07 – 13 Haziran 2021 Haftasi Burç Yorumları

07 – 13 Haziran 2021 Haftasi Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Diğer zamanlara oranla özgüveniniz yüksekte ve korkusuz olacaksınız. Özünüzde var olan fakat ortaya çıkarmakta zorlandığınız özelliklerinizi daha rahat bir şekilde çıkaracak ve her anlamda başarıya odaklanacaksınız. Büyük bir gayret göstermeseniz bile birçok olanak kapınızda kendiliğinden belirmeye başlayacak. Duruşunuz sağlam olacak ve ne yapmanız gerekiyorsa hiçbir tereddüt göstermeden hızlı kararlar alacaksınız. Yapabileceklerinizin bilincinde olarak önemli görüşmeler gündeme gelecek ve yeni bir konuda anlaşma sağlayarak başkalarından da güçlü destekler alacaksınız. Karamsarlıktan uzak ne istediğinizi gayet iyi bileceksiniz. İçinizi kaplayan pozitif duyguları birlikte olduğunuz herkese yansıyarak en olumsuz ve ümitsiz bir olayı dahi pozitife çevirir sevinç ve mutluluklar içinde olursunuz. Haftanın tek olumsuz yanı kişi insanları kırmaktan hoşlanmayacağınız için ikram edilen her yiyeceği yiyerek kilolara sebep olabilir. İyimserlik çok fazla olduğundan kilo almam diye düşünüp daha fazla yiyebilirsiniz.

 

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

İnsanlarda güven uyandırır, kendinizin ve başkalarının hayat tecrübelerini göz ardı etmeyerek birçok girişimde olumlu olarak kullanırsınız. Duygularınız kontrol altındadır. Yanlış kararlardan ve yanlış insanlardan kendisini ve yakını olan herkesi adeta korumaya alır.  Geçmişe ait sorunlarınız ve sürüncemede kalan konular varsa bu süreçte kolaylıkla halledersiniz. Duygularınız ve amaçlarınız uyum içinde olur ve sizi rahatlatır. Zor projeler içinde boğuşanlar umulmadık duygusal bir yardım almış gibi rahat ederler. Şüphe içinde yaptığınız şeyler konusunda rahatsızlık hissedersiniz ama bu kötü bir rahatsız olma değildir.  Geçmiş de yaşadığınız üzüntüleri kabul ederek önünüze bakmak için büyük bir istek duyarsınız bu şekilde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlarsınız.  Bir aya yakın devam eden bu süreçte geleceğiniz için kendinizi yenilemeye çalışırsınız. Kendinize, isteklerinize ve hayallerinize odaklanırken çevrenizdeki kişiler bencilleştiğinizi düşünebilir. Hatalarınızı ve olumlu özelliklerinizi analiz etme zamanıdır.

 

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Gelecek adına yenilenme, plan ve program yapma zamanıdır. Başkalarının isteklerine karşı kapalı kalır, adeta kimsenin sesini duymazsınız. Kendi isteklerinize ve içinizden gelen sese yönelik davranırsınız. Kendinize olan güvenizin artması ile başkalarının üzerinde de güçlü etkilere sahip olursunuz. Hayatınızda eksik kalan tüm konuları yeniden gündeme getirir ve sonuçlandırmaya çalışırsınız. Kendinize bu denli fazla odaklanmak eşiniz ile aranızı açabilir. Partnerinizin bencilleştiğinizi ve sadece kendinizi düşündüğünüzü ona karşı baskıcı davrandığınızı dile getirebilir. Sürekli öne çıkarak ben demeniz ufak tefek tartışmalara yol açabilir. Bu süreçte etrafınızda bulunan insanlar bencilleştiğinizi düşünebilirler. Aslında altında yatan neden sizin geçen bir yılı analiz etmeniz ve hayatınızdaki önemli olayları ve insanları bir süzgeçten geçirmeniz ile alakalıdır. Kendinize güveniniz ve neşeniz tamdır, hiç kimsenin canınızı sıkmasına izin vermezsiniz. İş sorunları kendiliğinden yoluna girebilir, yeni iş fırsatları yaptığınız ya da yapacağınız işleri belli bir planda uygulamaya koyma fırsatı doğar.

