadar sakladığınız içinizde yara haline gelen her şey dışarı akmaya başlar. Bastırmak isterseniz, duygularınızla çarpışmak zorunda kalırsınız. Arınma zamanı gelmiştir. Yıllarca siz rahatsız eden her ne varsa ortaya çıkar ve yüzleşerek rahatlama yoluna gidersiniz. Sezgileriniz açılır, altıncı hissiniz güçlenir başkalarının ne düşündüğünü ne yaptığını hissetmeye başlarsınız. Hoşlanmadığınız kişilerden uzaklaşma yolunu diğer zamanlara oranla daha kolay bulabilirsiniz. Kötü niyetli olduğunu bildiğiniz fakat bugüne kadar hayatınızdan uzaklaştıramadığınız bazı kişileri artık yaşamanızda istemez ve sessiz sedasız uzaklaşma yolu ararsınız. Psişik yetenekleriniz saklandıkları yerden çıkarlar ve kendinizle ve başkaları ile alakalı gizli olan ne varsa ortaya çıkarırsınız. Başkalarını yargılamaktan uzaklaşır öncelikle kendinizi keşfetmeye çalışırsınız. Kendi değişiminizin size farklı bir güç getireceğini yaşantınızı zenginleştireceğinizin bilincinde olursunuz. Karşılaştığınız herkesin maddi, manevi ve duygusal sorunlarını hissedip keşfeder, şifa bulmaları için elinizden geleni yaparsınız.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

İçsel sorunlarla yüzleşme, gelişmeye çalışarak psikolojik sorunları ortadan kaldırmaya çalışırsınız. Fakat git gide büyüyen enerji içinizdeki her şeyi dışa vurmaya zorlar. Gerçek bir arınmanın olması için korktuğunuz, ürktüğünüz ne varsa yüzleşmek zorundasınız. Sezgileriniz çok fazla artar, karşınızdaki kişilerin aklını okumaya başlarsınız. Ruhunuzun rahatlaması ve kendinizi iyi hissetmeniz için bazı insanları hayatınızın dışında bırakmanın zamanının geldiğini fark edersiniz. Kendinizde var olan güç ve yeteneklerle tanışmak istersiniz. Edindiğiniz her bilgiyi hayata geçirmek istersiniz. Bilinç dışı isteklerinizi gözden geçirmeye çalışırken oto kontrolünüzü de sağlamaya çalışırsınız. Bazı olumsuz özelliklerinizi karşıdan gelen tepkiler üzerine fark edeceksiniz. Bu sayede uykuda olan bazı iyi özellikleriniz ortaya çıkmaya başlayacak. Herkesin kontrolünü el almaya çalışmanın mümkün olmadığını fark edeceksiniz. Kendinizi kontrol edemez ve değişime karşı durursanız yakın olduğunuz tüm ilişkilerde güç durumlar ortaya çıkar. Kendinize objektif bir gözle bakmalı gücünüzü ve güçsüzlüğünüzü tespit etmeniz yol gösterici olabilir.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Bilinçaltı sorunlarınızı kolaylıkla halledeceğiniz ve kendinizi keşfe çıkacağınız bir süreç başlıyor. Evrene pozitif enerji göndererek hayatınızda iyi olayları gerçekleştirdiğinizi görürsünüz. Kendinizi keşfedince başkalarını daha kolay ve açık bir gözle görebilirsiniz. Unutmayın kendine hükmedebilen dünyayı fethedebilir. Hayattaki görevlerinizin ne olduğunu fark edecek ve bu uğurda emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Sanki yaşamdaki bütün sırları keşfetmekle görevlendirilmiş gibi hissedeceksiniz. Her olayı ve her kişiyi dikkatle inceler, empati kurar, hayatınıza dair büyük kötülükte bulunmuş insanları bile iğneyi kendine batırarak yargılarsınız. Kesinlikle adil davranırsınız. Siz birilerine yardım ettikçe evren de size yardım eder. Verdikçe çoğalır, yardım ettikçe korunursunuz. Bu süreçte başınıza gelecek olumsuz olaylarda da adeta görünmeyen bir güç son anda yardımınıza yetişir. Birçok konuda içsel bir temizlik, arınma gerekir. Geçmişte yerleşen düşünceler geçerliliğini kaybeder. Bugüne kadar önem verdiğiniz kişiler ve olaylar geçerliliğini kaybeder ve kendinize farklı yolar çizmek istersiniz.

