10-16 Ağustos 2020 Haftası Burç Yorumları

10-16 Ağustos 2020 Haftası Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Maddi anlamda geçmiş zamanda yapılan emek, çalışma ve cömertliğinizin maddi imkânlar olarak döneceği bir zaman dilimidir. Çok az çabalarla bol para girişi görülebilir. Kendi çalışmanızın ve emeğinizin karşılığını bolca olarak görürsünüz. Başkalarının parasından da bu süreçte fazla hayır gelmez. Miras işleri sürüncemede kalır, ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir şey çıkmaz. Çalışma hayatınızda güzel gelişmeler ve yenilikler gerçekleşir. Hayat boyu hatırlanacak önemli tanışmalar gündemdedir. Yaptığınız iş ile etkilediğiniz kişiler sizi başkaları ile tanıştırır. Böylelikle bir başarı zincirinin halkası olursunuz. Ayrıca geçmiş de yaptığınız her tür iyiliğin karşılığını alma zamanıdır. Popülariteniz artar, birçok kişi tarafından beğenilir ve sevilirsiniz. Ayrıca doğurganlık da güçlenir. Bebek sahibi olmak isteyenlerin hayalleri gerçekleşebilir. El attığınız her iş olumlu sonuçlanır. Hayallerinize odaklanın gerçekleşmesi için küçük çabalar yeterli olacaktır.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Güneş, Ay, Merkür ve Uranüs arasındaki zorlu açı nedeni ile aklınız, fikriniz, duygularınız, düşünceleriniz hepsi birbirine karışır, kendinizi ifade etmeye çalıştıkça zor durumlara düşebilirsiniz. Kimse ile konuşmak istemez aynı gün içinde farklı haller sergilersiniz. Ortaklık, evlilik ve düşmanlık gibi konular ön plana çıkar. Bu konularla alakalı sorunlarla artık yüzleşmek zorundasınız. Her şeyi ben daha çok biliyorum tavrınızı bastırmalısınız aksi halde yakınınızda olan herkes karşınıza geçebilir. Eğer empati kurmayı başaramazsanız bu dönem beraberliğiniz açısından da zorlu bir sürecin başlangıcı haline gelebilir. Maddi konularda da karar verilmemesi, borç verme ve kefil olma gibi durumlar varsa mümkünse reddedilmesi ya da ileri tarihlere ertelenmesi gereken bir süreçtir. Aksi takdirde uzun bir süre zorlanacağınız maddi çıkmazlara yol açabilir. Tam anlamı ile sıkıntılı olan bu süreç içinde ebeveynleriniz de problem yaratarak işlerin daha fazla karışmasına sebep olur.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Sürekli yenilenen gücünüz ve ayakta kalma isteğiniz ile ruhsal dünyanızın farkında olup bilinçaltınıza kolaylıkla inebilirsiniz. Daha önceleri siz üzen, sıkan koşulları ve kişileri değiştirmeye çabalarsınız. Değiştiremediğinizde de başarısız oldum diye düşünmek yerine onlardan uzaklaşmayı tercih edersiniz. Ani ve derin büyük bir içsel değişim ardından mutlu haberler gelir. Hayata dair çok önemli