 

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Sahip olduğunuz tüm maddi kaynaklarınızı, yatırımlarınızı, ev, araba gibi mallarınızı korumanız ve arttırmanız gerektiğinin bilincinde olduğunuz bir dönemdir. Büyük bir kısmı maddiyatla ilgili olmasına rağmen hayatınızdaki kişileri de daha çok sahiplenirsiniz. Şu an sahip olduğumuz maddiyatınızın devamlılığını sağlamak ve ilerde arttırmak adına planlar yapma zamanıdır. Küçük hediyeler alma, eğlence planları, arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile bir arada olma nedeni ile bir hayli para harcanabilir. Kendinizi kanıtlama, yaptıklarınızı herkesin görmesi gerektiği düşüncesine esir olabilirsiniz. Bu amaçla evde yapılan toplantılar, davetler gündeme gelebilir. Fazla masraflı bir süreçtir ama yaptığınız harcamalar gözünüze batmaz. Ben yaptım, ben hallettim, ben başardım sözleri öne çıkar ve gücünüzü herkesin görmesini istersiniz. Muhtaç olana yardım ederken de aşırıya kaçar ve aslında yardımlarda da egonuzu tatmin etmeye çalışırsınız.

 

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Dışarıdan tam olarak görünen bir şey olmasa da psikolojinizde farklı hissedişler ve değişimler yaşanır. Duyguların gizlendiği, ortaya konulmakta zorlanıldığı, genel olarak duygusal sorunlarla uğraşılan bir zaman dilimidir. Sebepsiz yere artan içsel sıkıntılar, takıntılar ve korkular sizi esir alır, hiçbir konuda doğru kararlar veremezsiniz. Yenilenmek ve canınızı acıtan olayların ortadan kalkması için sizi o hale getiren tüm olaylardan sıyrılma isteği ile kendinizi ve olayları değiştirme isteği içinde çabalar gösterseniz de çok fazla başarılı olamazsınız. Dost acı söyler sözünde olduğu gibi bu süreçte karşılaştığınız insanlar hatalarınız ve korkularınız ile yüzlemenizi sağlayacak yapıda sert kişilerdir. Maddi boyutundan bakıldığında ise eş, ortak ya da aile aşırı harcamalar içinde canınızı sıkacak borç, alacak, verecek gibi konuları gündeme getirirler. Duygularınız anlaşılmaz olur, kendinizle diğer zamanlara oranla daha fazla ilgilenmeye başlarsınız. Yenilenme ve geleceğe bakma adına adeta duygusal olarak yeniden doğmaya başlarsınız. Hayatınızda eksik olanı tamamlamak ve bazı yönlerinizden sıyrılma isteği içinde olursunuz.

 

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Tesadüfen karşılaşılan bazı kişiler kendinizi sorgulamanıza ve yeni değişiklikler yaratmanıza neden olur. Bazı hukuki sorunlarla uğraşmak ve o konularda da size yol gösterecek farklı kişilerle bir araya gelirsiniz. Kendi gizli yönlerinizle ilgilenmeye başlarsınız. Daha fazla içe dönük ve can sıkıntıları ile uğraşırsınız. Hayatınızda geri planda bıraktığınız her şey fazlası ile acı vermeye başlar. Bilinçaltınıza dönme, kendinizi çözmeye çalışma, takıntılarınızın ne olduğunu bulma sürecidir. Duygularınızı daha aza indirip mantığınızı öne çıkarabilirseniz birtakım korkularınızdan sıyrılmanız olasıdır. Mantığı geri plana itip duygularınızı önde tuttuğunuz sürece tüm takıntılar ve korkular sizi esir alarak depresyona neden olur. O güne kadar gizlediğiniz her ne varsa ortaya çıkacağını düşünerek kendi kendinize eziyet edersiniz. Böyle zayıf anlarda paylaşmamanız gereken bir konuyu dertleşme amacı ile paylaştığınız insanlar size ait sırları ortaya dökerek korkularınızın gerçeğe dönüşmesini sağlayabilirler.