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Sizi kısıtlayan, sınırlandıran, önünüzü kapatmaya, ayağınızdan çekmeye çalışan herkesin ve her olayın farkında olarak onlardan bir adım önde hareket etmeye başlarsınız. Düşmanınızı bilir, ondan gelebilecekleri de bilir ve gardınızı alarak hareket edersiniz. Daha dürüst, erdemli ve güçlü olmaya çalışırsınız. Geçmişte yapılan hatalarla yüzleşme, arınma ve adeta günah çıkarma zamanıdır. Sıradan konuşmalar ve gündelik meşguliyetler boş gelmeye başlar. Neden yaratıldığınızı ve hayattaki amaçlarınızı daha fazla sorgularsınız. Ölümün de doğum kadar doğal olduğunu kolay kabullenirsiniz. Bilgelik yolunda ilerleme görülür. Haksızlık yapanların, negatif düşüncelerin karşısında dik durur kimsenin sizi inandığınız yoldan engellemesine izin vermezsiniz. Elde edilmek istenen her şey için güçlü mücadeleler verilir ve kaybettiklerinize de üzülmez gereken buymuş dersiniz. Geçmişte aldığınız derslerden kendinize pay çıkararak hayat yarışında daha önce olmaya çalışacaksınız. Engellerle karşılaşıp duraksadığınız dönemleri daha hızlı koşarak telafi etmeye çalışacaksınız. Zekanız daha sivri, gözle görülmeyenin, elle tutulmayanın altındaki başkalarının fark edemediği birçok boyutu görerek yaşamı farklı değerlendireceksiniz.

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Maddi anlamda sabır sayesinde başarı ve maddi kazançlardan söz edebiliriz. Çok uzun yıllarca beklenen ya da artık gelmeyecek diye düşündüğünüz maddi kazançlar gelebilir. Koç burcu stelyumu sabrınızı ve iradenizi güçlendirecektir. Gezegenlerin desteği kriz anlarında daha çözümleyici olmanızı ve daha sağlam ayakta kalmanızı sağlar. Hayata bakışınız da oldukça farklılaşır. Birileri tarafından kısıtlandığınızı, sömürüldüğünüzü, size faydası olamayan insanları boşu, boşuna taşıdığınızı fark ederek bir silkinme dönemine girersiniz. Vergi, sigorta, miras ve kanuni yollardan para gelir ve elinize geçen paranın bir kısmını başkaları ile paylaşmaktan keyif alırsınız. Ruhsal olarak yeniden var olan ve yapılanma zamanıdır. Geçmişte kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceksiniz. Ruhsal ve bedensel uyumu yaşayacaksınız. Ruhunuzdaki uyum hayatın her yönüne yansır. Birçok şeye daha pozitif bakmaya başlarsınız. Kötü niyetli, sert ve agresif olarak tanınsanız bile insanlar sizdeki olumlu değişimlere şaşkın olarak bakacaklardır. Geçmiş ve geleceğe dair tüm planlar bilinçli veya bilinçsizce yapılır ve o yolda ilerlemek adına güçlü bir motivasyon ile yıkılmadan belirlediğiniz yolda yürürsünüz.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Kendinizi ve hayatınızı yenileme zamanıdır. Odaklanılan konu ne ise güç ve istek çok yoğundur ve yıllarca başaramadığınız birçok şeyi bu süreçte başaracak ve yoluna koyacaksınız. Hedeflenen konu ne ise hiçbir şey altın tepside sunulmaz. Yoğun ve zorlu çalışmalar sayesinde temeli çok sağlam olarak istenilen hedeflere yürür hayallerinizi yeniden inşa edersiniz. Çok güçlü bir enerjinin hayatınıza akışını çok yakından hissetmeye başlayacaksınız. Geçmişteki karakterinizden sıyrılarak daha güçlü olmaya odaklanırsınız. Radikal değişiklikler kararı alır her kararınızın sonuna kadar arkasında olursunuz. Duygularınız derin ve güçlüdür. Eskiye göre daha sakin, duygularınızdan daha emin kararlı ve yapıcı olursunuz. Hayata dair tüm güzellikleri ortaya çıkarmaya uğraşırsınız. Bu hem özel yaşamında hem de ev ve iş yaşamında güçlü ve güzel bir enerji olarak ortaya çıkar. Hayatınızdaki köprüleri yıkmadan tamir ederek yenisini inşa edersiniz. Fikirsel anlamda birçok şeyi değiştirme isteği belirir. Değiştirmek istediğiniz her tür şey olumlu olarak sonuçlanabilir. Bu süreçte fikirsel, zihinsel, iş ve eğitim gibi meselelerin en derinine en iyi şekilde girebilirsiniz.