haberlerin alınacağı bir zaman dilimidir. Sosyal çevrenizin artması, hayırlı arkadaşlar, karşılıksız sevgi ve şefkat alma ve aynı şekilde sizin de etrafınıza iyilikler vermeye çalışmanız artar. Sizin veya yakınlarınızın düğün hazırlıkları, ailede bir bebeğin dünyaya gelişi hayata karşı kırılan umutları filizlendirir. Sevgi ve sevgiye ait olan değerlerin ön plana çıkması da bu süreçte olacaktır. Yeni girişimlere başlamada büyük kolaylıklar yakalarsınız. Hiç düşünmediğiniz maddi yardımlar, kazançlar, miraslar bu süreçte kolaylıkla ve kendiliğinden gelir.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Otoriteler, ebeveynler, sizden daha üstte olan herkes ile kolaylıkla anlaşma sağlanır. Sabırlı ve disiplinli davranırsınız. Amaçlarınızı iyi saptayıp doğru kararlar vererek gelişmenize, büyümenize ve gelir sahibi olmanıza yardımcı olacak olumlu adımlar atarsınız. Hayali kurulmayan, beklenmeyen birçok olay aniden ve hızla olumlu şekilde gelişir. Sizi yüksek yerlere götürecek bereketli kişilerle şanslı karşılaşmalar vardır. Bu süreci yaşarken daha çok deniz kenarına ihtiyaç duyarsınız. Huzur aranılan bir dönemdir. Belki bu huzur arayışı ile denize ve doğaya yönelirsiniz. Sorunlu kişilerden ve sorunlardan kaçarak yeniden yapılanmak ve şarj olma isteği içindesiniz. Aynı zamanda sezgilerinizde aşırı güçlenir, yol gösterici rüyalar ortaya çıkar. Meditasyon ve dualar artar. Yalnız yengeçler için yeni tanışmalar gündemdedir. Geçmiş yıllarda yara aldığınız konuları göz ardı etmeden, temkinli olarak hayatınıza girmek isteyen kişiye yeni bir şans verirsiniz.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Güneş, Ay, Merkür ve Uranüs arasındaki zorlu açı nedeni ile yakınınız olan birinin ihmalleri ve kandırılması nedeni ile ortaya çıkabilecek maddi kayıplar yüzünden zor anlar yaşayabilirsiniz. Sizin maddi destek vermenizi ve onları bu zor durumlarından kurtarmanızı isteyen yakınınıza karşı ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz. Aile birliğinizi ve kendinizi düşünmeye çalışırsınız fakat doğru düşünemez, kararsızlık ve ikilemler içinde ne yapacağınızı bilemezsiniz. Süreci kolay atlatmak ve kendinizde daha sonra zarar görmemek için hibe edeceğiniz paralar vermeye çalışın. Böylelikle ilerleyen süreçlerde gücünüz yerinde olduğu için yeniden yardımlar edebilirsiniz. İki kişinin birden batması yıkıcı olur oysa bir kişi ayakta ise diğerini kolaylıkla kaldırabilir. Ayrıca yakınınız hatası yüzünden oluşan maddi kayıp için çaba vermeli, idareli yaşamayı öğrenmelidir ki bir daha aynı hataya düşmesin. Ders almazsa aynı hata sürekli olarak tekrar eder.