 

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Uzun zamandır planladığınız mesleki projelerinize ve maddesel konulara odaklanma zamanınızdır. Kendinizi yeniden keşfeder, güçlü ve zayıf yönlerinizi görür, hangi konuda başarılı, hangi konuda başarısız olacağınızı çok iyi bilirsiniz. Çalışma hayatınızda dikkatler sizin üzerinizdedir. Bağlı bulunduğunuz guruplarla daha fazla birlikte olacağınız ve hem fikre ulaşacağınız bir zaman dilimidir. Gurup ilişkileri yoğun olarak gündeme gelmeye başlar. Amaçlarınıza, hayallerinize odaklanmak adına heveslenir ve önemli adımlar atmaya başlarsınız. Diğer zamanlara göre kendinizi daha güçlü hisseder, emin olduğunuz kararlarınızda dahi güvendiğiniz kişilerinde fikrini alarak sağlam adımlar atmaya çalışırsınız. Erkek Teraziler için kadınlar ile ilgili gelişmeler ve haberler olarak da yorumlanır. Yaratıcılığınız, sanatsal yönünüz ve yetenekleriniz ortaya çıkarak en basit bir işi dahi büyük bir incelikle yapıp ortaya koyarsınız. Güzelleşme kendinizde ve yaşadığınız mekânda değişiklikler yapma isteği ön plana çıkar. Güzellik salonlarına diğer zamanlardan daha fazla gitmeye başlarsınız.

 

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Alacağınız güzel haberler sayesinde geleceğe umutla bakmaya başlarsınız. Mutluluk ve refahın başınızı döndürmesine izin vermez başkalarına da el uzatmaya çabalarsınız. Başkalarına yaptığınız her yardım size geri döner. Hiçbir beklentiniz olmadan birinin derdine derman olursunuz ve aynı gün içinde sizin pürüzlü bir işiniz kendiliğinden çözüme ulaşır. Hem duygusal hem de fiziksel isteklerinizi bir arada yaşayacağınız karşı cins ilişkileri de başlayabilir. Sezgileriniz güçlenir, bu süreçte görülen rüyalar gerçeğe dönüşen ve kişinin gelecekteki yolunu aydınlatacak şekilde mesaj vericidir. Sanatsal, mistik ve dini konularla daha fazla ilgilenilir. İnsanlara yardım etme meyilliniz çoğalır siz de başkalarından kolaylıkla yardım görebilirsiniz.

Sevgiye ve ilişkilere dair sorunlar bu süreçte kolaylıkla çözülür. Yapıcı ve güçlü bir enerji sayesinde her tür işinizi ve ilişkinizi kolaylıkla yoluna sokma fırsatları sağlarsınız. En basit bir konuyu dahi en derinine kadar araştırma isteğiniz yoğun olacağından ele aldığınız tüm zor işlerde verim ve başarı sağlarsınız.

 

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Sıcakkanlı davranışlar sergiler, kendinizi canlı ve pozitif hissetmeniz ile etrafınızda bulunan herkese adeta mutluluk yayarsınız. Sevgi ilişkileri öne çıkar. Eğer yalnızsanız (kadınlar için daha fazla geçerli) bu süreçte karşı cinsin ilgisini kolaylıkla çekip yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Kendinizi insanlara açıklamak için fazla çabalara girmeniz gerekmez.

Bir gülümsemeniz ya da bir bakışınız söylemek istediklerini kolaylıkla açıklar. Ufkunuzu genişletme, her şeye umutla ve pozitif bakıp en zorlu konuları dahi kolaylıkla yoluna koyduğunuz bir süreçtir. Güçlü duygular hissetme zamanıdır. Hayatınızda kötü giden her şeyi değiştirmek ve yeniden yapılandırmak istersiniz. Kişiliğinizin yaratıcı özelliklerini ve bir anda oluşan yeni fikirlerinizi etrafınıza yaymak için gerekli canlılığa sahipsinizdir. Tüm gün birçok işi aynı anda yapıp yorgunluk hissetmezsiniz. Var olan sağlık sorunlarınızda iyileşmeniz için fırsatlar kendiliğinden doğar. Önemli görevlerde bulunan önemli erkeklerden fayda ve olumlu haberler gelir. Sizden üst de olan herkes ile özellikle iş ilişkileri ödüllendirici şekilde gelişir.