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Sizin iyi olan ne ise en doğru bir şekilde onu ortaya koyarsınız. Dedektif tarafınız kendiliğinden ortaya çıkar. Sizden gizli saklı ne varsa, öğrenmek için çaba göstermeseniz de olaylar onu önünüze getirir. Keşfetme yeteneğinin arttığı bu süreçte bilinmeyene olan ilginizde artar. (Metafizik, fal, astroloji, reiki gibi) Mesleki ve eğitim anlamında oldukça destekleyici ve güçlü enerjiler altındasınız. Bu süreçte elinize aldığınız her tür konuyu derinlemesine incelersiniz. Hiçbir şeyi yüzeysel olarak yapmazsınız. Her işi yoğun inceleme isteğiniz başarıya götürebilir. Bu süreçte eğitim hayatı devam edenler için başarı kaçınılmazdır. Duygularınız derin ve güçlüdür. Eskiye göre daha sakin, duygularınızdan daha emin kararlı ve yapıcı davranırsınız. Hayata dair tüm güzellikleri ortaya çıkarmaya uğraşırsınız. Bu hem özel yaşamınızda hem de ev ve iş yaşamınızda güçlü ve güzel bir enerji olarak ortaya çıkar. Hayatınızdaki köprüleri yıkmadan tamir ederek yenisini inşa edersiniz. Geçmişe dair sevgi ve cinsellikle ilgili sorunlarınızda bu süreçte olumlu şekilde gelişir. Evliliği sorunlu olan kişiler için tamir zamanıdır. Duygusal anlamda olumlu yönde yeniden var oluş sürecidir.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Duygularını anlatmak ve ortaya çıkarmakta zorlanan yıllarca içinde saklayan kişiler bu süreçte içlerinde beliren aşırı tutkulu duygulara öncelikle kendileri anlam veremez. Aşk, sevgi, cinsellik gibi duygular birbirine karışıp kişi ne yapacağı önceden kestirilmeyen durumların içine girebilir. Libidonuz yüksektir ve size uymayan veya ilgi göstermeyen partnerinizle bu sebepten büyük tartışmalar içine girebilirsiniz. Etrafınızda sizi beğenen kişilerin olması egonuzu arttırır. Sonradan büyük pişmanlıklar duyabileceğiniz aşk gelişmeleri olabilir. Temkinli ve kapalı kutu olmanız nedeni ile anlatmadığınız hiçbir şeyin ortaya çıkmayacağını düşünmeniz ise bu hafta yapacağınız en büyük hata olabilir. Temiz kalpli olan kişilerin her şey önüne gelir. Partnerinizin size karşı olan sevgisi ve iyi niyeti ondan gizlediğiniz her şeyi öğrenmesine sebep olacağından atacağınız adımlara dikkat etmelisiniz. Kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi başkasına yapmayın. İğne ve çuvaldız uyarısını dikkate alırsanız sonradan başınız ağrımaz. Sizi her halinizle sevebilen birini her zaman bulamazsınız.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Geçmişe ait duygusal yaralar bu süreçte sarılır. Her iki cins içinde kadınlardan gelecek destek, maddi, manevi yardım olarak da adlandırabiliriz. Bugüne kadar hiç ortada olmayan medyumik özellikleriniz ortaya çıkabilir. Gizli ve yasak şeylere ilgi ve araştırma isteği doğar. Bilinmeyen her şeyin müthiş çekici görünmesi ile çözümü zor olan konular ile canla başla uğraşmaya başlarsınız. Sevginin duygusal yönünün hafiflemesi ve erotik yönünün ağırlaşması da bu sürece denk gelir. Bugüne kadar güçsüz olan cinsel libidonun en üst seviyeye çıkması gibi. Sevgi ve cinsellikle ilgili içinde gizli kalmış yapamadığınız ne kadar duygu ve olay varsa hepsini bu süreçte yaşamak istersiniz. Doğaüstü olaylar (astroloji, meditasyon, reiki, zikir) önem kazanır ve bunlarla aktif olarak uğraşmaya başlayabilirsiniz. Birebir gerçeği gösteren rüyalar bu süreçte sıkça ortaya çıkar. Bilinçaltınızın boşalma ve rahatlama dönemidir. Özellikle kadın Yayların sağlık sorunlarında hızlı iyileşme görülür. Yaşamınızda ve kişiliğinizde önemli değişimlere hazır olmalısınız. Artık kendi gücünüzün ve yapabileceklerinizin farkında olarak özellikle de düşmanlarınızın bir adım önünde olacaksınız.