 

Başak 23 Ağustos / 22 Eylül

Dışarıya gösterdiğiniz yüzünüz ve kişisel imajınız konusunda eksiklerin giderilmesi daha hoş ama sade bir görünüme sahip olmak için kolları sıvarsınız. Öncelikle özgüven sorununuzu halletmeye ardından hatalı davranışlarınızı ve fiziksel görüntünüzün tüm detayları ile ilgilenmeye başlarsınız. Vücudunuzda ve yüzünüzde hoşunuza gitmeyen ve sizi rahatsız eden ne varsa halletmek için doktorlardan da yardım alarak yıllarca içinize kapanmanıza ya da kendinizi beğenmemenize sebep olan tüm eksiklerinizi giderirsiniz. Kişilik olarak da başkalarını eleştirmektense kendinizi eleştirmeyi tercih eder ve yakınlarınızın da yardımı ile öne çıkarmanız ve kontrol altına alınması gereken özelliklerinizi bir süzgeçten geçirerek öncelikle kendinize ulaşırsınız. Kendinize ulaşmış olmanızın size diğer insanları getireceğinin bilincinde olursunuz. Finansal konularda da bugüne kadar yaşanılan şans ve şansızlıklar analiz edilir.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Maddi anlamda yaptığınız hesapları ve yaşadığınız talihsizlikleri ve kayıpları kimse ile paylaşmasanız dahi açık ve net şekilde görürsünüz. Arada ki kaybı kapatmak adına benzetmek gerekirse karıncalar gibi çalışırsınız. Paranın yaşamınızın devam etmesi için çok önemli olduğunun farkına varırsınız fakat burada ego ve hırstan söz edilemez. Kazancınızdan maddi durumu iyi olmayanlara da belli yardımlarda bulunursunuz. Bu şekilde korunacağını hissedersiniz. Fakat size çıkar için yaklaşan maddiyatınızdan faydalanmak isteyenlere karşı da adeta bir kalkan takarak kendinizi korumaya alırsınız. Biranda şok edici maddi gelişmeler yaşanmaz ama eskiye dair maddi yaralar sarılır. Bu süreçte sözlerinizi ve fikirlerini yazarak oldukça iyi ifade edersiniz. İşiniz dışında da kimse ile paylaşmasanız da birçok konuda yazı yazma yeteneği belirginleşerek ortaya çıkar. İletişim ve öğrenim ile ilgili eksiklerinizi gidermeye çalışırsınız.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Güneş, Ay, Merkür ve Uranüs arasındaki zorlu açı nedeni ile kardeş, kuzen ilişkileriniz sorunludur. Onlardan gelecek irili ufaklı problemler gündemdedir. Maddi, manevi yanlarında olmanıza rağmen canınız onlarla konuşmak istemez ve agresif bir yapıda cevap verirsiniz. Çünkü akıllarını kullanamamalarına kızarsınız. Ders almalarını ister ve ağır sözlerle hayatlarına çeki düzen vereceklerini düşünürsünüz. Sözlerinizin sertliği sebebi ile yaptığınız tüm yardımlar havada kalır ve el uzattığınız kişiler size dargın olurlar. Yakınlarınızla alakalı yaşanan kaos ve sıkıntılar sağlığınıza olumsuz etkiler yaparak hastalanmanıza sebep olabilir. Aslında bu tip durumlarda sizin öğrenmeniz gereken derslerde vardır. Kimseyi değiştiremezsiniz bu nedenle kendinizi zora sokmadan yardım etmeli ama sert öğütler vermemelisiniz. Ayrıca bu süreç iş hayatınızın da karışık ve mutlaka işinizin başında olmanız gereken bir zaman dilimini işaret ederken sağlığınıza göstermediğiniz önem sağlık olmazsa hiçbir şey yapamazsın dersini verir.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Kendinizi daha iyi ifade etmeye yönelik konuşma tarzınız da belirginleşir. Bilgi ve birikimleriniz ile ilgili eksiklerinizin farkında olur ve bunları gidermek için diğer zamanlara göre daha fazla ve bilinçli bir şekilde uğraşırsınız. Kişi haritasının potansiyeline bağlı olarak geçmişte aşırı eğlenceye düşkün, hayata eğlenmek için geldiğini düşünen bir karakterde olabilir. Ancak bu süreçte daha az insan ile daha seviyeli bir biçimde eğlenme yolunu benimseyeceksiniz. Hayat eğlenceden, hoşça vakit geçirmekten ve oyundan ibaret değildir. Bu bilinç ile öncelikle kendinizin yaşadığı her şeye muhtaç olan herkesin hakkı olduğunu düşünerek daha fazla yardıma yönelik davranışlar içine girersiniz. Geçmişte ki aşka bakışınızdan tamamen farklı hareket ederek aşk ile ilgili geçmişe ait tüm yaralarınızı sarmaya çalışırsınız. Mükemmel aşk hayatı isteyen bir kişinin öncelikle kendi hatalarını düzeltmesi gerektiğinin bilincinde olursunuz.