 

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Daha önce ele almadığınız ama ilginizi çeken konuları gündeme alır ve farklı yönlerinden bakarak öğrenmeye çalışırsınız. Sizin hakkınızda ön yargıları olan veya hakkınızda yanlış şeyler düşünen biri ile karşılaşır ve ona hem doğruları hem de kendinizi oldukça net olarak anlatabilirsiniz. Ve aşk, âşık olsanız dahi aşkı yeniden tutku ile deneyimlemek istersiniz. İlişkilerde belirleyici ve öz güveniniz yüksek olarak partnerinizin adına da karar verir kendi eğlenme isteğinize onu da karıştırmak ister yorgun, halsiz ya da hasta olduğuna aldırmadan birçok programın içinde olmasını sağlarsınız. Eşinizin sabrının çok uzun sürmeyeceğini bilerek her konuda onun görüşünü almaya çalışın. Partnerinize kendini ifade etme ortamı yaratarak sorunlarınızı karşılıklı konuşmalısınız. Çocuk sahibi olmayan kişilerde ebeveyn olma isteği fazlalaşır, bu konuda kararlar alır, eşinizden de destek beklersiniz. Çocukları olanlar ise bu süreçte çocuklarının neredeyse imkânsız isteklerini dahi yerine getirmeye çalışarak sevgilerini sağlamlaştırmak istersiniz.

 

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Tüm dikkatiniz yakın çevrenize yoğunlaşır ve çok fazla sosyal olmak istersiniz. Kardeşleriniz ve komşular ile iletişim halinde olur, birlikte birçok plan yaparsınız. Pozitif enerji ile dolar, içinizde ki yoğun enerjiyi yakın olduğunuz kişiler ile ortak paylaşımlar aracılığı ile dışarı aktarırsınız. Susmayan telefonlar, ev ziyaretleri, sürekli olarak bir koşuşturma halinde olmanıza sebep olur. Sürüncemede kalan birçok konu ve projeyi kolaylıkla ortaya koyar karşılaştığınız herkesi kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Kendi yakınlarınız ya da eşinizin yakınları ile bir araya gelip sabahlara kadar sürecek sohbetler edebilirsiniz. Yakın çevrenizden birilerinin söz nişan düğün gibi olayları da bu sürece denk gelebilir. Onların bu mutlu gününde hem yanlarında olur hem de her tür yardımlarına içinizden gelerek koşarsınız. Hayat temponuzda hızlanma ve canlılık görülür.

 

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Kendinizi bir hayli iyi hissedeceksiniz. Duygusal, merhametli ve sempatik yönleriniz daha fazla ortaya çıkar. Aşk teklifleri alabilir, karşı cins tarafından beğenildiğinizi derinden hissedebilirsiniz. Her anlamda popülaritenizin arttığı bir süreçtir. Cana yakınlığınız ve sevimliliğinizin daha fazla öne çıkması ile etrafınıza da pozitif enerji gönderecek ve karşılıklı güzel paylaşımlar içinde olacaksınız. Yeni bir şeyler yapmak, yaşamak isteği ile yeni insanlarla tanışma, değişik yerlere gitme gibi istekler yoğun olarak ortaya çıkar. Yakın arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve bağlılığınızı sağlamlaştıracaksınız. Kendi rahatınızdan ve mutluluğunuzdan öte sevdiklerinizin isteklerine yönelecek ve onların mutluluğundan derin haz duyacaksınız. Nasıl ve neler seni mutlu edebilir bu sorunun yanıtını tarafsız olarak verebilir siniz.

Sizi rahatsız eden sorunlarla ilgili yeni çözüm yollarını diğer zamanlara göre kolaylıkla bulursunuz. Ev alma, satma ya da kiralama gibi durumlarda varsa bu tip olaylar kendiliğinden kısa sürede çözüme ulaşır.

 

error: Content is protected !!