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Yaşadığınız sıkıntılardan ve kayıplardan ders alarak hatasız ilerlemeye çalışacaksınız. Karakterinizdeki güçlü ve pozitif değişim başkaları tarafından da fark edilecek ve etrafınızdan daha fazla saygı görmeye başlayacaksınız. Sağlık olarak da güçlendiğiniz bu süreçte mantığınız ve duygularınız da uyum içinde olarak içinizdeki tüm huzursuzlukların bitmesini sağlayacaklardır. Hayatınızı yapıcı yeniliklerle değiştirme çabasında olacaksınız. Zekanız parlar ve zorlu konular lehinize işler. Başkaları üzerinde güçlü etkileriniz olur ve birçok insan size saygı beslemeye başlar. Sizden yüksekte olan patronlar, otoriteler ve ebeveynler üzerinde hayranlık bırakırsınız. Yaşamınızdaki önemli değişikliklere hazır olmanız gereken bir dönemdir. Geçmişte hangi olumsuz durumda olursanız olun, şimdi o durumlardan sıyrılıp tepeye tırmanma zamanıdır. Ruh ve beden sağlığı olarak oldukça güçlenirsiniz ve bu güç tüm yaşamınıza pozitif olarak döner. Yukarıya çıkmayı, gücü hedefliyorsunuz. Eski defterlerin kapanıp yerine yenilerinin açıldığı bir zaman dilimi başlıyor. Geçmişte sizi ne kadar huzursuz eden olay varsa hepsini geride bırakmayı amaçlıyorsunuz.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Duygularınız derin ve güçlüdür. Eskiye göre daha sakin, duygularınızdan daha emin kararlı ve yapıcı olursunuz. Hayata dair tüm güzellikleri ortaya çıkarmaya uğraşırsınız. Bu hem özel yaşamında hem de ev ve iş yaşamında güçlü ve güzel bir enerji olarak ortaya çıkar. Hayatınızdaki köprüleri yıkmadan tamir ederek yenisini inşa edersiniz. Zorlu sağlık sorunu olanlar içinde rehabilitasyon ve iyileşme zamanıdır. Tüm enerjinizi yıllarca içinizde biriktirdiğiniz hayallerinizi gerçekleştirmek için olumlu şekilde kullanırsınız. Başkalarının iyiliği için hiç düşünmeden canla başla savaşacaksınız. Önce ben egosunun azaldığı biz denilen bir süreçtir. Kendinizi geri plana atarak adeta başkalarına yardım için yaşarsınız. Başka insanların duygularına karşı çok fazla duyarlı olduğunuz bu süreçte insanlara sevginizi kolaylıkla anlatır ve onlardan da aynı karşılığı bulursunuz. Eskiye oranla küçük şeylerle daha fazla mutlu olursunuz. Agresif tavırlarınız azalarak daha iyimser, yapıcı tavırlar sergilersiniz. Yaratıcılığınız artar, doğru ve güzel olanı bulmak istersiniz. Dini değerlere inançlarda artış görülür. Kötülük yapmaktan uzak durduğunuz gibi hayatınızdaki negatif insanları da Allaha havale ederek uzaklaşırsınız.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Madde değerini kaybeder, maneviyat önem kazanır. Hayatın gerçek anlamını bulursunuz. Hayırseverlik, başkalarına yardım etme, hayvanı, mazlumu koruma ortaya çıkar ve bu tip konulardaki yardımları arttırmak adına bir yardım çemberi oluşturursunuz. İdealistçe peşinden gittiğiniz her şey sizin olur. Dış görünüş de dahil olmak üzere olumlu yönde tamamen bir değişim yaşarsınız. İyimserliğinizin çoğaldığı başka insanlara yardım ederek öncelikle ruhunuzu rahatlattığınız bir süreçtir. Manevi hayata yönelmeniz maddiyatı önemsememenize neden olur. Fakat bu süreçte maddi anlamda sanki ilahi bir güç tarafından korunduğunuzu hissedersiniz. Yaptığınız her iyilik fazlası ile ödüllendirilir. Yaratıcı ve sanatsal yetenekler daha çok ortaya çıkar. Bu tip konularda eğilimleriniz varsa bunu ortaya çıkaracağınız en güzel dönemlerden biridir. Yüzünüzü iyiliğe, hakikate ve Allah sevgisine çevirirsiniz. Gerçek dostluklara sevgi ve yardım sunar, sahte dostlardan arınırsınız. Başkalarına yardım etme, kimsesizlerin sesi olmak istersiniz. Ruhsal organizasyonlarda öne çıkar ve aktif olarak bu tip gurupların içinde olmaya başlarsınız. Kötü düşünceler birer, birer ayıklanır ve kendinizi bularak başka kişilere de ulaşırsınız.

error: Content is protected !!