 

Oğlak 22 Aralık / 21 Ocak

Sezgileriniz en üst seviye de çalışarak özellikle rüyalarla yol gösterici ve geleceğinizi aydınlatması anlamında da mesaj verici olur. Rüyalarınızı yazmaya çalışarak kendinize rehberlik etmesine izin verirseniz birçok olayı önceden hissederek kendinize bir yol haritası çizebilirsiniz. İnançlarınız güçlenir, kendiniz ve sevdikleriniz için daha fazla dua etmeye başlarsınız. Şükretme zamanıdır. Bu süreç başladığında herhangi bir hastalık ile uğraşılıyor ise “iyileşecek hastanın doktor ayağına gelir” deyimi gerçekleşir ve sağlığınıza kavuşursunuz. Ayrıca şifa verici özellikleriniz varsa onlar da daha fazla ortaya çıkar. Başkalarına da bu süreç içinde herhangi bir hastalık ya da ruhsal sorunlarında yardımcı olarak iyileşmelerine fayda sağlarsınız. Duygusal anlamda tamamen bir tamir dönemini içerir. Geçmişiniz ile kolaylıkla yüzleşirsiniz. Geçmişin acı vermesi geride bırakılarak iç huzurunuza kavuşursunuz. Hayatınıza aldığınız kişi ile devam etmek adına önce kendi hatalarınız ile yüzleşirsiniz.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Güneş, Ay, Merkür ve Uranüs arasındaki zorlu açı nedeni ile aşk ilişkileri evlilik, ortaklık ve para gibi konularda öncelikle kendiniz ile yüzleşmeniz gereken problemli bir süreci işaret eder. Karşı taraftan gelen tüm olumlu davranışlara ters cevaplar verir, kendinizi mutsuz ve doyumsuz hissedersiniz. Kendinizde ki yanlışları düzeltmez, uzlaşıcı, uysal ve karşılıklı konuşmanın yaratacağı ortamları yaratmaz iseniz her tür ilişkiniz bitişe doğru gidebilir ya da belli bir süre ara verilir. Ayrıca arabası olan kovalar için zahmetli bir süreçtir. Bozulan araçlar maddi çıkmaz yaşamanıza sebep olabilir. Mesleki anlamda aksilikler, yapmak istediklerinizin yarım kalması, istenilen hedeflerin engellenmesi otorite ile sorun, sabrın ve dayanıklılığın azaldığı bu süreçte gücü elde tutma çabası ile hatalı kararlar ve ters düşmeler yaşanır. Sorumluluklarınız ile istekleriniz arasında neredeyse bir uçurum oluşur. Sürecin altın anahtarı her anlamda elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak ama olmuyorsa akışa teslim olmanız olacaktır.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Yaratıcılık ve sanatsal yetenekleriniz daha fazla ortaya çıkar. Çocuk sahibi olmayanlarda çocuk sahibi olma isteği belirgin bir şekilde ortaya çıkabilir. Çocukları olanlar ise çocuklarının yaptığı hatalar karşısında onları yargılamak yerine kendi hataları ile yüzleşmek zorunda olduklarının bilincine varırlar. Bu arada çocuklarının da yaratıcılık ve sanatsal yetenekleri ortaya çıkabilir. Annelik ve babalık yapma içgüdüsü fazlalaşır, kendi çocuklarınız dışında başka birinin çocuğu ile de yakından ilgilenirsiniz. Çocuğu olmayan ve bu konuda mutsuz balıklar mucizevi bir şekilde uygun tedavi yolları bulabilir. Evlilik ve ilişkiler konusunda da özellikle duygusal boyuttaki tüm sorunlar pozitif bir şekilde halledilir ve çözüme ulaştırılır. Tüm sağlık sorunlarınızın ortadan kaldırılması büyük bir direnç ve dayanıklılık içinde çözüm aramaya başlarsınız. En basitinden en zoruna kadar tüm sağlık sorunlarında kısa süreliğine strese yenilseniz dahi hemen toparlanarak yeniden hastalıklara karşı gardınızı alır ve savaşmaya başlarsınız.

error: Content is protected !!